Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 6x05 - Lighthouse

Πήγαινε κάτω 
+5
m0rpheas
108asteri
Achara
Elle1
xifomaxos
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Άριστο
Lost 6x05 - Lighthouse Vote_lcap50%Lost 6x05 - Lighthouse Vote_rcap
 50% [ 4 ]
Πολύ καλό
Lost 6x05 - Lighthouse Vote_lcap38%Lost 6x05 - Lighthouse Vote_rcap
 38% [ 3 ]
Καλό
Lost 6x05 - Lighthouse Vote_lcap12%Lost 6x05 - Lighthouse Vote_rcap
 12% [ 1 ]
Μέτριο
Lost 6x05 - Lighthouse Vote_lcap0%Lost 6x05 - Lighthouse Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 6x05 - Lighthouse Vote_lcap0%Lost 6x05 - Lighthouse Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 8
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤρι Φεβ 23, 2010 8:51 pm

Eπεισόδιο 6x05 - Lighthouse


Περίληψη
Σπόιλερ:

Promos/Sneak Peaks








Download links

Σπόιλερ:

Οδηγίες προς Lostaholics

1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... τελευταία


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xifomaxos στις Τετ Φεβ 24, 2010 8:13 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 8:29 am

Πολύ ωραίο επεισόδιο epp

Σπόιλερ:

Αυτά για αρχή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 12:28 pm

Πολύ καλό επεισόδιο! epp
Σπόιλερ:

Τα υπόλοιπα μόλις έρθω στα ίσια μου... lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 12:51 pm

Εlle roftl roftl Πρόσεξες ότι

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 1:11 pm

Γελάς? Σα δε ντρέπεται ο αλήτης! tong lolololo
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 1:14 pm

ι loved it!
yahoooo yahoooo yahoooo yahoooo
το αγαπημένο μου απο τηνν 6η σεζόν, ίσως μετά από την πρεμιερα bunny

Σπόιλερ:

//άντε δείτε το, να αλλάξω το avatar μου!

//και κάτι άλλο, μετά από κάποια πράγματα που διάβασα:

Σπόιλερ:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Achara στις Τετ Φεβ 24, 2010 4:50 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
108asteri
Administrator
108asteri


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2092
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νικη
Registration date : 28/05/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 4:14 pm

Καταπληκτικο!

Σιγουρα δεν δόθηκαν πολλές απαντήσεις αλλά αυτό που είδα ηταν αρκετό για να με υπερευχαριστήσει!


Από πού ν' αρχίσω!
Σπόιλερ:
ΥΓ3: Διπλα από το Νο 108 έπρεπε να γράφει asteri tong epp
ΥΓ4: Το "μωρό" της Κλαιρ:

Σπόιλερ:

Ειναι ο Cubone, απ' τα pokemon roftl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/asteri108
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 5:41 pm

Σπόιλερ:
Αστέρι σου 'φαγε τη θέση... lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 6:13 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 8:04 pm

Σπόιλερ:

Με μια μικρούλα γεύση Βρασίδα και άνευ Τιτανομέγιστου το μενού χαρακτηρίζεται ενδιαφέρον μεν, ΄΄χλιαρό΄΄ δε. epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 8:07 pm

Σπέρες epp

To είδα το επεισόδιο και η αλήθεια είναι πως δεν το βρήκα τόσο καλό όσο το περιγράφετε πιο πάνω... Το βρήκα απλά Καλό. Βλεπόταν ευχάριστα είχε μυθολογία, οπότε όλα κάλα... tong

Στο δια ταύτα:

* Flashsideways: zzzz Προστέθηκαν άλλα 15 λεπτά χαμένου χρόνου στο λογαριασμό της 6ης σεζόν...

* H Claire σάλεψε εντελώς... Φαινόταν από την προηγούμενη φορά πως κάτι είχε στο μάτι της, αλλά η σκηνή με τον cubone με έκανε να την λυπηθώ... Μαλακία του Jin που τα πήρε πίσω για την Kate, αλλά είμαι σίγουρος πως η Claire δεν το έχαψε το παραμύθι... αντε να ξεκάνει την Kate να τελειώνουμε!

* Αν δεν ήταν ο Hurley, το επεισόδιο θα ήταν μεγάλη πατάτα... Όλες οι σκηνές και όλες οι ατάκες του Jorge ήταν όλα τα λεφτά... Γελούσα σαν μαλάκας με την σκηνή Hurley/Jacob/Dogen

* Είδαμε λοιπόν και τις κινήσεις του Jacob, ο οποίος δεν κάθετε με σταυρωμένα χέρια... Ο κάθε ένας ακολουθεί το δικό του σχέδιο... Άντε να δούμε τι θα γίνει... Πάντως ο J ακόμα να μας πουλήσει το δικό του παραμυθάκι...

* Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και πλαγίως με όσους λένε πως αποδείχθηκε πως ο Locke (Έτσι θα τον λέω από εδώ και πέρα μια και στο τελευταίο podcast οι Darlton είπαν πως και αυτοί έτσι τον λένε) έλεγε μπαρούφες στο περασμένο επεισόδιο.
(asteri, xif για σας είναι η σπόντα grinn )

Ίσα ίσα, που επιβεβαιώθηκε σχεδόν σε όλα... Οι αριθμοί αντιστοιχούν σε ανθρώπους, ο Jacob παρακολουθεί, ψάχνει και βρίσκει canditates. Οι αριθμοί ταιριάζουν απόλυτα με τους αριθμούς και τα ονόματα της σπηλιάς, πάλι υπάρχουν διεγραμμένα ονόματα...

Γιατί να τα γράφει και στη σπηλιά και στον φάρο; Jacob είναι ότι γουστάρει κάνει... Στη σπηλιά είναι προφανές πως έμενε, έκοβε τις κουβέντες του με τον MIB, συζητούσαν το παιχνιδάκι τους και κατλεγραφαν το σκόρ τους, οπότε είναι λογικό να καταστρώνει εκεί και τα σχέδια του... Από την άλλη τον φάρο τον χρησιμοποιούσε σαν παρατηρητήριο οπότε για πρακτικούς και μόνο λόγους βρίσκονται τα ονόματα εκεί...

* Βρήκα εντελώς γελίο το όλο σκηνικό με τον καθρέφτη μέσω του οποίου έκανε παρακολουθήσεις ο Jacob... ΕΛΕΟΣ δηλαδή... Όλα τα περίμενα σε αυτή τη ζεσόν εκτός από μαγικούς καθρέφτες και μαγικές πηγές...


Edit: Τα έλεγα εγώ m0rphea αλλά κανείς δεν άκουγε... Τέσπα... η τοποθεσία του φάρου πάντως πάλι δεν κολλά πουθενά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 8:20 pm

Δε λέω πως έλεγε μπαρούφες ο Smlocke, αλλά η σπηλιά ήταν δική του... Για κάποιο λόγο παρακολουθεί και αυτός τους υποψήφιους...Προφανώς ξέρει και αυτός ποιοι είναι...Αν και δεν ξέρω γιατί δεν έδειξε το 51 tong Από ότι φαίνεται οι αριθμοί είναι μοίρες...

Η μετάφραση αυτών που είπε ο Dogen

"You are lucky that you are protected. Because if you were not protected i would cut your head off"...

Ακούστηκε πολύ καλύτερα στα ιαπωνικά lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 8:25 pm

δεν υπαρχει απολυτη αντιστοιχια αναμεσα σε σπηλια και φαρο..
Υπαρχουν αριθμοι στη σπηλια που ταιριαζουν σε αλλον υποψηφιο στο φαρο
http://lostpedia.wikia.com/wiki/Candidates

//φαινεται και καποιος "Kysea" που δεν εχει διαγραφει.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Achara στις Τετ Φεβ 24, 2010 8:28 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 8:27 pm

Ξέχασα εντελώς τον Wallace... Αν κάνετε search στο google, το πρώτο πράγμα που επιστρέφει είναι ο Sir William Wallace (http://en.wikipedia.org/wiki/William_Wallace)

Σκοτσέζος, που πήγε στο νησί (Αγγλία) και έγινε "Guardian of Scotland". Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια;

Εγώ πάντως περιμένω και κάποιον άλλον να έρθει στο νησί... Τελική μάχη χωρίς Widmore δεν λέει...

Edit: Achara για ποιόν canditate λες; Επειδή δεν βλέπω κάποιον στη λίστα... Αλλά και 1-2 ονόματα να διαφέρουν δεν μου λέει και τίποτα... Ο Jacob δεν κάνει λάθη όταν γράφει; tong

Edit2: ΟΚ τον βρήκα... Λες για τον 35 Brennan
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 8:34 pm

Toν William Wallace δεν τον είχε παίξει ο Mel Gibson; tong

To 42 είναι Kwon και στην σπηλιά και στον φάρο που μάλιστα δείχνει το μέρος που παντρεύτηκαν...όπως δείχνει και την εκκλησία που έγινε η κηδεία των γονιών του Sawyer... Kαι τα δυο είναι μέρη που τους συνάντησε ο Jacob...Αλλά όμως στον Jack δείχνει το πατρικό του Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 8:40 pm

31 RUTHERFORD Cave Probably Shannon Rutherford. Might re-check screen capture to see if 32 was written in cave (?)
32 Rutherford Lighthouse Could be Shannon or Adam Rutherford. This number does not match with the one found in the cave or may refer to a different Rutherford.


112 Horton Lighthouse Unknown. Possibly related to #98.

43 BARNES Lighthouse Unknown. Possibly related to #17



Επίσης με έχει παραξενέψει αυτό με την Kate. Αν ήταν γραμμένη στη σπηλιά νομίζω πως θα έπρεπε να μας τη δείξουν.Ειδικά αν δεν ήταν καν διαγραμμένη και δεν τη διάβασε ο Βρασίδας.
//καλά παίζει να είναι και continuity errors.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΤετ Φεβ 24, 2010 8:57 pm

Παράθεση :
Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια;

Ο Μελ Γκίμπσον.
Στο Βορρά γίνονται όλα tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΠεμ Φεβ 25, 2010 8:08 am

Θέλω να πιστεύω ότι εκτός από τον Desmond θα έρθει στο νησί και ο Charles...Να ξεκαθαρίσουμε τις καταστάσεις epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΠεμ Φεβ 25, 2010 7:29 pm

Αρκετά καλό επεισόδιο, αν και όταν είδα το βρωμιάρικο του Τζακ είπα «Να πως θα μας φάνε το μισό επεισόδιο με βλακείες»!
Όσο για τον Τζακ, τι κορμάρα είναι αυτή; tong roftl
Τώρα στο νησί
Ο Χιουγκο όλα τα λεφτά!
Ειδικά αυτό που είπε για τους σκελετούς με έστειλε!
Ο Τζακ τα ίδια χάλια , η Κεϊτ τον σέρνει από την ....μύτη!
Τι τον θέλει ο J; Μάλλον να καταστρέψει το νησί...;
Αυτό με τις Μοίρες/μοίρες, καλή η σκέψη σου Xif! respect

Αφού είναι 360 μοίρες, τότε 360 άτομα είναι υποψήφιοι για την θέση!!!

Η Κλερ είπε πως είχε παρέα τον πατέρα της και ένα φίλο, άρα ο Κριστιαν και ο Βρας είναι 2 πρόσωπα;
Και εγώ στεναχωρήθηκα που ο Jin δεν άφησε την Κλερ να ¨ταχτοποιήσει¨ την Κεϊτ !! aaaaa
Και τέλος και εγώ τον Γουϊλντμορ περίμενα να έρθει, τον Brotha τον είχα ξεχάσει τελείως!!!
Αυτά προς το παρόν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΠεμ Φεβ 25, 2010 8:31 pm

360... Ούτε το American Idol να ήταν...

Ειλικρινά πάντως νομίζω πως η σεζόν μέχρι τώρα δεν προσφέρει τα αναμενώμενα...

το 3ο ήταν χάσιμο χρόνου και στα υπόλοιπα τα flashsideways δεν πρόσφεραν κάτι το σημαντικό...

Οι απαντήσεις που πήραμε ήταν αρκετά κάτω του αναμενόμενου (Smokie=MIB και Numbers=Candidates=μοίρες).

Δέχομαι τις απαντήσεις αλλά θέλω και άλλα... Πως έγινε Smokie ο MIB και μια σύνδεση των αριθμών με την dharma για να είμαι ικανοποιημένος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
108asteri
Administrator
108asteri


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2092
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νικη
Registration date : 28/05/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΠεμ Φεβ 25, 2010 8:39 pm

Αισιοδοξία cypher! epp

Εχουμε άλλα 13 επεισοδια. Αν μας τα πουν ολα απο τωρα, τι θα μας δείξουν μετά; Γεωμετρία;
Γι αυτο ας το αφησουμε να κυλησει σιγα σιγα κι ας το απολαύσουμε. Τελευταια σεζον ειναι.
Εγω προς το παρον ειμαι ικανοποιημενη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/asteri108
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΠεμ Φεβ 25, 2010 8:45 pm

Συμφωνω με το Cypher, περιμενα περισσοτερα..
Παντως το πως εγινε καπνος ο Βρασιδας θα απαντηθει πιστευω(ελπιζω),λογικο ειναι τα πολυ μεγαλα μυστηρια να μην τα αποκαλυψουν απο τωρα, αλλα το 2ο που λες δεν ξερω.Αν κρινω απο το τελευταιο podcast (για το substitute), δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη

//παντως η σειρα ειχε ανεβασει πολυ ψηλα τον πηχη..Καποιες σκηνες που τις βλεπουμε τωρα και ειναι αδιαφορες,
καποιες αντιστοιχες παλιοτερα ηταν οι κλασσικες wtf σκηνες, απλα τωρα εχουμε συνηθισει(βλ εμφανιση του MIB σαν friend της Clair, εμφανιση της Clair, κλπ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΠεμ Φεβ 25, 2010 9:21 pm

Συμφωνώ σίγουρα με το τελευταίο που λέει η Achara. Τα συνηθίσαμε αυτά σιγά σιγά και δεν μας κάνουν τόσο μεγάλη εντύπωση πια.
Εγώ πάντως είμαι αρκετά ικανοποιημένη και αισιόδοξη... epp Αλλά δίνω και ένα δίκιο σε όσους περίμεναν περισσότερα. Τελευταία σεζόν είναι.
But... the show ain't over until the fat lady sings...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΠαρ Φεβ 26, 2010 9:40 am

Και εγώ είμαι ικανοποιημένη από την τελευταία σεζόν...Το flashsideway του Jack ήταν το πιο ωραίο μέχρι τώρα και επιτέλους μετά από καιρό έδειξε μια πολύ καλή πλευρά του εαυτού του...

Μου άρεσε πολύ ο Jack του flashsideway...ήρεμος, επικοινωνιακός....

Αλλά και στο νησί έκανε σημαντικά βήματα. Δεν ήταν και λίγο που παραδέχτηκε στον Hurley ότι ήρθε στο νησί επειδή νόμιζε πως θα τον φτιάξει... Είναι δύσκολο να πει κάτι τέτοιο ένα control freak που ήθελε να εγχειρήσει τον εαυτό του...

Επίσης κατάλαβε πως βρήκε τις σπηλιές...Και αυτό που πέταξε ο Hurley για τους Adam + Eve ίσως να είναι ένα στοιχείο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x05 - Lighthouse Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x05 - Lighthouse   Lost 6x05 - Lighthouse EmptyΠαρ Φεβ 26, 2010 11:33 am

ποια είσαι και τι έκανες στην xif lolololo

Συμφωνώ για τον Τζακ. Το fs όντως δεν ήταν τόσο βαρετό (είχε και αρκετούτσικες αναφορές
στο white rabbit και στο 4x10 ) και φυσικά μου άρεσε να τον βλέπω έτσι. (βέβαια δεν είμαι και πολύ αντικειμενική, εδώ μου άρεσε το stranger in a strange land).
Kαι το ότι παραδέχτηκε ότι ακολούθησε το φάντασμα του πατέρα του και βρήκε το νερό,
είναι πολύ μεγάλο βήμα, καθώς δείχνει ότι επιτέλους συνειδητοποιεί και επεξεργάζεται ότι έχει γίνει μέχρι τώρα. Εβαλαν τα δυνατά τους φαίνεται οι Darlton που έγραψαν το επεισόδιο να το "σώσουν" κάπως.. Νομίζω ήταν καλύτερο επεισόδιο από τα 2,3,4. Αν ήταν κι αυτό "απλά καλό"
θα είχα ξενερώσει αρκετά, αλλά νομίζω ότι το χρειαζόταν η σεζόν( άσχετα που γενικά δεν έχει πάρει και την καλύτερη κριτική).

χάρηκα πολύ που τον είδα να επανέρχεται, είναι κάτι που περιμέναμε πάνω απο μίά σεζόν όλοι οι
jack supporters νομίζω. Πιστεύω ότι η ώρα της λύτρωσης έχει φτάσει. Tabula Rasa για τον Jack λοιπόν, αλλά το γεγονός ότι το redemption ήρθε σχετικά νωρίς στη σεζόν, ενισχύει το φόβο μου ότι ο Jack θα πεθάνει. klama Μακάρι να πεθάνει σαν ήρωας τουλάχιστον
(θα πέσει πολύ κλάμα αν είναι έτσι klama )


//βέβαια μη ξεχνάμε ότι για 2 συνεχόμενα σεζόν έχουμε μόλις δει μια σκηνή της Kate.. sytycd και δε μας έλειψε καθόλου η κομπαρσουλα demon
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 6x05 - Lighthouse
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: