Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 6x07 - Dr.Linus

Πήγαινε κάτω 
+5
Achara
Gonzo
JamesFord
Elle1
xifomaxos
9 απαντήσεις

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Άριστο
Lost 6x07 - Dr.Linus Vote_lcap33%Lost 6x07 - Dr.Linus Vote_rcap
 33% [ 3 ]
Πολύ Καλό
Lost 6x07 - Dr.Linus Vote_lcap56%Lost 6x07 - Dr.Linus Vote_rcap
 56% [ 5 ]
Καλό
Lost 6x07 - Dr.Linus Vote_lcap11%Lost 6x07 - Dr.Linus Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Μέτριο
Lost 6x07 - Dr.Linus Vote_lcap0%Lost 6x07 - Dr.Linus Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 6x07 - Dr.Linus Vote_lcap0%Lost 6x07 - Dr.Linus Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 9
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤρι Μαρ 09, 2010 8:45 pm

Eπεισόδιο 6x07 - Dr.Linus


Περίληψη
Σπόιλερ:

Promos/Sneak Peaks








Download links

Σπόιλερ:

Οδηγίες προς Lostaholics

1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... τελευταία


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xifomaxos στις Τετ Μαρ 10, 2010 8:41 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 8:04 am

Σπόιλερ:

Περιμένω να δω αντιδράσεις epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 6:09 pm

Μάλιστα... epp Μου έχει αφήσει μια περίεργη αίσθηση το επεισόδιο...
Σπόιλερ:
Αρκετά καλό επεισόδιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 7:59 pm

Πνιγομαι αυτον τον καιρο, αλλα γι' αυτο το επεισοδιο θα ηθελα να πω 2 λογια...
Μου αρεσε παρα πολυ!
Σπόιλερ:

Elle1 έγραψε:
Σπόιλερ:

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 8:43 pm

Για αρχή 1 μόνο θα πω πέρα από το bow και ότι από εποχή Dave είχα να δω τόσο αριστοτεχνικά φτιαγμένο επεισόδιο .

Ααα ρε Ben-η ααα ρε Ben-η .

Επιτέλους από την αρχή μέχρι το τέλος 1 άριστο επεισόδιο .

Και ΝΑΙ πάω να δω το τέλος τώρα, 5 λεπτά έμειναν μόνο tong .

xif θέλω δρακουλίνια τώρα lolololo !!!

Έδιτ :

respect klama bow x +00 . Δεν παίζεται η σκηνή του διαλόγου Ben & Ilana .

Ανετότατα μπαίνει στο top 5 επεισοδίων το συγκεκριμένο yahoooo .

xif νομίζω πως μόνο 2 επιλογές πρέπει να μπουν για το συγκεκριμένο και αυτές είναι οι ακόλουθες :

* Άριστο .

* Τόσο άριστο που δεν το χωράει ο νους .

demon mood on αν είχε λίγη δράση παραπάνω θα μιλάγαμε για 1 από τα καλύτερα της σειράς aera sta pania sou! ( με χάζεψε το επεισόδιο λέμε lol! ) .

Έδιτ Νο 2 Και xif ντροπή περίμενα ήδη να είχες αλλάξει την υπογραφή και να έβαζες καμία από τις κοντινές της εξιλέωσης .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 9:33 pm

πολύ ωραίο το επεισόδιο

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
108asteri
Administrator
108asteri


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2092
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νικη
Registration date : 28/05/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 9:51 pm

Ενα τελείως διαφορετικό επεισόδιο από τα προηγούμενα. Ενα επεισόδιο χαρακτήρων μέσα από το οποίο δε φάνηκε απλά πόσο γαμάτος ηθοποιός είναι ο Έμερσον αλλα πόσο γαμάτος ειναι ο χαρακτηρας του Μπεν!

Σπόιλερ:

Ψηφίζω πολύ καλό γιατί δεν είχε το "νευρο" που είδαμε στο προηγουμενο.

ΥΓ: Θελω να δω και Σογιερ ρε γμτ. Πότε θα ρθει το δικό του centric επεισόδιο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/asteri108
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 11:00 pm

Τι ήταν αυτό το ανθρωπάκι που είδα και τι έκανε στον Ben; shokkkkkk

Αυτά τα πράγματα δεν γίνονται... Από τον καλύτερο κακό σε σειρά τον έκαναν ένα μυξιάρικο καθηγητάκο... Έ ρε ξεφτύλα...

2-3 πράγματα για το επεισόδιο.

Σπόιλερ:

PS: αυτά τα έγραψα πριν 2 ώρες περίπου όταν τα μόνα σχόλια που υπήρχαν στο thread ήταν αυτά της xif και της Elle. Πραγματικά με εκπλήσσουν αυτά που διαβάζω τώρα...

Edit: Μεταξύ μας, μην μου λέτε ότι ο Ben ήξερε πως ο Locke δεν θα μπορούσε να αυτοκτονήσει, γιατί πραγματικά δεν ξέρει την τύφλα του... Εδώ ο Richard φαίνεται σαν μαλάκας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 11:20 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 11:21 pm

Και όμως cypher80b αυτό θα εξηγούσε πολλά και θα έκανε ακόμα πιο τραγικό τον χαρακτήρα του Ben . Ακόμα και στο flashsideway που μπορεί να βλέπουμε μεν 1 διαφορετικό Ben αλλά και πάλι βλέπουμε τον συγκεκριμένο χαρακτήρα να " θυσιάζεται " για κάτι που πιστεύει ότι πρέπει να θυσιαστεί .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 11:28 pm

cypher80b έγραψε:
Μεταξύ μας, μην μου λέτε ότι ο Ben ήξερε πως ο Locke δεν θα μπορούσε να αυτοκτονήσει, γιατί πραγματικά δεν ξέρει την τύφλα του...
Προσωπικά δεν πιστεύω ότι το ήξερε. Τι καλά που θα 'ταν αν ίσχυε...

Πάντως μου έδωσε μια κάποια ελπίδα η σπίθα στα μάτια του Ben όταν του είπε ο Lapidus ότι αυτός ήταν αρχικά ο πιλότος της 815... Δεν με νοιάζει να ξαναγίνει αρχηγός, αλλά ας ξεκολλήσει λίγο... θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα epp Στην αρχή του επεισοδίου που πρότεινε να πάνε στην παραλία, φάνηκε να ξεκολλάει κάπως...

Άσχετο. Αυτός ο Richard... με το που είπε "Jacob touched me" με πιάσαν τα γέλια... lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 11:30 pm

Μα γι' αυτό λέω Gonzo για ηρωική έξοδο από την σειρά... Γιατί αυτή η μετάλλαξη του χαρακτήρα του, είναι ολοφάνερο πως οδηγεί εκεί... Αυτό μόνο έμεινε να δούμε από τον Ben. Την θυσία για αυτό στο οποίο πίστευε μια ζωή. Το νησί...

Προσωπική μου άποψη είναι πως δεν είναι αυτή η κατάληξη που αρμόζει στον Ben.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 11:39 pm

Δεν ξέρω γιατί αλλά όλα όσα είδα σήμερα σαν να με σπρώχνουν στο ότι η δικαίωση για τον Ben-η δεν θα αργήσει και ότι στο τέλος θα βγει νικητής της κατάστασης και ζωντανός . Η περίπτωση βαφοματάκια με παραξένεψε και με κάνει να πιστεύω ότι μπορεί να είναι και η αιτία της διαμάχης Ιάκωβου & Μαυροφορεμένου Rolling Eyes χμμμ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΤετ Μαρ 10, 2010 11:41 pm

κι εγώ στην αρχή δεν το πίστεψα ότι μπορεί να το ήξερε..ή μάλλον ότι οι σεναριογράφοι θα
το έδεναν τόσο ανέλπιστα καλά αυτό το σημείο..Ελα όμως που μου ήρθε στο μυαλό ο Τομ όταν είπε στον Micheal ότι το νησί δεν θα τον αφήσει να αυτοκτονήσει.. (όπως δεν άφησε και τον Τζακ άλλωστε). Θυμάμαι επίσης ότι κάτι παραπάνω ξέρει για κανόνες αυτός και ο Widmore..

Πάντως αν ο MIB έχει φέρει τον Charles πίσω, δεν ξέρω τι σκεφτόταν όταν καλούσε και τον Μπεν στην παρέα του.

Επίσης, Cypher, αυτό ήταν αναμενόμενο στην εξέλιξη του Μπεν. Ο άνθρωπος αφιέρωσε όλη του τη ζωή στο νησί για το τίποτα, σκότωσε τόσο κόσμο για την προστασία του νησιού, και το ευχαριστώ ήταν να δει την κόρη του να πεθαίνει και έχει τύψεις και γι αυτό. Και τελικά ανακάλυψε ότι ήταν πιόνι 2 ανθρώπων που ούτε καν τους ήξερε πριν. Το πλέον λογικό είναι να καταλάβει ότι δεν έχει νόημα η διεκδίκηση της εξουσίας και να νιώθει τύψεις για τις επιλογές του. Είναι ο πιο ολοκληρωμένος χαρακτήρας της σειράς αυτή τη στιγμή.
Σε αντίθετη περίπτωση, ο Μπεν δε θα ήταν ο Μπεν, αλλά ο MArtin Keamy.
Βέβαια, πιστεύω ότι όταν δει τον Charles θα έρθει στα ίσια του wink

//elle, κι εγώ γέλασα με αυτό και περίμενα να σχολιαστεί lolololo

//ξέχασα να αναφέρω ότι επίσης εκπληκτικό είναι ότι η Ιλάνα είναι κάτι-σαν-κόρη του J , όπως ακριβώς και η Alex για τον
Μπεν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΠεμ Μαρ 11, 2010 9:20 am

Elle1 έγραψε:


Άσχετο. Αυτός ο Richard... με το που είπε "Jacob touched me" με πιάσαν τα γέλια... lolololo

Και εμένα lolololo lolololo Σε όλο το επεισόδιο συμπεριφερόταν λες και τον χώρισε ο φίλος του tong


Και όταν έγινε η επανένωση στην παραλία σκέφτηκα "γούστο θα έχει να αρχίσουν να τρέχουν και ο Richard με τον Ben" lol!

Νομίζω ότι κάπου εδώ τελειώνει η προθυμία του Ben να θυσιαστεί για το νησί..Η εξιλέωση είναι γεγονός και φαίνεται πως δέχθηκε την ιδέα πως δεν θα έχει εξουσία... Αν ήθελε μόνο και μόνο εξουσία θα πήγαινε με τον Locke, που απλά τον παραμύθιασε για να σκοτώσει την Ilana...

Aλλά με τον Widmore στο νησί πιστεύω πως θα εξακολουθεί να θέλει εκδίκηση για την Alex και ίσως εκδίκηση από τον Locke...

Eπίσης ωραίος ο διάλογος Frank - Ben

FRANK: You know, I was supposed to be flyin' it. Oceanic 815.

BEN: And why didn't you?

FRANK: I overslept.

BEN: Come on...

FRANK: Can you believe it? Imagine how different my life would be had that alarm gone off.

BEN: How different would it have been? The island still got you in the end. Didn't it?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΠεμ Μαρ 11, 2010 10:37 am

Για τα μάτια του Richard λοιπόν η όλη διαμάχη! lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΠεμ Μαρ 11, 2010 4:19 pm

Καλησπερα!
Πρωτα απο ολα θελω να πω respect Χ10000 στον Μπεν!!!
Ηταν φοβερος, και σαν ρολος και σαν ηθοποιος!

Εκτος νησιου: νομιζω πως ειναι η πρωτη φορα που αναφερετε το νησι!!!
Οταν εβαλε ο Μπεν την φιαλη οξυγονου στον πατερα του, μου θυμησε την σκηνη που τον σκοτωσε, αλλα εδω του εδωσε ζωη! Ηταν πολυ προστατευτικος με τον πατερα του, αρα η σχεση τους δεν ηταν τοσο κακη ή ο Μπεν μπορει να συγχωρει σε εκεινη την πραγματικοτητα!
Στο νησι: τον λυπιθηκα τον κακομοιρη, μπορει να εκανε οτι εκανε αλλα δεν εφταιγε μονο αυτος, ο J τον εκανε οτι ηθελε (αν εκεινος του εδεινε τις εντολες) και μετα περιμενε αφου τον αδειασε τελειως να μην τον σκοτωσει. Ημαρτον!!!
Η σκηνη που βλεπει την Ιλανα και αρχιζει και τρεχει ειχε πολυ γελιο!!!
Και στο τελος που ερχονται και οι υπολοιποι και μενει στην ακρη και τους κοιταει, αχ πολυ με στεναχωρισε!!

Και στις 2 πραγματικοτητες ο Λοκ προτεινε στον Μπεν μια ανωτερη θεση, και στις 2 πραγματικοτητες ο Μπεν διαλεξε με το συναισθημα και οχι με το συμφερον! Μπραβο του!!!

Αυτα προς το παρον, παω στο περιπτερο να παρω Δρακουλινια!!!! epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΠαρ Μαρ 12, 2010 11:10 pm

Απορία. Ο ΜΙΒ γιατί πάει στο μικρό νησί? Θέλει να κάνει κάτι στο σταθμό?
Ή θα φύγει με το αεροπλάνο? lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΣαβ Μαρ 13, 2010 9:38 am

Να φύγει με το αεροπλάνο epp Τόσος κόσμος πηγαινοέρχεται με αυτό... Το μόνο που θέλει είναι τον Lapidus... Εκτός αν ο Sayid οδηγεί και αεροπλάνα tong

Και παρεπιμπτώντως τώρα που είδα τον Charles να φτάνει με υποβρύχιο, κατάλαβα πόσο μαλακία ήταν η ιστορία με την επιστροφή των 6... Ο άλλος πήρε το υποβρύχιο της γραμμής και οι δικοί μας οι χαμένοι έψαχναν για "παράθυρα"...

Edit: Θα μου πείτε πως έψαχναν το παράθυρο που θα τους έπερνε στο παρελθόν για να προκαλέσουν το incident και να δημιουργήσουν τα sideways... what ever...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΣαβ Μαρ 13, 2010 12:05 pm

από την αρχή ήθελε μάλλον να κάνει κάτι εκεί. Πριν μπει στο shadow of the statue,
έλεγε στον Ριτσαρντ "μετα θα πάμε να κανονίσουμε αυτούς με την πτήση της Ατζίρα". Δεν νομίζω να ήθελε να πάει εκεί απλά για να τους σκοτώσει (γιατί δε σκότωσε την Ιλάνα?).


εμένα κάτι άλλο μου φαίνεται βλακεία:
Επειδή ο Ριτσαρντ δεν πέθανε πείστηκε ότι είναι ακόμα σημαντικός? Μα αν πέθαινε θα πέθαινε και ο Τζακ και μάλιστα για τον Τζακ θεωρείται αυτοκτονία, οπότε δεν μπορούσε να γίνει. Αν ο τζακ άναβε το φυτίλι και έφευγε μετά, τότε θα ήταν ενδιαφέρον να βλέπαμε αν θα μπορούσε ο Ριτσαρντ να πεθάνει. Τόσο χαζός βρε Ριτσαρντ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΣαβ Μαρ 13, 2010 12:47 pm

Κάτι που μου έκανε εντύπωση και νομίζω δεν το ανέφερε κάποιος είναι όταν ο Richard βγαίνει σαν φάντης μπαστούνι μπροστά από τον Jack και τον Hurley...

Ακολουθεί ο εξής διάλογος:

- Where did you come from?
- You wouldn't believe me if i told you.
- Try me
- Not yet. But if you still want to go to the temple is this way.

Στην αρχή μου φάνηκε εντελώς περίεργο... Λες και ξεφύτρωσε ξαφνικά από κάποιο άλλο χρόνο ή πραγματικότητα. Αλλά τελικά μάλλον έχει να κάνει με το Black Rock...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΣαβ Μαρ 13, 2010 4:02 pm

Cypher, κι εμένα μου φάνηκε περίεργο αυτό το "You wouldn't believe me if I told you." σε συνδυασμό με το οτι τον περιμέναμε στο Ναό και άργησε κάπως να πάει... Αλλά μάλλον έχει όντως να κάνει με το Black Rock.

Όσο για το πώς πείστηκε ο Richard... Πρώτον, εμένα μου φάνηκε πως ξέρει πολύ καλά το αν μπορεί να πεθάνει και πώς (Σκότωσέ με γιατί δεν μπορώ να το κάνω μόνος μου). Όπως το βλέπω εγώ, δεν πείστηκε επειδή δεν πέθανε. Πείστηκε επειδή πήρε πίσω την ελπίδα πως θα μάθει το γιατί είναι σημαντικός, το γιατί είναι όπως είναι. Πείστηκε επειδή βρήκε και κάποιον άλλο που βρίσκεται στην ίδια θέση.

Και έχω και μια άλλη απορία... Η όλη διαδικασία με τους candidates πώς δουλεύει? Πώς θα επιλεγεί ο νέος J? Όποιος επιβιώσει? Όποιος δεν κάνει "φάουλ"? Κρατάει κάποιος σκορ? tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x07 - Dr.Linus Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x07 - Dr.Linus   Lost 6x07 - Dr.Linus EmptyΣαβ Μαρ 13, 2010 6:03 pm

Τώρα που το σκέφτομαι, όταν έφτασαν στο Black Rock είπε πως είναι η πρώτη φορά που πηγαίνει εκεί από τότε που έφτασε στο νησί Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
 
Lost 6x07 - Dr.Linus
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X
» Lost 6x15 - Across The Sea

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: