Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x06 - "316"

Πήγαινε κάτω 
+7
Achara
tasoskratos
JamesFord
Gonzo
m0rpheas
xifomaxos
cypher80b
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Τέλειο
Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Vote_lcap50%Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Vote_rcap
 50% [ 5 ]
Πολύ καλό
Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Vote_lcap30%Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Vote_rcap
 30% [ 3 ]
Καλό
Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Vote_rcap
 20% [ 2 ]
Μέτριο
Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 10
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 8:14 am

Παράθεση :
Εμένα μου φαίνεται σα να θέλει να αποφύγει το βλέμμα του Jack

Όπως και έχουν τα πράγματα το θέμα είναι ότι είναι ύποπτη. Αυτό επιβεβαιώνεται και από τον διάλογο που είχε με τον Τζακ μέσα στο αεροπλάνο. ΄΄Δεν είμαστε όλοι μαζί΄΄, αλλά ο ντοτόρε (ωραίο αυτό θα το λέω και εγώ epp ) αγρόν αγοράζει...

Παράθεση :
Κανένα σχόλιο για τον εκτός νησιού σταθμό Dharma; Αναρωτιέμαι αν ο Widmore γνωρίζει τη βρίσκεται στο υπόγειο της Eloise και αν ναι γιατί δεν της κάνει κάποια επίσκεψη....

Μα τον Τζέικομπ, εμένα κάτι μου βρωμάει. Ποιός δουλεύει ποιόν, δεν ξέρω. Ποιός χρησιμοποιεί ποιόν?
Αυτό που μπορώ να πω, προς το παρών, είναι ότι ασχέτως εάν πήρε μυρωδιά ο Μπεν, ή όχι (ανέκδοτο είναι αυτό), αφήνει μια κατάσταση ως έχει, διότι προτεραιότητα είναι να επιστρέψει και μετά να ασχοληθεί με το ΄΄κίνημα΄΄.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 10:51 am

Όντως είναι πολύ ύποπτα τα πράγματα. Ο Widmore έχει κάποια σχέση με την Hawking και μου είναι δύσκολο να πιστέψω πως δεν γνώριζε πως στην εκκλησία υπάρχει ο "Lamp Post". To ερώτημα είναι γιατί δεν τον χρησιμοποιούσε τόσο καιρό... Ίσως πάλι να τον χρησιμοποίησε και να μην το γνωρίζουμε... Τόσο στην αποστολή του Kahana αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος και στην πτήση της Ajira... Επίσης δεν θα μου φαινόταν και καθόλου παράξενο αν το έκανε και στην πρώτη πτήση της Oceanic... Αν αυτός ήταν που έστειλε και το πρώτο αεροπλάνο στο νησί...

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 11:46 am

Καλημερα! Καλα το επεισοδιο ηταν φοβερο!!!!
Καθε επεισοδιο που βλεπω ειναι το ενα καλητερο απο το αλλο!
Αν το πω τελειο αυτο το επομενο πρεπει να ειναι τελειο στο τετραγωνο, μην πω στον κυβο!!!

Και κατι ακομη, να σας περιγραψω μια περιεργη συμπτωση:
Την τεταρτη αποφασησα να ξαναδιαβασω το βιβλιο του Κινγκ "Νυχτερινη πτηση 29", το οποιο εχει βγει και σε ταινια με τον οριτζιναλ τιτλο του "Langoliers". Σας γραφω απο κατω την περιληψη του βιβλιου:
"Οι 8 από τους επιβάτες που έτυχε να κοιμούνται στις θέσεις τους όταν συνέβη το Γεγονός, σαν ξύπνησαν ανακάλυψαν ότι όλοι οι υπόλοιποι είχαν εξαφανιστεί... και πως το αεροπλάνο ταξίδευε με αυτόματο πιλότο. Σιγά-σιγά διαπιστώνουν πως δεν έχουν εξαφανιστεί μόνο οι συνεπιβάτες τους, αλλά και πολύ περισσότερα πράγματα -κυρίως εκτός αεροπλάνου...
Ανάμεσα στους 8 τυχαίνει να βρίσκεται ο αδειούχος πιλότος Μπράιαν Ενγκλ, που μπορεί να πιλοτάρει το αεροπλάνο... μόνο που δεν μπορεί να τους εγγυηθεί την επιστροφή τους στον κόσμο από τον οποίο απογειώθηκαν.
Ένα θρίλερ που μόνο ένας Στήβεν Κινγκ έχει την ικανότητα αλλά και το... κουράγιο να μας αφηγηθεί. Λοιπόν, επιβιβαστείτε, προσδεθείτε και καπνίζετε με μέτρο..."

Την ωρα που φανηκε η λαμψη στο αεροπλανο το μυαλο μου πηγε κατευθειαν σε αυτο! μονο που οι ρολοι αντιστραφηκαν και οι πρωταγωνιστες ηταν αυτοι που εξαφανηστικαν απο το αεροπλανο!
Οποιος εχει χρονο του συνηστω να το διαβασει το βιβλιο ειναι πολυ καλο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 12:34 pm

Λέτε τα μπουκάλια με το νερό Ajira που είχαν βρει στο The Little Prince και τα κανό να σχετίζονται με την 316;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 12:46 pm

Παράθεση :
Αν αυτός ήταν που έστειλε και το πρώτο αεροπλάνο στο νησί...

Θυμάσαι που αναρωτιώμουν εάν ο Μπεν περίμενε ή όχι επισκέπτες στο Νησί. Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου.
Αυτό το ΄΄τρίγωνο΄΄ Hawkinks - Widmore - Ben, κάτι δεν κολλάει.
Δεν μπορεί ο Widmore να στέλνει τον Ντες, η Hawkinks να τον προτρέπει και να του λέει ότι τπου είπε και τώρα ο Μπεν να έχει την βοήθεια της.
Οι 2 ανήκαν στους Hostilies και για κάποιο λόγο βρίσκονται εκτός. Ο Μπεν μετά έγινε μέλος. Κάτι δεν κολλάει εδώ.
scratch
Άντε οι επιβάτες της 815. Ο Μπεν που κόλλησε στην νέα πτήση? Σαφώς και είχε δίκαιο ο Ντες. ΄΄Πιόνια είστε΄΄.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 2:39 pm

1.Ο τζακ επεσε στο δασος, ο χοντρος στο νερο,η Κειτ πως επεσε στο βραχο χωρις
ουτε μια γρατζουνια?Ακομα κι αν ειχε πεσει πιο πανω και απλα κυλισε κατω
παλι θα επρεπε να ειχε κατι.....

2. Ο Γουντμορ εινα σχεδον σιγουρο πως ηξερε πολυ καλα για την πτηση και μαλλον καποοοι απο τους επιβατες ηταν δικοι του...Το θεμα ειναι πως το ηξερε?

Παντως πιστευω οτι ηξερε πολυ καλα για το φαρο,σιγα μη πιστευε οτι η
γρια ηταν στην εκκλησια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 4:08 pm

Κάτι που μου ήρθε φλασιά . Μήπως από τώρα μας έδωσαν οι σεναριογράφοι ότι η Καιτς+ούλα θα καταλήξει με τον Sawyer . Το όλο ταίριασμα με την κατάσταση της Claire που έρχεται θέλοντας και μη να αναπαραστήσει η Καιτς+ούλα αλλά και η σκηνή ( ξεκάρφωτη όπως νόμιζα στην αρχή όταν είχα δει το συγκεκριμένο επεισόδιο αλλά τώρα που το σκέφτομαι ίσως όχι και τόσο ξεκάρφωτη αλλά πονηρό κλείσιμο του ματιού για το μέλλον που ταιριάζει κουτί ) με την μισοζαλισμένη Claire να βλέπει τον Sawyer και να τον αποκαλεί Charlie . Ίσως και για αυτό ο Βούρτσος δεν έβλεπε εικόνες από το μέλλον γιατί οι " έννοιες " δεν μπορούν να έχουν μέλλον - παρόν - παρελθόν ή οτιδήποτε άλλο απλά υπάρχουν scratch . Θέλω να πιστεύω πως οι " έννοιες " θα είναι 1 από τα χαρακτηριστικά που θα μας απασχολήσει αρκετά στην 6η Season Rolling Eyes .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 4:48 pm

τα σπασε το επισοδειο.....!!!!!11 respect respect respect respect losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt

Καλα εκει που ειδα τον jack στην ζουγκλα.... blink απο το μαλλι καταλαβα πως δεν ειναι τοτε που επεσαν.... tong
Που πηγε ο Αρον ΟΕΟ? Rolling Eyes Rolling Eyes
Και για να πω και την κακια μου tong Παλι ξυλο εφαγε ο Μπεν, χεχε...!!! demon tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 5:08 pm

Σημασία έχει για ποιόν λόγο όμως έφαγε ξύλο ;;; Είναι πολύ προφανές το να πήγε να σκοτώσει την Penny και να τον τουλούμιασαν και δεν μου κολλάει καθόλου και δεν το δέχομαι σαν επεξήγηση :no: .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 6:55 pm

Η αλήθεια είναι ότι χρειάζονταν και ένα υποκατάστατο του Vincent και ο Des το έπαιξε λίγο άγριος αλλά στο τέλος ο Ben τα κατάφερε και τον έβαλε στον χώρο αποσκευών σε κλουβί για σκύλους tong tong tong tong

Σοβαρά τώρα, μήπως η Hawking (που μάλλον δε συμπαθεί και τόσο τον Benjamin) τα είπε ανάποδα και δεν είναι ο Locke το υποκατάστατο για να γυρίσουν στο νησί αλλά οι υπόλοιποι για να γυρίσει ο Locke; scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 7:13 pm

Σ΄ αυτό θα ήθελα πολύ να δώσουν 1 εξήγηση . Μήπως για αυτό τον χρειάζονται τόσο πολύ τον Βέφο επειδή την πατάει πάντοτε και μπορεί πολύ εύκολα να χειραγωγηθεί από τον οποιονδήποτε Rolling Eyes χμμμ ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 7:23 pm

Lost_maniac έγραψε:

Και για να πω και την κακια μου tong Παλι ξυλο εφαγε ο Μπεν, χεχε...!!! demon tong

Kακίες....όλοι στη λίστα tong lol!

Gonzo πολύ φοβάμαι ότι οι μέρες που όλοι έκαναν τον John ότι ήθελαν έχουν περάσει...έχω κακό προαίσθημα για την επιστροφή του... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 7:23 pm

Achara, δεν νομίζω ότι έπεσαν. Κανένας τους δεν θυμάται το αεροπλάνο να συντρίβεται. Νομίζω φλασιά φάγανε και βρέθηκαν στο νησί. Τώρα το πού είναι το αεροπλάνο.... ένας θεός ξέρει...

Πάντως ο Αρχηγός... τι ψεύτης θεέ μου! My mother taught me! Ακόμα και το χιουμοράκι, ψέμα έχει μέσα. Και μετά το περσυνό "So?" ήρθε καπάκι και το "Who cares"... Μου φαίνεται σαν να προσπαθούν να τον κάνουν αντιπαθητικό. Μήπως έχει κάνει καμιά μεγάαααλη χοντράδα και προσπαθούν να μας προετοιμάσουν? Suspect

Gonzo... αν πω ότι κατάλαβα τι εννοείς με τις "έννοιες", ψέματα θα πω... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 7:38 pm

Καλα μου αρεσει που ολοι τον Τζιν τον βλέπουν ολοι φαν μπαστουνι μπροστα τους....χεχε lolololo
Αμα μαθει οτι εφεραν και την Σαν πισω θα τους αρχισει και στο whip
Αυτος ο μαυρος που ηταν μαζι τους στο αεροπλανο πολλη υποπτος μου φάνηκε...!!! coolgum
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 7:39 pm

Εννοώ ότι στο τέλος θα μας πετάξουν κανένα μύθο περί εννοιών και θα μας κάνουν να ψαχνόμαστε αν όντως βλέπουμε αυτά που βλέπουμε ή αν όλα αυτά που βλέπουμε είναι " έννοιες " που εξυπηρετούν 1 συγκεκριμένο σκοπό και απλά βρίσκουν ή δημιουργούν κάποιους δότες οι οποίοι δότες έχουν τις κατάλληλες προϋποθέσεις για να εξυπηρετήσουν τον σκοπό αυτό .

Πολύ αμφιβάλλω για αυτό xif mmm3 . Οι μέρες που ο Βέφος θα είναι παντογνώστης ανήκουν στα όρια του φανταστικού και όχι του λογικού .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 7:42 pm

Gonzo έγραψε:

Πολύ αμφιβάλλω για αυτό xif mmm3 . Οι μέρες που ο Βέφος θα είναι παντογνώστης ανήκουν στα όρια του φανταστικού και όχι του λογικού .

και απο ποτε το Lost ανήκει στο λογικο?? tong lolololo lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 7:49 pm

Gonzo έγραψε:
Εννοώ ότι στο τέλος θα μας πετάξουν κανένα μύθο περί εννοιών και θα μας κάνουν να ψαχνόμαστε αν όντως βλέπουμε αυτά που βλέπουμε ή αν όλα αυτά που βλέπουμε είναι " έννοιες " που εξυπηρετούν 1 συγκεκριμένο σκοπό και απλά βρίσκουν ή δημιουργούν κάποιους δότες οι οποίοι δότες έχουν τις κατάλληλες προϋποθέσεις για να εξυπηρετήσουν τον σκοπό αυτό .


shokkkkkk M' άρεσε η διατύπωση αυτή, εντελόστ lost.


Εlle1 έγραψε:
Πάντως ο Αρχηγός... τι ψεύτης θεέ μου! My mother taught me! Ακόμα και το χιουμοράκι, ψέμα έχει μέσα. Και μετά το περσυνό "So?" ήρθε καπάκι και το "Who cares"... Μου φαίνεται σαν να προσπαθούν να τον κάνουν αντιπαθητικό. Μήπως έχει κάνει καμιά μεγάαααλη χοντράδα και προσπαθούν να μας προετοιμάσουν? Suspect

Και εγώ διαπιστώνω πως αυτή τη σεζόν προσπαθούν πάλι να αλλάξουν την εικόνα του Ben, προσπαθούν να δείξουν ότι δεν είναι παντοδύναμος όπως νομίζαμε, ότι δεν ξέρει τα πάντα, ότι δεν ελέγχει τα πάντα, ότι δεν έχει συναισθήματα...κλπ.
Οι οπαδοί του όμως παραμένουμε πιστοί mmm3
Το χιουμοράκι μπορεί να έχει ψέμα μέσα, είναι όμως και λίγο θλιβερό αν σκεφτείς ότι δεν είχε μαμά αλλά έναν μεθύστακα πατέρα klama
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 7:49 pm

Ακόμα 1 στοιχείο που προστίθεται στο ότι ο Βέφος δεν θα θεωρηθεί και δεν θα γίνει ποτέ έξυπνος thumbss .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
achilleasLost4ever
Dr. Lost Special Member
achilleasLost4ever


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 37
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 8:03 pm

Ωραίο επεισόδιο με ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΩΜΙ για κουβέντα...
αν και λίγο υποτονικό γέννησε πολλά ερωτήματα....και για πρώτη φορά χάρηκα που το επεισόδιο είχε περισσότερα ερωτήματα από απαντήσεις...

Σημαντικότερα ερωτήματα:

-Ποιός και γιατί ενημέρωσε τους υπόλοιπους για την πτήση?
ο Χέρλι πάντως μοιάζει σαν να είχε κουβεντούλα με Τσάρλι...(εξ ου και η κιθάρα)
Για Σαγίντ πραγματικά δν έχω ιδέα...

-Που πηγε το αεροπλάνο? και οι επιβάτες που ήταν μέσα?

-Τι πήγε να κάνει ο Μπεν (πι8ανότερο σενάριο η Πέννυ)

-ΤΕΡΑΣΤΙΟ ερώτημα με Άαρων και ελεεινο το πως ο Τζακ αποδέχεται και δν ρωτάει τίποτα για ένα τόσο σοβαρό και επικίνδυνο θέμα... malakia

-Η μάνα του Φαραντευ φαινόταν να γνωρίζει το μήνυμα που ήρθε να παραδώσει ο Ντέσμοντ...αν ναι πως?

-Πόσος καιρός έχει περάσει στο νησί από το προηγούμενο επεισόδιο έως την άφιξη των υπολοίπων ?

- Ο παππούς Τζακ ίσως (μικρή πιθανότητα) να έχει μεγαλύτερο ρόλο απ΄οτι φανταζόμαστε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 8:07 pm

Καλά έτσι όπως τον έκοψα τον παππού μου φαίνεται πολύ πιθανό να τον δούμε φάντη μπαστούνι στο νησί .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 8:09 pm

Παντως βρηκαν ηθοποιο που εμοιαζε του Τζακ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 8:10 pm

Eλπίζω να έχει όντως μεγαλύτερο ρόλο ο παππούς του Jack, διαφορετικά τόσα λεπτά πήγαν χαμένα μόνο και μόνο για τα παπούτσια και για να κάνει ο Jack το άλμα πίστης...

Πάντως μετά το Who cares? του Ben ήρθε αυτός ο διάλογος που πραγματικά είναι πολύ καλός με τον Γιατρό

B: why don’t you then? Is it because you are afraid?
J : Afraid of what
B : Afraid that he blames you? That it’s your fault he killed himself?
J : Was it my fault?
B : No Jack, it wasn’t your fault

edit: To casting του ρόλου πάντως για τον παππού έλεγε "πιθανώς επανεμφανιζόμενος"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 8:22 pm

Παράθεση :
ΤΕΡΑΣΤΙΟ ερώτημα με Άαρων και ελεεινο το πως ο Τζακ αποδέχεται και δν ρωτάει τίποτα για ένα τόσο σοβαρό και επικίνδυνο θέμα... malakia
Το εργάκι αυτό πάντως το έχουμε ξαναδεί. Μου θύμισε στην πρώτη σεζόν κάτι αντίστοιχο μεταξύ Jack και Kate. Όταν είμασταν όλοι με την απορία και περιμέναμε να μάθουμε επιτέλους τι στο καλό έκανε η Kate, όταν μαθαίνει ο Jack ότι αυτή ήταν η κρατούμενη, αυτή θέλει να του πει τι έκανε αλλά αυτός δεν θέλει να ακούσει. Σε μεταγενέστερο επεισόδιο όμως τα παίρνει λίγο στο κρανίο και την ρωτάει. Δεν νομίζω να αμφιβάλει κανείς πως θα μάθουμε κάποια στιγμή τι ακριβώς έγινε με τον Aaron... Απλά θα τραβήξει ίσως λίγο παραπάνω από όσο θα θέλαμε. Πάντως νομίζω πως ο Jack στη συγκεκριμένη φάση πάει με τα νερά όλων προκειμένου να γυρίσουν πίσω... μετά θα αρχίσει το πανηγύρι... epp

ΥΓ. Xif, βλέποντας το επεισόδιο περίμενα καινούριο avatar με τον Ben σε στάση προσευχής... epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 8:50 pm

-Θελεις ακομα να γυρισουμε στο απομονομενο, γεματο μυστηρια και θανατο νησι που ειχαμε πεσει πριν 3 χρονια;
-Ναι! Μα εσυ δεν κουβαλουσες παντου τον ανηψιο μου, αποκαλωντας τον γιο σου;
-Αν θες να παμε στο νησι δεν θα με ξαναρωτησεις ποτε, μα ποτε, τι απεγινε ο μοναχοανηψιος σου.
-...ΟΚ

And the award of "Best oncle of the world" goes to...
Jack Shephard
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x06 - "316"   Lost 5x06 - "316" - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 20, 2009 9:08 pm

Ελάτε τώρα... υπερβάλετε...
Λίγο που δεν θέλει να ρισκάρει να αλλάξει γνώμη η Kate για το γυρισμό στο νησί...
Λίγο που την βλέπει έτοιμη να του κάτσει... tong
Σιγά μην την πίεζε τη συγκεκριμένη στιγμή για εξηγήσεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x06 - "316"
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: