Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x13 - Some Like it Hoth

Πήγαινε κάτω 
+6
m0rpheas
Elle1
tasoskratos
cypher80b
Gonzo
xifomaxos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Άριστο
Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Πολύ Καλό
Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Vote_lcap44%Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Vote_rcap
 44% [ 4 ]
Καλό
Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Vote_rcap
 33% [ 3 ]
Μέτριο
Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Χάλια
Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 9
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Απρ 16, 2009 9:34 pm

xaxaxaxaxaaxxa roftl τελειως ο,τι να ναι ειμαι σημερα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Απρ 16, 2009 9:35 pm

Elle1 έγραψε:
Achara έγραψε:
οι κανονιες του νησιου
Cypher, η Achara βρήκε το ι που έχασες... lolololo lolololo lolololo

roftl roftl roftl roftl roftl roftl roftl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Απρ 16, 2009 10:29 pm

Elle1 έγραψε:
Achara έγραψε:
οι κανονιες του νησιου
Cypher, η Achara βρήκε το ι που έχασες... lolololo lolololo lolololo

lol! lol! lol! lol!

Τώρα το είδα αυτό... lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Απρ 16, 2009 10:46 pm

Μ' αρέσει η άποψη να είναι ο Faraday με κάποιο τρόπο ξεκολλημένος από το χρόνο.
Θα μπορούσε να είχε φτιάξει και τον Lamp Post με αυτόν τον τρόπο...
Mε τα στοιχεία που έχουμε ο Daniel έχει γεννηθεί πριν το 1977, έτσι είναι αρκετά ενδιαφέρον να μάθουμε που γεννήθηκε και ποιος είναι ο μπαμπάς του. Ίσως η Ellie είχε αναπτύξει αρκετά φιλικές σχέσεις με την Dharma...


cypher80b έγραψε:
Θα είχε πλάκα πάντως αν ο Mittelwerk μετά την αποτυχία του 2006 επέστρεφε με ένα στρατό για να διεκδικήσει το νησί... Αν και το βρίσκω απίθανο...

Kαι μαζί του ο Hans να λέει Welcome my recruts lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 17, 2009 9:41 am

Πάρα πολύ καλό - μεταβατικό επεισόδιο το ευχαριστήθηκα από το 1ο μέχρι το τελευταίο 2-ρόλεπτο yahoooo .

1ον Hugo bow ο υπέρτατος Θεός γιατί πολύ απλά όταν δεν μας αρέσει κάτι σε 1 ταινία απλά το αλλάζουμε και μέτα δίνουμε το διορθωμένο σενάριο εκεί που πρέπει roftl demon wink .

2ον 1 χαρά flashback ήταν για 3-ταγωνιστή . Αν και έχω 1 ένσταση για τα μασκοφορεμένα καλόπαιδα του ... you know ??? Η αποψή μου είναι ότι τους έστειλε ο Wid ( που από την αρχή της 5ης μου βρωμάει μυστική συνεργασία με την Hawking για κάποιον απότερο σκοπό ) για να σιγουρέψουν την συμμετοχή του Miles στο καράβι . Μου φαίνεται πολύ υπερβολικό το ότι γνωρίζεται με την Naomi που του τονίζει ότι ο εργοδότης της " παρακολουθεί " την δουλειά του και θέλουν τις υπηρεσίες του - γίνεται το τεστ με τον νεκρό, περνάει - στην συνέχια γίνεται συζήτηση για τον νεκρότοπο ( όλοι είναι νεκροί, δηλαδή scratch ;;;) και τα φράγκα - και εντελώς τυχαία αργότερα που ο Χριστιανός πήγε να φάει 1 πιτόγυρο ( καρά lol! εντελώς η μετάφραση roftl ) σκάνε μύτη οι άντρες με τα μαύρα και τις άσπρες μάσκες - πάλι συζήτηση για να ΜΗΝ πάει - αποτυγχάνει το κόλπο που κάνει για να δει πόσες παρατάξεις υπάρχουν ;;; - μετά τον πετάνε έξω και κτλ ... . Μετά από όλα αυτά ακόμα αμφιβάλλετε ότι τους έχει στείλει ο Widmore εεε Suspect ;;;

3ον Παραδόξως 1 χαρά βρήκα την στάση της Καιτς+ούλας φυσιολογικότατη και ανθρώπινη, άσχετα αν πέτυχε το εντελώς αντίθετο αποτέλεσμα .

4ον Το ίδιο θα ίσχυε και για τον λακαμά αν δεν τα σκάτωνε με το πνεύμα που πήγε να πουλήσει όταν έδινε το ραπόρτο στον Sawyer .

5ον Καλό το μπουκέτο αλλά λίγο ήθελα να πέσει ξύλο Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 742_beating .

6ον Το τέλος με χάλασε λίγο που αντί για το 1ο-παλίκαρο της wannabe Αννούλας με το στανιό σκάει μύτη ο φυσικός tong πολύ λαμέ ανατροπή coolgum .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Gonzo στις Παρ Απρ 17, 2009 9:51 am, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 17, 2009 9:46 am

Gonzo έγραψε:
και εντελώς τυχαία αργότερα που ο Χριστιανός πήγε να φάει 1 πιτόγυρο ( καρά lol! εντελώς η μετάφραση roftl ) σκάνε μύτη οι άντρες με τα μαύρα και τις άσπρες μάσκες - πάλι συζήτηση για να ΜΗΝ πάει - αποτυγχάνει το κόλπο που κάνει για να δει πόσες παρατάξεις υπάρχουν ;;; - μετά τον πετάνε έξω και κτλ ... . Μετά από όλα αυτά ακόμα αμφιβάλλετε ότι τους έχει στείλει ο Widmore εεε Suspect ;;;


Mα δεν είναι προφανές ότι δεν τους έστειλε ο Widmore; Διαφορετικά από τη μια προσλαμβάνει τον Miles και από την άλλη στέλνει κάποιους να τον πείσουν να μην πάει;


Στο είπα ότι θα σου άρεσε το επεισόδιο :geek:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 17, 2009 9:50 am

Μα το λάτρεψα μιλάμε thumbss . Εδώ είναι το ζητούμενο ( αντίθετη ψυχολογία wink ) στέλνει κάποιους έτσι ώστε μ΄ αυτό που θα κάνουν να θέλει να πάει ο Miles όπως + δήποτε στο νησί .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 17, 2009 11:50 am

Καλημερα!
Καλο το επεισοδιο, αλλα οχι και τελειο! Το κακο ειναι πως μας αφησε παλι shokkkkkk !!!
Θα ηθελα πιο πολλες ¨συναντησεις¨του Μαϊλς με τα φαντασματα, ετσι θα γινοταν πιο πολυ ghost wisperer!!!
Οσο για τον πατερα του ειδα το βιντεακι που αναφερετε πιο πριν αλλα δεν πολυ καταλαβα, γιατι δεν ειμαι καλη στα αγγλικα sad , απο οτι καταλαβα ειπε πως το βιντεο ειναι πριν 30 χρονια και αυτοι που το παρακολουθουν στο μελον, εχουνε προεδρο τον Μπους και χρησιμοποιουν κατι που ονομαζουν internet, πως αυτος και οσοι βρησκονται στην Νταρμα ειναι νεκροι και πως κατι πρεπει να κανουν για να μην πεθανουν και πως η Νταρμα δεν πρεπει να διαληθει! Αν εκανα καπου λαθος ή δεν ακουσα κατι θα ηθελα την βοηθεια σας!!!

Τωρα αυτος που κλεινει την καμερα, δεν τον βλεπουμε αλλα τον ακουμε, ποιος λετε να ειναι;
Εμενα κατι μου λεει πως ειναι ο Μαϊλς και οχι ο Φαραντεϊ!

Τωρα οσο για ολο το επεισοδιο, με καλυψε η Χιfomaxos με το 1ο της μυνημα!!!
Ειπαμε Xif τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται!!! thumbss

Aυταααα....
geia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 17, 2009 12:11 pm

Νομίζω πάνω κάτω αυτά λέει στο βιντεάκι. Όσο για το ποιός είναι αυτός που κλείνει την κάμερα, η μία από τις φωνές μοιάζει πολύ σ'αυτήν του Faraday. Και λέω η μία γιατί έχω την εντύπωση πως πίσω από την κάμερα βρίσκονται δύο άτομα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 17, 2009 12:13 pm

Οντως είναι 2 άτομα... Η φωνή του ενώς μοιάζει πάρα πολύ με Faraday

Transcript:
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 17, 2009 12:17 pm

Xif Respect για τον συνδιασμο επιστροφη DHARMA - Empire Strikes Back! respect
Τρομερη σκεψη, και με τοσες λεπτομερειες που εχουμε δει να εχουν σημασια, δεν μοιαζει καθολου απιθανο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 17, 2009 12:19 pm

Σας ευχαριστω παιδια! thankd bow
Τωρα εχω ολοκληρωμενη αποψη για το τι λεει το βιντεακι!!
Και το συμπερασμα μου ειναι πως στο επομενο επεισοδιο θα γινει Χαμος!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 17, 2009 1:26 pm

Thanx James epp Πάντα ήμουν οπαδός του Darth Vader demon

ΜΑΙΡΗ έγραψε:
Τωρα οσο για ολο το επεισοδιο, με καλυψε η Χιfomaxos με το 1ο της μυνημα!!!
Ειπαμε Xif τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται!!! thumbss

epp epp Τίποτα δεν είναι τυχαίο :geek:

Η μία φωνή στο βιντεάκι μου μοιάζει με τον Horace.... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 17, 2009 6:33 pm

Πολλη καλο το επισοδειο.... thumbss

Καλα στην τελευταια σκηνη shokkkkkk
Faraday is Back.... bunny bunny bunny

Kαι γενικα μαθαμε αρκετα για τον Miles, φαινετε θα γινει ποιο συμαντικος στην σειρα..... chicken
Και εκει που ειδαμε να φτιαχνουν την καταπακτη..... shokkkkkk

υ.ρ. η Μαμα του Miles του ειπε ψεματα οτι δεν νοιαστηκε ποτε ο πατερας του σωστα???? Αφου ειδαμε πως το αγαπουσε το ( μικρο) Miles..... Rolling Eyes Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 18, 2009 1:51 pm

Δεν ξέρω αν πρέπει να αρχίσω να πανηγυρίζω (την είχα ψιλοσυμπαθήσει τελευταία shokkkkkk ) αλλά η Ιουλία φοράει ένα ωραίο κατακόκκινο μπλουζάκι...... epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 18, 2009 5:06 pm

Elle1 έγραψε:
Δεν ξέρω αν πρέπει να αρχίσω να πανηγυρίζω (την είχα ψιλοσυμπαθήσει τελευταία shokkkkkk ) αλλά η Ιουλία φοράει ένα ωραίο κατακόκκινο μπλουζάκι...... epp

lolololo lolololo lolololo lolololo Ωραία παρατήρηση Elle thumbss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 18, 2009 11:34 pm

Elle1 έγραψε:
Δεν ξέρω αν πρέπει να αρχίσω να πανηγυρίζω (την είχα ψιλοσυμπαθήσει τελευταία shokkkkkk ) αλλά η Ιουλία φοράει ένα ωραίο κατακόκκινο μπλουζάκι...... epp

Απο το στομα σου και στου Jacob το αφτι....!!!! epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 20, 2009 11:54 am

Καλημέρες.
Τόσες μέρες δεν έχω γράψει τις εντυπώσεις μου για το επεισόδιο, αλλά υπάρχει λόγος.
Τώρα που πέρασαν οι γιορτινές μέρες πρέπει να σας εξομολογηθώ ότι έχω κάποιες τεράστιες απορίες. Βασικά το επεισόδιο με μπέρδεψε και ξεκινάω.
Πάντα έλεγα ότι από το Νησί δεν υπάρχει μόνο μια ΄΄έξοδος΄΄ για ταξίδι στον χρόνο.
Αυτό όμως ίσχυε για τον Ρίτσαρντ, τον Μπεν και όποιον άλλο τέλος πάντων είχε την ΄΄γνώση΄΄.
Εντύπωση λοιπόν μου έκανε η ατάκα, του μπαμπά του Miles, περί ηλιθίων πειραμάτων που γινόταν στον Υδρα με τις πολικές αρκούδες.
Βασικά πίστευα ότι τελικά ο σκοπός της Ντάρμα ήταν τα χρονικά ταξίδια. Είχαμε δει μάλιστα, προς το τέλος της προηγούμενης σεζόν, τον θάλαμο στον Ορχιδέα, που ανατίναξε ο Μπεν, βάζοντας μέσα μεταλλικά αντικείμενα, είχαμε δει το βιντεάκι με τον τον Dr.... και τα κουνέλια.
Σαφώς και κανείς μας δεν πίστευε ότι από εκεί στέλνανε και τις αρκούδες στην Τυνησία, αλλά έρχεται τώρα ο Dr...και μιλά για ηλίθια πειράματα από την στιγμή που κάνει το ίδιο με τα κουνέλια. scratch Δηλαδή γιατί έκείνα στον Υδρα ηλίθια και τα δικά του όχι?

2ον. Αποκλείστικε το ενδεχόμενο τα νέα λαμόγια να είναι σταλμένα από τον Γουίνμορ, εάν ο gonzo, έθεσε μια διαφορετική πιθανότητα. Λέω όμως εγώ. Εδώ δεν τα κατάφεραν οι επαγγελματίες μισθοφόροι, κάποια λέσια (με την καλή την έννοια epp ) θα καθαρίσουν το Νησί? Εξάλλου πιστεύω ότι αυτή την φορά ο Γουίνμορ θα χρησιμοποιήσει άλλα μέσα, όχι τόσο ΄΄γήινα΄΄.
Λέτε κάποιοι ότι πιθανόν να είναι νέοι Νταρμίτες που έχουν πάρει το μήνυμα από το παρελθόν και θέλουν την επανίδρυση κλπ κλπ. Τότε θα πρέπει το κουτί να έχει κάτι πολύ σημαντικό και μάλιστα θα πρέπει να πάνε και οι ίδιοι στο παρελθόν για να οργανώσουν τους ΄΄παλιούς΄΄ και να αποτρέψουν την ΄΄εκκαθάριση΄΄.Εδώ πιθανόν να κολλάει και η επανεμφάνιση του Ντάνιελ, γνώστην των γεγονότων. 3η πιθανότητα είναι να είναι του Μπεν. Τότε όμως θα είναι ταυτόχρονα και του Ρίτσαρντ και δεν ξέρω ποιά είναι αυτή η ώρα που έφτασε. Σε μια τέτοια περίπτωση, είχα δίκαιο που έλεγα ότι όλα είναι σχέδιο του Μπεν ο οποίος (εκτός από τον Ρίτσαρντ) ΞΕΡΕΙ το τι πρόκειται να συμβεί και ετοιμάζονται για την τελική αναμέτρηση.

3ον. Πόσο αναιρεί, ή όχι τα όσα ξέραμε το face to face του Miles με τον εαυτό του, από την στιγμή που κάτι τέτοιο απέτρεψε να συμβεί και ο Λοκ΄, μη πηγαίνοντας προς το φως της καταπακτής αλλά και ο Σώγιερ στην σκηνή με την γέννηση της Κλαιρ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 20, 2009 12:43 pm

Παράθεση :
Σαφώς και κανείς μας δεν πίστευε ότι από εκεί στέλνανε και τις αρκούδες στην Τυνησία, αλλά έρχεται τώρα ο Dr...και μιλά για ηλίθια πειράματα από την στιγμή που κάνει το ίδιο με τα κουνέλια. Δηλαδή γιατί έκείνα στον Υδρα ηλίθια και τα δικά του όχι?
Αν έχω καταλάβει καλά, άλλο πράγμα κάνει ο Chang με τα κουνέλια και άλλο κάνουν στην Hydra. Στην Hydra κάνουν ζωολογικές μελέτες ενώ ο Chang ασχολείται με το time travel. Και προφανώς θεωρεί τις δικές του μελέτες κατά πολύ σημαντικότερες...
Παράθεση :
Πόσο αναιρεί, ή όχι τα όσα ξέραμε το face to face του Miles με τον εαυτό του, από την στιγμή που κάτι τέτοιο απέτρεψε να συμβεί και ο Λοκ΄, μη πηγαίνοντας προς το φως της καταπακτής αλλά και ο Σώγιερ στην σκηνή με την γέννηση της Κλαιρ.
Δε νομίζω ότι αναιρεί κάτι από αυτά που ξέραμε. Κατά τη γνώμη μου, θέμα θα προέκυπτε εάν και ο μικρότερος Miles αντιλαμβανόταν τον μεγαλύτερο Miles, όντας ταυτόχρονα σε θέση να έχει πλήρη επίγνωση του ότι βλέπει τον μεγαλύτερο εαυτό του. Να είχαμε δηλαδή έναν μικρότερο Miles που αντιλαμβανόταν σαφώς ότι βλέπει έναν μεγαλύτερο Miles. Αλλά και πάλι, βάσει του Whatever Happened Happened, θα έπρεπε ο μεγάλος Miles να έχει ήδη την ανάμνηση ότι στο παρελθόν έχει δεί τον εαυτό του. Οπότε ουσιαστικά δεν θα υπήρχε θέμα.
Όπως μας έχουν δείξει στο βίντεο με τα κουνέλια, το πρόβλημα θα προκύψει όταν πχ οι δύο Miles έρθουν σε επαφή.
Πάντως η όλη φάση θα μπορούσε να μας δωθεί ως εξήγηση για τις "ικανότητες" του Miles...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 20, 2009 12:49 pm

Παράθεση :
Αν έχω καταλάβει καλά, άλλο πράγμα κάνει ο Chang με τα κουνέλια και άλλο κάνουν στην Hydra. Στην Hydra κάνουν ζωολογικές μελέτες ενώ ο Chang ασχολείται με το time travel.

Προφανώς εννοείς ότι στην Υδρα κάνουν ζωολογικές μελέτες μεν, ο Τσανκ τις στέλνει στην Τυνησία?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 20, 2009 12:56 pm

Elle1 έγραψε:

Αν έχω καταλάβει καλά, άλλο πράγμα κάνει ο Chang με τα κουνέλια και άλλο κάνουν στην Hydra. Στην Hydra κάνουν ζωολογικές μελέτες ενώ ο Chang ασχολείται με το time travel. Και προφανώς θεωρεί τις δικές του μελέτες κατά πολύ σημαντικότερες...

Συμφωνώ, προφανώς ο Chang θεωρεί πως η δημιουργία έξυπνων πολικών αρκούδων που αντέχουν στο τροπικό κλίμα δεν είναι τόσο σημαντική όσο η δημιουργία του Orchid και του Swan.

Όσον αφορά τους 2 Miles, αν θυμάμαι καλά στο βίντεο με τα κουνελάκια το πρόβλημα ήταν να μην έρθουν σε επαφή. Και χώριζαν τουλάχιστον 2 μέτρα το μωρό Miles από τον ενήλικα Miles. Αν και θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε τι θα γινόταν σε περίπτωση που ο Miles έπαιρνε αγκαλιά τον εαυτό του demon

tasoskratos έγραψε:
2ον. Αποκλείστικε το ενδεχόμενο τα νέα λαμόγια να είναι σταλμένα από τον Γουίνμορ, εάν ο gonzo, έθεσε μια διαφορετική πιθανότητα. Λέω όμως εγώ. Εδώ δεν τα κατάφεραν οι επαγγελματίες μισθοφόροι, κάποια λέσια (με την καλή την έννοια epp ) θα καθαρίσουν το Νησί? Εξάλλου πιστεύω ότι αυτή την φορά ο Γουίνμορ θα χρησιμοποιήσει άλλα μέσα, όχι τόσο ΄΄γήινα΄΄.
Λέτε κάποιοι ότι πιθανόν να είναι νέοι Νταρμίτες που έχουν πάρει το μήνυμα από το παρελθόν και θέλουν την επανίδρυση κλπ κλπ. Τότε θα πρέπει το κουτί να έχει κάτι πολύ σημαντικό και μάλιστα θα πρέπει να πάνε και οι ίδιοι στο παρελθόν για να οργανώσουν τους ΄΄παλιούς΄΄ και να αποτρέψουν την ΄΄εκκαθάριση΄΄.Εδώ πιθανόν να κολλάει και η επανεμφάνιση του Ντάνιελ, γνώστην των γεγονότων. 3η πιθανότητα είναι να είναι του Μπεν. Τότε όμως θα είναι ταυτόχρονα και του Ρίτσαρντ και δεν ξέρω ποιά είναι αυτή η ώρα που έφτασε. Σε μια τέτοια περίπτωση, είχα δίκαιο που έλεγα ότι όλα είναι σχέδιο του Μπεν ο οποίος (εκτός από τον Ρίτσαρντ) ΞΕΡΕΙ το τι πρόκειται να συμβεί και ετοιμάζονται για την τελική αναμέτρηση.

To video που προβλήθηκε και μετέφερε το μήνυμα του παρελθόντος έλεγε ξεκάθαρα πως το Purge ήταν αναπόφευκτο, αλλά σε περίπτωση που έβλεπαν αυτό το video στο μέλλον αυτό θα σήμαινει πως η δουλειά στο νησί ήταν πολύ σημαντική και έπρεπε να επιστρέψουν για να συνεχιστεί. Με αυτό θέλω να πώ πως ότι έγινε, έγινε. Δε χρειάζεται να ταξιδέψουν στο παρελθόν και να αποτρέψουν κάτι.

Επίσης από το fb του Miles ξέρουμε πως οι μυστήριοι αυτοί τύποι ήξεραν για την αποστολή του Widmore και για το ποιοι θα συμμετείχαν πριν να ξεκινήσει το πλοίο. Αν ήταν του Ben τότε δεν θα χρειαζόταν ο Michael να πάει ως κατάσκοπος στο πλοίο και να στείλει λίστα με ονόματα στον Ben στο νησί.

Έχω αρχίσει να πιστεύω μήπως με αυτούς τους τύπους έχει σχέση

(ΜΕΓΑΛΟ SPOILER ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΝΑΛΕ)
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 20, 2009 12:59 pm

Παράθεση :
Προφανώς εννοείς ότι στην Υδρα κάνουν ζωολογικές μελέτες μεν, ο Τσανκ τις στέλνει στην Τυνησία?
Το μόνο που είδα εγώ να μπορεί να στείλει το οτιδήποτε στην Τυνησία ήταν στα λιμέρια του Chang... Από κει και πέρα... τι να σου πω? Πήρε μια αρκούδα από τα ηλίθια πειράματα και την έβαλε να κάνει ένα σοβαρό πείραμα... Ότι ξέρεις ξέρω. (μπορεί να ξέρεις και περισσότερα epp )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 20, 2009 1:15 pm

Άρα λοιπόν μπαίνουμε σε μια κατάσταση την οποια έως τώρα αγνοούμε.
Μια κατάσταση για την οποία έκανε λόγο ο Ρίτσαρντ, την οπόια χαρακτήρισε ως σκοπό των Hostilies/others και που ο Μπεν την αφήσει αφήσει σε 2η μοίρα βάζοντας ως προεραιότητα τις γεννήσεις.
Φτάνει λοιπόν η ώρα για μια τελική αναμέτρηση. Τι είναι όμως αυτό που φέρνει πλέον την έναρξη? Τόσα χρόνια απλά όοι περίμεναν. ΟΚ, έπρεπε να γίνει όλη αυτή η ιστορία με το ΄΄΄ταξίδι΄΄ των Losties, να κάνουν ότι έκαναν στα παρελθοντολογικά γεγονότα και πλέον κάτι να συμβεί, προσέξτε όμως, κάτι το οποίο κάποιοι ξέρουν το ΄΄σημάδι έναρξης΄΄ και παίρνουν τα μέτρα τους. Αυτό να υποθέσω λοιπόν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 20, 2009 1:40 pm

Mία πρόταση του Ben όταν έστελνε τον Mikhail στο Looking Glass
"Because this Island is under assault by forces stronger than anything it's had to deal with in many many years. And we are meant to protect it, Mikhail, by any means necessary."

edit: Το ξέχασα πριν...τι σημαίνει "λέσια";;; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x13 - Some Like it Hoth   Lost 5x13 - Some Like it Hoth - Σελίδα 2 EmptyΔευ Απρ 20, 2009 2:09 pm

ελπίζω η juliet να βγάλει γρήγορα το κόκκινο μπλουζάκι sad sad sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x13 - Some Like it Hoth
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: