Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 6x08 - Recon

Πήγαινε κάτω 
+4
Elle1
cypher80b
tasoskratos
xifomaxos
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Άριστο
Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Πολύ Καλό
Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Vote_rcap
 13% [ 1 ]
Καλό
Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Vote_lcap63%Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Vote_rcap
 63% [ 5 ]
Μέτριο
Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Vote_rcap
 24% [ 2 ]
Χάλια
Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 8
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x08 - Recon   Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 19, 2010 10:13 am

Εμένα μου φάνηκε πως και ο Charles παρεξενεύτηκε όταν έμαθε πως πλέον έχει το σώμα του Locke... scratch

Πάντως ο Charles ακολουθεί το ρητό "Έσω έτοιμος" tong

Στο δωμάτιο μπορεί να είναι ο Desmond...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x08 - Recon   Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 19, 2010 11:51 am

αυτό που ο καπνός από τη μια scanarei το νησί σε χρόνο dt, και από την άλλη στέλνει τον σογιερ για να κατασκοπεύσει, και τον εμπιστεύεται κιόλας, πολύ μούφα μου κάνει. Λέτε να χρειάζεται βάρκα να περάσει απέναντι? Επίσης οι νεκροί επιβάτες της Ατζίρα είχαν μαχαιριές, πυροβολήθηκαν ή κάτι άλλο?
Και αν ήθελε όντως να κατασκοπεύσει αυτούς, ποιος μπορεί να τους είχε στείλει? Θυμάμαι ότι ο Σιζαρ είχε μια αποστολή, πριν τον φάει ο Μπεν για πλάκα.
//επίσης τι κατασκοπεια ήθελε να κάνει? αφού στην αρχή μαζί τους ήταν. Και είχε πει στον Ριτσαρντ "μόλις γυρίσω θα κανονίσουμε τους επιβάτες της Ατζίρα"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x08 - Recon   Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 19, 2010 1:00 pm

Η αλήθεια είναι πως τουλάχιστον από τις πρόμο φωτογραφίες δεν φαίνεται να είναι μέσα στα αίματα... Περισσότερο μοιάζει με "καθαρό" μακελιό...

Και εμένα μου φάνηκε κάπως το όλο σκηνικό του ότι έστειλε τον Sawyer. Από την άλλη ίσως να περίμενε πως κάτι θα γινόταν εκεί.

Το σίγουρο ήταν πως το αεροπλάνο είχε την ομάδα της Ilana οπότε μάλλον θα ήθελε να μάθει τα επόμενα βήματα τους. Λογικό είναι κάποιοι από αυτούς να είχαν μείνει πίσω στο αεροπλάνο.

Από την άλλη αυτό που σκέφτομαι είναι πως ο Widmore ίσως να είχε άτομα στο αεροπλάνο τα οποία τον κάλεσαν να έρθει όταν το πεδίο ήταν πλέον καθαρό. Όταν δηλαδή έβγαλαν την ομάδα της Ilana από τη μέση.

O MIB μάλλον το γνώριζε και ήθελε να μάθει τα σχέδια τους. Φυσικά δεν περίμενε πως ο Widmore θα έφτανε τόσο γρήγορα στο νησί.

Αν ο Widmore έχει δική του ατζέντα, τότε βρίσκω λογικό να έχει καθαρίσει τόσο τους δικούς της Ilana αλλά και να θέλει να καθαρίσει και με τον MIB...

edit: φυσικά παίζει να είναι και καθαρά σχέδιο του για να κοντρολάρει καλύτερα τον Sawyer. Τους σκότωσε αυτός, έστειλε τον Sawyer να τους βρεί για να τον ψαρώσει και να θέλει να φύγει μια ώρα νωρίτερα. Επίσης θα έβλεπε και το αεροπλάνο για να ξέρει πως ο ΜΙΒ δεν του πουλάει παραμύθια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x08 - Recon   Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 19, 2010 4:09 pm

Παιδια μην ξεχναμε πως ο J πριν τον ριξει ο "Λοκ" στην φωτια ειπε "Ερχονται!" Αρα ο "Λοκ" ηξερε πως ερχονται και λογικα και ποιοι, εγω πιστευω πως το να παει ο Σωγιερ στην Υδρα, ηταν σχεδιασμενο το τι θα συναντησει.
Οπως ειπε και ο ιδιος το αεροπλανο δεν ηταν δυνατον να το πιλοταρει μονος του, αφου θα "πουλουσε" τον ΜΙΒ, αρα η μοναδικη "εξοδος" του ειναι το υποβρυχιο! Αρα πρεπει να εξολοθρεψει τον Γουϊλντμορ!

Οσο για τον Μπεν, δεν μπορω να καταλαβω, αν τον ηθελε νεκρο ο "Λοκ" δεν θα μπορουσε να τον σκοτωσει ο ιδιος ή να τον αφησει στα χερια της Ιλανα; Απο την αλλη τον "πουλαει" στελνοντας τον ανηποψιαστο και ψυχολογικο ρακος, στον Γουϊλντμορ, ειναι σαν να τον στελνει στον θανατο του!
Μηπως ο "Λοκ" εχει μεγαλητερη εμπιστοσυνη στον Μπεν; Μηπως ξερει κατι που δεν ξερουμε; epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x08 - Recon   Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 19, 2010 8:46 pm

ΜΑΙΡΗ έγραψε:
Οσο για τον Μπεν, δεν μπορω να καταλαβω, αν τον ηθελε νεκρο ο "Λοκ" δεν θα μπορουσε να τον σκοτωσει ο ιδιος ή να τον αφησει στα χερια της Ιλανα; Απο την αλλη τον "πουλαει" στελνοντας τον ανηποψιαστο και ψυχολογικο ρακος, στον Γουϊλντμορ, ειναι σαν να τον στελνει στον θανατο του!
Μηπως ο "Λοκ" εχει μεγαλητερη εμπιστοσυνη στον Μπεν; Μηπως ξερει κατι που δεν ξερουμε; epp
Μπορεί να ήθελε να πιάσει με ένα σμπάρο δυο τρυγώνια... Να "φάει" ο Ben την Ilana και μετά να πάει στο άλλο νησί να τον "φάνε"... Το γιατί δεν το κάνει μόνος του είναι άλλο θέμα, που αγγίζει αυτούς τους αναθεματισμένους κανόνες...

Όσο για τον Widmore... εκεί που του λέει ο Sawyer ότι θα του φέρει τον ΜΙΒ... για να τον σκοτώσει... ο Wid χαμογελάει... και μετά τον ρωτάει τι θέλει ως αντάλλαγμα. Αυτό το χαμόγελο στην αρχή μου φάνηκε λίγο σαν να λέει "πραγματικά δεν σου περνάει απ'το μυαλό ότι είμαι με την πλευρά του Locke, έτσι?" Οι φορητοί πυλώνες θα μπορούσε να είναι για τον Wid ένας τρόπος να εξασφαλίσει το τομάρι του. Just a little insurance... Από την άλλη βέβαια, νομίζω φάνηκε πως o Wid πραγματικά δεν περίμενε ο ΜΙΒ να είναι στο σώμα του Locke. Ίδωμεν...

Όσο για το γιατί έστειλε ο Smocke τον Sawyer στην Ύδρα, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν τον έστειλε για τους επιβάτες του αεροπλάνου

SAWYER: You didn't really send me over there to find passengers from that plane, did you?
LOCKE: No.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x08 - Recon   Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 19, 2010 10:33 pm

Ορισμένες φορές είναι κάποια επεισόδια σε σειρές που ενώ δεν έχουν τίποτα να προσφέρουν κατά 1 περίεργο λόγο μου άρεσουν αρκετά lolololo ( μην ρωτήσετε για ποιόν ακριβώς λόγο απλά μ΄ αρέσουν αρκετά lol! ) . Έτσι και εδώ λοιπόν μπορεί απαντήσεις να μην πήραμε καμιά ( ΟΧΙ ότι περιμέναμε και σε Sawyer centric επεισόδιο ας μην γελιόμαστε ) αλλά εντάξει είχε πολύ φάση το όλο επεισόδιο .

* Εναλλακτική πραγματικότητα με Sawyer & Miles μυστικούς αστυνομικούς και κολλητάρια .

* Εμφάνιση Σαρλότ ( ομόρφυνε αρκετά αυτή ή ο καταρράκτης κοντοζυγώνει scratch ) που μάλλον βαλτή από τον Miles μου φάνηκε η όλη δουλειά χμμμ Rolling Eyes . Ιδιαίτερα όταν βλέπει την φωτογραφία του Sawyer με τους γονείς έχει 1 αγαλίαση να το πω ;;; φωτίζεται το προσωπό της να το πω ;;; Έχει 1 χαμόγελο από δω μέχρι εκεί πέρα να πω ;;; Δεν ξέρω γιατί αλλά πολύ με παραξένεψε η συγκεκριμένη σκηνή χμμμ Suspect .

* Πώς χαλαρώνει και βρίσκει λύσεις 1 φτωχός πλην " τίμιος " αστυνομικός ;;; Μα με το να βλέπει το " Το Μικρό σπίτι στο λιβάδι φυσικά " roftl .

* Και η Skate σκηνή μου άρεσε στο τέλος demon χι χι χι .

* Πάμε στο νησί τώρα που επικρατεί 1 ψιλοχαμός .

* Ο μπουφοβέφος ακόμα και ψόφιος δεν μπορεί να πείσει κανέναν .

* Ο Sayid βρίσκεται στον δικό του Jul-ικό κόσμο να περιφέρεται από εδώ και από εκεί χωρίς να κάνει τίποτα .

* Καιτς+ούλα τώρα, απλά 1 περιποιημένο respect γιατί είναι γατόνι και δεν σηκώνει τις Καιτς+ουλιές που πάει να τις πλασάρει ο Βέφος Imbad . Τσου ρε Βέφο που πας να κάνεις στην Καιτς+ούλα Καιτς+ουλιές mmm3 τς τς τςςς .

* Πάμε στην Κλαρίτα τώρα που πάλι δεν έκανε το σωστό και την άφησε ζωντανή την Καιτς+ούλα . Αμάν ρε Κλαρίτα αμάν . Πολύ καλή σκηνή που της ορμάει με την χατζάρα yahoooo .

* Πάμε παραλία τώρα με την Zoe τώρα ( δικαίωμα, πειράζει αν πω ότι μου θύμισαε υπερβολικά το όλο σκηνικό με την Ρουσσό χμμμ blink ) .

* Πολύ φοβάμαι ότι θα μας πρήξουν για λίγο με το σκηνικό ποιός πάει να την φέρει σε ποιόν και για ποιόν λόγο Lost 6x08 - Recon - Σελίδα 2 B020 ;;; Να δείτε στο τέλος που κολλητάρια θα προκύψουν μπουφοβέφος & Wid .

* Το πιο πιθανό είναι πίσω από την πόρτα να είναι ο συνήθης ύποπτος wink you know who .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 6x08 - Recon
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: