Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x08 - LaFleur

Πήγαινε κάτω 
+7
ΜΑΙΡΗ
Elle1
Achara
m0rpheas
tasoskratos
cypher80b
xifomaxos
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Άριστο
Lost 5x08 - LaFleur Vote_lcap20%Lost 5x08 - LaFleur Vote_rcap
 20% [ 2 ]
Πολύ καλό
Lost 5x08 - LaFleur Vote_lcap50%Lost 5x08 - LaFleur Vote_rcap
 50% [ 5 ]
Καλό
Lost 5x08 - LaFleur Vote_lcap30%Lost 5x08 - LaFleur Vote_rcap
 30% [ 3 ]
Μέτριο
Lost 5x08 - LaFleur Vote_lcap0%Lost 5x08 - LaFleur Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x08 - LaFleur Vote_lcap0%Lost 5x08 - LaFleur Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 10
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΤετ Μαρ 04, 2009 9:32 pm

Eπεισόδιο 5x08 - LaFleur

Περίληψη
Σπόιλερ:

Promos/Sneak Peaks




Download links

Σπόιλερ:

Οδηγίες προς Lostaholics

1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... 8 μήνες έχει να γελάσει το χειλάκι μας tong
5. Σχόλια - Παρατηρήσεις για την λειτουργία αυτής της ενότητας μπορείτε να κάνετε στο γενικό thread. Δεν ανοίγαμε και πέρσι τέτοιο thread οπότε η άποψη σας μετράει. lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 7:32 am

Ok...τα πρώτα σχόλια
Σπόιλερ:

Αυτά προς το παρόν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 9:52 am

Συμπαθέστατο το επεισόδιο... Σχόλια μόλις ξεμπερδέψω από την δουλειά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 12:17 pm

Είσαι μια Θεά!!!
Για την Ξιφ το λέω.

Το μόνο ΄΄ενδιαφέρον΄΄ του επεισοδίου. καταλάβατε γιατί το έβαλα σε εισαγωγικά.
Το υπόλοιπο μέρος απλά ένα ακόμη κομματάκι του παζλ, που σαφώς και έπρεπε να μπει.
Αυτά προς το παρών.

Σπόιλερ:

Από εκεί και πέρα..παίζει ένα τρελλό σενάριο το οποίο θα ΄΄δουλέψω΄΄ και θα σας το μεταφέρω προς συζήτηση, αφού έχουμε και μια εβδομάδα διακοπή.
Κάτι πρέπει να συζητάμε.
Πάντως επεισόδιο χωρίς Ben, είναι άνοστο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 12:42 pm

tasoskratos έγραψε:
Είσαι μια Θεά!!!
Για την Ξιφ το λέω.

lolololo lolololo Τhanx Taso epp

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 1:29 pm

Αυτούσιο το ποστ που έκανα στο gtvs. Έχω αφήσει και quote σε άλλο μέλος μέσα, γιατί έχει μια μικρή σημασία.

Σπόιλερ:


Εδιτ: Τα λινκς από το gtvs δεν δουλεύουν, οπότε εκεί που λέω "Δείτε εδώ" είναι αυτό: http://gwydir.demon.co.uk/jo/egypt/amun.htm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 1:50 pm

ax αυτα ειναι τα καλα οταν δινεις μαθημα απογευμα κι οχι πρωι!

εγω θα ψηφισω αριστο γιατι ξετρελαθηκα.Μπορει να μην ειχε τις τρελλες wtf σκηνες
αλλα μου αρεσε παρα πολυ!Συμπαθησα πολυ τον σογιερ και την αλλα τη ξανθομπαμπουρισα!

καλα ξιφ
Σπόιλερ:

//περισσοτερα το βραδυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 5:52 pm

Σε καταλαβαίνω Achara, εδώ την έπαθα εγώ lolololo Με αυτό το look ανέβηκε τάχιστα στο Ν2 της λίστας μου epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠεμ Μαρ 05, 2009 8:41 pm

Επιτέλους ξεμπέρδεψα με τις δουλειές και αφού το είδα για άλλη μια φορά, παραθέτω τα σχόλια μου:

Σπόιλερ:

Ψήφισα πολύ καλό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 12:37 am

Πολύ καλό επεισόδιο.

Σπόιλερ:

Γενικά σαν επεισόδιο μου άφησε μια πολύ γλυκιά αίσθηση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 10:27 am

Που είστε παιδιά; Ακόμα είμαστε στην πρώτη σελίδα του thread... Που χαθήκατε;

PS: Achara να υποθέσω πως το pm που έλαβα το ψες προοριζόταν για εδώ; lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 11:46 am

χαχαχα ωχ την εκανα τη λαλακια μου!(sorry cypher)
2 φορες εγραψα ποστ σεντονι και κατι εκανα και εξαφανιστηκε!
Τη δευτερη φορα ψιλιαστηκα οτι το εστειλα σε πμ αλλα δεν καταλαβαινω πως το εστειλα σε σενα.. ηταν κι αργα... ημουν και κουρασμεεενηηη

μπορεις να το δημοσιευσεις?


@xif τι λες θα βαζουμε καρδουλες μαζι στον Ριτς στην προβολη της Κυριακης?
εμενα εμφανησιακα παραμενει νο2,αλλα σαν πακετο περασε νο1,αφου περασε το γιατρο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 11:52 am

Καλημερα! Εγω ψηφησα καλο! Δεν ξερω κατι με χαλασε σε αυτο το επεισοδιο!
Σπόιλερ:
Αυτα για την ωρα, παω να πιω καφε και θα τα πουμε σε λιγο!!!
Αν εγραψα τιποτα κουφο, σορι αλλα ακομη δεν εχω ξυπνησει!!! epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 11:55 am

Παραθέτω το "χαμένο" post της Achara:
Παράθεση :

οκ cypher,με εκδικηθηκες για οσα ειπα για τον Τζον, fair enough!axxaxax

Σπόιλερ:

σε λιγο ερχονται και οι σοβαρες παρατηρησεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 12:09 pm

Αchara φοβερές οι παρατηρήσεις σου lolololo thumbss
Μάλλον δε θα σε ακολουθήσω στις καρδούλες μια και το παντρεύεσαι το παιδί και τι θα πει και ο Benji, καταλαβαίνεις... lol! lol! (αν και εμφανισιακά έχει περάσει Ν1 με διαφορά)
Το σχόλιο του Sawyer για το eyeliner εκτός από αστείο θα μπορούσε να είναι και ένα στοιχείο που παραπέμπει σε Αίγυπτο μαζί με το ανκ που φορούσε ο Paul. Ίσως εκεί να πηγαίνει και το "Πλάτωνας"....

Taso δεν είδα σχολιασμό για το ότι οι γυναίκες της Dharma γεννούσαν εκτός νησιού tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 12:12 pm

Ευχαριστω cypher!Παμε στα σοβαρα τωρα:

- Οι εγγυες γεννουσαν εκτος νησιου. ΓΙα ποιο λογο ομως?
1.Επειδη δεν ειχαν καταλληλους γιατρους και ανεσεις
2. Αυτη η ασθενεια υπηρχε απο τοτε στο νησι.

Παντως τις εγγυες τις μετεφεραν απο το νησι 2 εβδομαδες πριν την αναμενομενη γεννα.
Δε θυμαμαι καλα αλλα εχω την εντυπωση οτι η ασθενεια προσεβαλλε τις εγγυες νωριτερα.
Εαν οχι,η Ειμυ γεννησε προωρα και δεν προλαβε να προσβληθει.

- Ο σογιερ ειπε στην Τζουλιετ: εχουμε 1974,τι θα κανεις εκει εξω?οτι ειχες δεν υπαρχει ακομα.
Ισχυει αυτο?δλδ οτι χρονολογια εχει το νησι ειναι και απ εξω?Πολυ πιθανο,αν σκεφτουμε
οτι ετσι επισκευθηκε ο Ριτσαρντ τον Λοκ οταν γεννηθηκε η οτι οι εγγυες πηγαινοερχονταν
με το υποβρυχιο.Απο την αλλη ομως,οι Ο6 απ εξω ηρθαν,απο το 2007!

- Μπεν.Φαινεται οτι εκτος του προφανους με την καταστροφη της νταρμα αλλαξε πολλα πραγματα. Αυτος δεν αφηνε τις εγγυες να γεννουν εκτος νησιου. ΜΟυ φαινεται οτι τελικα
ουτε νταρμιτης ηταν ποτε αλλα ουτε και με τους hostiles. Ειχε τελειως δικα του πραγματα
στο μυαλο του γιατι απο οτι φαινεται η νοοτροπια των others(του Μπεν) ειναι διαφορετικη

και απο τη νταρμα και απο τους hostiles. Το θεμα ειναι να δουμε τι στοιχεια εχει απο τους μεν και απο τους δε.Πχ οι ιεροτελεστιες τους ειναι των others?

Οι hostiles δεν εδειχναν να ενοχλουνται απο τους νταρμιτες εκτος αν εκεινοι τους
πειραζαν[αν σκοτωναν κανενα δικο τους].Αρα ο Τσαρλς ενα δικιο το εχει που λεει οτι
ζουσαν ειρηνικα μεχρι να ερθει ο Μπεν.Εχουμε δει τοσα απο αυτον κι ακομα μενει ενα
μυστηριο πισω απο αυτον.Τι πραγματικα ηθελε να κανει και τι σκοπο υπηρετει?
Μετα απο ολα αυτα ειναι λογικο ο Ριτσαρντ να παρει αποφαση να τον βγαλει απο αρχηγο.
Μονο του χεριου του που δεν ηταν.

αυτα μεχρι στιγμης.



//thanks xif!
οσο για το γαμο ξερεις που θα γινει ε? tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 12:39 pm

Πιστεύω ότι μετέφεραν τις γυναίκες για πρακτικούς λόγους γιατί μπορεί να συμβεί το οποιδήποτε σε μια εγκυμοσύνη. Εξάλλου οι περισσότερες γυναίκες στον κανονικό χρόνο δεν έφταναν καν στο 3ο τρίμηνο... Αν και η μεταφορά μου θύμισε λίγο τη Δήλο....

Σχετικά με την ανακωχή θα συμφωνήσω με τον Cypher. Yπάρχει μεγάλη πιθανότητα πίσω από την εκεχειρία να κρύβεται κάποια συμφωνία Dharma - Widmore και αυτό να έγινε ο λόγος που ο Charles έφυγε από το νησί. Γιατί μου φαίνεται λίγο δύσκολο ένα 15χρονο να κοροϊδέψει τον 37χρονο ηγέτη των Other που έχει περάσει τη ζωή του στο νησί. Σίγουρα υπάρχει και η συμβολή του Richard, ακριβώς όπως βοήθησε τον John να "ρίξει" τον Ben

Αchara κουμπάρους βρήκες; tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 12:53 pm

κι εγω αυτο πιστευω για το πρωτο,το δευτερο ειναι οντως αρκετα καλο σεναριο.
Δεν καταλαβαινω βεβαια γιατι να μην εμφανιστει ο Τσαρλς στον Ορατιο [που ειναι και στα κυβικα του tong ] και εμφανιστικε ο Ριτσαρντ.


//σκεφτομουν εσενα και τον Benji ,θελετε?αν και τον φοβαμαι,ειναι λιγο παρτον στο γαμο
σου να σου πει και του χρονου,αλλα αφου λεει θα κατσει φρονιμοος lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tuku
I am Lost!



Αριθμός μηνυμάτων : 16
Registration date : 02/03/2009

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 2:22 pm

καλημερα

λοιπον
πρωτον για τις γυναικες ισως να ισχυει το ιδιο με τα παιδια το ΄83 , δηλαδη να γεννιουνται στο νησι μονο οταν εχουν συλληφθει κατω απο καποιες συγκεκριμενες πλανητικες (και γιατι οχι και χρονικες ) στιγμες και που αυτα τα παιδια δεν θα ειναι κοινα αλλα θα εχουν ιδιαιτερα χαρισματα ( μαλλον για αρχηγοι του νησιου).

δευτερον ωραιοι οι ερωτες αλλα οχι για το λοστ ( ενας λογος που το ψηφισα καλο)

τριτον ωραιος ο ριτζαρτ αλλα ας κανουμε λιγο κρατει μεχρη να μας δειξει την ιστορια του ο λογος που το λεω ειναι α) τι το ιδιαιτερο εχει σαν ατομο και δεν τον επηρεαζει ο φρακτης ; β) ειναι ανθρωπινο ειδος γεννημενο με φυσιολογικους τροπους στη γη ; ή μην πως ειναι κατασκευασμενος για την ασφαλεια και υπαρξη του νησιου ( κατι σαν τον δικο μας τον Ταλο );

τεταρτον το αγαλμα εαν ειναι αιγυπτιακο ( κραταω ακομα επιφυλαξης ) μοιαζει με τον Ρα ("Ήλιος", δημιουργός θεός του ήλιου.) ή σαν τον Ωρος ("Υψηλά, Άνω", θεός γεράκι του ήλιου.) διοτι ειναι θεοτητες οι οποιες ερχονται απο ζωα που εχουν τεσσερα δαχτυλα.
οπως ειπα παραπανω κραταω επιφυλαξης διοτι πολλα απο τα αρχαια αιγυπτιακα συμβολα ( οπως ο σταυρος ) εχουν ελληνικους επηρεασμους .
εαν ομως ειναι αιγυπτιακος ετσι θα εχουμε και μια καλη πασα για τα ελληνικα συμβολα (δελφικο ε και μαιανδρους ) οι αιγυπτιοι παρολα που θελουν να μας πεισουν οτι ειχαν φιλικες σχεσεις μην ξεχναμε οτι απο εκει ξεκινησαν οι εβραιοι ( μεγιστοι εχθροι κατα τον ελ-ληνων )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 3:20 pm

tuku έγραψε:
α) τι το ιδιαιτερο εχει σαν ατομο και δεν τον επηρεαζει ο φρακτης ;

Το λέμε ωτοασπίδες tong Σαν αυτές που φορούσε η Amy lolololo
Γιατί πάντα το μυαλό μας πρέπει να τρέχει σε πιο σύνθετα πράγματα;

Edit: Πάνε πάλι οι υπολογισμοί μου για τις τοποθεσίες στο νησί... Ακούς εκεί ο Orchid να είναι κοντά στο άγαλμα... Και ο flame να έχει σχεδόν απ' έξω τον ηχητικό φράκτη... Αν στο τέλος δεν μας δώσουν ένα ολοκληρωμένο χάρτη του νησιού δεν θα τους το συγχωρέσω... Εκτός αν το κάνουν επίτηδες που τίποτα δεν κολλάει σε τίποτα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cypher80b στις Παρ Μαρ 06, 2009 3:29 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tuku
I am Lost!



Αριθμός μηνυμάτων : 16
Registration date : 02/03/2009

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 3:27 pm

καλημερα

μπορει να το λενε ωτοασπιδες αλλα θα ηταν πολυ φτηνο κολπο για τον ριτζαρτ δεν νομιζεις ;
το μυαλο μας (τουλαχιστον στην συγκεκριμενη σειρα ) πρεπει να τρεχει σε συνθετα πραγματα διοτι μεχρι τωρα τα του νησιου δεν ειναι και οτι ποιο απλα πραγματα (τουλαχιστον για μενα )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 3:41 pm

Συμφωνώ ότι δεν είναι και το πιο απλό πράγμα το θέμα του νησιού... Αλλά μας έκαναν να βλέπουμε τα πιο απλά πράγματα και να κατασκευάζουμε θεωρίες...

Εγώ πάντως δεν το βρήκα καθόλου παράξενο που μπήκε έτσι απλά μέσα στα Barracks o Richard... Ειδικά μετά που μας έδειξαν το κόλπο της Amy... Εξάλλου και στο "The Man Behind the Curtain" είδαμε πως οι Others μπόρεσαν και έκαναν έφοδο χωρίς να τους εμποδίσει ο φράκτης.

Και μπορεί να είναι φθηνό το κόλπο όπως λες αλλά άκρως αποτελεσματικό... Θα μπορούσε φυσικά να χρησιμοποίησε και το κόλπο του κομμένου κορμού των losties... epp

Αν ήθελα πάντως να φτιάξω θεωρία για το πως πέρασε μέσα ο Richard θα προτημούσα κάτι του στιλ έχει κατάσκοπο στον Arrow και παίρνει τους κωδικούς του φράκτη...

Το συμπέρασμα πάντως που έβγαλα εγώ είναι πως ο φράκτης στήθηκε εκεί για να κρατάει έξω τον Smokey και όχι τους ανθρώπους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 5:09 pm

Ενα καπως "παραξενο" επεισοδιο, που εμενα με ξετρελανε παντως και το βρηκα αριστο χαλαρα.
Lafleur, το μεγα ελεος δηλαδη! lolololo Αν και πως θα ηταν ο Sawyer το ειχα καταλαβει καμια 10'' πριν το δειξει, οπως και με το αγαλμα.
Η ολη φαση για το αν θυμαται το προσωπο της Kate κλπ. που σε μας μπορει να φαινεται παραξενο καθως για μας ειναι 5 σεζον και ενα επεισοδιο, αλλα γι' αυτος ειναι 3 μηνες και 3 χρονια...
Ο Richard απιθανος, καταπληκτικος, εξαιρετικος. Τα πηρε ολα κι εφυγε, ο τροπος με τον οποιο πλησιαζε τον καταυλισμο και το ολο υφος του ηταν "way too cool"! respect
Το μεγαλο θεμα που προκυπτει για 'μενα ειναι, το τι συμβαινει στο παρον που βρισκονται Ben και Locke τι εχει συμβει; Πως εξελιχθηκε η ιστορια; Εγινε το Purge; Πεθαναν οι "δικοι μας" που ζουνε στο '74? Και να πεθαναν ομως αυτο δεν αλλαζει τιποτα γιατι υπαρχει και ο κανονικος εαυτος τους του '74, ο οποιος θα ακολουθησει την ιδια ζωη-πορεια. Πολυ μεγαλο μπερδεμα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 5:24 pm

JamesFord έγραψε:

Το μεγαλο θεμα που προκυπτει για 'μενα ειναι, το τι συμβαινει στο παρον που βρισκονται Ben και Locke τι εχει συμβει; Πως εξελιχθηκε η ιστορια; Εγινε το Purge; Πεθαναν οι "δικοι μας" που ζουνε στο '74? Και να πεθαναν ομως αυτο δεν αλλαζει τιποτα γιατι υπαρχει και ο κανονικος εαυτος τους του '74, ο οποιος θα ακολουθησει την ιδια ζωη-πορεια. Πολυ μεγαλο μπερδεμα...

Έτσι όπως το σκέφτομαι, οι "δικοί μας" θα γίνουν μερικοί από αυτούς που "ήταν αρκετά έξυπνοι και ακολούθησαν τον Ben".
Ίσως πάλι να βρούν τρόπο να ξεκολλήσουν και να επιστρέψουν στο παρόν πριν το Purge... Ή μπορεί κάποιος από τους δικούς μας να είναι και αυτός που το διέταξε demon

Το τι θα γίνει με αυτούς που είναι στο παρόν δεν έχω ιδέα... Το επόμενο επεισόδιο πάντως νομίζω πως είναι Ben Centric οπότε περιμένω να μάθουμε αρκετά... Θα ήταν super πάντως να βλέπαμε ιστορία από μικρό και μεγάλο Ben παράλληλα... Και μαμώ τα storytelling θα είναι thumbss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x08 - LaFleur Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x08 - LaFleur   Lost 5x08 - LaFleur EmptyΠαρ Μαρ 06, 2009 6:35 pm

cypher80b έγραψε:

Αν ήθελα πάντως να φτιάξω θεωρία για το πως πέρασε μέσα ο Richard θα προτημούσα κάτι του στιλ έχει κατάσκοπο στον Arrow και παίρνει τους κωδικούς του φράκτη...


Μ' αρέσει αυτό demon demon

Το Purge απέχει 15 χρόνια από το 1977 επομένως μου φαίνεται λίγο δύσκολο να έζησαν τόσα χρόνια στο παρελθόν. Πιστεύω ότι οι Sun, Βen, Lypidis, Ceaser, Ilana που μάλλον βρίσκονται σε διαφορετικό timeline θα κάνουν κάτι ώστε να ξεκολήσουν οι υπόλοιποι. Ή ίσως να το κάνει ο Daniel ο οποίος είναι εντελώς στην κοσμάρα του και μόλις είδε το μικρό κοριτσάκι που μοιάζει με τη Charlotte χάζεψε περισσότερο.
Το θέμα είναι ότι ο Ben βρισκεται ήδη σαν παιδάκι στο νησί και μάλλον έχει γνωρίσει και τους Sawyer και λοιπούς. Αναρωτιέμαι τι θυμόταν από αυτό ως ενήλικας όταν είδε τα ονόματα των επιβαινόντων της πτήσης 815. 'Η αν η εμμονή του με την Ιουλία ξεκινά από τότε....


Achara τιμή μας, θα κάτσουμε και οι δύο φρόνιμοι tong tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
 
Lost 5x08 - LaFleur
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: