Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x12 - Dead is Dead

Πήγαινε κάτω 
+6
JamesFord
Elle1
tasoskratos
cypher80b
Gonzo
xifomaxos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο
Άριστο
Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Vote_lcap90%Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Vote_rcap
 90% [ 9 ]
Πολύ καλό
Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καλό
Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μέτριο
Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Vote_rcap
 10% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 10
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 7:04 am

ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΙΣΧΟΣ


Θα προτιμούσα 1234567890 φορές να :

1ον Υποστηρίξω Blair στο Gossip Girl .

2ον Να γίνω ποζεράς των Peyton & Haley στο One Tree Hill .

3ον Να πω ότι έχει ταλέντο ( που δεν έχει tong ) όλο το cast του 90210 .

4ον Να δω ότι υπάρχει από Best Φώλα Globally μέσα σε 1 μέρα και μετά να ΄μαι FRAK FRAK FRAK FRAK FRAK FRAK .

5ον Να γράψω τόμους εκθέσεων ιδεών για το " μεγαλείο " των Stranger in a Strange Land ~ Exposé ~ The Constant ~ Something nice back home roftl .

Αρνούμαι να σχολιάσω το ΑΙΣΧΟΣ των ΑΙΣΧΩΝ .

Εννοείται πως μετά αφού άντεξα το μαρτύριο αυτό τζουπππ κατευθείαν στον κάδο και διαγραφή και από αυτόν mmm3 fu mad .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 7:18 am

Εμ...μήπως να μας πεις γιατί το λες αίσχος;;;; scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 7:54 am

Οι κονσέρβες φταίνε... tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 8:48 am

Το λοιπόν στο ερώτημα ποιά μπορεί να είναι η Ilana, τι κάνει στο νησί και γιατί ξεκινά πόλεμο, νομίζω έχω μια θεωρεία... Που μπορεί να ακούγεται κάπως αλλά δεν είναι καθόλου απίθανη...

Καταρχήν θέλω να πω πως ο Charles φαίνεται πως στον πόλεμο που έρχεται θέλει το συμφέρον του νησιού. Προς το παρόν δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω αυτά που είπε στον Locke στο "The Life And Death of Jeremy Bentham", οπότε κρατάω μια πισινή για τον αν τελικά η Ilana δουλεύει για αυτόν, αν και από το επεισόδιο του Sayid και μετά, ήμουν σχεδόν σίγουρος...

Οπότε πάνω σε αυτό και σε όσα προηγήθηκαν της σεζόν, έρχομαι να κτήσω την θεωρεία μου. Αν λοιπόν δεν την έστειλε ο Widmore, τότε ποιός; Μια πιθανή απάντηση θα ήταν η DHARMA. Θα μου πείτε εμ; τι;

Όμως για θυμηθείτε λίγο τι έγινε στο παιχνίδι (ή για την ακρίβεια τι θα γινόταν). Το σενάριο του παιχνιδιού έλεγε πως η Dharma δημιουργείτε ξανά και δουλεύει πάνω σε ένα project, μετά που λαμβάνει ένα παράξενο βίντεο από τον Pierre Chang το οποίο λέει πως τα ταξίδια στον χρόνο ισχύουν... Και μάλιστα στο βίντεο ακούγεται και η φωνή κάποιου που μοιάζει να είναι ο Faraday... Οπότε λογικό μου φαίνεται οι άνθρωποι της Dharma να ετοίμασαν την επιστροφή τους στο νησί... Στέλνοντας πρώτα μια ομάδα για να δει ποιά είναι η κατάσταση του νησιού...

Στη συνέχεια ακολουθούν spoilers οπότε όσοι δεν διαβάζετε μην το δείτε. Αυτό που ήθελα να πώ το καταλάβατε...

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 10:48 am

Ωραία θεωρία thumbss thumbss

Μετά από αυτό το επεισόδιο είμαι πολύ περίεργη να δω το που θα πάει ο χαρακτήρας του Ben. Γιατί μου φαίνεται δύσκολο να κάτσει ήσυχος και να ακολουθήσει τις εντολές του Smokey...και θα ήταν και μια χάλια τροπή για τον χαρακτήρα...
Πιστεύω πως δυο επιλογές υπάρχουν:
-να πεθάνει προστατεύοντας κάποιον ή κάτι και έτσι στο τέλος να γίνει ήρωας
-να γίνει ο απόλυτος κακός και να συμμαχήσει με τους εχθρούς προκειμένου να ανατρέψει τον Ben
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 10:58 am

Ότι και να πεις, αφού δεν έβαλες ακόμη τον Τιτανομέγιστο με φράντζα... thumbdown
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 11:07 am

Δε μ'άρεσε με τη φράντζα tong Προτιμώ τα καρφάκια epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 11:20 am

Παράθεση :
Δε μ'άρεσε με τη φράντζα

Ναι, σαν τον Sakis ήταν στο Alter Ego lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 12:54 pm

Ένα άρθρο του popular mechanics για το επεισόδιο:

http://find815greece.blogspot.com/2009/04/to-dead-is-dead-popular-mechanics.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 1:12 pm

Thanks Cypher.
Αυτό όιπόν σημαίνει πως οι κύριοι κάνουν μια χαρά την δουλειά τους.
Κάτι που μοιάζει, λίγο, κάτι που μοιάζει αρκετά με Αιγυπτιακή Αρχαιολογία, αλλά μπορεί και να μην έχει σχέση.
Λογικό το βρίσκω. Δείχνοντας κάτι ΄΄γνωστο΄΄, αυτομάτως αρχίζει να αποκαλύπτεται το Νησί και κάτι τέτοιο φαντάζομαι δεν θα ήθελαν με τίποτα να γίνει. Κάποια στιγμή θα γίνει βέβαια, αλλά προς το παρών είναι νωρίς ακόμη.
Πάρτε λοιπόν να ασχολείστε.
Πολλές φορές έχω πει ότι, άγαλμα-καπνός- λογότυπο σέκτας στον κορμό του δέντρου και στην πλάτη της Τζούλιετ, δύσκολα μπαίνουν μαζί σε ένα τσουβάλι.
Εξάλλου και τα περί Νησιού, μπερδεμένα στοιχεία είναι.

Αυτό που απασχολεί πλέον είναι το τι γίνεται από εδώ και πέρα. Βάζει λουράκι ο Μπεν και δίνει την άκρη του στον αθάνατο Τζον Λοκ? ή το κάνει και στην πρώτη ευκαιρία του δαγνάνει το χέρι από τον ώμο? epp
Μήπως πάλι τον ακολουθεί πιστά και μόλις έρεθι η κατάλληλη ώρα τον ρίχνει στην παγίδα που του έχει στήσει?
Το πιο παράξενο πράγμα είναι να έφτασε ο Μπεν στο Νησί χωρίς σχέδιο. Να επέστρεψε χωρίς κάποιος να τον περιμένει. Τον είδατε με τι προθυμία ήθελε να βοηθήσει τα λαμόγια με το κουτί τους?
Την δικαιολογία ΄΄Γύρισα για να κριθώ΄΄ χμμμ.
Μήπως πάλι δεν είναι απόλυτα ειλικρινής? ben

θα το ΄΄κυκλοφορήσω΄΄ και εδώ

Benjamin Linus τι κουβαλάς στο τσαντάκι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 2:19 pm

Elle1 έγραψε:
Οι κονσέρβες φταίνε... tong

Η βλακεία που τους δέρνει φταίει γιατί σε λίγο θα μας βγάλουν τον Wid ( που εξαιτίας της ψύχωσης που είχε με το να σκοτώσει την Alex όταν ήταν μωρό, μπορεί να άργησε μερικά χρονάκια αλλά το κατάφερε αυτό που ήθελε να κάνει όσο ήταν στο νησί ) Αγγελούδι μη χ ... mad .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 2:29 pm

O Ben είναι έξυπνος και υπομονετικός...ελπίζω αυτές οι αρετές του να υπερισχύσουν της παιδικής συμπεριφοράς που δείχνει όταν ζηλεύει.

Taso το σχέδιό του προφανώς ήταν να κριθεί και αν επιζούσε να επέστρεφε στους δικούς του... Κάτι που θα κάνει και τώρα, μόνο που θα έχει παρέα τον Johny... Είμαι σίγουρη πως όταν ο Richard μάθει πως το τέρας τον άφησε να ζήσει δεν θα έχει πρόβλημα να τον δεχτεί πίσω...Πόσο μάλλον όταν αρχηγός θα είναι ο πολυαγαπημένος του... Rolling Eyes
Υποθέτω πως θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε αν ο John θα ανταποκριθεί στις προσδοκίες του νησιού

Gonzo μα αυτό το επεισόδιο σκιαγράφησε τον Widmore ως κακό ή τουλάχιστον ως τον πιο κακό ανάμεσα σε αυτόν και τον Ben....

edit: Επίσης μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η επιλογή λέξεων από το Smokey/Alex "θα σε κυνηγήσω και θα σε καταστρέψω" όχι "σκοτώσω", "δολοφονήσω" αλλά "καταστρέψω". Ίσως δεν σημαίνει τίποτα, ίσως όμως σημαίνει κάτι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 3:29 pm

Παράθεση :
Taso το σχέδιό του προφανώς ήταν να κριθεί και αν επιζούσε να επέστρεφε στους δικούς του...

Πάνω κάτω το ίδιο λέει και ο Cypher. Λογικότατο μεν, όχι για τύπους σαν τον Μπεν δε.
Πιστεύω ότι έχει έναν Άσσο κρυμένο στο μανίκι του (μάλλον στο τσαντάκι του τον έχει).
Μετά από 4,5 χρόνια Lost δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο Αρχηγός επιστρέφει με ΄΄κατεβασμένα τα παντελόνια΄΄.
Εσείς βέβαια θα μου απαντήστε πως δεν έχει άλλη επιλογή. Απλά περίμενε 3 χρόνια τις κατάλληλες προϋποθέσεις και τελικά επέστρεψε, σπάνοντας τους κανόνες.
Αυτοί οι κανόνες πια mmm3
Φαντάζεται κανείς ότι με το που πατούσε το πόδι του στο Νησί θα του την έπεφτε ο καπνός. Επ, τι θέλεις εσύ εδώ, για πάμε για κρίση.
Λοιπόν, εμένα αυτή είναι η άποψη μου φίλες & φίλοι.
Benjamin Linus χωρίς σχέδιο είναι Πάσχα χωρίς κοκορέτσι + Αρνί στην σούβλα+ μαγειρίτσα.
Θα δείξει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 4:05 pm

tasoskratos έγραψε:

Benjamin Linus χωρίς σχέδιο είναι Πάσχα χωρίς κοκορέτσι + Αρνί στην σούβλα+ μαγειρίτσα.
Θα δείξει....

Mόνο που στο νησί γιορτάζουν την ανάσταση του Locke, και στο δικό του πάσχα σουβλίζουν αγριογούρουνα tong tong tong

edit: Παίρνω πίσω αυτό που έλεγα την προηγούμενη εβδομάδα, τελικά δε μου έλειψε και τόσο πολύ ο John tong lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 5:07 pm

Όχι εκεί εκεί να τον τρώμε στην μάπα τον Βεφοκρίστιαν και να ετοιμαζόμαστε για τον χορό του Ζαλόγγου :boooom: . klama klama klama θέλω και γω να φάω σφαίρα και σε 2-ρόλεπτο να επιστρέψω σαν Superman ooo aaaaa .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 5:40 pm

Παράθεση :
Mόνο που στο νησί γιορτάζουν την ανάσταση του Locke, και στο δικό του πάσχα σουβλίζουν αγριογούρουνα

Να δω τον Μπεν σε μια γωνίτσα, να του πετούν κανένα κοψίδι και να έχουν όοι φέρε τις μπύρες, καθάρισε εδώ, πλύνε εκεί...
Σαν την υπογραφή του Gonzo.
Ένας τέτοιος Μπεν είναι 100 φορές πιο επικίνδυνος.

Ο Λοκ κατάφερε και από απλά κακομοίρης και ολίγον συμπαθής, να γίνει μισητός. Το ότι για μια ακόμη φορά, μέχρι και πεθαμένο, τον χρησιμοποιούν, αργά ή γρήγορα θα το καταλάβει.

Τελικά, ο τίτλος του επεισοδίου για ποιόν ήταν?
Ανάσταση και κόκκινα αυγά (για να μην πω πράσινα άλογα)

Παράθεση :
O Ben είναι έξυπνος και υπομονετικός...ελπίζω αυτές οι αρετές του να υπερισχύσουν της παιδικής συμπεριφοράς που δείχνει όταν ζηλεύει.
Πλέον δεν υπάρχει θέμα ζήλειας. Υπάρχει άλλο θέμα και η εκδίκηση είναι πιάτο που τρώγεται κρύο. Από σερβίρισμα δε, τζέντλεμαν ο Τιτανομέγιστος.
Του ετοιμάζει ένα κουστούμι ο Τιτανομέγιστος....
και αυτόν και τον μέντορα του, τον Κρίστιαν.

Κόλαση το ντέρμπυ Ben Vs Locke


epp

Benjamin Linus τι κουβαλάς στο τσαντάκι???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Απρ 10, 2009 7:13 pm

Kαλα ε, το επισοδειο...... ΤΑ ΕΣΠΑΣΕ.......
respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect respect
Αν και με Μπεν cantric και χωρις τον Τζακ :mad2: ηταν respect ....
Τι να προτοπεις????
1ον....Η σκηνη που βλεπουν τον Λοκ φατσα μπαστουνι μπροστα τους πολλη lol! ...
Επισης ο Λοκ επεστρεψε γνωριζοντας πραγματα που δεν ηξερε πριν??? Suspect
Μας εξιγησε και γιατι ηταν ο Μπεν μεσα στα αιματα...
Καλα αφου δεν την σκοτωσε τελικα την Πεννι γιατι ειπε στην Σαν να του πει πως Λυπατε??? Suspect
Α, και καλα οι αλλοι απο το αεροπλανο πως την ειδανε? Suspect Αντε γιατι πολλη θαρος πηραν κ αυτοι.... tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 9:13 am

Lost_maniac έγραψε:

Καλα αφου δεν την σκοτωσε τελικα την Πεννι γιατι ειπε στην Σαν να του πει πως Λυπατε??? Suspect

Mάλλον γιατί τον πυροβόλησε...Μπορεί ο Des να τον χτύπησε, αλλά ήταν ήδη τραυματισμένος από τη σφαίρα....


Λέτε ο Christian να περιμένει τον Locke για να του πάρει τα παππούτσια του; tong lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 9:36 am

1 σκηνή είχε το επεισόδιο που τρωγόταν και είχε τα φόντα να γίνει επική και την κατάστρεψαν με τις ταρζανιές και τις βλακείες τους οι άχρηστοι mad thumbdown Suspect .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 10:17 am

xifomaxos έγραψε:
Ωραία θεωρία thumbss thumbss

Μετά από αυτό το επεισόδιο είμαι πολύ περίεργη να δω το που θα πάει ο χαρακτήρας του Ben. Γιατί μου φαίνεται δύσκολο να κάτσει ήσυχος και να ακολουθήσει τις εντολές του Smokey...και θα ήταν και μια χάλια τροπή για τον χαρακτήρα...
Πιστεύω πως δυο επιλογές υπάρχουν:
-να πεθάνει προστατεύοντας κάποιον ή κάτι και έτσι στο τέλος να γίνει ήρωας
-να γίνει ο απόλυτος κακός και να συμμαχήσει με τους εχθρούς προκειμένου να ανατρέψει τον Ben

welcome to the they-destroyed-my-character fun club! epp
αν και επειδη και ο Μπεν εινια αγαπημενος, εγω εχω 2 συμμετοχες!

Και μενα μου αρεσε η θεωρια του Cypher , και μοιαζει και λογικο κιολας ο Τσαρλς να το
ηξερε και να μιλουσε γι αυτον τον πολεμο.
Δυσκολο ο Μπεν να γινει ηρωας, εκτος αν πεθανει προστατευοντας το νησι.
[btw να ανατρεψει τον Λοκ ενοοεις, κι αυτο θελω εγω να κανει demon demon]

Gonzo, οχι και αισχος το επεισοδιο!!! Θα σου αρεσει μαλλον το επομενο που εγω
θεωρω ψιλοαδιαφορο. [i love blair btw αλλα συμφωνω για το chanessa ].

Οσο για το τι βρισκεται στη σκια του αγαλματος, πιστευω εννοει περιμετρικα, δλδ
καπου γυρω γυρω σε αποσταση ιση με το υψος του αγαλματος η της σκιας του τελος παντων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 10:33 am

Καλημερα!
Τι να πω για αυτο το επεισοδειο; Ηταν τελειο!!!! respect respect respect
Οσο για τον Μπεν, οσοι τον μισουσαν δεν μπορουν να πουν κουβεντα πια και οσοι τον συμπαθουσαν απλα τον λατρεψαν!!!!!
Ο Λοκ, πολυ περιεργος μου φανηκε, για να δουμε οταν συναντηθει με τους αλλους θα τους πει τιποτα για το νησι;
Κατι μου λεει πως ο Τζεϊκομπ δεν υπαρχει πια, και την θεση του την εχει παρει ο Λοκ. Το περιεργο ειναι πως ο Κριστιαν λειτουργει σαν να εχει παρει την θεση του Τζεϊκομπ,αλλα ποιος του εδωσε αυτη την εξουσια; Ο καπνος; Και γιατι δεν γνωριζει τιποτα ο Μπεν για αυτον, αφου απο αυτα που ειπε στην Σαν δεν ξερει κανεναν αλλον που να εχει αναστησει το νησι!!!
Αν λεει αληθεια φυσικα!
Ο Κριστιαν αναστηθηκε οταν ο Μπεν ηταν ο αρχηγος του νησιου, αρα επρεπε να το ηξερε, ή κανω λαθος; scratch
Αυτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 2:46 pm

Α, επισης να πω πως το video game " via domus'' που ειχαν πει οι σεναριογραφοι πως δεν εχει σχεση με το τελος του lost και της θεωρις κ.τ.λ.
στην σκηνη με τον Μπεν και τον smokey, την ειχε και στο παιχνιδι....Ηταν 2,3 πιστες που επρεπε να παω μεσα στην σπιλια και ερχοταν μετα ο Smokey και γινοταν ακριβως το ιδιο μεχρι και το η φωτια εσβηνε.....
(Να προσθεσω οτι μου ειχαν σπασει τα νευρα αυτες οι πιστες 1 χρονο εκανα να τις περασω.... mad lol! )
Μηπως δεν ειναι και τοσο ασχετο και τυχαιο το game τελικα??????? Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 5:05 pm

ΜΑΙΡΗ έγραψε:
Μετα το 5 Χ 12 τι να πει κανεις;;;;;

Έλα μου ντε, αργεί και αυτή η μαμημένη η συνταγή από τον λακαμά ντοτόρε . Μου σώθηκαν όλα τα χαπάκια από χτες thumbdown . Αλλιώς πού να αντέξω Suspect sad :no: ;;;

Lost_maniac έγραψε:
για ενα απο τα καλητερα επισοδεια τις σεζον ολο και κατι θα βρει.... tong tong

Εεε ΟΧΙ και καλύτερο μην γράφουμε και ότι θέλουμε tong lol! roftl .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 5:20 pm

Gonzo αν θυμάμαι καλά ούτε το Constant σου άρεσε πουη θεωρείται το top επεισόδιο της σειράς lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 5:23 pm

Κατα την γνωμη μου το επεισοδιο ηταν απο τα τοπ της σεζον! Τι ηταν αυτο που σε χαλασε τοσο πολυ Gonzo; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x12 - Dead is Dead
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: