Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened

Πήγαινε κάτω 
+5
Achara
tasoskratos
Elle1
cypher80b
xifomaxos
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Άριστο
Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Vote_lcap63%Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Vote_rcap
 63% [ 5 ]
Πολύ Καλό
Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Vote_lcap37%Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Vote_rcap
 37% [ 3 ]
Καλό
Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Vote_lcap0%Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μέτριο
Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Vote_lcap0%Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Vote_lcap0%Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 8
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΤετ Απρ 01, 2009 9:26 pm

Eπεισόδιο 5x11 - Whatever Happened, Happend

Περίληψη
Σπόιλερ:

Promos/Sneak Peaks







Download links

Σπόιλερ:

Οδηγίες προς Lostaholics

1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... 8 μήνες έχει να γελάσει το χειλάκι μας tong
5. Σχόλια - Παρατηρήσεις για την λειτουργία αυτής της ενότητας μπορείτε να κάνετε στο γενικό thread. Δεν ανοίγαμε και πέρσι τέτοιο thread οπότε η άποψη σας μετράει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 6:39 am

thumbss thumbss thumbss
Σπόιλερ:

Αυτά για αρχή....!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 7:05 am

shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk OMG!!!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 11:32 am

Καλόοοοοοοοο..... Με άρεσε!

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 3:15 pm

Μπορώ να γκρινιάξω λίγο? epp

Σπόιλερ:
Εδώ ο κόσμος καίγεται και το ... χτενίζεται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 3:48 pm

tasoskratos έγραψε:
Μπορώ να γκρινιάξω λίγο? epp

Φυσικά και μπορείς tong


Σπόιλερ:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cypher80b στις Πεμ Απρ 02, 2009 4:50 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 3:51 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 3:59 pm

Με πρόλαβε η Elle ενώ έκανα edit για το θέμα Smile
Σπόιλερ:

Θα συμφωνήσω με την Elle. Όσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο. Δεν θα ήθελα να κουβαλάμε τέτοια θέματα στην τελευταία σεζόν...

Edit:
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 5:25 pm

λοιπον για πειτε μου απο που να αρχισω?
απο τις υπεροχες 2 σκηνες η απο το κραξιμο
στον all time αγαπημενο μου χαρακτηρα που φροντισαν να τον κανουν
ιδιο με τον all time χειροτερο μου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 5:57 pm

Και από τα 2... Αφού μας πείς πρώτα ποιός είναι ο χειρότερος σου χαρακτήρας...

Ελπίζω να μην πείς ο Johnny aaaaa tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 6:07 pm

Αchara να αρχίσεις από την αλλαγή υποκαμίσου....ξέρεις εσύ tong

Τaso θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους για την αναγκαιότητα να μάθουμε τι στο καλό έγινε με τον μικρό. Ομολογώ πως στη σκηνή με το super market για λίγο πίστεψα πως κάποιος της το πήρε. Και νομίζω ήταν από τα καλύτερα fb της Kate... και τώρα δεν χρειάζεται να ξαναδούμε το βλαμμένο ever again demon

Αυτό που είχε πει ο Charles "I know who you are boy. I know what you are" παίρνει ελαφρώς διαφορετικές διαστάσεις μετά το τέλος αυτού του επεισοδίου, γιατί ότι και αν γίνει εκεί μέσα σίγουρα ο Βen δε θα βγει 100% άνθρωπος (προσωπική εκτίμηση).
Δεν είναι απλός τραυματίας, η κατάστασή του είναι μη αναστρέψιμη. Ουσιαστικά αναστήθηκε...

Έτσι όπως κοίταξε τον Locke δεν ξέρω αν τελικά περίμενε ότι θα επέστρεφε στη ζωή ή ήταν ακόμα ζαλισμένος από το κουπί ή νόμιζε πως πέθανε... Θέλω να πιστεύω όμως πως θα είναι ειλικρινής μαζί του...τουλάχιστον για κάποιο διάστημα tong O John πάντως φαινόταν να το διασκεδάζει.

Τέλος γι ακόμα μια φορά μένουμε με το ερώτημα: Υπάρχει ελεύθερη βούληση ή όλα είναι πεπρωμένο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 6:51 pm

λοιπον καταρχας βαζω πενθιμο αβαταρ για να τιμησω τη μνημη του πολυαγαπημενου μου γιατρου- man of science.
Κραξιμο στον Τζακ(μεγαλη απογοητευση btw)
Σπόιλερ:

Θα σουρω κι αλλα μολις θυμηθω,εχω ραμματα για τη γουνα του.
Damon θα το πληρωσεις ετσι? bring him back klama


τελος παντων. παμε στα καλα τωρα.

Τι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ σκηνη αυτη με τον Ριτσαρντ?[αυτος στο ναο μενει?του ραβει πουκαμισα
ο smokey?].Ποπο εκει που ειχε τον Μπεν αγκαλια και τον κοιταζε ενω ηταν ακομα αθωος,
και το προσωπο του που εδειχνε την λυπη του γι αυτο που προκειται να γινει.
Αλλα θελω πιο πολυ Ριτσαρντ ρε γμτ, δεν τον δειχνουν πολυ. "δε δινω λογαριασμο σε αυτους τους 2 θεος.Θεος απλα.&-
Θα επανελθω και σε αυτον ,3 εβδομαδες μας ελειψε

Και η αλλη σκηνη με τον Μπεν και τον Λοκ?χαχαχαχαχαχχα
Σπόιλερ:

Λοιπον παρα την απογοητευση μου[δεν εχω παρει μεγαλυτερη απογοητευση απο το λοστ
μεχρι τωρα] , θα ψηφισω αριστο για το επεισοδιο,γιατι μαθαμε αρκετα και ξεκαθαρισαν καποια πραγματα πιστευω. Κατα τη γνωμη μου ισχυουν τα εξης:

1. Οι αρχηγοι στο νησι ειναι αναλωσιμοι. Το νησι τους εκμεταλλευεται και τους αναθετει
μια συγκεκριμενη αποστολη[ισως οχι την ιδια καθε φορα].ΜΕτα τους πεταει και παμε γι αλλα.
Ετσι εγινε με τον Τσαρλς και με τον ΜΠεν. Οι αρχηγοι εχουν ημερομηνια ληξης,η οποια
ειναι γνωστη πριν ακομα γινουν αρχηγοι,εκτος ισως απο τον μοναδικο,τον "εκλεκτο"
ΑΝ υπαρχει. ΓΙ αυτο ισως ο Ριτσαρντ δεν ειναι αρχηγος, αλλα τους επιλεγει καθε φορα.
Βασικα δεν τους επιλεγει,απλα ειναι σε θεση να καταλαβει ποιον αρχηγο και ΤΙ αρχηγο θελει το νησι.

2. Το νησι ειχε αναγκη απο καποιον που θακαθαριζε τον τοπο απο παρεισακτους.
Απο καποιον ανηλεη που θα εκανε τα παντα για να εκπληρωθει το θελημα του νησιου.
ΚΑι βρηκε τον Μπεν.Εφτιαξε τον Μπεν. Φυσικα και μπορουσε να τον σωσει χωρις ανταλλαγμα
οπως απειρες φορες εσωσε τον Λοκ.Αλλα τοτε η αποστολη απαιτουσε καποιον που θα εκανε
τη βρωμικη δουλεια. Κι αν ο ΜΠεν δεν ειχε γινει αυτος που εγινε, δε θα ηταν αρχηγος
των others, δε θα μπορουσε να το κανει αυτο. Δε θελει το νησι την καλη πλευρα του Μπεν.
Μονο να τον χρησιμοποιησει και να τον πεταξει. ΓΙα τον επομενο που ειτε θα του ανατεθει
η επομενη αποστολη ειτε θα ειναι ο μονιμος αρχηγος, ο "εκλεκτος"(Λοκ).

3. Ο Λοκ αντιθετως, δεν επρεπε να ειναι ετσι.Δεν επρεπε να σκοτωσει αυτος τον πατερα του.
Επρεπε να ιεναι καλος και αγαθος και με τυφλη πιστη στο νησι. Δεν πρεπει να διαλεξει
το μαχαιρι οταν ειναι μικρος,δεν τον θελουν για να σκοτωνει. Εχει ηδη καθαρισει ο προηγουμενος. Το νησι θελει τον Λοκ οπως ειναι. Και επιμενει να τον θεραπευει χωρις
κανενα ανταλλαγμα.

4. Τεινω να πιστεψω οτι το νησι ειναι κακο, κρινοντας απο τα παραπανω. Δηλαδη ειμαι σχεδον σιγουρη. Οι others απο την αλλη,παραπενουν μυστηριο.Διαλεγουν τους πιο
αγαθους και καλους υποτιθεται αλλα απο την αλλη ο Ριτσαρντ λεει οτι ο Μπεν θα χασει
ολη του την αθωοτητα και θα σαν κι αυτους. Αρα? scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 7:04 pm

roftl roftl roftl roftl

Achara τον στόλησες τον γιατρό... respect

Μην ανυσυχείς όμως σύντομα θα είναι ο παλιός του εαυτός... Δυστυχώς για εμάς που γουστάρουμε να τον βλέπουμε έτσι...

Πάντως δεν μπορείς να πεις... Νυκοκύρης ο γιατρός... μέχρι και πιάτα έπλενε στο επεισόδιο...

Για να αφήσουμε όμως την πλάκα, πιστεύω πως τόσο ο Locke όσο και ο Jack έβαλαν νερό στο κρασί τους όσον αφορά το "Man of Science vs Man of Faith".

Ο γιατρός όμως ίσως να το νέρωσε πολύ... Προς το παρόν όμως εγώ θέλω να δω τον "Man of Knowledge"... Πραγματικά για πρώτη ίσως φορά φέτος, δεν μπορώ να περιμένω για το επόμενο επεισόδιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 7:08 pm

Achara respect respect respect έλιωσα στο γέλιο με τα όσα έχωσες στον γιατρό και με την περιγραφή της σκηνής με τον Locke roftl roftl

Θα συμφωνήσω με το ότι οι αρχηγοί είναι αναλώσιμοι, το μόνο που θα προσθέσω είναι πως δεν ξέρουμε ακόμα αν υπάρχει ή όχι κάποιο αντάλλαγμα που πρέπει να πληρώσει ο John... Προσωπική μου άποψη είναι ότι πρέπει και αυτός να δώσει ή να κάνει κάτι...ή το έχει κάνει στο παρελθόν...Θα δούμε

Achara έγραψε:
Τι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ σκηνη αυτη με τον Ριτσαρντ?[αυτος στο ναο μενει?του ραβει πουκαμισα
ο smokey?].Ποπο εκει που ειχε τον Μπεν αγκαλια και τον κοιταζε ενω ηταν ακομα αθωος,
και το προσωπο του που εδειχνε την λυπη του γι αυτο που προκειται να γινει.

Συμφωνώ, πολύ ωραία σκηνή...Φαινόταν πως δεν το ήθελε αλλά δεν είχε άλλη επιλογή...Μου έδωσε την αίσθηση ότι τον είχε συμπαθήσει τον μικρό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 8:44 pm

Πο πο Achara, του τα 'σουρες καλά του γιατρού... Όχι ότι δεν του άξιζε...
Γενικά τον βρίσκω πολύ υποτονικό. Ας γίνει Man of Faith, αλλά ας ξυπνήσει λίγο please!
Ειδικά εκεί που του λέει ο Sawyer ότι αν δεν βοηθήσει τον Ben θα πεθάνει, περίμενα να μας "φτιάξει" με καμιά ατάκα σε στυλ Ben (τύπου so? ή who cares?) αλλά πού τέτοια τύχη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠεμ Απρ 02, 2009 11:25 pm

thanks gz τι να κανω κι εγω μεσα στην απελπισια μου epp
cypher μακαρι να αλλαξει μυαλα,να βγαλω κι εγω τα μαυρα απο το αβαταρ
[κι εχω ενα ωραιο αβαταρ υποψην, αν και παιζει να με προλαβει η ξιφ]
Elle τι περιμενες να ακουσεις?χααχχαχαχαα νταξει ειπαμε να Λοκισει ,εσυ
ηθελες να Μπενισει κιολας! lolololo υποτονικος εινια οντως απο τοτε που ξαναπατησε το ποδι του στο νησι.βασικα οχι απο την αρχη της σεζον ετσι ειναι.

Ξιφ, φαινοταν οτι τον ειχε συμπαθησει απο τοτε που τον ειχε πρωτοσυναντησει
πιστευω.Παντως ειναι αξαιρετικα εκφραστικος ο Carbonell, μπραβο redface

επισης μαλλον το τετραγωνο εγινε τριγωνο [εφυγε ο συγχωρεμενος]
αλλα δε θα το σχολιασω,γιατι οι τελευταιες σκηνες ηταν μαγικες bunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠαρ Απρ 03, 2009 12:53 am

Ένα έχω να πω για το επεισόδιο:


ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ!

Μπορεί να τον κατηγορείτε ότι έγινε της πίστης, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έγινε Λοκ. Ο Λοκ 9/10 εμφανίζεται ως άλογο ον, ως κάποιος που μπορεί να ξεγελάσει μέχρι και ο Άαρων. Με τον Τζακ όμως, είναι αλλιώς. Μπορεί να εμφανίστηκε ως άτομο που έχει πίστη στο Νησί, αλλά η απόφαση του να αφήσει τον Μπεν να ψοφήσει είναι 100% δική του. Ούτε το Νησί του είπε "κάνε αυτό", ούτε χτυπιόταν και ούρλιαζε ζητώντας οδηγίες σαν τον Λοκ. Για 1η φορά μετά από καιρό, ήταν ο Τζακ που αγαπήσαμε, ο Τζακ που λατρέψαμε, ο Τζακ ο ηγέτης!

Για 1η φορά σε αυτόν τον κύκλο, το βλέμμα του δεν φώναζε "κακομοίρης".
Το σχέδιο του Τζακ θα πετύχαινε, μόνο που δεν υπολόγισε ότι παντού υπάρχει μία γυναίκα (2 εν προκειμένω) που θα φυτρώσει εκεί που δεν την σπέρνουν και θα τα κάνει σαν τα μούτρα της.
Και θα διαφωνήσω με την Ξιφ, τον Μπεν δεν τον έκανε έτσι ο Τζακ, η Κέιτ και ο Σόγιερ τον κάνανε, που ενώ ο Ρίτσαρντ τους εξήγησε τι θα πάθαινε ο Μπεν, αυτοί επέλεξαν να τον αφήσουν εκεί.


jack jack jack jack jack jack jack jack


Αυτά προς το παρόν, αύριο θα επιστρέψω με τα σοβαρά σχόλια. (γιατί στην πραγματικότητα κανέναν δεν νοιάζει τι κάνουν ο Τζακ, ο Σόγιερ, ο Χέρλι κτλ. Αλλού είναι το ζουμί, όχι στους χαρακτήρες)

ΥΓ. Achara με τον κηδεμόνα σου αύριο. tong

ΥΓ2. Έκθεση έγραψα... Και δεν ήταν καν τα "σοβαρά" σχόλια αυτά lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠαρ Απρ 03, 2009 1:29 am

Ανέλπιστα πολύ καλό επεισόδιο αν και Καιτς+ουλικό επεισόδιο και αυτό του δίνει ( για μένα τουλάχιστον ) ακόμα περισσότερο πόντους ( για αυτό ψήφισα άριστο tong ) .

1ον Να αγιάσει το στόμα της Ιουλίας respect για αυτά που είπε στον παρτάκια . Σε 2 καίρια σημεία του την είπε για τα καλά :

α) Στο ότι έχει επίγνωση του τι παίζει ανάμεσα σε Sawyer & Kate και ορισμένες φορές είναι σαν θέλοντας ή μη να δίνει τις ευλογίες της και αυτή demon .

β) Στο ότι χωρίς χωρίς περιστροφές του είπε με λίγα λόγια αυτό που πραγματικά είναι . Δηλαδή 1 κομπλεξικός παρτάκιας που το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι οι όσο γίνεται δυνατόν περισσότερες επεϋφημίες και τίποτα παραπάνω .

2ον Είναι η 1-ική φορά που βλέπουμε την Καιτς+ούλα να σκέφτεται μόνο τους άλλους και καθόλου την πάρτη της με εξέπληξε ευχάριστα αυτή η ανθρωπιά που έδειξε thumbss .

3ον Το 1-ικο ίσως μελανο σημείο του επεισοδίου για μένα ήταν .... ( ΟΧΙ δεν ήταν το αριστερό - δεξί που έκανε η σφαίρα ) ... αλλά το Hurley-Miles . Ειλικρινά 1η φορά σκυλοβαρέθηκα τόσο πολύ σκηνή με Hugo ( είναι και η αδυναμία μου ) . Δεν μου άρεσε καθόλου η όλη συζήτηση και μου φάνηκε πολύ φτηνιάρικη κακοφτιαγμένη αντιγραφή από το ΕΠΙΚΟΤΑΤΟ " The Kingdom " του Lars Von Trier .

4ον Στην σκηνή του supermarket με την ξανθούλα χάζεψα εντελώς shokkkkkk . Κατευθείαν στην Claire πήγε ο νους μου .

5ον Αν και ξέρω ότι θα το μετανιώσω αργότερα αυτό αλλά είναι η 1η φορά που μου άρεσε τόσο υπερβολικά η Lily στον τρόπο που έπαιζε scratch . Η σκηνή του αποχαιρετισμού ήταν klama ( εντάξει όχι τόσο πολύ αλλά την απέδωσε με εξαιρετικό τρόπο ) .

6ον Αυτό που δεν μου κάθεται καλά ήταν η σκηνή με τον ζαμανφου βαφοματάκια ( τελικά αυτός σε ποιόν λογοδοτεί ;;; ) .

7ον Για να περάσει 1 επίσκεψη ο Smokey στην Cassidy να της ξηγήσει 2 φωνήεν περί δειλίας και θάρρους wink .

8ον Το άριστο αυτό επεισόδιο για μένα τελείωσε εκεί που δείχνει τον chief να κοιμάται roftl . Τα υπόλοιπα 2-ρόλεπτα δεν τα βάζω γιατί από άριστο πηγαίνει χάλια κατευθείαν το επεισόδιο coolgum .

9ον Άσχετο σχετικό αλλά το κομμάτι του αποχαιρετισμού έχω την εντύπωση πως το έχουμε ακούσει πάλι στην σειρά . Όποιος ξέρει ποιό είναι ή ακόμα καλύτερα το έχει για να το βάλει να το έχουμε και εμείς redface .

Έδιτ : Τα είπε όλα η Ιουλία Morpheas " τουλάχιστον αυτοί νοιάστηκαν " προκάρααα roftl lol! yahoooo . Ηθικός αυτουργός και πάλι ο " θέλω επεϋφημίες πιο πολλές επεϋφημίες θέλω θέλω θέλω " . Πλάκα πλάκα έχω αρχίσει να λατρεύω Ιουλία στον 5ον κύκλο redface tong lolololo .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Gonzo στις Παρ Απρ 03, 2009 1:36 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠαρ Απρ 03, 2009 6:36 am

morphea είδες το ίδιο επεισόδιο με τους υπόλοιπους; tong tong
Ο Jack δεν έχει πίστη στο νησί, έχει τσαντιστεί γιατί νόμιζε πως μόλις θα γύριζε θα του έστρωναν κόκκινο χαλί και θα τον υποδέχονταν σαν Μεσσία... Και μόλις είδε ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι, μόλις είδε το status του Sawyer και άκουσε και την κριτική του, αποφάσισε να το παίξει αδιάφορος. Δεν το κάνει γιατί έχει πίστη αλλά γιατί θέλει παρακάλια και ικεσίες...

m0rpheas έγραψε:
Το σχέδιο του Τζακ θα πετύχαινε, μόνο που δεν υπολόγισε ότι παντού υπάρχει μία γυναίκα (2 εν προκειμένω) που θα φυτρώσει εκεί που δεν την σπέρνουν και θα τα κάνει σαν τα μούτρα της.
Δε συμπαθείς και πολύ τις γυναίκες, έτσι;

Gonzo συμφωνώ σχεδόν με όλα όσα έγραψες, εκτός από αυτά για τη σκηνή Hurley - Miles (που βοήθησε πολύ τους απλούς θεατές) και για τον Richard...

Tελικά πότε θα δούμε σε ποιον λογοδοτεί ο Ricardo;

Achara το avatar που θες είναι Richardo - Benjamin?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠαρ Απρ 03, 2009 6:45 am

Αν έβλεπες το " The Kingdom " θα σου χτυπούσε πολύ άσχημα xif . Απλά αντί για υπόγειο νοσοκομείου και πλύσιμο πιάτων από άτομα με σύνδρομο down είχαμε απλά 1 δωμάτιο όπου όλοι ήταν μέσα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠαρ Απρ 03, 2009 7:45 am

Achara έγραψε:
Elle τι περιμενες να ακουσεις?χααχχαχαχαα νταξει ειπαμε να Λοκισει ,εσυ
ηθελες να Μπενισει κιολας! lolololo υποτονικος εινια οντως απο τοτε που ξαναπατησε το ποδι του στο νησι.βασικα οχι απο την αρχη της σεζον ετσι ειναι.
Να Λοκίσει, να Μπενίσει... ότι να 'ναι... Να ξυπνήσει είναι το θέμα. Δεν τον μπορώ άλλο έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠαρ Απρ 03, 2009 7:46 am

οχι, διαφωνω εδω, ο Τζακ σιγουρα εκεινη τη στιγμη πιστευε στο νησι.
Τσαμπα το εφαγε το βρισιμο λετε?
Δεν τον ειδατε μεσα στο αεροπλανο με αυτο το ΒλαμεΛοκ υφος να
λεει "μα δεν ειναι περιεργο που μαζευτηκαμε ολοι εδω?σαν καποιος να μας εφερε[κατι τετοιο}".Μετα διαβασε το γραμμα του βλαμμενου και εχει ενοχες,
μετα βλεπει οτι το νησι δεν το θελει σαν γιατρο, μετα του λενε ολοι ποσες βλακιες εκανε οταν ηταν man of science, μετα θυμηθηκε που εγχειρησε τον Μπεν και λεει
"το νησι τον αρρωστησε κι εγω πηγα και τον εγχειρησα. Μηπως δεν επρεπε?".
ΠΟλυ θελει ο ανθρωπος να το χασει? klama
Και οταν ειπε "το νησι θα αποφασισει" και "ψαχνω να βρω τον προορισμο μου"
ηταν αρκετα πειστικος whip
Κανενας εγωισμος δε θα μπορουσε να ξεπερασει την εμμονη του να
φτιαχνει τα παντα, προκειται για κατι ποιο ισχυρο.
Αλλωστε οι παραγωγοι ειχαν πει αυτο που ειπε κι ο Cypher, οτι θα ριξουν
νερο στο κρασι τους ο Λοκ κι ο Τζακ αλλα δεν περιμενα με τπτ ο Τζακ
να γινει τοσο πολυ.........

Μορφεα ο Τζακ δεν ειχε σχεδιο, δεν ειναι οτι ηθελε να τον αφησει να πεθανει,
απλα ηθελε να αφησει το νησι να τον κανει οτι θελει,οπως και εγινε.
να ερθω με τον ΡΙτσαρντ,αντι για τους κηδεμονες μου? redface

ξιφ ναι αυτο θα εβαζα αλλα δεν μπορω εχω πενθος klama
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠαρ Απρ 03, 2009 8:24 am

Aπό τον Richard μάθαμε ότι το 1977 η Ellie και ο Charles είναι στο νησι, αυτό σημαίνει ότι o Daniel και η Penny γεννήθηκαν στο νησί... Όταν ο Des συνάντησε την Penny το 1994, σίγουρα δεν ήταν 17 χρονών, επομένως γεννήθηκε πριν το 1977 και το ίδιο ισχύει και για τον Daniel Suspect

edit: Achara άσε το πένθος και βάλε avatar, βάλε avatar σου λέω lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠαρ Απρ 03, 2009 8:32 am

Ξαναείδα τη σκηνή με τον Ρίτσαρντ να παίρνει τον Μπεν.
Ήθελα να επιβεβαιώσω αυτό που μου φάνηκε περίεργο και την πρώτη φορά.

Λέει ένας στον Ριτς, "να το πούμε στην Έλλη, γιατί αν το μάθει ο Τσαρλς..."

Και το ερώτημα που αυτόματα δημιουργείται, είναι το εξής. Γιατί να μην το πούνε κατευθείαν στον Τσαρλς;
Είναι μεν εμφανές ότι ο Τσαρλς είναι ο αρχηγός, αλλά επίσης μου φαίνεται πως δεν είναι με τους υπόλοιπους εκείνη τη στιγμή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened   Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened EmptyΠαρ Απρ 03, 2009 8:42 am

ενταξει ξιφ με επεισες...θα το βαλω αυριο redface
Μορφεα εχω ακριβως την ιδια εντυπωση. Φαινεται σαν ο τσαρλς να μην ειναι εκει
και σαν να εχει αφησει την Ελλη κατι σαν "αντικαταστατρια", μαλλον επειδη ειναι
γυναικα του, γιατι φαινεται οτι ο Τσαρλς αν το μαθει θα το μαθει μεσω της Ελλης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x11 - Whatever Happened, Happened
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: