Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x04 - The Little Prince

Πήγαινε κάτω 
+6
Elle1
JamesFord
Achara
tasoskratos
xifomaxos
cypher80b
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Τέλειο
Lost 5x04 - The Little Prince Vote_lcap42%Lost 5x04 - The Little Prince Vote_rcap
 42% [ 5 ]
Πολύ Καλό
Lost 5x04 - The Little Prince Vote_lcap42%Lost 5x04 - The Little Prince Vote_rcap
 42% [ 5 ]
Καλό
Lost 5x04 - The Little Prince Vote_lcap0%Lost 5x04 - The Little Prince Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μέτριο
Lost 5x04 - The Little Prince Vote_lcap16%Lost 5x04 - The Little Prince Vote_rcap
 16% [ 2 ]
Χάλια
Lost 5x04 - The Little Prince Vote_lcap0%Lost 5x04 - The Little Prince Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 12
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΤετ Φεβ 04, 2009 1:25 pm

Επεισόδιο 5x04: The Little Prince

Περίληψη:
Σπόιλερ:

Promos/Sneak Peaks:



Download Links:
Σπόιλερ:

Οδηγίες προς Lostaholics:
1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... 8 μήνες έχει να γελάσει το χειλάκι μας tong
5. Σχόλια - Παρατηρήσεις για την λειτουργία αυτής της ενότητας μπορείτε να κάνετε στο γενικό thread. Δεν ανοίγαμε και πέρσι τέτοιο thread οπότε η άποψη σας μετράει. lolololo


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cypher80b στις Πεμ Φεβ 05, 2009 2:58 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 8:00 am

Tα πρώτα σχόλια γιατί θα πρέπει να την κάνω σε λίγο....Το επεισόδιο αρκετά καλύτερο από ότι περίμενα
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 9:45 am

Καλύτερο απ' ότι περίμενα...

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 9:53 am

Παράθεση :
Το επεισόδιο αρκετά καλύτερο από ότι περίμενα

Παράθεση :
Καλύτερο απ' ότι περίμενα...

Ακρως ενθαρυντικά τα πρώτα σχόλια. Θα το δω αργότερα
Από ότι ψιλοκατάλαβα πάντως είδατε αρκετά τα οποία δεν τα έχουμε μάθει σε σπόιλερ epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 12:52 pm

το torrent ειναι στο 84% και μπηκα στον πειρασμο να διαβασω τα παραπανω spoilers

και εχω να πω yahoooo


edit:

μολις το ειδα και εχω να πω οτι μου αρεσε παρα πολυ
κυριως γιατι

Σπόιλερ:

Απο την αλλη δε μου πολυαρεσαν:
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 2:58 pm

Που είστε ρε παιδιά; Πως σας φάνηκε το επεισόδιο; Περιμένω εντυπώσεις epp
Μόλις έβαλα και την ψηφοφορία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 3:48 pm

μαμότο,

όλες οι δουλειές σήμερα βρήκαν να πέσουν μαζεμένες.
Το είδα στα μουλωχτά.
Άψογο. Εχω να σχολιάσω δεκάδες πράγματα αλλά ΕΝΑ ήταν το καταπληκτικότερο στοιχείο.
Τι λέγανε για τα κουνέλια οι ειδικοί? mmm3
Με το κουνέλι τον Σώγιερ, τι έγινε ρε μάγκες?

Α ρε, καλά τα έλεγε ο Τρισμέγιστος. Ηλίθια πειράματα.
Νο 1 η ατάκα του σαίντ. ΄΄Αυτός είναι μόνο με το δικό του μέρος΄΄ bow
Τι γλυκός που είναι πάντως ο μπαγάσας, όταν παίρνει εκείνο το γλυκό ύφος. Για Νηπειαγωγείο είναι ο π....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 4:03 pm

tasoskratos έγραψε:

Άψογο. Εχω να σχολιάσω δεκάδες πράγματα αλλά ΕΝΑ ήταν το καταπληκτικότερο στοιχείο.
Τι λέγανε για τα κουνέλια οι ειδικοί? mmm3
Με το κουνέλι τον Σώγιερ, τι έγινε ρε μάγκες?

Τίποτα δεν έγινε...

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 4:11 pm

υπηρχαν κατι σκηνες στο προμο

Σπόιλερ:


αυτες οι σκηνες ηταν απο καποιο επομενο επεισοδιο,τις εκοψαν η απλα δεν τις προσεξα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 4:17 pm

Καλο το επεισοδιο.
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 4:28 pm

Ωραία Cypher.
Εγώ, έως τώρα είχα καταλάβει ότι δεν μπορεί το ίδιο ζώο/άνθρωπος να είναι την ίδια χρονική στιγμή στο ίδιο μέρος. Όταν λέω μέρος εννοώ π.χ. Νησί. όχι στον ίδιο χωρο φάτσα μες φάτσα, αλλά στον ίδιο μέρος.
Δεν μπορεί ας πούμε στα Ψηλά Αλώνια να έχω την Ξιφ και κάτω στην Πλατεία την 8χρονη Ξιφ.
Έτσι όπως τα λες, άνετα επιστρέφει ο Μπεν.
Μπεν στην παραλία. Μικρός Μπεν στο othersville.?
Εγώ αλλιώς το είχα καταλάβει, γιαυτό φώναζα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 4:55 pm

Και σωστά φώναζες... Γιατί αν το κατάλαβες έτσι όπως λές, ο Ben δεν θα μπορούσε να επιστρέψει με τίποτα... lolololo

Πάντως αν δεις προσεκτικά το βίντεο με τα κουνέλια, θα δείς πως η φασαρία δεν γίνεται επειδή το ίδιο κουνέλι βρίσκεται στον ίδιο χώρο με το κουνέλι του παρελθόντος/μέλλοντος αλλά για να μην έρθουν σε επαφή. Του λέει "Μην τα αφήσεις να έρθουν σε επαφή"... Νομίζω είναι ξεκάθαρο πως μπορούν να βρίσκονται στον ίδιο χώρο...

By the way ορίστε και το βίντεο για να το θυμηθούμε tong



James εμείς το ξέραμε πως είναι η Rousseau... Ο Jin όμως όχι lolololo Του ήρθε κάπως όταν το έμαθε... Δεν είναι λίγο πράγμα να ξυπνήσεις και να είσαι 20 χρόνια στο παρελθόν...

Edit: Achara νομίζω πως θα είναι από το επόμενο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 5:13 pm

Φυσικα και δεν ειναι λιγο. Δεν ειναι λιγο ουτε 20 λεπτα να εισαι στο παρελθον, αλλα το επεισοδιο δεν τελειωνε για τον Jin, για μας τελειωνε. Και το τελος αυτο δεν ηταν καθολου "WOW OMFG!!!!"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 5:30 pm

Παράθεση :
Achara νομίζω πως θα είναι από το επόμενο

E βέβαια, η παλιομιχαλίδα.
Θέλω να δω την μούρη της όταν στρέψει το πιστόλι προς τον αρχηγό και εκείνος κάνει την κίνηση ματ.
Cypher, λύθηκε αυτό το θέμα. Τώρα θα πάμε στο επόμενο. Ότι πηγαίνοντας στο παρελθόν δεν μπορείς να αλλάξεις το μέλλον. Έτσι λέει ο φυσικός.
Κάτι τελευταίο, διότι εγώ με την φυσική καλά τα πάω, αλλά εκτός Νησιού. Οι νόμοι της φυσικής δεν ισχύουν εδώ.
Τελικά πότε ανοίγουν οι μύτες? Διότι αύριο μεθαύριο, που περιμένω να ανοίξει και η μύτη του ξερόλα, θέλω να δω που ισχύει και που όχι, ο κανόνας της μύτης.

Ρωτάω, διότι τώρα που θα πάω και εγώ πίσω, μια χάρη θέλω από τον Αρχηγό. Να ΄΄ζωντανέψει΄΄ την Σάνον. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 5:45 pm

James έχεις απόλυτο δίκαιο για το τέλος... Δεν ήταν WTF στιγμή... Η WTF στιγμή ήταν πιο πριν, όταν μάζεψαν τον Jin από το νερό...

Τάσο έτσι είπε ο φυσικός... αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει... Προς το παρόν τον πιστεύω αφού δεν είδαμε μέχρι τώρα να αλλάζει κάτι στο παρελθόν που να επιρεάζει το μέλλον... Πάντος ο ίδιος ο φυσικός δεν φαίνεται να πολυπιστεύει αυτά που λέει... Ίδωμεν...

Για τις μύτες απ' ότι μάθαμε σήμερα ίσως να έχει σχέση το πόσο χρόνο και πόσο "κοντά" βρίσκεσαι στο παρελθόντικό σου εαυτό (Δεν ξέρω και αν το λέω καλά, είναι λίγο μπέρδεμα). Ίσως η Charlotte, o Miles και η Juliet να αιμορραγούν επειδή, υπήρξαν στον ίδιο χρόνο με παλαιότερη έκδοση του εαυτού τους για κάποιο χρονικό διάστημα...

Το ερώτημα είναι γιατί όχι και ο Locke και ο Sawyer που ξέρουμε πως όντως υπήρξαν κάποια χρονική περίοδο "κοντά" σε παλαιότερη έκδοση τους... Ίσως αυτό να συμβεί αν ο χρόνος αυτός της "συνύπαρξης" γίνει μεγαλύτερος...

Ίσως αυτό να είναι ένα από τα συμπτώματα όταν τα κουνέλια βρεθούν κοντά το ένα στο άλλο... Ή έστω για αρκετή ώρα στον ίδιο χρόνο...

Πιστεύω στο μέλλον θα λυθεί και αυτό το ζήτημα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 7:13 pm

Cypher, νομιζω πως σημερα μαθαμε πως "τα συμπτωματα" δεν εχουν σχεση με το για ποσο συνυπηρξες με αλλο σου εαυτο. Αλλα με το για ποσο εχεις ζησει -και αρα εκτεθει στις "ιδιοτητες" του- πανω στο νησι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 7:17 pm

Ένα σχόλιο στα γρήγορα:
Εμένα μου έχει κάτσει το άλμα στο μέλλον, ποιοι στο καλό είναι αυτοί που ταξιδεύουν με την ajira και πως έχουν κανό και όπλα; Και κυρίως γιατί είπιαν όλες τις Dharmoμπύρες tong
Νομίζω ότι είναι σκηνή 6ης σεζόν......

Βen bow bow bow

Και τέλος για πες Tase που ξέρεις εσυ τα Ψηλά Αλώνια, ε, ε;;;;;; tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 7:24 pm

Παράθεση :
Και τέλος για πες Tase που ξέρεις εσυ τα Ψηλά Αλώνια, ε, ε;;;;;;

Άμα πας γύρω στις 9 σήμερα, θα με συναντήσεις στο παρελθόν μου. Τότε ήμουν και ωραίο παιδί tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 9:20 pm

Φοβερό επεισόδιο! thumbss
Το τι γέλιο έριξα με τον Sawyer εκεί που τους κυνηγάνε με το κανό και πυροβολούν και έρχεται η ευλογημένη φλασιά. "Thank you, Lord.............. I take that back!!" roftl
O Miles έχει υπάρξει για περισσότερο καιρό απ' ότι οι Losties και η Juliet στο νησί... Suspect Και η Charlotte ακόμα περισσότερο? Suspect Suspect
Η ομάδα της Rousseau βρήκε τον Jin thumbss Και Xif θα συμφωνήσω μαζί σου... ο ξανθός ο Γάλλος -δεν ξέρω το όνομά του... και δεν με πολυενδιαφέρει κιόλας epp - πολύ καλό κομμάτι...
Ο Locke τι ωραία που απέφυγε τον εαυτό του...
Εκτός νησιού... μέτρια τα πράγματα... Προς στιγμήν σκέφτηκα μήπως η Sun το έχει στήσει όλο αυτό με τους δικηγόρους και σηκωθεί και φύγει μαζί με τον Aaron (αυτό θα ήταν πραγματικά WTF! shokkkkkk ), αλλά φαίνεται να έχει συγκεκριμένο στόχο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠεμ Φεβ 05, 2009 11:07 pm

Παράθεση :
Εμένα μου έχει κάτσει το άλμα στο μέλλον, ποιοι στο καλό είναι αυτοί που ταξιδεύουν με την ajira και πως έχουν κανό και όπλα; Και κυρίως γιατί είπιαν όλες τις Dharmoμπύρες


Είναι μέγα ερώτημα διότι, ούτε ο Γιατρός αλλά ούτε και ο Τρισμέγιστος πίνουν μπύρες epp

Παράθεση :
Και Xif θα συμφωνήσω μαζί σου... ο ξανθός ο Γάλλος -δεν ξέρω το όνομά του... και δεν με πολυενδιαφέρει κιόλας - πολύ καλό κομμάτι...

Πω πω πω, σας φαντάζομαι στο Νησί
Λυσσάρες

lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠαρ Φεβ 06, 2009 9:06 am

Elle1 έγραψε:

Ο Locke τι ωραία που απέφυγε τον εαυτό του...

Ναι... φοβερή σκηνή... Και η εξήγηση που έδωσε στον Sawyer όταν τον ρώτησε γιατί δεν πήγε να συναντήσει τον εαυτό του απλά κορυφαία... "Δεν θέλω να αλλάξω τον πόνο. Αυτός με οδήγησε εδώ που είμαι τώρα..." respect

Και ο Sawyer που μαθαίνει γρήγορα έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα λίγα λεπτά αργότερα... Παρόλο που ήθελε με χίλια να μιλήσει με την Kate κρατήθηκε... Εξάλλου "Ότι έγινε έγινε..."
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠαρ Φεβ 06, 2009 9:37 am

Παράθεση :
Ο Locke τι ωραία που απέφυγε τον εαυτό του...

Πολύ ωραία η ατάκα.
Άρχισαν να καταλαβαίνουν το τι πρέπει να κάνουν.
Συνοψίζοντας, το επειδόδιο γέννησε 3 απορίες.
Τι ακριβώς συμβαίνει με τις μύτες. Από τι εξαρτάται τελικά.
Δεύτερον, ποιοί τελικά ήπιαν τις μπύρες στην κατασκήνωση. Εδώ μπορεί να έχουμε να κάνουμε και με την τοποθεσία που πήγε το Νησί. Μέχρι τώρα ξέρουμε το τι συμβαίνει με τον χρόνο, αλλά εάν έχουμε και αλλαγή τοποθεσίας...
Τρίτον και τελευταίο. Ο τίτλος του επεισοδίου αναφέρεται τελικά στο ζαβό? οπότε δεν μπήκε τυχαία.
Την θεωρεία μου την ξέρετε.

Σαν πολύ ησυχία δεν έχει για επομένη προβολής επεισοδίου?
Που είναι οι υπόλοιποι της πρωινής ζώνης της παρέας
epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠαρ Φεβ 06, 2009 10:21 am

tasoskratos έγραψε:

Δεύτερον, ποιοί τελικά ήπιαν τις μπύρες στην κατασκήνωση. Εδώ μπορεί να έχουμε να κάνουμε και με την τοποθεσία που πήγε το Νησί. Μέχρι τώρα ξέρουμε το τι συμβαίνει με τον χρόνο, αλλά εάν έχουμε και αλλαγή τοποθεσίας...
Οι θεωρείες μου λένε ότι:
1) Είναι στο σύντομο μέλλον η σκηνή που είδαμε. Η πτήση της Ajira που μεταφέρει τους Ο6 πέφτει στο νησί. Ο καταβλησμός είναι ερημωμένος γιατί οι Losties δεν μένουν πια εκεί (ίσως ενταχθηκαν με τους Others). Αυτοί που τους πυροβολούσαν
είναι οι Ο6 από το μέλλον που τους πέρασαν για κάποιους άλλους.

2) Η σκηνές διαδραματίζονται σε ένα μακρινό μέλλον, όπου η Ajira διοργανώνει εκδρομές στο νησί shokkkkkk . Όπως το Walkabout και τις άλλες αποδράσεις που διαφημίζει στη σελίδα της. Αυτοί που επιτέθηκαν στους Losties είναι Others που τους πέρασαν για τουρίστες και θελουν να τους διώξουν...

Παράθεση :

Τρίτον και τελευταίο. Ο τίτλος του επεισοδίου αναφέρεται τελικά στο ζαβό? οπότε δεν μπήκε τυχαία.
Την θεωρεία μου την ξέρετε.
Μάλλον στον Aaron αναφέρεται αφού το μεγαλύτερο μέρος της ιστορίας εκτός νησιού εξελίσσεται γύρω από αυτόν. Πάντως υπάρχουν και αναφορές στο ομόνυμο παιδικό βιβλίο. Το όνομα του πλοίου της Rousseau έχει το όνομα του αστερωειδή στον οποίο ζούσε ο Μικρός Πρίγκιπας στο παραμύθι... Οπότε μπορεί να έχει σχέση και με αυτό...

Παράθεση :

Σαν πολύ ησυχία δεν έχει για επομένη προβολής επεισοδίου?
Που είναι οι υπόλοιποι της πρωινής ζώνης της παρέας
epp


Ναι... αρκετή θα έλεγα :no:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠαρ Φεβ 06, 2009 1:08 pm

Να με και εγω!
Αρκετα καλο το επεισοδιο!!!
Μερικα πραγματάκια που μου εκαναν εντυπωση:
1) Η Κέιτ τι χαζοχαζη, ακομη εμπιστευετε τον Τζακ!!! Αφου ολο πατατες κανει!
Παραλιγο να τα ξερασει ολα στην μανα της Κλαιρ!!!epp
2) Ο Χερλι ολα τα λεφτα!!!
3) Ο Μπεν τι φατσουλα ειχε οταν συναντηθικε με την Κεϊτ;
4) Ο Σωγιερ εχει παντα τις καλητερες ατακες!!!!
thumbss 5) Μεχρι που το παραδεκτικε ο Μπεν πως αυτος εβαλε τον δικηγορο ελεγα πως ηταν η Σαν. Μας εδωσαν στο πιατο την απαντηση, μου φαινοταν πολυ φανερο πως ηταν ο Μπεν και δεν το περιμενα!!!!
6) Ο Τζιν ζει!!!
Νομιζω πως το νησι δεν τον αφησε να πεθανει!
Ευχαριστω πολυ τα παιδια του Χ, χωρις αυτα δεν θα βλεπαμε Lost!! respect thankd
Αυτα για τωρα! Ελπιζω το ραντεβου για την κυριακη να ισχυει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x04 - The Little Prince Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x04 - The Little Prince   Lost 5x04 - The Little Prince EmptyΠαρ Φεβ 06, 2009 1:49 pm

Sorry που άργησα να σχολιάσω, αλλά λίγο το eπεισόδιο, λίγο τα εγκαίνια, έχω χαζέψει lol!

Στα του επεισοδίου:

Επιτέλους πήρε μπρος ο Μέγας Ιατρός! Ύψωσε ανάστημα, και με αρχηγικές κινήσεις κατάφερε να μαζέψει τους 5 από τους 6.
Και επειδή οι Αρχηγοί είναι μεγαλόψυχοι, συγχώρεσε την Κέιτ. tong

Για αυτούς της Ajira, έχω μια θεωρεία:
Πιθανότατα Ben - Widmore γύρισαν στο Νησί χέρι - χέρι, και αυτοί στα κανό είναι Widmorικοί. Ταιριάζει και με την κατάσταση στην παραλία άλλωστε. Πεταμένες μπύρες παντού, και μια κατάσταση γενικά που πιο πολύ σε ρεμάλια παραπέμπει παρά σε άτομα με την ανατροφή του Ιατρού tong
Εκτός κι αν πιστεύετε ότι τα κάνανε ο Χέρλι με την Κέιτ lolololo

Όσο για την θεωρεία του cypher, ότι πυροβολούσαν οι Ο6, αν ισχύει αυτό κάποιος πέθανε... Τον πέτυχε η Τζούλιετ.

Μπήκε στο κόλπο και η Ρουσώ. Τα είχαμε πει τους προηγούμενους μήνες, επιγραμματικά αναφέρω ξανά κάποια που θυμάμαι:

α) Ήρθαν εσκεμένα, κατά λάθος, ή κάποιοι συγκεκριμένοι έπρεπε να έρθουν;
β) τσάτσοι του Μπεν, των hostiles, ανεξάρτητοι;
γ) Τι ακριβώς τους συνέβη;
δ) Τι ξέρουν;
Και κάτι από αυτό το επεισόδιο: Ιός = αίμοραγία απ' την μύτη ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x04 - The Little Prince
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: