Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x12 - Dead is Dead

Πήγαινε κάτω 
+6
JamesFord
Elle1
tasoskratos
cypher80b
Gonzo
xifomaxos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο
Άριστο
Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Vote_lcap90%Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Vote_rcap
 90% [ 9 ]
Πολύ καλό
Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καλό
Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μέτριο
Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Vote_lcap10%Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Vote_rcap
 10% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 10
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 6:09 pm

Εννοείται πως ΟΧΙ xif, αλλά την Παρασκευή ήμουνα και εξακολουθώ να είμαι τόσο έξαλλος που έχασα ΤΣΑΜΠΑ + ΑΔΙΚΑ 43 λεπτά που ακόμα και το Constant να έβλεπα μετά ΕΠΟΣ θα το έβγαζα :boooom: .

Μα τα πάντα ΜΑΙΡΗ . Οι υπερβολές που είχε ( ο πού΄ντο πού΄ντο το δαχτυλίδι καπνός τζίνι - λυχνάρι μαγικό π.χ. . Η Μερκούρη και ο Πάζης σε remix έλειπαν μόνο για την μουσική επένδυση της σκηνής mad . ) . Η με μαεστρία καταστροφή του πιο respect χαρακτήρα του Lost . Το ότι να ΄ναι σενάριο ( I'm Superman ooo ) . Οι ανύπαρκτές ερμηνείες . Οι επαναλαμβανόμενοι χαρακτήρες του παρελθόντος . Η εντελώς λαμέ εξήγηση βγήκε η Alex σαν τον Κάσπερ το φαντασματάκι να κάνει μπουυυ τον κακό για να τρομάξει ΕΛΕΟΣ Suspect shokkkkkk malakia .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 7:10 pm

Με ανησυχεί η πορεία απο εδώ και πέρα του χαρακτήρα του Ben αλλά δε θεωρώ πως με όσα μας έδειξαν κατέστρεψαν το χαρακτήρα. Τουλάχιστον εγώ έτσι τον φανταζόμουν, όχι ως αδίστακτο, ανηλεή, ψυχρό δολοφόνο...
Από εδώ και πέρα θα δούμε...έχω πίστη στους συγγραφείς :geek:

Επίσης ο smokey μου άρεσε και η Alex ήταν ο καπνός που πήρε τη μορφή της...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 7:20 pm

Απλά τον κατακρεούργησαν Suspect . Το μόνο που μένει να δούμε είναι ο Hugo να μετατρέπεται σε Sawyer roftl roftl roftl .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 8:27 pm

Gonzo ότι είδες σε αυτό το επεισόδιο ήταν η φυσιολογικότατη εξέληξη του χαρακτήρα του Ben... Ο Ben ούτε ήταν ποτέ και ούτε πρόκειτε να γίνει ποτέ ο κεντρικός χαρακτήρας του Lost. Από την στιγμή που επέστρεψε στο νησί ήταν καταδικασμένος να περάσει σε δεύτερη μοίρα...

Μία είναι η θέση πλέον που του αρμόζει... Μαζί με τον Adam για κανένα book club, χαρτάκι και μπιλιάρδο στο Dharmaville... tong

Και για να μιλήσουμε σοβαρά, το μόνο πράγμα που μένει για τον χαρακτήρα του Ben είναι να κάνει μια θεαματική-ηρωική έξοδο... Το μόνο που τον κρατάει σαν χαρακτήρα, είναι ο Emerson που είναι ένας από τους καλήτερους ηθοποιούς και οι συγγραφείς δεν έχουν τα κότσια να τον αφήσουν να φύγει...

Να με θυμηθείτε όμως πως το επόμενο Ben centric θα αφορά τον θάνατο του και πρόκειτε να μας έρθει μάλλον προς το τέλος της επόμενης σεζόν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 8:40 pm

Μακάρι να τον σκότωναν στην αρχή του επεισοδίου παρά αυτήν την ξεφτίλα που είδαμε στο συγκεκριμένο επεισόδιο thumbdown .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 9:47 pm

Είμαι περίεργη Gonzo να μου πεις πως φανταζόσουν τον χαρακτήρα του Ben και έχεις απογοητευτεί τόσο πολύ από αυτό που είδες....

Και εγώ πιστεύω πως το επόμενο Ben centric θα είναι και το τελευταίο του....
Ελπίζω μόνο να έχει μια ηρωική έξοδο (σαν και αυτή του Μεσολογγίου tong )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 9:57 pm

Πάντως ρε xif ΟΧΙ να φτάσει σε χειρότερο επίπεδο εξευτελισμού από τον γιατρό . Σίγουρα τέτοιον ξεπεσμό δεν τον περίμενα . Τουλάχιστον ο γιατρός μπορεί να είναι ότι είναι και άλλα τόσα αλλά τόσο ρόμπα ξεκούμπωτη δεν έχει γίνει μέχρι στιγμής .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 10:12 pm

Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω γιατί νομίζεις ότι εξευτελίστηκε έτσι...Λόγω τελευταίας σκηνής ή λόγω flashbacks;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 10:33 pm

Λόγο όλου του επεισοδίου xif . Μόνο στην συζήτηση με τον Ceasar είδαμε τον παλιό καλό αυθεντικό Ben . Από εκεί και μετά βλέπαμε 1 λοβοτομημένο άτομο που έμοιαζε υπερβολικά με τον Ben αλλά δεν ήταν ο Ben :no: . Το " No " του γιατρού στο προηγούμενο επεισόδιο ήταν να ΄χαμε να λέγαμε μπροστά σ΄ αυτήν την γελοιότητα που έβλεπα gun .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 10:38 pm

Απλα ηθελαν να μας δειξουν πως ο Μπεν ειναι ανθρωπος με αδυναμιες!!!
Λογικο μου φανηκε να φοβατε τον Καπνο, τον εχει δει σε δραση και αν και ξερει να τον καλει δεν μπορει να τον υποταξει/διαταξει. Αρα κανει την παπια, οπως θα εκανε καθε λογικος ανθρωπος που θελει παλι να κερδισει την εμπιστοσυνη του καπνου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Απρ 11, 2009 10:52 pm

Άλλο ότι είναι άτομο με αδυναμίες και άλλο ο χέστης του χωριού ΜΑΙΡΗ . Συγνώμη κιόλας αλλά μέχρι στιγμής μόνο " λογικό " δεν θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε τον Ben .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 12, 2009 12:09 am

xifomaxos έγραψε:
Είμαι περίεργη Gonzo να μου πεις πως φανταζόσουν τον χαρακτήρα του Ben και έχεις απογοητευτεί τόσο πολύ από αυτό που είδες....

Και εγώ πιστεύω πως το επόμενο Ben centric θα είναι και το τελευταίο του....
Ελπίζω μόνο να έχει μια ηρωική έξοδο (σαν και αυτή του Μεσολογγίου tong )

Μπορει να συθιαστει για το νησι, οπως εκανε ο Charlie για τους υπολοιπους.... klama klama klama

Εγω παλι αρχιζω να αλλααζω "καπως" γνωμη για τον Μπεν...Επιτελους μας εδειξαν οτι "ΣΥΝΑΙΣΘΙΜΑΤΙΚΟΣ".....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lost_maniac στις Κυρ Απρ 12, 2009 12:12 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 12, 2009 12:10 am

Να δω τον Μπεν να θυσιάζεται για το σύνολο, κι ας πεθάνω κι εγώ μαζί του lolololo

ΥΓ. Χρόνια πολλά Μαράκι epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 12, 2009 12:14 am

m0rpheas έγραψε:
Να δω τον Μπεν να θυσιάζεται για το σύνολο, κι ας πεθάνω κι εγώ μαζί του lolololo

ΥΓ. Χρόνια πολλά Μαράκι epp

thankd ..........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 12, 2009 8:26 am

Ε καλα Gonzo τωρα Gonzo μαλλον πλακα κανεις...
Τα επεισοδια με τον Henry Gale που ο Ben παρακαλουσε κλαιγοντας τον Locke να μην τον δειρει ο Sayid τα θυμασαι;;; Το γεγονος οτι ο Ben δειχνει δειλος κι αδυναμος, δεν σημαινει οτι ειναι κιολας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 12, 2009 8:59 am

Δε συμφωνώ ότι φάνηκε δειλός και αδύναμος, αλλά ένας άνθρωπος με συναισθήματα. Ένας άνθρωπος που επιλέγει να μη σκοτώνει παιδιά και μητέρες και είναι έτοιμος να δεχτεί τις συνέπειες γι αυτή την επιλογή του, ένας άνθρωπος που κατάλαβε το λάθος του (αν και θα υποστηρίζω μέχρι τέλους πως δεν έφταιγε στο θέμα της Alex) και που όπως πάντα τα τελευταία 3 χρόνια θέλει να σκοτώσει τον Locke tong

Όσο για τον φόβο μπροστά στον καπνό νομίζω ότι είναι λογικό ένας άνθρωπος να φοβάται τον υπερφυσικό και (υποτιθέμενο) δίκαιο κριτή του νησιού...

Βέβαια θα πρέπει να μας πει ο Richard τι ακριβώς εννοούσε με το "θα χάσει την αθωώτητά του" γιατί εγώ τον είδα αρκετά ευαίσθητο και ίσως και αθώο μέχρι τουλάχιστον τη στιγμή που πήρε την Alex.

Kαι επιπλέον νομίζω ότι έλεγε την αλήθεια όταν έλεγε στον Ηurley ότι δεν ήταν υπέυθυνος αυτός για το Purge... Όλα δείχνουν τον Κάρολο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 12, 2009 9:38 am

Παράθεση :
Και εγώ πιστεύω πως το επόμενο Ben centric θα είναι και το τελευταίο του....

Γονάτισα φέτος με αυτό το σκωτσέζικο ντουζ.
Κάθε Πέμπτη πρωί παίρνω πάκους τα χαρτομάντηλα, βάζω το μαύρο μου το κουστούμι και περιμένω το μοιραίο.
Μετά το μεσημέρι αναπτερώνονται οι ελπίδες μου. ΄΄Αντε λέω στο εαυτό μου, την γλύτωσε πάλι΄΄ και ούτω καθ' εξής...
Να πεθάνει επιτέλους να ησυχάσετε και μετά να δω με ποιόν θα ασχολείστε.

Είπε μια λαλακία η ΄΄Άλεξ΄΄ βγήκε το συμπέρασμα ότι την επόμενη φορά δεν την γλυτώνει ο Τιτανομέγιστος. Θα τον ξαναξανασκοτώσει τον Λοκ.
Μα για τόσο ηλίθιο τον έχετε, ολόκληρο ΜΠΕΝ???
Την μία τον πυροβόλησε, πέρασε η σφαίρα από το κενό στο νεφρό.
Την δεύτερη τον στραγγάλισε με τα χεράκια το, πάρτον Λάζαρο τον Βέφο.
Λέτε να ξαξαπροσπαθήσει? Με τί δηλαδή να τον φάει τώρα?
Να τον κόψει κομματάκια? Ο Βέφος θα ξανασυρμολογηθεί epp
Να του βάλει χειροβομβίδα στο στόμα? Ο Βέφος είναι ικανός να την καταπιεί νομίζοντας ότι είναι μάγκο.
epp

Dead Is Dead
Βρείτε άλλο τρόπο για να πεθάνει ο Τιτανομέγιστος. Ελάτε, αφήστε την φαντασία σας ελεύθερη.

Benjamin Linus τι κουβαλάς στο τσαντάκι???
(δεν έχει τα ξυριστικά του) wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 12, 2009 10:02 am

tasoskratos έγραψε:

Γονάτισα φέτος με αυτό το σκωτσέζικο ντουζ.
Κάθε Πέμπτη πρωί παίρνω πάκους τα χαρτομάντηλα, βάζω το μαύρο μου το κουστούμι και περιμένω το μοιραίο.
Μετά το μεσημέρι αναπτερώνονται οι ελπίδες μου. ΄΄Αντε λέω στο εαυτό μου, την γλύτωσε πάλι΄΄ και ούτω καθ' εξής...
Να πεθάνει επιτέλους να ησυχάσετε και μετά να δω με ποιόν θα ασχολείστε.


Aγαπητέ Taso ο θάνατος απειλεί όλους τους χαρακτήρες του Lost, εκτός από τον Vincent, πολύ περισσότερο αυτούς που δεν είναι κύριοι χαρακτήρες όπως ο Jack και η Kate... Eδώ πέθανε το Hobbit που το αγαπούσε τόσος κόσμος και ο Εko...

You can not fight the inevitable...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 12, 2009 11:58 am

Παράθεση :
πολύ περισσότερο αυτούς που δεν είναι κύριοι χαρακτήρες όπως ο Jack και η Kate

Μια και το έφερε η κουβέντα.
Για τον ντοτόρε δεν ανησυχώ. Εχει τον μπαμπά του αυτός, κάτι περιμένουμε να κάνει, επέστρεψε και προς το παρόν είναι στην ναφθαλίνη, οπότε....
Για την αχώνευτη δεν ξέρω. οκ, αυτή πήγε τον Μπεν....από ε΄δω και πέρα τι θα κάνει? Την ΄΄γκόμενα΄΄? έτσι για να χαίρονται οι λάτρεις του ερωτικού μέρους του Lost?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 12, 2009 12:27 pm

αυτο με τις μητερες και τα παιδια, δεν το κανει τοσο απο ευαισθησια ο Μπεν.Απλα,
αυτο ειναι θεμα που τον ποναει, δλδ οπως αυτος μεγαλωσε γνωριζοντας οτι η μητερα του
ειναι νεκρη, δε θελει αλλο παιδι να ζησει αυτο που εζησε αυτος.
Ολοι οι χαρακτηρες εχουν τα τραυματα τους, που καθοριζουν την μετεπειτα ζωη τους.
Ο Μπεν εχει αυτο. Βεβαια, εκει που δειχνει ο Μπεν απιστευτ ευαισθησια τρυφεροτητα και στοργη
ειναι στην σκηνη με την Αλεξ στην κουνια, αλλα και οταν την κραταει σαν μωρο[αφου ο Τσαρλς αρνηθηκε να την σκοτωσει].Απο τις καλυτερες σκηνες του επεισοδιου imo.

Η απορια μου τωρα ειανι αν οντως ηθελε το νησι να πεθανει η Ρουσω και η Αλεξ η αν η αποφαση
ανηκε ολοκληρωτικα στον Τσαρλς. Κλινω προς το πρωτο[αν και δεν καταλαβαινω γιατι αυτες οι
2 να αποτελουσαν απειλη]. Σε αυτη τηνν περιπτωση, ο Μπεν καταληγει να κανει αυτο που ηταν
προορισμενος να κανει 16 χρονια πριν.Σκοτωνει την Αλεξ. Ο θανατος της χρεωνεται σε αυτον ,οχι
επειδη προτιμησε να μην παραδωθει[γτι εκει δεν περιμενε ποτε οτι οντως θα την σκοτωναν]
αλλα επειδη την εθεσε σε κινδυνο με το να μην την στειλει νωριτερα με τους αλλους
στο tempest, θυμωμενος επειδη εστειλε τον Καρλ να προειδοποιησει τους losties.

Τελος παντων, αυτο που μου εμεινε απο το επεισοδιο ειναι ποσο ο Μπεν αγαπουσε την Αλεξ
[ισως το μονο ατομο που αγαπησε] που κανει ακομα πιο τραγικο τον χαρακτηρα του, ,
ενω αρχισα να πιστευω ακομα περισσοτερο οτι το νησι ειναι κακο.


btw ο Μπεν μια χαρα γυναικες και παιδια εχει σκοτωσει [πχ για την ερευνα με τις εγγυους]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Απρ 12, 2009 3:26 pm

JamesFord έγραψε:
Ε καλα Gonzo τωρα Gonzo μαλλον πλακα κανεις...
Τα επεισοδια με τον Henry Gale που ο Ben παρακαλουσε κλαιγοντας τον Locke να μην τον δειρει ο Sayid τα θυμασαι;;; Το γεγονος οτι ο Ben δειχνει δειλος κι αδυναμος, δεν σημαινει οτι ειναι κιολας...

Εκεί όμως δεν γνωρίζαμε ποιός ήταν και τί έκανε ;;; Και στα συγκεκριμένα επεισόδια της 2ης περιόδου έδειχνε ξεκάθαρα πως τους δούλευε όλους ψιλό γαζί και προσπαθούσε να εξερευνήσει και να μάθει την όλη κατάσταση που επικρατεί στο συγκεκριμένο μέρος . Ίσα ίσα JamesFord ιδιαίτερα στο επικό 18ο επεισόδιο Dave thumbss respect bow αρχίζει να φαίνεται το μεγαλείο του Ben .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x12 - Dead is Dead   Lost 5x12 - Dead is Dead - Σελίδα 3 EmptyΤρι Απρ 14, 2009 4:55 pm

χα χα χα χα χα Τάσο respect (αναφέρομαι στο post σου στα spoilers)

Μιλάω σοβαρά... Ο Widmore είναι Other πάνω απ' όλα... Ακόμα και από την ηλίθια βεντέτα που άνοιξε με τον Ben... Ποτέ δεν θα στρεφόταν εναντίων του Jacob και του νησιού, επειδή πολύ απλά δεν μπορεί...

Και μάλιστα o Widmore είναι καθαρόαιμος other... (αυτό με μια μικρή επιφύλαξη απλά επειδή δεν ξέρουμε αν είναι γεννημένος στο νησί). Σε αντίθεση με τους Locke και Ben που είναι "outsiders". Μάλλον γι' αυτό δεν το χώνεψε ποτέ που έφυγε από το νησί... Επειδή ένας "ξένος" ήταν αυτός που τον εξόρισε...

Εγώ τον πιστεύω όταν λέει πως ο λόγος που έστειλε το freighter ήταν μόνο και μόνο για να απομακρίνει τον Ben...

Επίσης ο Richard νομίζω έχει πάρει καθαρή στάση για το σε ποιά "ομάδα" ανοίκει (αν και εξακολουθώ να πιστεύω πως όλοι είναι με το ίδιο μέρος). Έχει στηρίξει πολλές φορές τον Locke για να φτάσει εδώ που είναι... Επιστροφή στον Benjamin είναι πισογύρισμα και το γνωρίζει πολύ καλά... Εξάλλου οι σχέσεις του με τον Ben είναι αρκετά ψυχραμένες...

Και για να επανέλθουμε στην νέα απειλή, από τη στιγμή που ο Widmore είδε τον Ben εκτός νησιού, πιστεύω τελείωσε με την ηλίθια αυτή βεντέτα... Εξάλλου αν αυτό που πραγματικά ζητούσε ήταν η επιστροφή στο νησί, θα μπορούσε πολύ χαλαρά να το κάνει όταν το βρήκε για πρώτη φορά...

Πιστεύω πως ο πόλεμος που έρχεται δεν είναι ανάμεσα στον Ben και τον Widmore, ούτε τον Widmore και το νησί. Είναι ανάμεσα σε μια 3η ομάδα και τους Hostiles... Και λέω Hostiles γιατί πιστεύω πως αυτή η ομάδα δεν είναι άλλη από την Dharma... Αλλά ακόμα και αν δεν είναι, πιστεύω είναι κάτι μεγαλύτερο από τους μπράβους του widmore...

PS: Χαίρομαι που διαβάζοντας κάποια σοβαρά recaps (βλ. Erika) αλλά και κάποια σχόλια σε forums είδα πως αναφέρουν την ίδια σκέψη με μένα σχετικά με πιθανή επιστροφή της Dharma στο νησί... Πιστεύω πως το αυριανό επεισόδιο θα είναι κλειδί για το αν μπορεί να σταθεί αυτή η θεωρία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
 
Lost 5x12 - Dead is Dead
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: