Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x15 - Follow The Leader

Πήγαινε κάτω 
+6
tasoskratos
m0rpheas
Gonzo
Achara
cypher80b
xifomaxos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Άριστο
Lost 5x15 - Follow The Leader Vote_lcap75%Lost 5x15 - Follow The Leader Vote_rcap
 75% [ 6 ]
Πολύ Καλό
Lost 5x15 - Follow The Leader Vote_lcap13%Lost 5x15 - Follow The Leader Vote_rcap
 13% [ 1 ]
Καλό
Lost 5x15 - Follow The Leader Vote_lcap0%Lost 5x15 - Follow The Leader Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μέτριο
Lost 5x15 - Follow The Leader Vote_lcap12%Lost 5x15 - Follow The Leader Vote_rcap
 12% [ 1 ]
Χάλια
Lost 5x15 - Follow The Leader Vote_lcap0%Lost 5x15 - Follow The Leader Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 8
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΤετ Μάης 06, 2009 8:42 pm

Eπεισόδιο 5x15 - Follow The Leader


Περίληψη
Σπόιλερ:

Promos/Sneak Peaks










Download links

Σπόιλερ:

Οδηγίες προς Lostaholics

1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... 8 μήνες έχει να γελάσει το χειλάκι μας tong
5. Σχόλια - Παρατηρήσεις για την λειτουργία αυτής της ενότητας μπορείτε να κάνετε στο γενικό thread. Δεν ανοίγαμε και πέρσι τέτοιο thread οπότε η άποψη σας μετράει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 7:01 am

shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk
Kαι αν δεν είχα διαβάσει τη σύνοψη (που ήταν ακριβής αυτή τη φορά ) θα μάζευα το σαγόνι μου από το πάτωμα....
Noμίζω θα ικανοποιήσει και αυτούς που ήθελαν WTF τέλος...

Τα πρώτα σχόλια
Σπόιλερ:

Αυτά γι αρχή...περισσότερα σχόλια και θεωρίες μετά τον 2ο καφέ...
Καήκαμε.... tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 8:49 am

Από τα καλύτερα επεισόδια της σεαζόν... Και δίνει αρκετή τροφή για σκέψη...

Σπόιλερ:

Edit: Achara o Richard φοράει βέρα; shokkkkkk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 9:21 am

cypher80b έγραψε:


Edit: Achara o Richard φοράει βέρα; shokkkkkk

Nαι, παντρευτήκαμε στο δικό του παρελθόν και στο δικό μου μέλλον! redface epp

Δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο να σου πω την αλήθεια, πού το είδες? λογικά ο Carbonell
θα ξέχασε να βγάλει τη βέρα του
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 9:35 am

Achara έγραψε:

Δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο να σου πω την αλήθεια, πού το είδες? λογικά ο Carbonell
θα ξέχασε να βγάλει τη βέρα του

Σπόιλερ:

Edit: Αν και τώρα που το βλέπω μάλλον το χερούλι της λαβίδας είναι lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 5:27 pm

Και η κατρακύλα καλά κρατεί malakia . Δεν θα έχει ούτε 5 λεπτά που τελείωσα το επεισόδιο και δεν βρίσκω κανένα σχόλιο να κάνω Suspect . Απλά πέρασε και δεν ακούμπησε το συγκεκριμένο .
Σπόιλερ:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xifomaxos στις Πεμ Μάης 07, 2009 5:30 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : spoiler tags)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 5:31 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 5:41 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 5:46 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 6:10 pm

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 6:30 pm

Δηλ στο επεισόδιο που ο Λοκ μιλούσε με τον Κρίστιαν, ο Καπνός έκανε πλάκα στον Μπεν και μιλούσε με τον εαυτό του; roftl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 6:36 pm

Μάλλον θα ήταν το τελικό στάδιο για να μεταπηδήσει η ύλη από το 1 σώμα στο άλλο roftl . Καρά lol! πολύ Charmed θα γίνει η δουλειά lolololo .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 8:26 pm

Είμαι αρκετά σίγουρη πως αυτό που βλέπουμε είναι ο John με σάρκα και οστά... και όχι μια ενσάρκωση του Smokey...

Tα ερωτήματα από το επεισόδιο είναι γιατί θέλει ο John να σκοτώσει τον Jacob, πως σκοπεύει να το κάνει και ποιος του το είπε...

Είναι φανερό ότι όταν εκφωνεί τον λόγο του κοιτάει όχι μόνο τον Ben αλλά και τον Richard με ένα βλέμμα που λέει..."Ξέρω τι είσαστε και τι κάνετε" Τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 8:33 pm

xifomaxos έγραψε:
Είμαι αρκετά σίγουρη πως αυτό που βλέπουμε είναι ο John με σάρκα και οστά... και όχι μια ενσάρκωση του Smokey...

Tα ερωτήματα από το επεισόδιο είναι γιατί θέλει ο John να σκοτώσει τον Jacob, πως σκοπεύει να το κάνει και ποιος του το είπε...

Είναι φανερό ότι όταν εκφωνεί τον λόγο του κοιτάει όχι μόνο τον Ben αλλά και τον Richard με ένα βλέμμα που λέει..."Ξέρω τι είσαστε και τι κάνετε" Τουλάχιστον αυτή την αίσθηση έχω εγώ.

Συμφωνώ Ξιφ.

Όσο για τον Τζέικομπ, μάλλον έχει να κάνει με το "help me". Τα υπόλοιπα, ελπίζω να τα μοιραστεί σύντομα μαζί μας ο Τζον tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 8:47 pm

xifomaxos έγραψε:
"Ξέρω τι είσαστε και τι κάνετε"

Παρτάκιδες βολεμένοι lol!

Τάσο που είσαι? Η xif ετοιμάζεται να πηδήξει πρώτη από το καράβι... lolololo

Πλάκα πλάκα ελπίζω να μάθουμε σύντομα ποιός είπε του Locke να κάνει αυτό που θέλει να κάνει... Αν του το είπε το νησί, τότε γιατί δεν του είπε και που να τον βρεί τον Jacob; Εκτός αν ξέρει και απλά θέλει να δει αν ο Richard ξέρει που να τον βρεί...

Επίσης πιστεύω πως όταν ο Locke λέει θα τον "σκοτώσει", μάλλον με αυτό τον τρόπο θα τον ελευθερώσει...

Πάντως είναι πολύ μεγάλο το συγκεκριμένο ζήτημα με τον Locke και τον Jacob και ελπίζω να μην μας αφήσουν ένα ολόκληρο Hiatus να ψάχνουμε τι στα κομμάτια γίνεται...

Edit: Νομίζω πρέπει να διαβάσουμε λίγο και την ιστορία του Jacob και του αδερφού από την παλαιά διαθήκη γιατί νομίζω θα υπάρχει κάποια σχέση...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 9:45 pm

Παράθεση :
Τάσο που είσαι? Η xif ετοιμάζεται να πηδήξει πρώτη από το καράβι...

geia geia geia

Η Ξιφ έχει καιρό που πήδηξε, από το καράβι tong

Κατ' αρχήν να πω ότι δεν μάσησα με το ΄΄τι γυρεύει αυτός εδώ΄΄. Τα βλέμματα και ο διάλογος τους, μου ήταν αρκετά.
Από εκεί και πέρα όλα είναι ρευστά, εκτός από την θεωρεία ότ όλοι αυτοί είναι σε μια πλευρά. Κατέρευσε. Πάει αυτό, πάμε για τα επόμενα.
Ο ΄΄Λοκ΄΄ προκαλεί εντύπωση με τα όσα κάνει και τα όσα λέει. Βέβαια πρώτος την γεύση την πήρε ο Μπεν.
Το μεγάλο ερώτημα είναι ο Τζέικομπ. Γιαυτόν τίποτε δεν ξέρουμε, οπότε μόνο υποθέσεις μπορεί να γίνουν.
Τώρα το ΄΄απόλαυσα΄΄ το επεισόδιο, διότι όλη την ημέρα το έβλεπα ανά πεντάλεπτο.
Θα προσπαθήσω να κρατηθώ και να μην μάθω τίποτα για το φινάλε. Τελευταία 2 είναι μαζεμένα, λέω να κρατήσω την έκπληξη. Διάβασα όμως αυτά που είπε σε συνέντευξη ο Μπεν.
Σπόιλερ:
Εγραψες παρτάκηδες. Μπα, δεν νομίζω να κάνουν τσάμπα διακοπές τόσα χρόνια.
Πιθανόν να μην περίμεναν να φτάσει η ώρα της τελικής αναμέτρησης, ή καλύτερα θα ήθελαν αυτοί να την ορίσουν. Βρέθηκαν και οι 2 προ εκπλήξεως.
Αμα σου πω ότι δεν με πολυενδιαφέρει το τι θα κάνει ο Τζακ?
Περιμένω την άλλη Πέμπτη να κάνει και την εμφάνιση του ο Ντες. Πως θα γίνει αυτό? Αντε ντε.
Πάντως ανήσυχο καλοκαίρι/φθινόπωρο/χειμώνα θα περάσουμε. OMG

epp

edit: Ο Γιώργος μου είπε τώρα. ΄΄Σιγά να μην τον πάνε τον Λοκ στην καλύβα΄΄!!!, εκτός εάν ο ίδιος ξέρει και θέλει να τους τεστάρει΄΄.
Νομίζω ότι ο μικρός με 2 λόγια τα είπε όλα. epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 10:17 pm

Λοιπόν, μόλις το είδα... shokkkkkk Θα με στείλουνε βραδιάτικα...

Πολλές WTF στιγμές μαζεμένες...

Πέρα από τις λαλακίες του John (καλά, αυτός έχει ξεφύγει τελείως) μου έμεινε η ατάκα του Richard στην Sun... "I remember them because I watched them all die"... Τι στο καλό... blink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠεμ Μάης 07, 2009 11:57 pm

Παράθεση :
lincoln8
Παράθεση :
Ρε μπας, και πίσω από την Ιλάνα και την παρέα της κρύβονται όσοι οι Losties του παρελθόντος δεν πέθαναν από την βόμβα ?

Εγώ:
Ω ρε φίλε, μεγάλη κουβέντα είπες τώρα.

Αυτό σημαίνει "έμπνευση". Καταρχάς μιλάμε για τον Σόγιερ και την Τζουλιετ, άντε βαριά-βαριά και την Κέιτ. Αυτοί έφυγαν με το υποβρύχιο, αυτοί είναι (λογικά) μαζί.
Ας το εξετάσουμε λίγο:
- Τι κρύβεται στη σκιά του αγάλματος;
- Ο Σόγιερ, η Τζούλιετ, ο Μάιλς μπλα μπλα μπλα

Επίσης, οι τυπάδες που απήγαγαν τον Μάιλς πριν συμφωνήσει με τον Γουίντμορ, τι του είπαν όταν δεν ήξερε την απάντηση στη γνωστή ερώτηση; Δεν είσαι έτοιμος ακόμα.
Αν ήταν ο Μάιλς που άφησαν στο Νησί φεύγοντας με το υποβρύχιο, θα ήξερε καταρχάς για ποιο άγαλμα μιλάνε.

Εύγε

(μέχρι να βρεθεί κάποιος να μου πει ότι κάτι ξεχνάω, κάτι το οποίο χαλάει τη θεωρεία, και έτσι να εκτεθούμε για άλλη μια φορά...lol)

Από το gtvs τα παραπάνω.
Πείτε μου που κάνουμε λάθος, είναι πολύ καλή θεωρεία για να είναι αληθινή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 12:27 am

m0rpheas έγραψε:
Παράθεση :
lincoln8
Παράθεση :
Ρε μπας, και πίσω από την Ιλάνα και την παρέα της κρύβονται όσοι οι Losties του παρελθόντος δεν πέθαναν από την βόμβα ?

Εγώ:
Ω ρε φίλε, μεγάλη κουβέντα είπες τώρα.

Αυτό σημαίνει "έμπνευση". Καταρχάς μιλάμε για τον Σόγιερ και την Τζουλιετ, άντε βαριά-βαριά και την Κέιτ. Αυτοί έφυγαν με το υποβρύχιο, αυτοί είναι (λογικά) μαζί.
Ας το εξετάσουμε λίγο:
- Τι κρύβεται στη σκιά του αγάλματος;
- Ο Σόγιερ, η Τζούλιετ, ο Μάιλς μπλα μπλα μπλα

Επίσης, οι τυπάδες που απήγαγαν τον Μάιλς πριν συμφωνήσει με τον Γουίντμορ, τι του είπαν όταν δεν ήξερε την απάντηση στη γνωστή ερώτηση; Δεν είσαι έτοιμος ακόμα.
Αν ήταν ο Μάιλς που άφησαν στο Νησί φεύγοντας με το υποβρύχιο, θα ήξερε καταρχάς για ποιο άγαλμα μιλάνε.

Εύγε

(μέχρι να βρεθεί κάποιος να μου πει ότι κάτι ξεχνάω, κάτι το οποίο χαλάει τη θεωρεία, και έτσι να εκτεθούμε για άλλη μια φορά...lol)

Από το gtvs τα παραπάνω.
Πείτε μου που κάνουμε λάθος, είναι πολύ καλή θεωρεία για να είναι αληθινή...
Η θεωρια κολλαει στο "γιατι;"
Γιατι να κανουν κατι τετοια ο Sawyer η Juliet κι η Kate;;;
Αυτοι υποτιθεται πως λυτρωνονται και πανε να ζησουν ησυχα με τα λεφτα απ' το νταμπλ της Αεκαρας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 6:46 am

Οι Loties του παρελθόντος δεν ξέρουν την τύφλα τους, θα ξέρουν τι κρύβεται στη σκιά του αγάλματος; Επιπλέον δεν έχουν κοινό μέτωπο, Jack κ Sayid έχουν άλλες απόψεις από Kate, Sawyer, Juliet.

Aυτό που μου κάνει εντύπωση στον Richard είναι το πόσο εύκολα δέχετε τις εντολές για την βόμβα από Eloise και Charles όταν λίγες μέρες πριν τους είχε γράψει κανονικά και πήγε τον μικρό στον Ναό. Παρατηρήσατε πως ο Charles ακουμπά την κοιλιά της Eloise όταν μιλούν οι δυο τους; Suspect (οι οποίοι πρέπει να είναι κάπου στα 40 εκείνη την εποχή)



tasoskratos έγραψε:
Κατ' αρχήν να πω ότι δεν μάσησα με το ΄΄τι γυρεύει αυτός εδώ΄΄. Τα βλέμματα και ο διάλογος τους, μου ήταν αρκετά.
Πρέπει να είσαι ο μοναδικός....Αν ο John δεν έλεγε στον Richard ότι ο Ben τον βοήθησε να επιστρέψει θα είχε ήδη διατάξει κανα δυο να τον σαπίσουν (αν δεν το έκανε μόνος του). Μη κοιτάς που όταν άρχισε ο John να μιλάει φρίκαρε για τους δικούς του λόγους... Νομίζω ότι κάτι έχει αρχίσει να υποψιάζεται για το τι θέλει ο John να κάνει και δεν του αρέσει καθόλου...

Επίσης είναι και αρκετά περίεργο το ότι ο Ben δεν σιώπησε όταν ο John του είπε πως δεν έχει δει τον Jacob, και όταν είπε μετά στο λόγο του ότι κανείς δεν τον έχει δει πάλι δεν είπε τίποτα, ούτε αυτός ούτε ο Richard. Θα μου φαινόταν λογικό να πεταχτεί ο Ben και να πει "εσύ μπορεί να μην τον βλέπεις εγώ όμως ναι" ή ο Richard να πει πως "οι αρχηγοί μας τον βλέπουν". Σιωπή όμως και η σιωπή είναι συνήθως παραδοχή...

Άλλος με τη βάρκα μας; Lost 5x15 - Follow The Leader A055
tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 8:04 am

Παράθεση :
Σιωπή όμως και η σιωπή είναι συνήθως παραδοχή...

Παραδοχή ότι δεν υπάρχει Τζέικομπ? ή ότι υπάρχει αλλά δεν τον είδαν ποτέ?
Παραδοχή όταν ο Λοκ δεν τον είδε μεν, τον άκουσε να του ζητά βοήθεια δε?
Παραδοχή όταν ο Μπεν πριν γυρίσει τον τροχό σήκωσε το κεφάλι του και απευθήνθηκε σε αυτόν?
Ξέρουμε όλοι εδώ ότι Τζέικομπ υπάρχει και θα τον δούμε στο φινάλε. Ποιός είναι? άγνωστο,
Σπόιλερ:
Να ρωτήσω και κάτι άλλο τώρα. 3 χρόνια ο Λοκ προσπαθούσε να πείσει τους 6 να επιστρεψουν?
Μήπως, μόνο σκοτωμένος θα μπορούσε να ζωντανέψει στο Νησί?
Ο Μπεν γιατί τον σκότωσε και τον κουβάλησε μαζί του? Μόνο απλά για να δημιουργηθούν οι προυποθέσεις επιστροφής?
Τελικά το θα πρέπει να πεθάνει, μόνο ο Κρίστιαν του το είπε, προφανώς διότι πεθαμένος θα μπορούσε να επιστρέψει.
οκ, παραδέχομαι ότι έχω εμμονή epp Δεν ξέρω εάν ο Ρίτσαντ περίμενε και αυτός τον Λοκ ζωντανό. Τέλος πάντων περίεργη είναι και η συμπεριφορά του. Το να φαίνεται τελευταία σαν ο μεγάλος λαλάκας του Νησιού προξενεί εντύπωση διότι τόσα χρόνια τον είχαμε σαν τον ξερόλα.
Φυσικά δεν ξέρω το εάν ο ΛΟκ πάει να τον σκοτώσει για τον ελευθερώσει. Πιθανόν, η μία πλευρά τον ΄΄παγίδευσε΄΄ και εκμεταλευόταν την κατάσταση΄, καταλαβαίνεις τι λέω, έως ώτου όμως τι? και στο φινάλε, ποιά πλευρά ήθελε πραγματικά να επιστρέψουν οι Λόστεις πίσω?
Υπάρχει πολύ συζήτηση, αλλά ποιός, τι, σε τι κατάσταση είναι κλπ κλπ ο Τζέικομπ θα μάθουμε την άλλη Πέμπτη.
Εγώ πάντως θα συνεχίζω να επιμένω ότι ο Λοκ είναι βαλτός από την αντίθετη πλευρά, από αυτή στην οποία βρίσκονται Ρίτσαρντ και Μπεν, μέχρι αποδείξεως περί του αντιθέτου. epp


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xifomaxos στις Παρ Μάης 08, 2009 8:25 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : spoiler tags)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 8:33 am

Παραδοχή ότι δεν τον έχει δει...Βέβαια αυτό δεν εξηγεί πως ο Ben ήξερε ότι πρέπει να χτίσει αεροδιάδρομο στην Hydra...Αλλά και πάλι δεν μπορώ να εξηγήσω την σιωπή του.

Ο Richard σίγουρα δεν ήξερε ότι ο Locke πέθανε και αναστήθηκε όταν τον είδε 3 χρόνια μετά...
Ο Ben ξεκαθάρισε μόνος του τους λόγους που τον σκότωσε, ήταν ο μόνος τρόπος να πειστούν οι υπόλοιποι και τον σταμάτησε από την αυτοκτονία προκειμένου να μάθει τις πληροφορίες. Μπορεί να υποστήριζα το αντίθετο αλλά τελικά μάλλον δεν είχε ιδέα....

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν υπάρχουν δυο, τρεις, τέσσερις ή μόνο μια πλευρά στο νησί....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 8:50 am

Παράθεση :
Αλλά και πάλι δεν μπορώ να εξηγήσω την σιωπή του.

Η μόνη εξήγηση που δίνω εγώ είναι ότι, επειδή πρώτη φορά έρχονται αντιμέτωποι με τέτοια κατάσταση, σιωπούν και περιμένουν να δουν τους σκοπούς του Λοκ, πόσο μάλλιστα όταν έχουν μπροστά τους έναν άνθρωπο που τον ήξεραν διαφορετικό. Μην ξεχνάς ότι ο Μπεν ξέρει και για τα λαμόγια που ήρθαν στο Νησί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 8:58 am

Καλημέρα Smile

Ωραία συζήτηση ανοίξαμε πρωινιάτικα thumbss

Θα συμφωνήσω με τον Τάσο στο ότι πιθανόν η μια πλευρά παγίδευσε τον Jacob και βολεύτικε με την κατάσταση... Έχω και κάποιες θεωρίες με πιθανή σχέση του Richard με τον Jacob και γιατί ο Richard έχει λόγο να είναι ανυσυχος, αλλά θα περιμένω μετά το φινάλε όταν ελπίζω πως θα ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα...

Γιάννη εννοείς πως ο Sawyer και η Juliet έφτιαξαν στρατό για να επιστρέψουν στο νησί; Για ποιο λόγο να το έκαναν αυτό; Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο κίνητρο προς το παρόν... Και μάλιστα να σκοτώνουν και να πλακώνουν όποιον δεν ξέρει το συνθηματικό...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 9:17 am

Παράθεση :
Θα συμφωνήσω με τον Τάσο στο ότι πιθανόν η μια πλευρά παγίδευσε τον Jacob και βολεύτικε με την κατάσταση... Έχω και κάποιες θεωρίες με πιθανή σχέση του Richard με τον Jacob και γιατί ο Richard έχει λόγο να είναι ανυσυχος, αλλά θα περιμένω μετά το φινάλε όταν ελπίζω πως θα ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα...

Κουβεντούλα κάνουμε epp
Αυτή η σχέση που λες, πρέπει να έχει να κάνει με το Black Rock. Τόσο παλιά.
Πάντως ειλικρινά, δεν θέλω να μάθω κανένα σπόιλερ από εδώ και πέρα. Θέλω να κάνω δώρο στον εαυτό μου το 2ωρο φινάλε. μαμότο, μόνο είδα το traileρακι, αλλά έως εδώ.
Επιστρέφοντας όμως στο θέμα, πραγματικά υπάρχει τεράστιο σκοτάδι, διότι απλά δεν ξέρουμε τα περί Jacob, οπότε οτιδήποτε θα μπορούσε να συμβεί. Η πλάκα είναι ότι δεν έχω μυαλό να ασχοληθώ με τον τζακ και τον σκοπό του. Σαφώς και αυτές οι 2 ΄΄ιστορίες΄΄ είναι αλληλένδετες, αλλά πραγματικά δεν μπορώ στην διαδικασία, θα το κάνει/δεν θα το κάνει.
Πάντως καλά που έχουν και τον Σαίντ μαζί τους, διότι άντε και αποφάσισαν να την πυροδοτήσουν. Ανάθεμα με έαν ξέρει ο Τζακ πως γίνεται. Τι θα κάνουν σηλαδή? Θα πετάξουν κανένα τσιγάρο και μπουμ? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x15 - Follow The Leader
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: