Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 6x01/02 - LA X

Πήγαινε κάτω 
+7
Gonzo
Achara
108asteri
Elle1
cypher80b
m0rpheas
xifomaxos
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πως σας φάνηκε η πρεμιέρα;
Άριστη
Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Vote_lcap83%Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Vote_rcap
 83% [ 10 ]
Πολύ Καλή
Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Vote_rcap
 8% [ 1 ]
Καλή
Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μέτρια
Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Vote_rcap
 8% [ 1 ]
Χάλια
Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 12
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
108asteri
Administrator
108asteri


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2092
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νικη
Registration date : 28/05/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 03, 2010 9:36 pm

Παράθεση :
Προς το παρόν ετοιμάζεται να ξαφρίσει τον Hurley...

Κατ' αρχην δε νομίζω να τα καταφέρει. Φαντάσου πόση τυχη μπορεί να έχει για να το διαλαλει απο δω κι απο κει. Τρελαθηκα μολις τον ακουσα να μιλαει στο κινητο για επιχειρησεις lolololo

Και επιπλεον, ποιος μας λεει οτι ο Σογιερ εξακολουθει να ειναι το ιδιο σ***χαρακτηρας οπως παλια. Εγω παρακαλαω γονατιστη να ειναι ιδιος και χειροτερος για να ζησουμε παλι στιγμες με επικες ατακες αλλα εκεινο το "Ladies first" που ειπε στην Κειτ πολυ "ευγενικο" μου φανηκε, ή το γεγονος οτι δεν την αποκάλυψε στους αστυνομικους. Suspect

ΥΓ: Το χερι της Καιτουλας τελικα ειναι πολυ μακρυ.... Τωρα καταλαβα οτι εκλεψε τον στυλο ποτ εψαχνε ο Τζακ lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/asteri108
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 03, 2010 9:42 pm

elle1 έγραψε:
Προς το παρόν ετοιμάζεται να ξαφρίσει τον Hurley...
ο Hurley ειναι κολοφαρδος τωρα (δεν το κανω το λογοπαιγνιο δεν το κανω).
Βεβαια ο σογιερ ιδιος μου φαινεται..

108asteri έγραψε:

ΥΓ: Το χερι της Καιτουλας τελικα ειναι πολυ μακρυ.... Τωρα καταλαβα οτι εκλεψε τον στυλο ποτ εψαχνε ο Τζακ lolololo


οντως! lolololo lolololo
και του Βρασιδα ειναι πολυ μακρυ demon αλλα ελπιζω να κοπουν αυτα demon demon

Για τον Ντες που λετε, οντως , αν ηταν special, θα επρεπε να θυμαται τον Τζακ.Ομως, αυτα τα πηγαινε-ελα πως εξηγουνται?
Rolling Eyes scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 03, 2010 9:55 pm

108asteri έγραψε:
ΥΓ: Το χερι της Καιτουλας τελικα ειναι πολυ μακρυ.... Τωρα καταλαβα οτι εκλεψε τον στυλο ποτ εψαχνε ο Τζακ lolololo
Κι εγώ τώρα το συνειδητοποίησα... lolololo

Αυτό που με έχει μπερδέψει λίγο είναι το γιατί έχουν αλλάξει οι ζωές τους (στην εναλλακτική πραγματικότητα) πριν την 815... Σκέφτομαι βέβαια πως για μερικούς ουσιαστικά η πρώτη τους επαφή με το νησί δεν είναι η 815 αλλά ο Jacob...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 03, 2010 11:05 pm

Oι Darlton εξηγούν κάποια πράγματα για την πρεμιέρα και μιλούν γι αυτά που μας απασχολούν

http://find815greece.blogspot.com/2010/02/cuse-lindelof.html

flash sideways epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
108asteri
Administrator
108asteri


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2092
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νικη
Registration date : 28/05/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 03, 2010 11:16 pm

Νομιζα οτι θα εχει spoiler στην αρχη, αλλα τελικα δεν αντεξα το διαβασα. Νταξει, καθαρό ηταν.
Το καλύτερο για μένα το είπε ο Lindelof:

Παράθεση :
Ακριβώς έξω από την πόρτα, στα πρώτα πέντε λεπτά της πρεμιέρας, θα σας χτυπήσουν δυο πράγματα που δεν περιμένατε. Το πρώτο είναι ότι ο Desmond είναι στο αεροπλάνο. Το δεύτερο πράγμα που κάνουμε είναι ότι πέφτουμε έξω από το αεροπλάνο και πάμε κάτω από το νερό και βλέπουμε ότι το Νησί είναι βυθισμένο. Αυτό που προσπαθούμε να κάνουμε είναι βασικά να σας πούμε «Ο Θεός να ευλογεί τους επιζώντες της πτήσης 815 της Oceanic γιατί είναι τόσο εγωκεντρικοί, που νόμιζαν πως η μοναδική επίπτωση (της ανατίναξης της βόμβας) θα ήταν να μην πέσει ποτέ το αεροπλάνο τους.» Αλλά δεν σταματούν να σκεφτούν «Αν το κάνουμε αυτό το 1977 τι άλλο πρόκειται να επηρεάσει;»

Δηλαδη, απο δω και στο εξης θα τα λεμε flash sideways; Ουτε timelines, ουτε παραλληλους κοσμους; Καλυτερο ακουγεται τουλάχιστον epp

ΥΓ: respect για τη μετάφραση xif!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/asteri108
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 03, 2010 11:22 pm

Παράθεση :
Αυτό που προσπαθούμε να κάνουμε είναι βασικά να σας πούμε «Ο Θεός να ευλογεί τους επιζώντες της πτήσης 815 της Oceanic γιατί είναι τόσο εγωκεντρικοί, που νόμιζαν πως η μοναδική επίπτωση (της ανατίναξης της βόμβας) θα ήταν να μην πέσει ποτέ το αεροπλάνο τους.» Αλλά δεν σταματούν να σκεφτούν «Αν το κάνουμε αυτό το 1977 τι άλλο πρόκειται να επηρεάσει;»
Butterfly effect... Δεκτόν...


Μετά τα FB και FF ήρθε και το FS... epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΤετ Φεβ 03, 2010 11:26 pm

Μόλις τελείωσα το επεισόδιο και έχω να πω ότι καλύτερα να έβλεπα στο room23 επί 24-ώρου βάσεως την Μελίτα να σκούζει και να κάνει όλες τις στάσεις του Kama Sutra παρά αυτό το συνοθύλευμα μπούρδας και κοτσάνας που μόλις είδα .

Και έχουμε και λέμε με τα θετικά ( λίγα μεν αλλά ΝΑΙ βρήκα θετικά tong ) :

1. Οι περισσότερες σκηνές με Hugo ήταν απίστευτες thumbsup ο απόλυτος άρχων λέμε bow ( στην δε σκηνή με τον Ιάκωβο απλά ζωγράφισε ο άτιμος " Πέθανα πριν από λίγο " " Ok συνέχισε να δούμε τι ψάχνεις και εσύ respect " ) .

2. Η αγαπησιάρικη-αστεία σκηνή με Rose & Bernard ( στις αναταραχές δεν είμαστε στην τουαλέτα ρε μεγάλε ) lolololo .

3. Ο FOUMANTSU ή αλλιώς το αρχηγόπουλο του Ναού που λύνει και δένει και έχει αλλεργία στην Αγγλική γλώσσα coolgum .

4. Είδαμε και τον Dr. Arzt χι χι χι .

Τα αρνητικά :

1. Αυτό που παρατήρησα ήταν 1 πολύ κακή προσπάθεια από το πουθενά και με το ζόρι να δημιουργήσουν 1 περίεργο μυστήριο-ενδιαφέρουν και αυτό ήταν κάτι που με χάλασε αφάνταστα mad .

2. Η όλη προσπάθεια να κάνουν τον Βέφο Ben και τον Ben Βέφο ήταν απλά τραγελαφική και εκνευριστική συγχρόνως gun .

3. Στην 10-ετία του 80 υπήρχε ο Macgyver που έφτιαχνε από πλαστελίνη ατομική βόμβα ... σήμερα όμως έχουμε την θηλυκή του εκδοχή εεε ΝΑΙ λοιπόν υποδεχτείτε την Καιτς+ούλα με το όνομα που μόνο με την μύτη του στυλού της κάνει το τέλειο αντικλείδι σε χρόνο ντετέ tong .

4. Η εναλλακτική πραγματικότητα από την 1 μου άρεσε και φαίνεται ενδιαφέρουσα ( τουλάχιστον το πως θα γνωριστούν τα άτομα μεταξύ τους ) αλλά αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ότι μάλλον πάμε στην αρχή της φωλέϊσον 5ης Season . Δηλαδή πάμε πάλι να θυμηθούμε κάτι που πρέπει να το ανατρέψουμε αλλά και πάλι όχι malakia με πόδια και με χέρια boringggggggggggggg . Η δε αμφιβολία για το αν μαύρισαν ή όχι τα μάτια του Βέφου όταν αποχαιρετά τον λακαμά ντοτόρε στην εναλλακτική πραγματικότητα με έκανε να ψοφήσω στα γέλια roftl .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 12:37 am

Άσχετο.

Είμαι η μόνη που είχα πιθανό το να σηκωθεί ο Locke και να βγει απ'το αεροπλάνο περπατώντας? epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 12:47 am

ΝΑΙ tong .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 1:42 am

LOST

Τιποτ' αλλο...
Υ.Γ. Βασικα τα σχολια αυριο, μετα το σχολειο!
Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 197210
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 9:20 am

Gonzo το περίμενα πως κάτι τέτοιο θα έλεγες lolololo Την αδικείς την Kate πάντως, δεν κατάφερε να ξεκλειδώσει τις χειροπέδες tong


Τελικά το τέλος του John ήταν πολύ λυπηρό, και αυτό που είπε ο Smokey πως ήταν η τελευταία του σκέψη το κάνει ακόμα πιο λυπηρό....Από την άλλη όμως μου αρέσει που οι συγγραφείς ήταν ρεαλιστές, γιατί στην πραγματική ζωή οι βασανισμένοι άνθρωποι σαν τον John πεθαίνουν όπως έζησαν... Κρίμα όμως...

Χθες το βράδυ το είδα με παρέα και η αδερφή μου (που δεν είναι Lostοκαμένη και από τις πολλές ερωτήσεις παρολίγο να με μεταμορφώσει σε Smokey) επιμένει πως το σπίτι του Βρασίδα είναι ο Ναός...Οι Others είναι εκεί για να φυλάνε το Ναό...

Παρεπιπτόντως όταν το ξαναείδα, ο Ναός έμοιαζε λίγο σαν και αυτούς στην Λατινική αμερική Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 9:41 am

Παράθεση :
Και σίγουρα δεν θέλει να σκοτώσει τον Ben...

Άργησα???
Φαντάζομαι την αγαπημένη φίλη μου να έχει κατεβασμένα μούτρα, εκτός εάν δεν κατάλαβε το αυτοννόητο.
΄΄Οι πιθανότητες να πεθάνει ο Μπεν στον αιώνα τον άπαντα είναι μηδεμινές΄΄

Ας τα αφήσουμε αυτά epp
Εχουμε χρόνο να ασχοληθούμε με τον Μπεν. Εξάλλου ο Michael Emerson έχει δηλώσει κατ' επανάληψη το γιατί κάνει τον μαλάκα.

Η πρεμιέρα ήταν καταπληκτική. Εγώ τουλάχιστον είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.
Δεν διάβασα το είπαν οι παραγωγοί για αυτό το sideways.
Για μένα ισχύει αυτό που έλεγα.
Μπαμ και πίσω στον χρόνο, με ταυτόχρονη επιστροφή στο Νησί. Όπως ακριβώς και ο Brotha.
Το έγραψα και δίπλα, εδώ το ξέρετε πολύ καλύτερα, γιατί δίπλα μαζεύτηκαν πάλι οι κομήτες και έφριξα με τα όσα διάβασα. Κουτσοί στραβοί στον Άγιο Παντελεήμονα ή εάν προτιμάτε στον Ναό. epp
Περί ΄΄πισίνα θεραπείας/κολυμπήθρα/κλπ.
Ο GeorgeKratos χτύπησε ξανά.
Μόλις την είδε, πατάει pause, πετάγεται επάνω και μου λέει. Ξέρω τι έιναι αυτό.
Όποιος έχει παίξει Uncharted 2 πρέπει να το είδε στο φινάλε. coolgum

Αναμένεται εκπληκτική συνέχεια.
Ο βρασίδας έχει επ΄ώμου τον Ριχάρδο (χωρίς αλυσίδες) και κάπου πάει.
Οι άλλοι στο Ναό είναι χεσμένοι γιατί ξέρουν τι να περιμένουν και έμειναν οι της παραλίας, με την ΄΄πολύ΄΄ Ιλάνα.
Άντε μωρή Ιλάνα. Αντε να τους σώσεις τώρα.

Κάποιος δίπλα, που πέρσυ είχαμε σκοτωθεί, αυτός που έκανε το blog και μας έκραζε wink καταλάβατε φαντάζομαι, μπράβο, αυτό ο παπάρας, έκανε μια πολύ σωστή παρατήρηση.
Αναρωτιέται για τον Μπεν και τα παράδοξα που βλέπουμε.
Τόσα χρόνια Αρχηγός. Έχει πάρε δώσε με τον καπνό, ξέρει για τον Ναό κλπ κλπ.
Πως είναι δυνατόν από την μία να τον καλεί όποτε θέλει και από την άλλη, τα φιλαράκια του στον Temple να τον έχουν Νο1 εχθρό τους? Κάτι δεν πολυκολλάει.
Θα μάθουμε πιστεύω το τι ακριβώς ξέρει και το τι δεν ξέρει.
Ιλάνα ετοιμάσου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 10:00 am

Ναι άνοιξε την 1/2 της 1/2 χειροπέδας shokkkkkk Suspect blink .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 2:01 pm

Taso σχετικά με τον Ben, μπορεί να ξέρει ότι ο Ναός είναι ένα ιερό μέρος και πως μπορούσε να καλέσει τον Καπνό (που παρεπιπτόντως ήρθε την προηγούμενη φορά περπατώντας tong ) αλλά δεν σημαίνει πως ήξερε κιόλας τι ακριβώς ήταν ο Καπνός. Εδώ αποδείχτηκε πως δεν είχε δει ποτέ τον Jacob. Ίσως ήταν ειλικρινής όταν είπε στον John ότι δεν ξέρει τι είναι ο Καπνός

Eγώ πάντως έχω την εξής απορία: Την πρώτη φορά που πηγαν Ben -John στην καλύβα ποιος ήταν μέσα; Αν ήταν ο Άνδρας με τα Μαύρα που ζητούσε βοήθεια σημαίνει πως δεν μπορούσε να βγει από τον κύκλο της στάχτης. Παρόλα αυτά, ως Καπνός κυκλοφορούσε ανενόχλητος στο νησί... Φοβάμαι ότι ο Βen έκανε βλακεία που τον κάλεσε για τον Keamy...

Αν ήταν ο Jacob γιατί να κανει τον John να πιστέψει πως είναι ο εκλεκτός αφού στην πραγματικότητα δεν ήταν τίποτα;;

Πάντως βρίσκω πολύ ενδιαφέρον το ότι ο Καπνός είναι αντίθετος με τους Others... Είναι κάτι που δεν περίμενα να δω!

Βέβαια μένει να δούμε αν ο Widmore ενεργεί μόνος του ή τον έχει βάλει κάποιος άλλος.

Όσο για δίπλα, έκανα το λάθος να ποστάρω μετά από πολλούς μήνες και είδα κάτι σχόλια που μου ανέβασαν την πίεση και θυμήθηκα γιατί δεν έμπαινα... mmm3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 2:55 pm

Xif μου, η μεγάλη απορία είναι πως δεν ήξερε ότι ο καπνός, ο σύμμαχος των Άλλων, ήταν ο εχθρός του Ναού.
Τώρα βέβαια μιλάμε για το τι ήξερε και τι δεν ήξερε. Βράσε ρύζι δηλαδή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 3:56 pm

Εκπληκτικη πρεμιερα!
Υπαρχουν πολλες ωραιες σειρες, αλλα αυτο το συναισθημα που νιωθεις βλεποντας LOST δεν μπορει να στο προσφερει καμια!

Παμε στα του επεισοδιου...
Δεν εχει νοημα να κανω λεπτομερη αναλυση για ολα, γιατι ηδη τα ειπατε ολα. Οποτε απλα θα συμπληρωσω καποιες σκεψεις μου.

H αλλη πραγματικοτητα που βλεπουμε, για 'μενα, ειναι δεδομενο πως προκειται για μια διαφορετικη εκδοχη του κοσμου που ξεκινα το 1977 με τη βομβα υδρογονου να σκαει. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να αλλαξεις τον κοσμο αλλαζοντας το παρελθον, η δικη σου πραγματικοτητα μενει ιδια, εσυ απλα δημιουργεις ενα διαφορετικο timeline. (Dragon Ball, Trunks-Androids+Cell story, για οσους γνωριζουν)

Πιστευω πως σκοπος των fs(!) ειναι να μας δειξουν τους χαρακτηρες να συνδεονται μεταξυ τους και να καταληγουν να εχουν την ιδια μοιρα που ειχαν στο νησι, για να μας πουν πως "το πεπρωμενον φυγειν αδυνατον".

Αφηστε με να αμφιβαλλω για το κατα ποσο ο Des δεν θυμοταν-γνωριζε τον Jack, εδω ο ανθρωπος εξαφανιστηκε απ' τ' αεροπλανο. Αποκλειεται να ειναι "αθωος". Πιστευω πως ειναι νταμα ή αν προτιματε Βασιλισα που μπορει να παει οπου θελει... Ειναι ενας σ' ολα τα timelines!

Το γεγονος πως το νερο της πηγης εγινε βρωμικο, μας δειχνει πως το νησι τελει υπο νεα διευθυνση. Και σκοπος των hostiles ειναι να επαναφερουν τον J και να ξαναφυλακισουν τον καπνο.

Τωρα το γιατι ο καπνος που βοηθουσε τους others, εφαγε τον Keamy κλπ. Νομιζω ειναι απλο, για τον ιδιο λογο που κι ο J δεν αντισταθηκε. Η μαχη τους δεν ηταν θεμα επιβολης με τη βια. Ηταν διαμαχη ιδεων κι εκφραστων αυτων των ιδεων. Ο smokey επρεπε να βρει τους καταλληλους ανθρωπους που θα εκαναν τα συγκεκριμενα πραγματα (Loophole-παρθυρακι) και τα βρηκε στο προσωπο των Ben-Locke. Μεχρι να βρει αυτο το παραθυρακι ηταν στο νησι κανοντας πραγματα που ηθελαν οι hostiles.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 4:28 pm

Να με και εγω!!!!
Λοιπον πρωτα θα γραψω την γνωμη του Tuku:
1) Ο καπνος δεν σταματαγε μανο στον κυκλο με την σταχτη, αλλα και στον φρακτη που ειχαν φτιαξει με ηλεκτρομαγνιτικα πεδια. Αρα ειναι λιγο δυσκολο να ειναι κατι παγανιστικο.
2) Στην πραγματικοτητα που βλεπουμε αν δεν ειχε πεσει το αεροπλανο, οι ζωες των Lost ειναι αυτες που θα ηθελαν να εχουν. Πχ ο Τζακ δεινει ελπιδα στον Λοκ πως μπορει να περπατησει και ο Χερλι να ειναι τυχερος.
3) Το νησι για να παψει να υπαρχει πρεπει να πεθανουν και οι 2 δυναμεις, Τζεϊκ και Βρας. Τωρα βρισκεται φυλακισμενο στο χωρο-χρονο και λωγο οτι πεθαινει ο Τζεϊκομπ ειναι πιθανο να το βρουν οι εκτος νησιου.
4) Οι αλυσιδες μου φερνουν στο μυαλο τον θεο της φωτιας, τον Ηφαιστο, που επειδη βοηθησε τους ανθρωπους δινοντας τους την φωτια οι θεοι των τιμωρισαν αλισοδενοντας τον και βασανιζοντας τον, καθηλοντας τον στο ιδιο σημειο, μακρεια απο το "σπιτι" του.
Και 5) Ο ναος μου φερνει κατι σε Μαγιας, που αφησαν πισω κληρονομια στους ανθρωπους το ημερολογιο και απλα εξαφανηστικαν (δηλαδη δεν ειναι ορατοι σε μας!!)

Και τωρα η σειρα μου:
1) Οσοι ηταν μεσα στο αεροπλανο, κατα την γνωμη μου, δεν ηταν κανενας χαρουμενος για την ζωη του, ακομη και ο Χερλι που ειπε πως ηταν τυχερος, ειχε παλλα προβληματα στο κεφαλι του.
2) Αν και τον Τζακ δεν τον πολυ εμπιστευομαι, νομιζω πως κατι θυμαται απο το νησι, αλλα ακομη δεν ειναι σιγουρος, σαν να εχει δει καποιο ονειρο πως βρισκοταν εκει και υπηρχαν οι ανθρωποι που συναντουσε "τυχαια" μεσα στο αεροπλανο.
3) Για τον Ριτσαρντ και τις αλισιδες η πρωτη μου σκεψη ηταν οπως ολων μας, σκλαβος στο Β.R., αλλα μετα θυμιθηκα πως καπου αλλου ειχαμε δει αλισοδεμενο, τον πατερα του Λοκ που βρεθηκε ξαφνικα απο το πουθενα στο νησι!
4) Οταν ειδα βυθισμενο το νησι, πηγε το μυαλο μου εκτος απο την Ατλαντιδα, και στην βυθισμενη πολη που βρισκεται σε καποιο νησι μας που δεν θυμαμαι τωρα ποιο ειναι.
5)Ο κακομοιρης ο Μπεν ειναι ακομη "ζαλισμενος" απο ολη την κατασταση αλλα ελπιζω να μην μεινει για πολυ ετσι και να παρει παλι τον ελενχο του εαυτου του και να δουμε το παλιο καλο Μπεν. Ή ισως το κυκνιο ασμα του!!!
6) και εγω πιστευω πως το σπιτι του Βρασ. ειναι ο Ναος ή ισως η πορτα για την επιστροφη του!
Αν και εχω μια αποροια σε αυτο: Οταν οι Γαλλοι πηγαν στον Ναο, ο καπνος ηταν μεσα, πως τον διωξαν οι Αλλοι απο εκει; Μηπως ο καπνος "δουλευει" και στις 2 πλευρες ;
Και τελος
Δεν νομιζω να "μπηκε" ο Τζεϊκομπ στον Σαγιντ γιατι δεν υπαρχει 2ο πτωμα οπως καλη(;) ωρα οτι εγινε με τον Λοκ!

Σορι αν σας κουρασα, αλλα ηταν μνμ 2 σε 1!!!

Υ.Γ. Να πω και την αμαρτια μου, και εγω νομιζα πως ο Λοκ θα σηκωθει οταν εφτασε στο LA X!!! redface
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 6:00 pm

JamesFord έγραψε:
H αλλη πραγματικοτητα που βλεπουμε, για 'μενα, ειναι δεδομενο πως προκειται για μια διαφορετικη εκδοχη του κοσμου που ξεκινα το 1977 με τη βομβα υδρογονου να σκαει. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να αλλαξεις τον κοσμο αλλαζοντας το παρελθον, η δικη σου πραγματικοτητα μενει ιδια, εσυ απλα δημιουργεις ενα διαφορετικο timeline.
Αυτή η διαφορετική εκδοχή (δεδομένου του ότι με την βόμβα ακυρώθηκε η παρουσία των losties στο νησί) λογικά θα έπρεπε να ξεκινάει απ' το 1954, οπότε και είναι η πιο παλιά (χρονικά) επαφή τους με το νησί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 6:08 pm

Elle1 έγραψε:
JamesFord έγραψε:
H αλλη πραγματικοτητα που βλεπουμε, για 'μενα, ειναι δεδομενο πως προκειται για μια διαφορετικη εκδοχη του κοσμου που ξεκινα το 1977 με τη βομβα υδρογονου να σκαει. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να αλλαξεις τον κοσμο αλλαζοντας το παρελθον, η δικη σου πραγματικοτητα μενει ιδια, εσυ απλα δημιουργεις ενα διαφορετικο timeline.
Αυτή η διαφορετική εκδοχή (δεδομένου του ότι με την βόμβα ακυρώθηκε η παρουσία των losties στο νησί) λογικά θα έπρεπε να ξεκινάει απ' το 1954, οπότε και είναι η πιο παλιά (χρονικά) επαφή τους με το νησί...
Τιποτα που εχει ηδη συμβει μεχρι το 1977 δεν ακυρωνεται. Σ' αυτην την εκδοχη οι losties πεθαινουν απο την εκρηξη, αυτοι που ειναι στο αεροπλανο που προσγειωνεται κανονικα στο LA ειναι οι μικροι τους εαυτοι που ηταν εκτος νησιου, οι οποιοι μεγαλωνουν κανονικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 6:52 pm

Να το πάρουμε βήμα βήμα. Έχουμε 2 εκδοχές. Στη μία η βόμβα σκάει και στην άλλη δεν σκάει. Σωστά? Ποιά εκδοχή αντιστοιχεί σε ποιά πραγματικότητα? Τελικά η βόμβα προκάλεσε ή απέτρεψε το Incident?

edit: Α πα πα... έχει καεί τελείως το μυαλό μου... flame epp Η βόμβα σκάει ούτως ή άλλως... Το θέμα είναι αν προκάλεσε ή απέτρεψε το Incident... Αν το προκάλεσε τότε έχουμε την εκδοχή 2004-νησί, ενώ αν το απέτρεψε έχουμε την εκδοχή 2004-LA.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Elle1 στις Πεμ Φεβ 04, 2010 7:20 pm, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 6:54 pm

παντως οι Darton στη συνεντευξη για το σχολιασμο της πρεμιερας αφηνουν υπονοουμενα οτι το νησι δε βυθιστηκε στο incident, αλλα πιο μετα

Αποριες
1. Γιατι ο Μπεν δεν πηγαινε στο Ναο να γιατρευτει και περιμενε τον Τζακ να γιανει? Ειχε ηδη χρησιμοποιησει την καρτα "save your life at the temple and lose your innocence just once?"
2. Τι παιζει με τη σταχτη γιατι μπερδευτικα.. τελικα ποιος ηταν μεσα στην καλυβα που ειχε σταχτη γυρω γυρω? ο Τζεικομπ που προσπαθουσε να προφυλαχθει η ο αλλος που τον ειχαν περιορισει?
3.Γιατι ο Τζεικομπ δεν ενημερωνε μια και καλη τον Ριτσαρντ, αφου τα ηξερε ολα αυτα να ησυχασουμε?
4. Τελικα δεν ειναι ο Ναος το σπιτι του Βρασιδα, γιατι μπορουσα να παει οποτε ηθελε πριν.. (μια χαρα εκοβε βολτες με τον Μπεν εκει μεσα). Και γενικα μια χαρα εκοβε βολτες στο νησι ο καπνος εδω που τα λεμε..
5. τι εννοουσε ο αποτετοιος οτι υπαρχουν ρισκα αν πεθανει ο Σαγιντ? Μηπως αυτο ηθελαν να πουνε στον Τζακ στο τελος?

Γενικα μου αρεσουν οι θεωριες σου James
thumbsup

//οσο για τον καπνο, δεν νομιζω οτι ηταν ποτε φιλαρακια με τους others..Ο ΜΠεν ζητησε τη βοηθεια του αλλα με "ανταλλαγμα" και θυμαστε ποιο ειναι το ανταλλαγμα..
και σκεφτομαι τωρα μηπως ο widmore ειναι με την αλλη πλευρα..Ηθελε να παρει τον ΜΠεν απο εκει αλλα και να
δημιουργησει κατασταση "πολεμου" στο νησι ωστε να καταφυγουν στη "βοηθεια" του smokey και μετα
να παει πισω στο χρονο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 7:17 pm

Αν ήταν (περιορισμένος) μέσα στην καλύβα ο Βρασίδας, τότε πώς βλέπουμε τον Smokey να τριγυρνά στο νησί ήδη από τον πιλότο?

Όσο για το "we are in big trouble" αν πεθάνει ο Sayid... Τώρα που αναστήθηκε είναι όλα ΟΚ δηλαδή? Ή μετράει το ότι όντως πέθανε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 7:37 pm

So... It's MIB time...

Μετά το χθεσινό επεισόδιο στο οποίο μάθαμε πως ο ΜΙΒ είναι
στην πραγματικότητα ο Smokie, άρχισα να σκέφτομαι τις εμφανίσεις
του και τους θανάτους που προκάλεσε...

Ο θάνατος του κακομοίρη του Seth Norris πιστεύω πως ήταν απλά
για να ικανοποιήσει την "πείνα" του. Δεν βρίσκω κάποιον άλλο
σημαντικό λόγο γιατί να το κάνει... Δεν τεροιάζει στον χαρακτήρα
του ΜΙΒ να τρομοκρατεί και να σκοτώνει για την πλάκα και νομίζω
αυτό το είδαμε στο χθεσινό επεισόδιο. Επιτέθηκε όταν του επιτέθηκαν
και μετά που έκανε κουβέντα μαζί τους... Αυτό που λέω λοιπόν είναι
πως ίσως για κάποιο λόγο χρειάζεται να σκοτώσει...Το ίδιο ισχύει
και για Nadine/Montand. Ίσως πάλι μια και δεν θέλει ξένους απλά
να τους δίνει να καταλάβουν πως στο νησί αυτός είναι το αφεντικό...

Είναι φανερό πως από την αρχή ο ΜΙΒ είχε κάποιο σχέδιο. Όλα
αρχίζουν με την "συνάντηση" του με τον Locke... Είναι σχεδόν σίγουρο
πως την συγκεκριμένη στιγμή ο MIB βρήκε στο πρόσωπο του Locke το
Loophole που έψαχνε...

Από εκεί και πέρα νομίζω όλες οι εμφανίσεις του έχουν να κάνουν
με την προώθηση του σχεδίου του... H επόμενη φορά που συναντάμε
τον Smokie είναι όταν οι δικοί μας επιστρέφουν από το Black Rock
με τον δυναμίτη. Εκεί προσπαθεί για πρώτη φορά να πάρει μαζί του
τον Locke. H προσπάθεια απέτυχε και ο MIB άρχισε να καταστρώνει
καλύτερο σχέδιο.

Πρώτη γαμάτη εμφάνιση του smokie ήταν με τον Mr. Eko. Πιστεύω πως
σε αυτή τη συγκεκριμένη στιγμή ο Smokie βρήκε άλλον έναν υποψήφιο
για το σχέδιο του. Παρόλα αυτά στη συνέχεια Eko/Locke είχαν αρκετές
συγκρούσεις μεταξύ τους και ο Smokie έπρεπε να διαλέξει έναν από
τους 2. Απο τη στιγμή που διάλεξε τον Locke, ο Eko έπρεπε να βγεί
από την μέση... Έτσι με τις εμφανίσεις του ως Yemi τον προσέγγισε
και τελικά τον σκότωσε...

Επόμενη εμφάνιση του καπνού, ήταν η συνάντηση του με Kate/Juliet
και η απώθηση του από τον φράκτη... Για αυτή την σκηνή δεν μπορώ να
σκεφτώ κάτι, παρά μόνο πως η Kate του έσπαγε τα νεύρα tong (Ίσως στη
συνέχεια αποδειχθεί πως ήθελε να ις βγάλει από την μέση μια και η
Juliet είχε σημαντικό ρόλο στο Incident και η Kate είναι μια από τις
εκλεκτές του Jacob).

Στη συνέχεια ο ΜΙΒ αρχίζει να βάζει το σχέδιο του σε εφαρμογή. Η καλύβα
με προβλημάτισε αρκετά, όσον αφορά το ποιός την χρησιμοποιούσε και αν
ο κύκλος ήταν για να κρατάει μέσα τον MIB ή για να προστατέψει τον
κάτοικο της καλύβας... Παρόλα αυτά δεν νομίζω να έχει και τόση σημμασία
από την στιγμή που ο κύκλος έσπασε. Και η αλήθεια είναι πως δεν γνωρίζουμε
πότε έγινε αυτό... Πιστεύω πως ο κύκλος ήταν σπασμένος, όταν ο Ben πήγε
εκεί τον Locke. Οπότε είμαι βέβαιος πως αυτός που έκανε το σόου στην καλύβα
ήταν ο MIB... Οπότε πάω με την άποψη πως ο κύκλος ήταν για να προστατεύει
κάποιον από τον smokie που τριγυρνούσε στο νησί...

Στη συνέχεια ο MIB σώζει τον Locke από τον πυροβολισμό του Ben και του
εμφανίζεται σαν Walt (Εδώ η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω σε τι τον εξυπηρετούσε
το να πει στον Locke πως πρέπει να σταματήσει τους Freighters...Ίσως να έχει
να κάνει με την απομάκρινση των 6 από το νησί... Μην ξεχνάμε πως αυτή η
απομάκρινση βοήθησε τον Jacob να συμπληρώσει την εξάδα του με Sayid/Hurley).

Επόμενη εμφάνιση το κάλεσμα του Ben... Εδώ τα πράγματα είναι καθαρά.
Βοήθησε τον Ben και τον Locke επειδή τους χρειαζόταν... Μετά το σκηνικό
πήγε στην καλύβα, πήρε την μορφή του christian και περίμενε να δώσει νέες
εντολές...

Άλλη μια εμφάνιση σαν Christian στον Locke, λίγο πριν το γύρισμα του τροχού.
Εδώ ήθελε να βεβαιωθεί πως ο Locke θα έκανε αυτό που έπρεπε και να του θυμίσει
εκείνο το "πρέπει να πεθάνεις".

Πλέον η επόμενη του εμφάνιση είναι με την μορφή του Locke, όπου πείθει και
καλά τον Ben να πάει να τον κρίνει ο Smokie... Αφού κάνει τον Ben να κλάσει
μέντες, πλέον το νερό έχει μπει στο αυλάκι... Αυτό που ακολουθεί είναι σε
όλους γνωστό. Πείθει τον Ben να σκοτώσει τον Jacob και πλέον ολοκληρώνει
το σχέδιο του. Τώρα αφού ο Jacob που πιθανόν να ήταν η αιτία της "αιχμαλωσίας"
του στο νησί, βγήκε από την μέση, ο δρόμος για την επιστροφή του στο σπίτι του
είναι πλέον ανοικτός και θα συμφωνίσω πως ο δρόμος της επιστροφής περνά από
τον Ναό...

PS: ακόμα υπάρχει ένα ερωτηματικό αν Christian=MIB αλλά πιστεύω πως κάποια
στιγμή θα επιβεβαιωθεί και αυτό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 9:08 pm

Θεαματικό post! epp Νομίζω πως θα συμφωνήσω σχεδόν με όλα.... Πιστεύω όμως πως εκεί που τράβηξε τον Locke ίσως ήταν ένα τεστ, που το πέρασε ο John όταν είπε στον Jack να τον αφήσει για να σωθούν οι υπόλοιποι...

Ο Εκο είχε πολύ δίκιο με εκείνο το You are next που είπε πριν πεθάνει στον John

Και επίσης, θεωρώ πως από τον καιρό που τους είδαμε στην παραλία μαζί μέχρι να καταλήξει να γίνει ο ΜΙΒ, Καπνός χωρίς σωματική υπόσταση έγιναν κάποια σοβαρά πράγματα που ίσως συμπεριλαμβάνουν τον BL και τον Richard.

Tελικά ο Ρικάρντο όλο μαγκιά ήταν στον Horace και στον Βen και μόλις κατάλαβε τι έγινε δεν πρόλαβε να δει από που του ήρθε...

Achara σχετικά με τα ρίσκα της θεραπείας, έχω την αίσθηση πως το νερό εκεί λειτουργεί σαν κάποια πύλη ανάμεσα στον κόσμο των νεκρών και των ζωντανών ή κάτι τέτοιο...

Και μένει και το ερώτημα, οι εμφανίσεις που είδε ο μικρός Ben ήταν από τον Jacob ή από τον ΜΙΒ που είχε ένα μακροπρόθεσμο σχέδιο;

Υ.Γ. Δεν πιστεύω ότι το λέω, αλλά μου λείπει πολύ ο John Locke και λυπάμαι πάρα πολύ για το τέλος που είχε sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x01/02 - LA X   Lost 6x01/02 - LA X - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 04, 2010 9:24 pm

xifomaxos έγραψε:
Υ.Γ. Δεν πιστεύω ότι το λέω, αλλά μου λείπει πολύ ο John Locke και λυπάμαι πάρα πολύ για το τέλος που είχε sad

Έτσι, έτσι... sad

Σπόιλερ:


Φοβερός ο Terry στην σκηνή που μιλάει για τον Locke... Καταπληκτική ερμηνεία και εναλλαγές ρόλου... Το σατανικό βλέμμα στο τέλος όλα τα λεφτά. Επίσης η σκηνοθεσία καταπληκτική... Η εναλλαγή στον φωτισμό του προσώπου του Locke ήταν όλο νόημα... Από το σκοτάδι στο φώς και ξανά στο σκοτάδι... respect



bow bow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
 
Lost 6x01/02 - LA X
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 5x08 - LaFleur

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: