Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 6x15 - Across The Sea

Πήγαινε κάτω 
+3
Elle1
cypher80b
xifomaxos
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο
Άριστο
Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Vote_lcap60%Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Vote_rcap
 60% [ 6 ]
Πολύ Καλό
Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Vote_rcap
 20% [ 2 ]
Καλό
Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Vote_rcap
 20% [ 2 ]
Μέτριο
Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 10
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x15 - Across The Sea   Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 13, 2010 2:32 pm

Το μπουκαλι δεν το εσπασε ο ΜΙΒ; Τωρα τι θα πιει ο επομενος J;

Παράθεση :
ΜΑΙΡΗ το παρατραβάς... Ακούς εκεί ο Οδυσσέας

Δεν το παρατραβαω, θα το εκανα αυτο εαν ελεγα πως ο J εγραψε την Οδυσσεια!! epp epp

Προσπαθω απλα να βαλω και την ελλαδα σε ολο το θεμα, μας εφτιαξαν καλα-καλα στο τελος της προηγουμενης σεζον και τωρα.....
Μεχρι και τον Λυπιδη που ειχα μια ελπιδα να ειναι Ελληνας και να κανει κατι, μας τον φαγανε και αυτον!!!! (Μαλλον!!!!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x15 - Across The Sea   Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 13, 2010 5:01 pm

Taso ξέρω ότι θα σου αρέσει αυτό που θα σου πω epp Φαντάζομαι ότι έχεις διαβάσει τα όσα κυκλοφορούν στο διαδίκτυο περί σπηλαίου με νερό και πράσινο φως κάτω από τους Δελφούς, τον Ομφαλό της Γης κατά τους αρχαίους Έλληνες... Θεώρησε το Νησί κάτι ανάλογο...

Επίσης θεωρώ σημαντικό το ότι ο ΜΙΒ δεν μπορούσε να βρει τη δίοδο για το σπήλαιο και αναγκάστηκε να σκάψει σε άλλα μέρη του νησιού... ενώ ο Jacob μπορούσε να το βρει...

Στο 6χ12 ο Des και ο Locke είχαν δει αυτό το πιτσιρίκι στη ζούγκλα...

Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Normal_love-hugo-332

Δε μου φαίνεται ούτε ο Jacob ούτε ο MIB scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x15 - Across The Sea   Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 13, 2010 5:37 pm

O Jacob ειναι xif! Απλα ειναι λιγο πιο βρωμικος στην φωτο! epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x15 - Across The Sea   Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 13, 2010 7:19 pm

Elle1 έγραψε:


Αν κατάλαβα καλά, αυτό που λέει ο Τάσος για το BSG είναι ότι δεν μας έδειξαν πώς ξεκίνησε η όλη φάση, τη ρίζα του "κακού". Αυτά που έδειξαν τώρα στο Caprica.

μας είχαν εξηγήσει όμως πώς έγινε περίπου...Στην εισαγωγή κάθε επεισοδίου έλεγε ότι φτιάχτηκαν από τον άνθρωπο
με σκοπό να τους εκμεταλευτούν,αυτονομήθηκαν, είχαν μονοθειστική θρησκεία, κλπ. Στο caprica δεν βλέπουμε απαντήσεις, απλά βλέπουμε περισσότερες λεπτομέρειες. Ασε που ακόμα κι εκεί, στο Caprica, μας λένε πάλι "όλα έχουν ξαναγίνει και θα ξαναγίνουν".

Εμένα δε με νοιάζει τόσο να μας δείξουν πώς δημιουργήθηκε το νησί κλπ, αλλά να απαντήσουν σε ερωτήματα πάνω στα οποία βασίστηκε η πλοκή της σειράς. Οταν τρώμε τον καπνό στη μάπα από το πρώτο επεισόδιο, πρέπει να μας εξηγήσουν πλήρως πώς και τί. Οταν μας ξεφουρνίζουν ότι ο J και ο ΜΙΒ τα έκαναν όλα και καθόριζαν τις ζωές των losties, πρέπει να μας απαντήσουν ακριβώς πώς και γιατί.Δλδ οκ, υπάρχει ακόμα ένα ερώτημα που έχει αναφερθεί και πριν: "ποιον εξηπηρετούσε η νεκρή μητέρα του Βρασίδα που εμφανίστηκε μπροστά του". Ηταν το νησί ή η σκοτεινή δύναμη? απάντηση δεν υπάρχει, θεωρίες μόνο.

Δεν γκρινιάζω κι εγώ γιατί ελπίζω και πιστεύω πώς τα περισσότερα από αυτά θα τα δείξουν.
Tasoskratos, προφανώς, αν και είμαστε όλοι εδώ φανατικοί supporters, υπάρχουν πράγματα που δε μας αρέσουν και τα λέμε epp Εγώ άριστο το ψήφισα το επεισόδιο (και εδώ και δίπλα tong ), αλλά αν δεν απαντήσουν στα παραπάνω θα χαλαστώ πολύ.
Αν δεν πουν οι supporters τα παράπονά τους ποιος θα τα πει? Κάτι κολλημένοι που από τη μανία τους να κράξουν,
παίρνουν φόρα και κράζουν και τα καλά? lolololo (ναι, μπήκα και τα είδα tong )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x15 - Across The Sea   Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 13, 2010 7:35 pm

Εννοείται πως δικαιούσαι να γκρινιάζεις... Εγώ σχεδόν όλη τη σεζόν αυτό κάνω φέτος... tong

Αυτό που λές για το αν βγαίνει το σκοτάδι μέσα από το φως κλπ, εξαρτάται πως το βλέπει ο καθένας. Αν το πάρεις καθαρά επιστημονικά (με την όποια επιστήμη μπορεί να υπάρξει σε μια σειρά) για παράδειγμα, θα μπορούσαν να μας πουν απλά.

Ανθρώπινο σώμα + Τεράστιες ποσότητες ηλεκτρομαγνητισμού και Εξωτικής ύλης = Smokey(μαύρο σύννεφο ύλης με άγνωστες ιδιότητες);

Και θα μπορούσαν να μας πουν και ότιδήποτε άλλο παρόμοιο χωρίς να μπορούμε να πούμε και τίποτα... Και κολλάνε και ένα Des από δίπλα μια και αποτελεί εξαίρεση και δένει το γλυκό...

Αν το πάρεις πιο φιλοσοφικά, όπως νομίζω το πας εσύ, τότε τα πράγματα δεν είναι και τόσο καθαρά... Αλλά και πάλι εξαρτάται πως το βλέπεις... Γι' αυτό λέω πως είναι θέμα που αφήνει τροφή για συζήτηση...

Πάντως αν το δείς στο γεννικότερο πλαίσιο της σειράς νομίζω την απάντηση της έδωσες πιο πάνω. Απλά συνυπάρχουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x15 - Across The Sea   Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 13, 2010 9:12 pm

Παράθεση :
Taso ξέρω ότι θα σου αρέσει αυτό που θα σου πω Φαντάζομαι ότι έχεις διαβάσει τα όσα κυκλοφορούν στο διαδίκτυο περί σπηλαίου με νερό και πράσινο φως κάτω από τους Δελφούς, τον Ομφαλό της Γης κατά τους αρχαίους Έλληνες... Θεώρησε το Νησί κάτι ανάλογο...

Ναι Φωτεινή μου. Το ξέρω.
Για το Νησί, θα θυμάσαι τι είχα γράψει, μετά τα όσα άκουσα στην εκπομπή του Χαρδαβέλα.

Θα είμαι ειλικρινής (απόλυτα epp )
Είχα την εντύπωση πως οι 2 τύποι στάλθηκαν εκεί. θα μου πεις που η διαφορά.
Ότι βρέθηκαν ΄΄εξόριστοι΄΄ εκεί. Περίμενα να μάθω τους κανόνες. Κανόνες που τους επέβαλαν σε αυτούς και με την σειρά τους τους ακολουθούσαν.
Τέλος πάντων κάτι περισσότερο περίμενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x15 - Across The Sea   Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μάης 13, 2010 9:18 pm

tasoskratos έγραψε:
Εγώ μια γκρίνια έβγαλα. Μετά από τόσα χρόνια φανατικής υποστήριξης, διαμαχών κλπ κλπ, νομίζω ότι μια γκρίνια δικαιούμαι να την βγάλω.
και τα πιο αγαπημένα ζευγάρια έχουν τις γκρίνιες τους.
Ένα παραπονάκι βρε αδελφέ.
Τάσο, εννοείται πως ο τρόπος που θα κρίνει ο καθένας μας αυτό που είδε είναι καθαρά δική του υπόθεση. Φυσικά και έχεις δικαίωμα να παραπονιέσαι για κάτι που δεν σου αρέσει. Με την ερώτησή μου δεν είχα σε καμία περίπτωση την πρόθεση να υπονοήσω το αντίθετο. Απλά επειδή το "δεν μας έδειξαν την αρχή" είναι το παράπονο που απ' ότι βλέπω κυριαρχεί (μπήκα και 'γω "δίπλα"... φαεινή ιδέα, λες και δεν ήξερα τι θα βρω) έκανα την ερώτηση προσπαθώντας να καταλάβω το γιατί. Καταλαβαίνω ότι θες να δεις την αρχή (όχι μόνο εσύ προσωπικά). Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το πώς θα μπορούσε να ικανοποιηθεί αυτό το "θέλω" στην πράξη. Και θα μπορούσε να γίνει έτσι ώστε το αποτέλεσμα να είναι καλύτερο απ' αυτό που έχεις τώρα?

Ήμουνα που ήμουνα... αυτό το επεισόδιο θα με ξεκάνει... lolololo Και δεν είναι καν το φινάλε! shokkkkkk Ε ρε κάτι γλέντια που θα πέσουν στο φινάααααλεεεεε...... tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x15 - Across The Sea   Lost 6x15 - Across The Sea - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 14, 2010 10:23 am

Elle1 έγραψε:


Ήμουνα που ήμουνα... αυτό το επεισόδιο θα με ξεκάνει... lolololo Και δεν είναι καν το φινάλε! shokkkkkk Ε ρε κάτι γλέντια που θα πέσουν στο φινάααααλεεεεε...... tong

Γι αυτό μ' άρεσε πολύ το συγκεκριμένο επεισόδιο, γιατί μας έκανε να συζητάμε όπως τις προηγούμενες σεζόν... epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
 
Lost 6x15 - Across The Sea
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X
» Lost 6x08 - Recon

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: