Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 6x11 - Happily Ever After

Πήγαινε κάτω 
+4
Achara
Elle1
cypher80b
xifomaxos
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο
Άριστο
Lost 6x11 - Happily Ever After Vote_lcap25%Lost 6x11 - Happily Ever After Vote_rcap
 25% [ 2 ]
Πολύ Καλό
Lost 6x11 - Happily Ever After Vote_lcap25%Lost 6x11 - Happily Ever After Vote_rcap
 25% [ 2 ]
Καλό
Lost 6x11 - Happily Ever After Vote_lcap38%Lost 6x11 - Happily Ever After Vote_rcap
 38% [ 3 ]
Μέτριο
Lost 6x11 - Happily Ever After Vote_lcap0%Lost 6x11 - Happily Ever After Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 6x11 - Happily Ever After Vote_lcap12%Lost 6x11 - Happily Ever After Vote_rcap
 12% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 8
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΤρι Απρ 06, 2010 8:49 pm

Eπεισόδιο 6x11 - Ηappily Ever After


Περίληψη
Σπόιλερ:

Download link
Σπόιλερ:

Οδηγίες προς Lostaholics

1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... τελευταία


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xifomaxos στις Πεμ Απρ 08, 2010 7:27 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΤετ Απρ 07, 2010 6:36 am

Desmond punk Πρώτες εντυπώσεις, ελπίζοντας να μην πέσει πάλι το internet...

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΤετ Απρ 07, 2010 8:10 am

Τώρα τι να πώ; Ότι βαρέθηκα τη ζωή μου όταν το έβλεπα ή ότι ήταν εντελώς προβλέψιμο;

Από τη στιγμή που
Σπόιλερ:

Για Desmond centric με ψιλοαπογοήτευσε, αλλά θα περιμένω να το δώ το βράδι και με υπότιτλους για να σχηματήσω τελική άποψη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΤετ Απρ 07, 2010 3:29 pm

Με άρεσε... epp

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΤετ Απρ 07, 2010 7:13 pm

αρκετά καλό το επεισόδιο, αν και το περίμενα καλύτερο

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΤετ Απρ 07, 2010 7:55 pm

OK το είδα και με υπότιτλους. Θα πώ πως ήταν καλό επεισόδιο, αλλά είδαμε και καλύτερα στη σεζόν. Όσοι δεν ειδατε ακόμα το untangled δείτε το!!! Το απόλαυσα περισσότερο από το επεισόδιο. Έλιωσα στα γέλια και ακόμα γελάω...

Achara
Σπόιλερ:

Edit:
Και μερικές προβλέψεις για τη συνέχεια...

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΤετ Απρ 07, 2010 9:48 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠεμ Απρ 08, 2010 8:12 am

xifomaxos έγραψε:
Cypher αν συμβεί αυτό που λες μου φαίνεται πολύ "εύκολη" λύση και Happy ending. Ελπίζω να μην είναι έτσι...

Το ξέρω... Δεν είναι ξενέρωμα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠεμ Απρ 08, 2010 10:21 am

Cypher, κι εγώ ελπίζω να μην είναι έτσι...

Σπόιλερ:

Με το Untangled κι εγώ έλιωσα! roftl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
108asteri
Administrator
108asteri


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2092
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νικη
Registration date : 28/05/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠεμ Απρ 08, 2010 11:10 am

Πάρα πολύ καλό επεισόδιο. Αριστο ψηφισα γιατί μια αδυναμία στον Ντες την έχω, όπως και να το κάνουμε. Δεν ηταν καλύτερο απο το the constant σαφως, αλλα εφτανε τα επιπεδα του 3x08, απλά το βλέπαμε 2η φορα γι αυτο και δεν ηταν τοσο "εντυπωσιακό".

Σπόιλερ:
Αυτα. Πάμε για το επόμενο. Θελω να δω Μπεν, Ριτσαρντ, Τζεικομπ και Σογιερ οπωσδηποτε. Μου ελλειψαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/asteri108
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠεμ Απρ 08, 2010 11:23 am

μεγαλύτερη η Πενυ από τον Νταν? δεν ξέρω..Δεν υποτίθεται ότι ο Τσαρλς είχε οικογένεια εκτός νησιού, ενώ η Ελοιζ ήταν ακόμα έγγυος? Αν και πρώτα είχε παντρευτεί(?) την Ελοιζ και μετά την άλλη.. Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που η τελευταία του γυναίκα ήταν η Ελοιζ..Αλλά κι εγώ πιστεύω ότι μάλλον δεν έχει άλλο επώνυμο και η Πενυ, γιατί μπερδεύει το πράγμα και δε χρειάζεται.. Κατά τα άλλα η Ελοιζ ήξερε τι έκανε..έκανε τον Νταν μουσικό και είχε (και καλά) το κεφάλι της ήσυχο.

Πάντως το "ενδιαφέρον" είναι ότι οι χαρακτήρες πάσχιζαν να διαγράψουν το παρελθόν τους στο νησί , και στο FS το αναζητούν. Τώρα σχεδόν επιβεβαιώνεται ότι η Juliet έπαθε ότι και ο Ντες όταν πυροδότησε η βόμβα και έτσι εξηγούνται όσα είπε. Εμένα δε μου φαίνεται κακο αν γίνουν όπως τα λέει ο Cypher, αλλά ούτε και θα τρελλαινόμουν αν γίνουν έτσι τα πράγματα. Αυτό που μου αρέσει σε αυτή την περίπτωση είναι η δυνατότητα της επιλογής "there is always a choice".

Και ναι λοιπόν, μου έλειψε η Kate, το παραδέχομαι . Τι να κάνω κι εγώ epp , βλέπω την κομπάρσα τη Ζωή να λύνει και να δένει, την Ιλάνα να μην ξέρει τη τύφλα της και μου έλειψε η Kate-πολυμίξερ της πρώτης σεζόν (πριν αρχίσουν τα 3γωνα). Δε μου αρέσει καθόλου μα καθόλου ο τρόπος που φέρονται στους πρωταγωνιστές και ακόμα περισσότερο δε μου αρέσει ο λόγος που το έκαναν αυτό. Bad writing.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠεμ Απρ 08, 2010 11:54 am

Αν θυμάμαι καλά, ο Faraday είπε στον Des ότι είναι η ετεροθαλής αδερφή του...

Έχεις δίκιο Achara για την Juliet. Aυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ο charles και στο προηγούμενο επεισόδιο και σε αυτό είπε πως αν ελευθερωθεί ο ΜΙΒ, όλοι όσοι ξέρουν θα πάψουν να υπάρχουν... Το ερμήνευσα πως αν φύγει από το νησί ο ΜΙΒ αυτή η πραγματικότητα θα σταματήσει να υπάρχει...

Προσωπικά δεν θα ήθελα ένα γλυκανάλατο Happy Ending στο Lost, πιστεύω πως δεν του ταιριάζει. Και δεν θα ήθελα να καταστραφεί το νησί, με τίποτα. Όπως στην "Μυστηριώδη Νήσο" του Ι.Βερν.... μεγάλη στενοχώρια τότε που ανατινάχτηκε το νησί tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠεμ Απρ 08, 2010 1:40 pm

Nα πω την αληθεια,αν αυτο το επεισοδιο ηταν στην προηγουμενη σεζον θα ψηφιζα τελειο! Αλλα για 6Χ11 μου φανηκε λιγο!
Ο Ντες καταλαβε τι πρεπει να κανει, εμεις παλι στο μαυρο σκοταδι!
Το οτι ακολουθισε ετσι απλα τον Σαγιντ μαλλον θελει να βρει τους υπολοιπους για να τους πει τι ξερει!
Τωρα κατι αλλο να πω, δεν εχω, που ειναι οι καλες εποχες που μια σκηνη την σχολιαζαμε μερες, τωρα δεν υπαρχει πια αυτο! Μεσα σε μια παραγραφο μπορεις να περιγραψεις το τι εχει γινει σε ολο το επεισοδιο!
Ελπιζω το 6Χ12 να μας "φτιαξει", Χιουγκο ειναι αυτος!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠεμ Απρ 08, 2010 2:34 pm

Κρίμα που δεν μπορώ να ανοίξω τα spoilers στην πρώτη σελίδα, για να δω τι γράφει ο φίλος μου.
Το επεισόδιο το βρήκα υπέροχο.
Είμαι φαν του είδους με τα ΄΄ταξίδια΄΄.
Λοιπόν,
για μια ακόμη φορά προσπάθησαν να μας μπερδέψουν.
Όλοι καταλήγουν στο συμπέρασμα πως το flash sideway ξεκίνησε με το μπαμ της βόμβας.
Μπήκε στο παιχνίδι η κβαντική φυσική, υπήρξε διακλάδωση σύμπαντος κλπ κλπ.

Εγώ όμως έχω την ένσταση μου.
Την ώρα που η Τζούλιετ έκανε το μπαμ, ο μικρός Μπεν βρισκόταν τραυματισμένος να αναρρώνει....
Δεν υπήρχε περίπτωση να πάει ο μπαμπάς του, να τον πάρει και να φύγουνε με την θέληση τους.
Άσε δε που ο Ντάνιελ και ο Μάιλς προειδοποιούσαν τους Νταρμίτες να την κάνουν.

Τώρα,
έχουμε τον βρασίδα να θέλει να φύγει, τον τζέικομπ να ψάχνει τον αντικαταστάτη και τον Γουίντμορ να προσπαθεί να εμποδίσει τον Βρασίδα. Σωστά?
Πως όμως θα το κάνει αυτό?
ήδη για μένα έκανε πειραματόζωο τον γαμπρούλη του. Εάν ψηνόταν τι θα γινόταν ρε Τσαρλς?

να επισημάνω επίσης ότι, τόσο στο προηγούμενο, όσο και σε αυτό το επεισόδιο, ακούσαμε τον τσαρλς και την άλλη την αχώνευτη να μιλούν για χρονοδιάγραμμα, κάτι που δεν τηρείται, αλλά αυτό είναι άσχετο.
προς τι λοιπόν το χρονοδιάγραμμα?

Τι γράφεις ρε Cypher για το τέλος, διότι και εγω έγραψα μια πολύ απλή θεωρεία ΄΄διπλα΄΄.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠεμ Απρ 08, 2010 2:54 pm

Αν λες για τις "προβλέψεις", γράφω αυτά

Παράθεση :

Έτσι όπως πάει το πράγμα μου φαίνεται πως θα βολευτούνε όλοι με την ALT και απλά θα έχουν τις αναμνήσεις... Αυτό βολεύει ειδικά όσους μας άφησαν χρόνους... Οι τελευταίοι επιζήσαντες (αν μείνουν) μάλλον θα αναλάβουν το έργο του Jacob...

Δεν νομίζω ο πόλεμος να έχει νικητή και ηττημένο. Το "status quo" νομίζω θα παραμείνει το ίδιο... Απλά ο J θα βρεί αντικαταστάτη και ο MIB άλλαξε σώμα...

Ο Desmond μάλλον θα αναλάβει ρόλο μεσάζοντα. Θα τους πει στο ALT για το νησί, θα τους πει στο νησί για το ALT και μετά θα πρέπει να αποφασίσουν ποιά ζωή θέλει ο κάθε ένας... Αν και έτσι όπως το βλέπω μάλλον οι περισσότεροι πάνε για ALT...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠεμ Απρ 08, 2010 3:39 pm

Δίπλα είχε γράψει για το εάν βολεύει η κατάσταση στο ΄΄εξω΄΄.
Απάντησα μόνος μου ότι σαφώς και βολεέυει, ας πούμε την Χόκινς γιατί έχει ζωντανό τον γιο της. Ενα απλό παράδειγμα έφερα.
Δεν θεωρώ απίθανο να μας πούνε ότι ΄΄μάγκες, η πτήση 815 πήγαινε για φούντο. Το Black rock επίσης΄΄. Γενικώς όσοι ήρθαν στο Νησί πηγαίναν προς τον θάνατο.
Απλά ο τζέικομπ τους έδωσε μια 2η ευκαιρία (άλλο το πως θα συνδιάσουν τις 2 διαφορετικές ιστορίες) με το αζημείωτο βέβαια.
Τελος, τα παιδιά άλλαξαν την μοίρα τους και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα.
Απλή συνταγή, ευκολοχώνευτη και μια χαρά.
Όσο όμως κουραστικός και εάν γίνομαι, υπάρχουν κάποιοι που ακόμη δεν είπαν την τελευταία τους λέξη.
Το Νησί δεν πρέπει να βυθιστεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠεμ Απρ 08, 2010 7:12 pm

Βασικά στο θέμα της διακλάδωσης εγώ το έχω κάπως έτσι στο μυαλό μου.
Αν η αιτία είναι η βόμβα όπως είπε ο Faraday τότε:

Δεδομένο: Δημιουργία νέου σύμπαντος το 77.
Εδώ τώρα υπάρχει θέμα με το πώς δημιουργείται ένα νέο σύμπαν. Αν δεχτούμε αυτό που μας λένε, τότε έχουμε διακλάδωση. Εγώ θα προτημούσα απλά να είχαμε αυτό που λέει η Eloise "course correction". Αλλά αυτό είναι άλλο ζήτημα.

Τι ακριβώς όμως γίνεται εκείνη τη στιγμή; Τη στιγμή της διακλάδωσης;

Λέω εγώ με το φτωχό μυαλό μου... Λογικά δημιουργείται ένα νέο σύμπαν, πανομοιώτυπο με το προηγούμενο. Στο ένα μεταφέρονται οι δικοί μας πίσω στο 2007 και είναι αυτό που βλέπουμε.

Στο άλλο όμως τι γίνεται; Όπως το σκέφτομαι το άλλο αρχίζει το 1977. Σε αυτο υπάρχουν όσοι ήταν γεννημένοι τότε μαζί με ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ από το κανονικό universe. Απλά κάποια πράγματα αλλάζουν λόγω του Incident...

Ως εκτούτου:
* Ο ALT Ben είναι πυροβολιμένος στο νησί. Με το που αναρρώνει, τον παίρνει ο πατέρας του και την κοπανάνε...
* Ο ALT Pierre και η ALT Dharma πιθανόν την κοπανάνε από το νησί, επειδή καταστράφηκε ο Swan και τους κόψαν
την χρηματοδότηση...
* Οι ALT Others παραμένουν πρόβατα του ALT Jacob (κάποια πράγματα δεν αλλάζουν tong)
(Εδώ παίζει και το ενδεχόμενο να μην υπάρχει ALT Jacob... Και αυτό επειδή οι ΜΙΒ/Jacob ζούν εκτός των συμπάντων. Πχ έγινε η μαλακία στο ένα σύμπαν, την κοπανάμε για το άλλο για να συνεχίσουμε την κάβλα μας.)
* Ο ALT Jack είναι ακόμα σπέρμα στα καμπανέλια του ALT Christian.
* H ALT Eloise κάνει τον ALT Faraday μουσικό για να είναι καλυμμένη... Αλλά έχει την ανάμνηση του Dan φυσικού που πυροβόλησε και γι' αυτό είναι ψιλιασμένη. Σου λέει "το ξέρω πως υπάρχουν 2 πραγματικότητες. Ήταν φυσικός όταν τον είδα στο νησί και ταξίδευε στον χρόνο..." Αλλά who cares? Είμαστε βολεμένοι έτσι...
* Ο ALT Richard είναι απογοητευμένος γιατί ακόμα περιμένει τον ALT Locke...

Πρόβλημα: Το νησί πως βυθύστηκε στην ALT;
Απάντηση: Στο ALT Universe ο ALT MIB κέρδισε την μάχη με τον ALT Jacob. O ALT ΜΙΒ χωρίς όλους αυτούς τους ALT λαλάκες να περιφέρονται στο ALT νησί την κοπάνησε σαν κύριος... Στέλνοντας και το ALT νησί στον πάτο... Ή ο ALT Jacob την έφερε στον ALT MIB και τον ξέκανε... Έτσι δεν είχε νόημα το ALT νησί και το βύθησε...

Και μια καλή μέρα λοιπόν στην όμορφη ALT πραγματικότητα, το ALT hobbit πήγε να πνιγεί... Και είδε την Claire στο "όραμα" του και το έπιασε το νόημα... Πιθανόν πριν από αυτόν να το έπιασαν και άλλοι το νόημα... (Αυτό δεν μας ενδιαφέρει δεν ασχολούμαστε με τον υπόλοιπο κόσμο)

Τώρα πως γίνεται αυτό δεν έχω ιδέα... Προφανώς τα 2 σύμπαντα ενώνονται ή επικοινωνούν κάπως... Αυτό είναι κάτι που πρέπει να μας πουν...

Τι θα γίνει αν πολλοί το ψιλιαστούν; Δεν έχω ιδέα... Μπορούν να μεταφερθούν από το ένα στο άλλο; Και πάλι δεν έχω ιδέα. Πιθανόν να μπορεί να μεταφερθεί η συνείδηση. Αλλά αυτό είναι και το ζητούμενο. τι σε νοιάζει το σώμα της πραγματικότητας στην οποία δεν θέλεις να ζήσεις; Ας το πάρει ο MIB να περιφέρεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠαρ Απρ 09, 2010 6:31 am

Μάπα το καρπούζι μάπα thumbdown Suspect headbanging . Αλλά ως είθισται από επεισόδιο Μάρθου Βούρτσου δεν περιμένω καμία προκοπή mmm3 . Απ΄ όλο το επεισόδιο 2 σκηνές που είχαν ουσία ( συζήτηση με τον Φυσικοζαβλακωμένο και συνάντηση με Penny Πιπέρι στο γήπεδο ) και όλα τα υπόλοιπα filler του κερατά taz .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠαρ Απρ 09, 2010 9:26 am

Στο ALT θα μπορούσε το νησί να είχε βυθιστεί εξαιτίας της βόμβας και όλοι να πέθαναν... αν και δεν θα αιτιολογούσε το πως ο Chang βρέθηκε εκτός του νησιού να δουλεύει στο μουσείο. Αν τον δούμε στο ALT θα καταλάβουμε από το χέρι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠαρ Απρ 09, 2010 11:13 am

Cypher, ωραία τα λές, αλλά σκέφτομαι το εξής:
Αν η νέα-εναλλακτική πραγματικότητα, το sideway (όπως θέλετε πείτε το τελοσπάντων) δημιουργήθηκε από το 1977 και έπειτα, αν δηλαδή πριν το 1977 οι δύο πραγματικότητες είναι πανομοιότυπες, τότε δημιουργείται το εξής τρελό... στο sideway πριν το 1977 υπάρχουν πάνω στο νησί κάτι losties που όπως είδαμε δεν έχουν βρεθεί ποτέ πάνω στο νησί. Πχ ο Sawyer του 2004 δεν πάει στο νησί. Πώς είναι δυνατόν να βρέθηκε με τον τρόπο που είδαμε στο νησί το 1974-77? Ο Sawyer που έπεσε στο νησί με την 815, δεν υπάρχει στο sideway. (καλά, ο Sawyer δεν υπάρχει γενικά lolololo redface ) Αντίστοιχα, αφού ο Sayid του sideway δεν έχει πάει στο νησί να πυροβολήσει τον Ben, πώς γίνεται ο Ben του sideway το 1977 να έχει πυροβοληθεί από τον Sayid?
Όπως το βλέπω εγώ, η αλλαγή βρίσκεται συνολικά στην ύπαρξη των losties πάνω στο νησί. Πάρε αυτά που ξέρεις από το κανονικό timeline, βγάλε τους losties και την 815, διέγραψε όσα είπαν και έκαναν, διέγραψε την ύπαρξή τους δηλαδή, και παίρνεις το sideway. Από πότε επηρέασε η ύπαρξη των losties τα γεγονότα στο νησί? Από το 1954. Τρέχα γύρευε δηλαδή. Τα πάντα μπορεί να έχουν αλλάξει αλυσιδωτά από τότε... Και οι Linus, και ο Chang και όλα τα καλά τα παιδιά... και το νησί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠαρ Απρ 09, 2010 11:44 am

Elle1 έγραψε:
στο sideway πριν το 1977 υπάρχουν πάνω στο νησί κάτι losties που όπως είδαμε δεν έχουν βρεθεί ποτέ πάνω στο νησί. Πχ ο Sawyer του 2004 δεν πάει στο νησί. Πώς είναι δυνατόν να βρέθηκε με τον τρόπο που είδαμε στο νησί το 1974-77?

αν έπιασα αυτό που λές (είμαι ζαλισμένος από τη δουλειά) νομίζω συμφωνούμε. Αυτό που λέω εγώ είναι πως όσοι δεν ήταν γεννημένοι το 1977 δεν θα υπάρχουν στο νέο sideway μέχρι να γεννηθούν εκεί... Οπότε ο Ben ήταν γεννημένος και άρα θα υπάρχει και θα είναι πυροβολιμένος (η κατάσταση πριν την διακλάδωση).

Ο sawyer ήταν 8 χρόνων τότε και υπήρχε εκτός νησιού αλλα και στο νησί. Στο νέο sideway θα υπάρχει μόνο εκτός νησιού επειδή στο νησί υπήρχε λόγο του timetravel... (εκσάλλου την ώρα του split, ο timetravel sawyer μεταφερόταν πίσω στο 2007 και άρα δεν υπήρχε...)

Τέσπα είναι ακριβώς το ίδιο μπέρδεμα με το timetravel...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠαρ Απρ 09, 2010 12:00 pm

Εγώ δεν αναφέρομαι στο αν κάποιος ήταν γεννημένος ή όχι.
Ο Sawyer στο sideway το 1977 θα υπάρχει μόνο εκτός νησιού, ναι. Αυτό όμως δεν συνεπάγεται αλλαγή πχ για τον Ben που βρίσκεται το 1977 στο νησί? Πόσο μάλλον αν μιλήσουμε για τον Sayid. Αυτό που λέω είναι ότι υπάρχουν αλλαγές και πριν το χρονικό σημείο πυροδότησης της βόμβας. Ο Sayid του sideway δεν βρίσκεται στο νησί πριν αυτό το χρονικό σημείο, άρα πώς είναι δυνατόν να πυροβόλησε τον Ben? Η διακλάδωση έχει γίνει νωρίτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠαρ Απρ 09, 2010 12:20 pm

Εγώ λέω ότι τη στιγμή που γίνεται η διακλάδωση, το νέο σύμπαν είναι ακριβές αντίγραφο του κανονικού. Άρα ο Ben πυροβολήθηκε από τον Sayid και στο νέο σύμπαν... άσχετα αν τώρα στο ALT o Sayid ήταν αγέννητος, ή ήταν πιτσιρικάς στο Ιράκ...

δηλαδή βλέπω τα πράγματα σειριακά...

EDIT: Το νέο sideway δημιουργείται το 1977. Πριν το 77 δεν υπάρχει sidewayι. Απλά όσοι "δημιουργούνται" στο sideway παίρνουν τις αναμνήσεις από το κανονικό universe. Για αυτούς είναι σαν να μην έγινε ποτέ τίποτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠαρ Απρ 09, 2010 12:44 pm

Ωραία. Συμφωνούμε δηλαδή ότι δεν συμφωνούμε. epp lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x11 - Happily Ever After Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x11 - Happily Ever After   Lost 6x11 - Happily Ever After EmptyΠαρ Απρ 09, 2010 2:16 pm

Elle1 έγραψε:
Ωραία. Συμφωνούμε δηλαδή ότι δεν συμφωνούμε.
Ναι tong

Xif όσον αφορά το νησί τα πάντα είναι ανοικτά. Από τη στιγμή που είναι σε άλλη πραγματικότητα όλα είναι πιθανά. Όπως εξάλλου και τα παραδείγματα που ανάφερα (πχ απομάκρυνση dharma)

Δεν βλέπω όμως άλλες απόψεις επί του θέματος... Rolling Eyes

Edit: Χιφ τώρα πρόσεξα τι λες. Το νησί αποκλείεται να βυθήστηκε λόγο της βόμβας. Αν βυθιζόταν λόγο της βόμβας δεν θα υπήρχε, Ben, Goodwin, Pierre στην ALT. (Με βάση πάντα τη δική μου θεωρεία). Tο νησί πιθανότατα βυθίστηκε λόγο του ΜΙΒ στην ALT...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
 
Lost 6x11 - Happily Ever After
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: