Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x14 - The Variable

Πήγαινε κάτω 
+6
Achara
m0rpheas
Elle1
tasoskratos
cypher80b
xifomaxos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο
Άριστο
Lost 5x14 - The Variable Vote_lcap67%Lost 5x14 - The Variable Vote_rcap
 67% [ 6 ]
Πολύ Καλό
Lost 5x14 - The Variable Vote_lcap22%Lost 5x14 - The Variable Vote_rcap
 22% [ 2 ]
Καλό
Lost 5x14 - The Variable Vote_lcap0%Lost 5x14 - The Variable Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μέτριο
Lost 5x14 - The Variable Vote_lcap11%Lost 5x14 - The Variable Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Χάλια
Lost 5x14 - The Variable Vote_lcap0%Lost 5x14 - The Variable Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 9
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΤετ Απρ 29, 2009 9:24 pm

Eπεισόδιο 5x14 - The Variable


Περίληψη
Σπόιλερ:

Promos/Sneak Peaks







Download links

Σπόιλερ:

Οδηγίες προς Lostaholics

1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... 8 μήνες έχει να γελάσει το χειλάκι μας tong
5. Σχόλια - Παρατηρήσεις για την λειτουργία αυτής της ενότητας μπορείτε να κάνετε στο γενικό thread. Δεν ανοίγαμε και πέρσι τέτοιο thread οπότε η άποψη σας μετράει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 6:47 am

shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk
Aν δεν είχα διαβάσει και τα spoiler θα ήταν shokkkkkk x 20

Τα πρώτα σχόλια (μην ανοίξετε αν δεν το έχετε δει)
Σπόιλερ:

Αυτά για αρχή....περιμένω να το δείτε και οι υπόλοιποι για να ανάψουν οι συζητήσεις epp

edit: η σύνοψη που ειχε δημοσιευθεί ήταν εντελώς άσχετη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 10:11 am

Περίμενα περισσότερα...

Το τέλος ήταν αρκετά καλό...

Στα θετικά το γεγονός πως αποκλείεται ένα από τα πιθανά τέλη της σειράς...

Αναλυτικά αργότερα... Περιμένω να το δώ και με subs...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 10:31 am

Συμφωνώ με τον Cypher.
Περίμενα περισσότερα
Τώρα, το επεισόδιο σηκώνει πολύ κουβέντα διότι

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 11:19 am

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 11:23 am

Τάσο δεν είμαι ακόμα σίγουρος για αυτό... Μπορεί να ισχύει αλλά ακόμα έχω τις αμφιβολίες μου και εμμένω στο Whatever Happened Happened...

Σπόιλερ:

Ακολουθεί spoiler από το επόμενο:
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 11:43 am

Όταν ξεκινήσει η κουβέντα, πιστεύω ότι πρέπει να απομονώσουμε τα υπόλοιπα και να εξετάσουμε
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 12:45 pm

shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 12:56 pm

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω...
Υποκλίνομαι στο μεγαλείο Του Lost. bow

Achara@
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 1:05 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 1:15 pm

cypher80b έγραψε:
Νομίζω έχεις λάθος. Το 60% του Lost είναι η χαρακτήρες και η εξέλιξη τους και το υπόλοιπο 40% όλα τα υπόλοιπα. Άσε που μπορεί να είμαι και λίγο γενναιόδωρος με τα ποσοστά lolololo

Α, εδώ διαφωνώ. Εγώ πιστεύω από το 1χ01 ακόμη, η ιστορία γυρνάει γύρω από το Νησί. Οι χαρακτήρες είναι το γύρω-γύρω της υπόθεσης, και το μεγάλο βάρος που τους δόθηκε είναι ενδεχομένως και από τις τότε ανάγκες του καναλιού.
Όταν, πχ, στο 1χ01 έχεις Καπνό, και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, πώς γίνεται να είναι σειρά χαρακτήρων και όχι του Νησιού; wink

Όπως έχουμε συμφωνήσει πολλές φορές άλλωστε, οι χαρακτήρες είναι αναλώσιμοι, με τρανό παράδειγμα "αυτόν που θέλει το Νησί".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 1:19 pm

Μπα... Εγώ δεν "φοβάμαι" για τον Jack. Απ' ότι φαίνεται ακολουθεί σωστά τα βήματα του... απέθαντου epp
Ναι, μπορεί να μην έχει φτάσει στο μεγαλείο των συνταγών του John... άλλωστε συνταγές όπως Φλαμπέ Υποβρύχιο, δύσκολα επαναλαμβάνονται, για να μην αναφέρω την κατηγορία Φλαμπέ Σταθμός Dharma (Φλαμπέ Flame, Φλαμπέ Swan και Έξτρα Φλαμπέ Swan)... Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω πως ένα απλό Φλαμπέ Radzinsky είναι μια πολύ καλή αρχή... lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 1:33 pm

Όταν όμως το 60% της σειράς αναλώνεται γύρω από το παρελθόν και το μέλλον των χαρακτήρων τότε προφανώς είναι και σειρά για τους χαρακτήρες... Πιστεύω πως μόνο με το ένα ή μόνο με το άλλο στοιχείο, η σειρά θα ήταν πολύ διαφορετική... Αυτό που την κάνει ξεχωριστή, είναι η συνύπαρξη αυτών των 2... Εξάλλου η σειρά είναι Δράμα με στοιχεία μπλα μπλα μπλα...

Edit: Elle κάτω τα χέρια από τον Radzinsky tong

PS: Αυτή τη φορά σε έγραψα σωστά... Ελπίζω lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 1:43 pm

Elle1 έγραψε:
άλλωστε συνταγές όπως Φλαμπέ Υποβρύχιο, δύσκολα επαναλαμβάνονται, για να μην αναφέρω την κατηγορία Φλαμπέ Σταθμός Dharma (Φλαμπέ Flame, Φλαμπέ Swan και Έξτρα Φλαμπέ Swan)... Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω πως ένα απλό Φλαμπέ Radzinsky είναι μια πολύ καλή αρχή... lolololo

roftl roftl roftl roftl roftl roftl roftl roftl roftl

Εlle μ'αρέσει η απορία σου σχετικά με την αλυσίδα των γεγονότων, και νομίζω πως το σύμπαν έδωσε την απάντηση με τη βοήθεια της Eloise. Σκληρή απάντηση...

Όλα αυτά όμως που είπε ο Daniel πιστεύω πως θα οδηγήσουν τον Jack στην πρότερη κατάσταση του "θέλω να φτιάχνω πράγματα" και θα τον επαναφέρουν στη θέση του Man of Science.

Ιδανικό soundtrack το "Όλοι έχουμε γραμμένο που το λένε πεπρωμένο, και κανένας δεν μπορεί να τ' αποφύγει" tong tong

Υ.Γ. Δε χρειαζόταν να ξινίσει τόσο η Eloise όταν την ρώτησε η Πένυ αν ο Ben είναι γιος της.... mmm3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 7:33 pm

καταρχάς το επεισόδιο ήταν πάααρα πολύ καλό, αν και περίμενα περισσότερα λόγω των εσφαλμένων,
τελικά, σποιλερς που είχα διαβάσει.

Λοιπόν, την ελοιζ ποτέ δεν τη συμπάθησα, σιγά μην την συμπαθήσω τώρα.
Ο Μπεν τουλάχιστον αγαπούσε την κόρη του,ελπίζω να αξίζει ο σκοπός που
θυσίασε το γιο της. Αμέσως αυτή να τον πυροβολήσει. Βέβαια, πήγε να προστατεύσει
τον Ριτς ο οποίος πραγματικά φοβήθηκε [για ακόμα μια φορά φαίνεται ότι μπορεί να πεθάνει].
Ξιφ, τι υπονοείς,ποιανού να είναι το παιδί αν όχι του Γιάγκου?του πασχάλη? lolololo
αν και η αλήθεια είναι ότι κανονικά ο ντανιελ θα έπρεπε να ήταν ξανθός με μπλε ματια.
[ο ριτς δεν νομίζω να μπορεί να κάνει παιδιά].

Για κάποιο λόγο, η ελοιζ και ο Τσαρλς προσπαθούσαν να κάνουν την ιστορία να επαναληφθεί.
οπως ακριβώς είχε πει και η γρια στον Τζακ. Αυτός ο λογος ήταν απλά να μην καταστραφεί το νησί
από τη βόμβα? Γιατί?

και τώρα έχουμε τη μεγάλη μάχη ανάμεσα στην ελεύθερη βούληση και το πεπρωμένο, και τους αντιπροσώπους
πιο μάχιμους από ποτέ. Ο Τζον εμφανίζεται σαν ο δικαιωμένος, σοφός, man of faith.
O Tζακ έχει απαλλαγεί από της εμμονές του, και είναι τώρα πιο ώριμος και συνειδητοποιημένος
man of science...ελπίζω δλδ... Και εμείς έχουμε λόγους να πιστεύουμε οποιοδήποτε από τα 2..

Από τη μια φαίνεται ότι Ντανιελ απέτυχε..Η Σαρλοτ γύρισε στο νησί και πέθανε, τπτ δεν άλλαξε!
Αυτή η εμμονή του ήταν που τον σκότωσε και έκανε τα πράγματα όπως ήταν, ενώ

ΣΠΟΙΛΕΡ:
Σπόιλερ:


Από την άλλη, τα πράγματα δεν έγιναν όπως έγιναν από μόνα τους, αναπόφευκτα. Χρειάστηκε
ο Τσαρλς και η γρια να βάλουν τα δυνατά τους γι αυτό. Κι αν δεν το έκαναν???
which means, τα πράγματα αλλάζουν. Αλλά μπορούν να αλλάξουν το παρελθόν αυτοί που το
γνωρίζουν. Τι να κάνει τώρα κι ο Τζακ που πηγαίνει στα τυφλα?
πιστεύω ότι στην 6η σεζόν ο Τζακ θα ψάξει τρόπο να αλλάξει τα πράγματα και ίσως αυτό
τον φέρει αντιμέτωπο με πολύυ κόσμο.

btw, πώς γίνεται να διαγράψει όλα όσα έχουν ζήσει? η μόνη θεωρία που κολλάει με αυτό
είναι τα "παράλληλα σύμπαντα".

και τέλος η κορυφαία ατάκα του επεισοδίου και όχι μόνο:

μικρός Νταν:Ι can do both...I can make time...
Ελοιζ:if only you could

//και τελικά ο νταν δε σταματησε να παίζε πιάνο...

//τι είναι αυτά που διαβάζω Μορφέα? Τώρα θα τον σκοτώσουν τον μυριολατρεμένο?
δεν νομίζω...he has work to do!
Ο Ριτσαρντ πάντως παίζει να τον λυπηθεί, καθώς είναι ο μόνος other με ευαισθησία mmm3
[αλλά από μνήμη.....τίποτα!].
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 9:05 pm

Αριστο το επεισοδιο...

Richard FTW, Richard to rule the island! Τελος!!! Απορω τι καθεται και ανεχεται τον καθε βλακα που νομιζει πως ειναι εκλεκτος...;
Μεγαλη θλιψη που ο Dan πεθανε. Kαταρα στην Eloise!!!
Ο Jack να τη κανει τη μαλακια, δεν αντεξε! Ηθελε να παει εκδρομουλα με τη Kate στη ζουγκλα να θυμηθουν τα παλια και στα @@ του τι ηθελε να κανει ο Νταν! Πρωτα πηγαν κοντρα στο σχεδιο με τη Κεητ και μετα στη ζουγκλα θελησαν να μαθουν τι παει να κανει ο Νταν, και ω...! "ειναι παρανοικος τελικα"! Ε ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕΣ ΣΤΗ ΖΟΥΓΚΛΑ???
Ο Ρατζινσκι πιο αντιπαθητικος και πρηχτης απο τον Μπακουνιν εχει καταντησει! Κρεμασμαααααααα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠεμ Απρ 30, 2009 10:57 pm

Καλός ο Richard αλλά πολύ ξεχνάει το παλικάρι... Κάτι δεν πάει καλά...

Έχω και μια απορία...
Αν ο Dan μας τελείωσε.... ποιανού είναι η φωνή στο βίντεο από το ComicCon? Suspect Γμτ... ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι ήταν ο Daniel...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 9:55 am

Έχω την υποψία ότι η Hawking έστειλε τον Daniel πίσω για να μην πεθάνει ο Desmond. Πόσο τυχαίο μπορεί να είναι το ότι κάποια στιγμή στη ζωή του ο Des λυποθήμησε και βρέθηκε από έναν μοναχό που είχε φωτογραφία με την Hawking και το μοναστήρι του χρηματοδοτούταν από τον Widmore.
Το μόνο που θα άλλαζε στο νησί αν ο Daniel δεν ήταν στο πλοίο θα ήταν ο θάνατος του Des. Για να ανησυχήσει ο Charles και να φτάσει μέχρι το νοσοκομείο του Los Angeles πρέπει να είναι κάτι πιο σημαντικό από απλό ενδιαφέρον για τον γαμπρό του.
Και η Hawking έκανε τα πάντα για να πείσει τον Des ότι αυτό που πρέπει να κάνει είναι να βρεθεί στο νησί και να πατάει το κουμπί...

Αchara έγραψε:
και τώρα έχουμε τη μεγάλη μάχη ανάμεσα στην ελεύθερη βούληση και το πεπρωμένο, και τους αντιπροσώπους
πιο μάχιμους από ποτέ

To πεπρωμένο φυγείν αδύνατον epp epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 9:59 am

OK γράφω και εγώ κάποια πράγματα που θεωρώ σημαντικά για το επεισόδιο αφού δεν το έκανα χθές και τα οποία δεν αναφέρθηκαν (νομίζω tong ).

Νομίζω πως τελικά το επεισόδιο ενύσχυσε την θεωρία του Whatever Happened Happened. Παρόλο που στην αρχή ήμουν διστακτικός πιστεύω πως τελικά τα περί Variables που αλλάζουν πράγματα, ήταν μόνο στο μυαλό του Dan.

Σημαντικότατη κατά την γνώμη μου η δήλωση της Eloise:

"Για πρώτη φορά δεν ξέρω τι θα γίνει". Δεν έχω κάτσει ακόμα να το φιλοσοφίσω το συγκεκριμένο, αλλά πιστεύω πως είναι αρκετά σημαντικό και ίσως να κρίβει κάτι. Περιμένω τις απόψεις σας στο θέμα.

Επιπλέον άλλο ένα ερώτημα που με βασανίζει είναι γιατί η Elloise να σπρώξει τον Daniel προς τον θάνατο. Ειδικά όταν το γνώριζε. Τι στο καλό κάνουν επιτέλους οι Others στο νησί; Τι είναι αυτό που προστατεύουν και που αξίζει τόσες θυσίες; Τι είναι αυτό που την οδηγεί στο να θυσιάσει το ίδιο της το παιδί για το νησί;

Μέχρι τώρα γνωρίζαμε πως κάτι σημαντικό κάνουν οι Others εκεί αλλά τίποτα άλλο... Τώρα νομίζω για πρώτη φορά αυτό το ερώτημα μπαίνει στην πρώτη γραμμή και ετοιμάζεται για απάντηση πιθανόν στην τελευταία σεζόν... Το σίγουρο είναι πως άρχισε να προετοιμάζεται το έδαφος...

Επίσης μιά από τις θεωρίες που είχα και εγώ κάπου βαθιά στο μυαλό μου (η αλήθεια είναι πως δεν με ενθουσίασε ποτέ) για το τέλος της σειράς νομίζω καταρρίπτεται σε αυτό το επεισόδιο. Το να δούμε στο φινάλε την πτήση 815 να προσγειώνεται κανονικά στο LA σαν να μην έγινε ποτέ τίποτα, νομίζω δεν είναι πλέον επιλογή.

Καλά ο Richard είναι πλέον ότι πιο cool κυκλοφορεί στο Lost και όχι μόνο lolololo Τον είχα ψηλά στην λίστα με τους αγαπημένους από την πρώτη του κιόλας εμφάνιση... Αλλα έτσι όπως πάει θα φτιάξω ειδική κατηγορία για αυτόν...

Σωστό το ότι φοβήθηκε πως θα τον πυροβολούσε ο Daniel και το βλέμμα του έδειξε πως ίσως να μην είναι και τόσο αθάνατος... Αλλά πιστεύω πως ακόμα και αν δεν πυροβολούσε η Elloise, τον είχε χαλαρά τον Dan lolololo

Τέλος νομίζω τον Radzinsky τον πήρατε από κακό μάτι. Μπορεί να έχει λίγα νεύρα, αλλά βρίσκω απόλυτα δικαιολογημένη την αντίδραση του... Δηλαδή σας μαζέψαμε, σας δώσαμε φαγητό, ρούχα, σπίτια, ζωή και εσείς θα μας μαμήσετε κιόλας;

Αυτά τα λίγα epp

Edit: By the way ψήφισα "πολύ καλό" κυρίως γιατί είχα άλλα πράγματα στο μυαλό μου για του συγκεκριμένο επεισόδιο. Κυρίως ήθελα να μάθω τι έκανε ο Dan 3 χρόνια στο Ann Arbor και επιτέλους να κλείσει το θέμα της Dharma, μαθαίνοντας πράγματα για αριθμούς και σκοπό της... Δυστυχώς δεν τα είδαμε και άρχισα να χάνω κάθε ελπίδα καθώς θεωρούσα πως αυτό ήταν το καταλληλότερο επεισόδιο για μια τέτοια ιστορία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 1:57 pm

Καλησπερα και απο μενα!
Το επεισοδιο ηταν πολυ καλο, και ειχε αρκετες αποκαλυψεις που απλος δεν τις ειχαμε επιβεβαιωσει, για το αεροπλανο του Γυοϊλντμορ, το πως ειναι παιδι του ο Ντανιελ κλπ.
Τωρα για την Ελλη, νομιζω πως ο Ντανιελ ειναι πανω απο 30, αρα ειχε γεννηθει την εποχη που τον σκοτωσε η Ελλη. Εκτως αν τον βγαλουν και αυτον κατω απο 30! Ε τοτε θα σκισω την ταυτοτητα μου!!! epp
Αρα ή ο Ντανιελ ειναι μαζι τους στο νησι ή τον "εκλεψαν" απο καποιον, οπως ειχε κανει ο Μπεν με την κορη της Ρουσσω. Αν ειναι το 2ο, μπορει να εξηγησει πως η Ελλη τον εστειλε στον θανατο του! Που κατα την γνωμη μου η Ελλη προσπαθει να ξανακανει οτι εχει συμβει για να μην αλλαξει η ροη της ιστοριας, το να σταματησει ο Ντανιελ την καταστρωφη μπορει να εχει ασχημη τροπη για αυτους, εχουν αναγκη τους δικους μας και μπορει να μην επεσαν τυχαια στο νησι με το αεροπλανο, ισως να ειναι η επομενη γεννια που θα παρει στην κατοχη της το νησι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 6:36 pm

καλά δεν το συζητώ για μένα το επεισόδιο ήταν άριστο... respect
μου άρεσε παρα πολλή(ίσος γιατί δεν διαβάζω spoilers)
Καλά δεν το πιστεύω αυτό που έγινε στον Dann....Ελπίζω κάτι να γίνει κάτι να κάνει ο Richard γιατί έτσι και πεθάνει ο Dann aaaaa
Διαφωνώ στο προεθυμα σου Morphea για τον Jack, αντίθετα πιστεύω ότι επιστρέφει.... bunny
Καλά για να μπούμε και στο θέμα τις βόμβας...!!!
Έχει να γίνει............... Αλλα αφού αυτό θα το έκανε ο Dann τώρα ποιος θα το κάνει δηδαλή???? Imbad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 6:40 pm

Σίγουρα είχε γεννηθεί το 1977 ο Danny μένει να δούμε πως, πότε και γιατί Eloise και ο Daniel βρέθηκαν εκτός νησιού. Εξάλλου σύμφωνα με τις χρονολογίες η Ellie είναι στα 40 το 1977.

Για τον Richard διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για το αν μπορεί να πεθάνει, άσχετα αν η Eloise το νομίζει. Στη σκηνή με τον Daniel περισσότερο φαινόταν να ανησυχεί για την ζωή του Dan παρά για την δική του.

Lost maniac πολύ φοβάμαι πως ο Dan δεν θα επιστρέψει από τους νεκρούς...


Lost_maniac έγραψε:
Έχει να γίνει............... Αλλα αφού αυτό θα το έκανε ο Dann τώρα ποιος θα το κάνει δηδαλή???? Imbad

Ιδανικός υποψήφιος είναι ο Mr. "I can fix that" demon tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΠαρ Μάης 01, 2009 6:47 pm

xifomaxos έγραψε:


Lost maniac πολύ φοβάμαι πως ο Dan δεν θα επιστρέψει από τους νεκρούς...


Γιατι παντα σκοτωνουν αυτους που μου αρεσουν?????? klama klama klama

P.s. Ξεχασα να πω πριν....
Ο Charles ειναι πατερας του Dann????? shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk
Ωραιους γονεις εχει τον στενλουν να πε8ανει.....
Αυτη φταιει σαν τον Lock ειναι και αυτη με το πεπρομενο της...... mad mad mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 1:08 pm

xifomaxos έγραψε:
Σίγουρα είχε γεννηθεί το 1977 ο Danny μένει να δούμε πως, πότε και γιατί Eloise και ο Daniel βρέθηκαν εκτός νησιού.
Ναι, αλλά αυτό δεν συμβαδίζει με τη σειρά των nosebleeds....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x14 - The Variable Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x14 - The Variable   Lost 5x14 - The Variable EmptyΣαβ Μάης 02, 2009 1:28 pm

Καταρχάς συμφωνώ με την Εlle για τα nosebleeds.

Για τον Ριτσαρντ, δεν ηταν η πρωτη φορά που φαίνεται ότι δεν είναι αθάνατος:
Οταν η kate στο φιναλε της 4ης τον σημαδευε με το οπλο, εμφανιστηκαν οι others
για να μην τον πυροβολισει. Και στο purge, φορουσε κι εκεινος μασκα. Εκτος αν ηθελε
μη δωσει στοχο "δεν εχω αναγκη εγω, ειμαι αθανατοοος".

Και οσο για το whatever happened happened, πιστευω οτι για να προσπαθησουν τοσο πολυ
οι widmore, eloise, να κανουν τα πραγματα οπως ηταν, μπορει να αλλαξει το παρελθον.
Για παραδειγμα, αν ο Τζακ κ οι αλλοι δεν ηταν στην 316 ή αν ο ντανιελ δεν πηγαινε στο νησι
ή γνωριζε οτι η μανα του θα τον σκοτωνε, πολλα πραγματα δε θα γινονταν οπως εγιναν.
Απλα το θεμα κατα τη γνωμη μου ειναι οτι αυτοι που μπορουν να αλλαξουν το παρελθον
δε θελουν να το αλλαξουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x14 - The Variable
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: