Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 6x14 - The Candidate

Πήγαινε κάτω 
+4
cypher80b
Elle1
Achara
xifomaxos
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο
Άριστο
Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Vote_lcap63%Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Vote_rcap
 63% [ 5 ]
Πολύ καλό
Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καλό
Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Vote_rcap
 25% [ 2 ]
Μέτριο
Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Vote_rcap
 12% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 8
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x14 - The Candidate   Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 07, 2010 6:12 pm

1 χαρά ζωή κάνει το Brose cypher80b . Αυτοί και ο Vincent μακριά από τροχούς - καπνούς και τα συναφή . Ζωή και κότα την περνάνε με μπάνιο - ψάρεμα και βόλτα τον Vincent εν΄ αλλάξ lolololo .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x14 - The Candidate   Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 07, 2010 6:16 pm

Πλάκα πλάκα πάντως κι εμένα ο Bernard μου φάνηκε σαν να ξέρει... Suspect

Όσο για τα παράξενα ξημεροβραδιάσματα... δεν έχει σημασία το ότι γυρίζονται οι σκηνές ανακατεμένες. Αυτό είναι απόλυτα κατανοητό και εφαρμόζεται σε όλες τις παραγωγές λόγω οικονομίας χρόνου και χρημάτων. Στη διαδικασία της προπαραγωγής, το πρόγραμμα των γυρισμάτων προκύπτει μετά το break down του σεναρίου. Αφού δηλαδή έχουν χωρίσει τα γυρίσματα σε εσωτερικά-εξωτερικά, πρωινά-νυχτερινά κλπ βάσει σεναρίου. Η πατάτα δηλαδή κατά πάσα πιθανότητα, αν έχει γίνει, έχει γίνει στο σενάριο... ο Damon φταίει για όλα tong
Αν είναι πατάτα, στο post production κανένας δεν το πήρε χαμπάρι? Ή το κατάλαβαν και το άφησαν γιατί δεν τους έπαιρνε να τα ξαναγυρίσουν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x14 - The Candidate   Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 08, 2010 12:40 pm

στο podcast, οι darlton ξεκαθαρίζουν ότι

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x14 - The Candidate   Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 08, 2010 4:53 pm

Παράθεση :
Έ ρε κόλλημα με το κουτί!!! Τάσο ελπίζω να μην ογοητευτείς όταν δεν το δεις ξανά

Αμα όμως το βγάλει...
θα σου στείλω ένα κουτί σοκολατάκια. Εξάλλου ΄΄δίπλα΄΄ είσαι. tong

Διαβάζω μια συζήτηση ΄΄δίπλα΄΄ (άλλο ΄΄δίπλά΄΄ είναι αυτό) για το εάν τα εκρηκτικά στο αεροπλάνο τα έβαλαν, Ρίτσαρντ-Μπεν-Μαιλς.
Αντε ο Ριχαρδος, αγαθός είναι, μέχρι εκεί φτάνει το μυαλό του.
Να πω μια ιδέα?
Εάν ήμουν Μπεν, θα έψηνα τον Ρίτσαρντ να πάει να γυρίσει τον τροχό.
Μπορεί και τον Μάιλς, για να σωθεί. Βουρ στην Τυνησία και από εκεί...
Για φανταστείτε όμως τι θα μπορούσε να γίνει στο Νησί lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x14 - The Candidate   Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Μάης 08, 2010 11:42 pm

Α ρε Τάσο... έχεις κολλήσει πραγματικά με τον Ben... epp Δεν σε αδικώ όμως. Δεν ξέρω για το κουτί, αλλά θα 'θελα πάρα πολύ να δω κα'να διάλογο στο στυλ
Rich: πού πας? δεν είναι από κει τα barracs
Ben: έλα, ασ' τις λαλακίες... ξέρεις τι πρέπει να κάνουμε...

Για να πω την αλήθεια, μου πέρασε κι εμένα από το μυαλό μήπως και τα εκρηκτικά τα έβαλε η τριάδα στο αεροπλάνο. Αλλά έχω την αίσθηση πως αν ήταν δικά τους... πολύ απλά δεν θα υπήρχε αεροπλάνο πλέον. Ποιός ο λόγος να τα καλωδιώσουν στο ηλεκτρικό σύστημα του αεροπλάνου? Μου φαίνεται πως είναι πιο.... "μπαμ κι έξω" το σχέδιό τους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x14 - The Candidate   Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 09, 2010 9:25 am

Θα συμφωνήσω με την Elle... Ο σκοπός τους δεν ήταν να σκοτώσουν τους υπόλοιπους, απλά να ανατινάξουν το αεροπλάνο... Το ερώτημα βέβαια είναι γιατί ο Widmore, που δεν ήθελε να κάνει κακό στους υποψήφιους, έβαλε τα εκρηκτικά στο αεροπλάνο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x14 - The Candidate   Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 09, 2010 9:59 am

Εγώ γιατί νομίζω ρε xif ότι τα εκρηκτικά τα έβαλε και τα " έβγαλε " ο μπουφοβέφος για να τους παραπλανήσει και να τους κάνει να τον πιστέψουν χμμμ scratch .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x14 - The Candidate   Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 09, 2010 10:27 am

και εγώ ακριβώς το ίδιο με την Elle σκέφτηκα στην αρχή..ότι τα εκρηκτικά τα έβαλε το τρίο του διαβόλου tong Αλλά μετά σκέφτηκα αυτό που λέτε παραπάνω.Μάλλον ο Τσαρλς έβαλε τα εκρηκτικά ώστε να πάρει το αεροπλάνο ο ΦΛοκ , ενώ έβαλε τους περισσότερους υποψηφίους στο κελί για να είναι ασφαλείς. Λαλακία όμως έπρεπε να τα είχε προβλέψει όλα αυτά..Με τον καπνό τα βάζει έλεος δλδ thumbdown

Τώρα εγώ γιατί είχα την εντύπωση ότι μας είχαν δείξει το κουτί του Μπεν σαν υπονοούμενο ότι μέσα έχει όπλο για να περιμένουμε και να έχουμε αγωνία για το αν θα σκοτώσει την Πένυ?
Μ αυτά και μ' αυτά όμως έβλεπα τον Μπεν στον ύπνο μου lolololo

//και κάτι άλλο: ίσως ούτε ο Jaoob να ήθελε να μην εκραγεί η βόμβα..Φανταστείτε μετά,
θα έφευγαν όλοι ωραία και καλά από το νησί.. Αρα αυτό που έκαναν ο Σογιερ και ο Σαγιντ είναι πολύ σημαντικό για το σχέδιο του Jacob τελικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x14 - The Candidate   Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 09, 2010 10:41 am

xifomaxos έγραψε:
Το ερώτημα βέβαια είναι γιατί ο Widmore, που δεν ήθελε να κάνει κακό στους υποψήφιους, έβαλε τα εκρηκτικά στο αεροπλάνο...

Προφανώς ο Widmore έβαλε τα εκρηκτικά για να το καταστρέψει εντελώς για να μην το πάρει ο ΜΙΒ. Τους Losties τους έκλεισε στο κλουβί για να τους κρατήσει μακριά από το αεροπλάνο. Για το ότι ήταν χωσμένατα εκρηκτικά (πράγμα αρκετά παράξενο αν όντως απλά ήθελε να το καταστρέψει) υπάρχουν 2 εξηγήσεις:

1. Μαλακία από τους συγγραφείς/σκηνοθέτη για να το κάνει πιο "δραματικό" και να "προωθήσει" την εξέλιξη της σειράς και το long con του ΜΙΒ. (by the way πρέπει να τον συμπαθούν πολύ τον τύπο).

2. Ο Widmore ξέρει καλά τι κάνει... Ένα stick δυναμήτη ήταν αρκετό στο παρελθόν για να απωθήσει τον Smokie. Ένα αεροπλάνο γεμάτο C4 ίσως να τον καταστρέψει κιόλας... Επίσης ήταν προετοιμασμένη η παγίδα... Αφαίρεσε τους πυλώνες γύρω από το αεροπλάνο και όπως είπε και ο ΜΙΒ άφησε 2 άντρες μόνο και καλά για να τον εμποδίσουν...

Και μην ξεχνάμε πως ο MIB τσίμπησε και μπήκε μέσα... Αν δεν δημιουργόταν η αναστάτωση που προκάλεσε στον Widmore, ίσως απλά με το πάτημα ενός κουμπιού αυτό να ανατινασσόταν μαζί με τον ΜΙΒ μέσα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x14 - The Candidate   Lost 6x14 - The Candidate - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μάης 09, 2010 11:51 am

Εγώ κρατάω και αυτό που λέει ο Gonzo. Ήταν περίεργο που ο ΜΙΒ πήρε το ρολόι ΠΡΙΝ μπει στο αεροπλάνο. Άρα ήξερε. Suspect

Αν τα εκρηκτικά έχει βάλει ο Wid, ίσως το σκεπτικό να είναι κάτι τόσο απλό όσο το "αν πάει κάποιος άλλος να το πάρει και να φύγει, μπαμ. Αν πάρουν χαμπάρι ότι δεν είναι ασφαλές, το αφήνουν στην ησυχία του, και μένει σ'εμένα να το χρησιμοποιήσω αν και όπως θέλω."

Πάντως, αν τα έχει βάλει όντως ο Wid για να ανατινάξει όποιον προσπαθήσει να φύγει... τι περίμενε? Ότι θα κλείσει τους υποψηφίους στο κλουβί, και ο ΜΙΒ θα πάει να πάρει μόνος του το αεροπλάνο? Ένας ακόμα "αρχηγός" που δεν ξέρει την τύφλα του? Ωραία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 6x14 - The Candidate
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: