Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 6x03 - What Kate Does

Πήγαινε κάτω 
+5
108asteri
m0rpheas
Elle1
Achara
xifomaxos
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Άριστο
Lost 6x03 - What Kate Does Vote_lcap27%Lost 6x03 - What Kate Does Vote_rcap
 27% [ 3 ]
Πολύ Καλό
Lost 6x03 - What Kate Does Vote_lcap0%Lost 6x03 - What Kate Does Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καλό
Lost 6x03 - What Kate Does Vote_lcap36%Lost 6x03 - What Kate Does Vote_rcap
 36% [ 4 ]
Μέτριο
Lost 6x03 - What Kate Does Vote_lcap27%Lost 6x03 - What Kate Does Vote_rcap
 27% [ 3 ]
Χάλια
Lost 6x03 - What Kate Does Vote_lcap9%Lost 6x03 - What Kate Does Vote_rcap
 9% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 11
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤρι Φεβ 09, 2010 7:03 pm

Eπεισόδιο 6x03 - What Kate Does


Περίληψη
Σπόιλερ:

Promos/Sneak Peaks








Download links

Σπόιλερ:

Οδηγίες προς Lostaholics

1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... τελευταία σεζόν είναι...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xifomaxos στις Τετ Φεβ 10, 2010 10:27 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 10:27 am

Λοιπόν ήταν ένα...κλασσικό Lost / Kate centric επεισόδιο tong

Σπόιλερ:

Αυτά γι αρχή, περιμένω τα δικά σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 1:15 pm

βαρεμαρα γενικαα


Σπόιλερ:

α καιι

Σπόιλερ:

το καλο της υποθεσης ειναι οτι δε θα ξαναδουμε kate centric..Αυτο ηταν παει περασε lolololo ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ

//απο οτι βλεπω απο το twitter του LIndelof, οι fans παραπονιουνται οτι ειναι filler. Ε οχι και filler! ουτε καν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 1:52 pm

E... όχι και filler Rolling Eyes

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 2:13 pm

Το είδα κι εγώ... χμμμ... 'νταξ'... καλό... Filler δεν το λες βέβαια (ίσως να είναι ευσεβείς πόθοι, αλλά δεν νομίζω να έχουμε filler πια... τελευταία σεζόν είναι), αλλά μετά από την πρεμιέρα σου κάθεται κάπως...
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 2:32 pm

Μια μεγαλη απορια:

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 4:30 pm

Αν και αφιερωμένο στην Κέιτ. Αν και μετά από μια τόσο γαμάτη πρεμιέρα χάνει στην αναπόφευκτη σύγκριση... Το επεισόδιο ήταν και πάλι άριστο. Μπορεί να ήταν μια σκάλα κάτω από την πρεμιέρα, αλλά αν το δει κανείς μεμονωμένα, ήταν άριστο.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
108asteri
Administrator
108asteri


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2092
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νικη
Registration date : 28/05/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 4:39 pm

Απλά καλό. Δεν περίμενα και τίποτε περισσότερο για Kate centric επεισόδιο. tong

Τα σημεία που ειχαν ενδιαφέρον στο επεισοδιο ηταν:

Σπόιλερ:


ΥΓ: Ερωτηση: Ποσο ανούσιος μπορεί να ειναι ο χαρακτηρας της Κέιτ; Ποσο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/asteri108
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 5:03 pm

108asteri έγραψε:

ΥΓ: Ερωτηση: Ποσο ανούσιος μπορεί να ειναι ο χαρακτηρας της Κέιτ; Ποσο;

ενα απο τα μεγαλυτερα λαθη των σεναριογραφων κατα τη γνωμη μου.
Δεν τα κανουν αυτα στους πρωταγωνιστες, απλα δεν τα κανουν (ειδικα οταν αποκαλουν
σειρα χαρακτηρων το lost)

//και το γεγονος οτι δε δινουμε δεκαρα για τα ερωτικα τους εχει να κανει κατα πολυ με την κακη
δουλεια που εχει γινει με τους συγκεκριμενους χαρακτηρες.

//
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 10:05 pm

Πριν λίγο το τελείωσα και με έπιασε 1 μικρό χασμουρητό δεν το κρύβω Suspect .

Σπόιλερ:

Ελπίζω να βρουν πάλι τον παλιό καλό τους εαυτό και να μπορέσουν να δώσουν 1 αξιοπρεπές τέλος γιατί τους μας περιμένουν πολλές ντομάτες όταν τελειώσει το Lost .

Αυτά τα ολίγα .

Ψοφοφορία γιατί δεν έχει tong klama roftl ;;;

thumbss xif ψόφησα μέτριο lolololo .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Gonzo στις Τετ Φεβ 10, 2010 10:36 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 10:35 pm

Έτοιμη και η ψηφοφορία tong

Achara την ίδια απορία την έχω και εγώ Rolling Eyes

Gonzo δεν τους λες 2 άσχετους τους τύπους που πήγαν με την Kate και τον Jin στο δάσος, τους λες ένας Other και ο Aldo... epp Πολύ χάρηκα που ξαναείδα τον Aldo!

Προσωπικά το θεωρώ ένα επεισόδιο που ήταν απαραίτητο για τις εξελίξεις που έρχονται.
Επίσης δεν θεωρώ σύμπτωση ότι το έγραψαν οι Kitsis και Horowitz που αν και έχουν γράψει και κάποια καλά, είναι οι συγγραφείς του Tricia Tanaka is Dead, Expose, Fire + Water...Γενικά όταν διαβάζω πως αυτοί οι δύο έγραψαν επεισόδιο σφίγγεται η καρδιά μου...

Στα του επεισοδίου τώρα...ίσως αυτοί που αναφέρονται στη λίστα του Jacob να είναι αυτοί που "Έρχονται". Και τι παίζει με το μεταγιόν του Dogen που συνέχεια το αγγίζει;;; Suspect

Αναρωτιέμαι ποιο και πόσο θα είναι το μέλλον του Sayid....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 10:38 pm

Ο αράπακλας συμπαθητικός χαρακτήρας φαινόταν ο άλλος χειρότερος και από τον αχώνευτο της 5ης ήταν Suspect .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 10:46 pm

Δεν τον θυμάσαι τον Aldo; Ήταν έξω από το Room 23 και τον χτύπησε η Kate όταν απελευθέρωσαν τον....εμ, πως τον έλεγαν τον μικρό, τον φίλο της Alex;;; [Χρειάζομαι επανάληψη]

Από το twitter του Damon (αν και δεν ξέρω αν είναι ο πραγματικός γιατί δεν είναι verify αυτός ο λογαριασμός) http://twitter.com/DamonLindelof

Παράθεση :
For those of you complaining of "filler." Seriously. PLEASE WATCH NCIS: LOS ANGELES. I promise not to hold it against you.

lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΤετ Φεβ 10, 2010 11:25 pm

xifomaxos έγραψε:
Και τι παίζει με το μεταγιόν του Dogen που συνέχεια το αγγίζει;;; Suspect
Το παρατήρησα κι εγώ αυτό... Suspect

Επίσης... κατάλαβε κανένας τι σόι διάγνωση κάνανε στον Sayid? Η στάχτη καταλαβαίνω... Το ηλεκτροσόκ? Το κάψιμο με το σίδερο? (τον έκαψε εκεί που ήταν η πληγή του ή μου φαίνεται?)

Και όλο αυτό με το χάπι... δεδομένου ότι είναι δηλητήριο... γιατί πρέπει να το πάρει με τη θέλησή του? Δεν μπορούν να τον σκοτώσουν χωρίς να το θέλει ο ίδιος? blink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΠεμ Φεβ 11, 2010 12:06 am

Μάλλον για δουν τις αντιδράσεις του . Σε οποιονδήποτε ζωντανό άνθρωπο αν έκαναν κάτι τέτοιο θα πετάγονταν μέχρι εκεί πάνω . Δυστυχώς μάλλον θέλουν να τραβήξουν το κατ΄ εμέ αδιάφορο " βρίσκεται στο στάδιο της αλλαγής " Suspect .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΠεμ Φεβ 11, 2010 7:29 am

Elle1 έγραψε:


Και όλο αυτό με το χάπι... δεδομένου ότι είναι δηλητήριο... γιατί πρέπει να το πάρει με τη θέλησή του? Δεν μπορούν να τον σκοτώσουν χωρίς να το θέλει ο ίδιος? blink

Και εγώ το ίδιο σκέφτηκα... Ίσως φταίει που είναι ζόμπι τώρα...tong

Επίσης δεν μπόρεσα να μην σκεφτώ πως και η Rousseau του είχε κάνει ηλεκτροσόκ...Τότε βέβαια υποθέσαμε πως ήταν βασανιστήριο για να μιλήσει για την Alex... Αλλά με δεδομένο πως η Rousseau ήξερε για την μόλυνση, μήπως το έκανε για τους ίδιους λόγους με τον Dogen;

Θέλω να δω συνάντηση Dogen - Richard - Ben epp

Κορυφαία η περιγραφή του Aldo για τον Καπνό: "Μια στήλη μαύρου καπνού που κάνει τικι τικι όταν είναι τσαντισμένος" roftl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΠεμ Φεβ 11, 2010 11:31 am

εε αν υποψιαστω οτι η Ρουσω ηξερε και τη μεθοδο διαγνωσης και ο Ριτσαρντ τπτ, "τι στον κορακα πια" που λεει και ο Gonzo lolololo
δεν νομιζω, μαλλον για ανακριση το εκανε..

παντως ο λογος που δεν μας αρεσε και τοσο το επεισοδιο ειναι μαλλον οτι περιμεναμε να συνεχιστει εστω και λιγο η σκηνη στο αγαλμα που εμεινε σε κρισιμο σημειο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΠεμ Φεβ 11, 2010 12:27 pm

Παράθεση :
Επίσης... κατάλαβε κανένας τι σόι διάγνωση κάνανε στον Sayid? Η στάχτη καταλαβαίνω... Το ηλεκτροσόκ? Το κάψιμο με το σίδερο? (τον έκαψε εκεί που ήταν η πληγή του ή μου φαίνεται?)

Ο ΄΄πραγματικός΄΄ Ιρακινός δεν θα ούρλιαζε, δεν εκπληπαρούσε, δεν θα έκανε σαν γυναικούλα. Εκπαιδευμένος βασανιστής ήταν wink Άρα? ΄΄μολύνθηκε΄΄.

καλά έλεγε ο Μιχαλάκης. Ναι μεν παίρνουμε απαντήσεις αλλά, οι κλωστές απλώνουν.
Δηλαδή ο ΄΄κακός΄΄ μπαίνει όπου γουστάρει και εννοώ όχι μόνο σε ένα σώμα?
Το χάπι μήπως είχε στάχτη μέσα?

Παιδιά, θέλω να δω την συνέχεια αυτού του σάιντγουέι. Θα έχουν την ευκαιρία να αλλάξουν κάτι, εάν και όταν καταλάβουν τι συμβαίνει? Μυστήριο.
Θέλω πολλά ναπω αλλά δεν προλαβαίνω τώρα.
Πάντως θεωρώ ότι ο χαρακτήρας της Κλερ έχει να κάνει με τον γιο της και τίποτα άλλο, οπότε με ενδιαφέρει πολύ για το εάν την δούμε να γεννάει και στην κλινική wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΠεμ Φεβ 11, 2010 1:40 pm

Όταν άκουσα το "my babyyyyy" ήταν σαν ταξίδι στο χρόνο lolololo

Συμφωνώ πως η συμπεριφορά του Sayid μετά την "ανάσταση" είναι τελείως διαφορετική...Πολύ μαλθακή...Σε διαφορετική περίπτωση θα είχε παίξει ξύλο μετον Ιάπωνα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΠεμ Φεβ 11, 2010 1:42 pm

μπηκε η darkness μεσα του και τον εκανε αρνακι?
εκει που τους αλλους τους κανει ψυχρους δολοφονους?
αντε να δουμε που το πανε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΠεμ Φεβ 11, 2010 1:45 pm

Μπορεί να είναι τέχνασμα...Πως έλεγε ο φίλος της Ρουσώ "σε αγαπώ, αγαπώ το μωρό, δεν θα σου έκανα κακό" κλπ, και μόλις κατέβασε το όπλο της προσπάθησε να την σκοτώσει...

Εδώ που τα λέμε, αν δεν σκεφτόντουσαν αυτό θα έπρεπε να τον σκοτώσουν τον Sayid...Δεν έχει να δούμε κάτι άλλο από τη ζωή του... Και φοβάμαι πως θα μας αφήσει σύντομα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΠεμ Φεβ 11, 2010 2:11 pm

η μπορει να ειναι στο αρχικο σταδιο που ειναι λιγο "δεν ξερω που παταω και που βρισκομαι",
βλεπε Κλαιρ, τσαρλυ, Λοκ. btw αν ο Sayid εχει ηδη αλλαξει και θελει να τους σκοτωσει ολους,
ο Τζακ θα πεθαινε εξαιτιας του καταπινοντας χαπι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΠεμ Φεβ 11, 2010 2:59 pm

Καλημέρα epp

Χειρότερο επεισόδιο ever... Μέχρι και το Expose καλύτερο ήταν... Μόνο ο Dogen άξιζε από το επεισόδιο και η σκηνή με Sawyer και δακτυλίδι...

Αυτά... Περισσότερα το Σκ όταν το δω ξανά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΠεμ Φεβ 11, 2010 3:22 pm

Καλησπερα!
Το επεισοδιο ηταν αστα να πανε!
Ελπιζω το 6Χ4 να ειναι αρκετα καλο γιατι εχθες βαρεθηκα την ζωη μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x03 - What Kate Does Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x03 - What Kate Does   Lost 6x03 - What Kate Does EmptyΣαβ Φεβ 13, 2010 1:23 pm

To λοιπόν... Επανέρχομαι αν και δεν το είδα δεύτερη φορά το επεισόδιο (ίσως το δω ξανά σήμερα).

Η αλήθεια είναι πως από το επεισόδιο δεν μου έμεινε σχεδόν τίποτα (ένδειξη του πόσο καλό ήταν). Και συμφωνώ απόλυτα με την θέση που έχει στο rating των επεισοδίων στο DarkUFO. Εκεί είναι η θέση του μαζί με το Expose (κάτω και από αυτό για την ακρίβεια)...

Τα sideways ήταν παντελώς αδιάφορα για μένα και χάσιμο χρόνου... Η Kate κατάντησε εντελώς βαρετή πλέον... Δεν μπορώ να καταλάβω πως κατέστρεψαν έτσι τον χαρακτήρα της, την στιγμή που μάλιστα προοριζόταν για πρωταγoνήστρια στην θέση του Jack...

Από εκεί και πέρα η ιστορία της Claire δεν με ενδιέφερε και ποτέ ιδιαίτερα, πόσο μάλλον όταν αυτή εξελίσσεται σε μια "νέα πραγματικότητα". Καλούτσικες οι συνδέσεις που έκαναν (Ethan, κουκλάκι του Aaron, και το όνομα αυτού Aaron) αλλά για μένα δεν έχουν καμία αξία. Εντελώς αναμενόμενο να μας δείξουν τον Ethan σε ένα τέτοιο επεισόδιο όπου η Claire θα γεννούσε και εντελώς αδιάφορος γενικά για εμένα ο Aaron.

Καλό είναι να βλέπεις ξανά παλιούς χαρακτήρες (πχ Arzt, Ethan) αλλά μέχρι εκεί. Αν δεν αρχίσουν σύντομα να δίνουν στοιχεία για το τί ακριβώς βλέπουμε, τότε πολύ φοβάμαι πως η μισή σεζόν θα πάει χαμένη...

Στο νησί τώρα η επιστροφή της Claire ήταν εντελώς αναμενόμενη από την στιγμή που την βλέπαμε και στα sideways. Ίσως να μην ήταν αναμενόμενος ο τρόπος με τον οποίο επέστρεψε (στιλ Rousseau), αλλά όπως είπε και ο Gonzo την περίμενα να βγεί από στιγμή σε στιγμή από την ζούγκλα...

Γενικά στο νησί το μόνο που άξιζε ήταν η ιστορία μέσα στο Ναό (τουλάχιστον σε όσες συμμετείχε ο Dogen) και η συγκινητική στιγμή με τον Sawyer στην αποβάθρα... Ο Ιάπωνας είναι από τις καλύτερες προσθήκες μέρι στιγμής και ελπίζω να τον δούμε σε αρκετά επεισόδια της σεζόν.

Δεν ξέρω τι θα γίνει με Sayid αλλά νομίζω πως ο Sawyer είναι ο πλέον ευάλωτος στον MIB και μάλλον θα τον ακολουθήσει...

PS: Χιφ δεν τους λες "τον ένα Other και τον Aldo" αλλά "Justin και Aldo" tong
Επίσης όποτε θέλεις μπορώ να σου τα φτιάξω με τον Aldo lolololo

PS1: Gonzo και εγώ όταν είδα τον τύπο στο συνεργείο πέρασε από το μυαλό μου ο Tom...

PS2: Πάντως μου κινεί την περιέργεια η ιεραρχία των Others. Οι Templeres είναι πιο πάνω στην ιεραρχία από αυτούς που γνωρήσαμε μέρι τώρα; Και αν ναι πως ανέχονται τον κάθε άσχετο να το παίζει αρχηγός (Locke, Richard και Ben included). Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις παρατηρήσεις της Achara σχετικά με Richard.

PS3: Για μένα το "Μας έφεραν όπως και εσάς" του Dogen δεν είναι εξήγηση για τον ρόλο των Others στο νησί. Το καλό που τους θέλω, να αρίσουν να δίνουν σύντομα πραγματικές απαντήσεις για τους Others, γιατί όσο περνάει ο καιρός, τόσο περισσότερο μαλάκες μου φαίνονται...

PS4: Εντελώς απαράδεκτο ένα τέτοιο επεισόδιο στη τελευταία σεζόν. Και αν πραγματικά ο Damon πιστεύει πως αυτό δεν ήταν filler, τότε ζήτω που καήκαμε...

Edit: Άλλη μια ένδειξη του πόσο χάλια ήταν το επεισόδιο είναι και οι μόλις 3 σελίδες που γράφτηκαν εδώ... Πάντως τώρα που το σκέφτομαι εκπλήσσομαι που βρήκα και έγραψα τόσα πράγματα...

Edit1: Κάτι που ξέχασα να γράψω είναι πως όλοι μιλάτε για darkness που διεκδικεί κόσμο... Θα συμφωνήσω, αλλά να προσθέσω πως είναι αρκετά ευγενικό Darkness tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
 
Lost 6x03 - What Kate Does
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: