Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x15 - Follow The Leader

Πήγαινε κάτω 
+6
tasoskratos
m0rpheas
Gonzo
Achara
cypher80b
xifomaxos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Άριστο
Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Vote_lcap75%Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Vote_rcap
 75% [ 6 ]
Πολύ Καλό
Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Vote_rcap
 13% [ 1 ]
Καλό
Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Μέτριο
Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Vote_rcap
 12% [ 1 ]
Χάλια
Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 8
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 9:35 am

tasoskratos έγραψε:

Πάντως καλά που έχουν και τον Σαίντ μαζί τους, διότι άντε και αποφάσισαν να την πυροδοτήσουν. Ανάθεμα με έαν ξέρει ο Τζακ πως γίνεται. Τι θα κάνουν σηλαδή? Θα πετάξουν κανένα τσιγάρο και μπουμ? lol!


roftl roftl roftl Σωστός! Το σκεφτόμουν και εγώ...λες και είναι εύκολο να τη πυροδοτήσεις....

Πιστεύω πως η ιστορία του Jack θα έχει τόσο μεγάλο αντίκτυπο που η Eloise θα θέλει να θυσιάσει το γιο της. Δεν ξέρω τι θα κάνει ο Jack και αν θα προλάβει το Ιncident ή το Incident θα τους προλάβει, πιστεύω όμως πως αυτό που θα γίνει θα προκαλέσει ένα ας πούμε ρήγμα στο χρόνο, κάτι αντίστοιχο με αυτό που έγινε στην καταπακτή. Έτσι και η Hawking θα αποκτήσει και τη γνώση που έχει ή/και θα βρεθεί εκτός νησιού, και οι Losties μάλλον θα βρίσκονται στην ίδια κατάσταση που βρισκόταν ο John 3 χρόνια...στο πουθενά.

Όσο για τον Richard μου περνά από το μυαλό η σκέψη πως ήθελε να ξεφορτωθεί το ζεύγος Widmore και είδε στο πρόσωπο του Ben τον ιδανικό άνθρωπο. Ναι ο Ben είχε μια επαφή με το νησί αφού έβλεπε τη νεκρή του μητέρα και αφού τον έσωσε στο Ναό αλλά ίσως να μην έβλεπε ποτέ τον Jacob. Ίσως ήταν μια συμφωνία με τον Richard για να ξεφορτωθούν τους υπόλοιπους καθώς ο Richard είχε στο βάθος του μυαλού του πως κάποια στιγμή θα έρθει ο John στο νησί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 10:38 am

Καλημερα και απο μενα!
Καλα το επεισοδιο ηταν απαιχτο! ειδικα η τελευταια σκηνη μας πεθανε!!!
Εγω πιστευω πως ο Λοκ πιστευει πως ο Τζεϊκομπ ειναι ενας μυθος, αφου δεν τον εχει δει κανενας και το να τον σκοτωσει νομιζω πως το ειπε πως θα ξεσκεπασει τον Μυθο του Τζεϊκομπ, για αυτο πηρε μαζι του τους υπολοιπους, για να τους αποδειξει πως Τζεϊκομπ δεν υπαρχει και πως αυτος ειναι ο μοναδικος αρχηγος τους. Και πολυ φοβαμαι πως θα την πατησει ασχημα!!!!
Τα βλεμματα μεταξι Μπεν και Ριτσαρντ ηταν αρκετα παραξενα, κατι ξερουν, κατι ξερουν....
Τωρα οσο για το ζευγαρακι, πολυ γελιο, απο εκει που ειχαν τα σιροπια σκαει μυτη η Κεϊτ και τα εκανε ολα οπα!!!
Απο την μια την λυπηθικα την Τζουλια αλλα απο την αλλη επρεπε να ηταν συμβηβασμενη πως θα ζει στην σκια (οχι του αγαλματος) αλλα της Κεϊτ!!!
Οσο για την βομβα, δεν νομιζω να μας βγει σε καλο που ο Τζακ πηρε την αποφαση να ξαναηγηθει, παλι καμια πατατα θα κανει!
Αν και νομιζω πως η βομβα δεν θα σκασει, ξερουμε την δυναμη του νησιου και μου φαινετε χλωμο να προσπαθησουν να το καταστρεψουν χωρις καποιος ( ισως ο Τζεϊκομπ) να προσπαθησει να τους σταματησει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 11:39 am

πολύ περίεργο αυτό το πράγμα με τον Jacob πάντως.
Καταρχάς για να γνωρίζουν την ύπαρξη του ήδη στο 1954 κάποιος θα τον έχει δει, και σίγουρα ο Ριτσαρντ πιστεύει σε αυτόν.
Τώρα το αν δεν τον έχει δει ο Μπεν, δε θα μου άρεσε καθόλου όλο αυτό
που έγινε στο man behind the curtain να είναι ένα στημένο παιχνιδάκι και να αρχίσουν να μας κάνουν οι σεναριογράφοι το άσπρο-μαύρο. Ελπίζω να τον είδε. Και αυτό που άκουσε ο ΛΟκ ελπίζω να ήταν η φωνή του Jacob. Πιστεύω πως κάπως έχει τουλάχιστον επικοινωνήσει μαζί του τέλος πάντων, για παράδειγμα στην περίπτωση του καρκίνου του ίδιου και της rachel.

Η πίστη των others φαίνεται να στηρίζεται στην πίστη στον Jacob,
και προφανώς η αμφισβήτησή του από τον Λοκ δημιουργεί προβλήματα. Σε κάποιο σημείο μου άρεσε αυτό από τον ΛΟκ,
ότι δεν πιστεύει τα πάντα, ότι αμφισβητεί, μου θύμισε τον Τζακ.
[καλα οι others είναι τελείως ηλίθιοι, δεν το συζητώ].
Από την άλλη πάλι σκέφτομαι, ήταν αυτή η περίφημη μεταστροφή
του Λοκ σε man of science, όπως μας έλεγαν οι σεναριογράφοι,
η απλά το pet άλλαξε αφεντικό? Γιατί πιστεύω ότι 2 κουβέντες με τον Κριστιαν τις έχει πει....

//γενικά σχόλια για το επεισόδιο απέφυγα να κάνω γιατί μου έκατσε
λίγο στο στομάχι η διάλεξη περί destiny του jack, και δεν έχω
όρεξη να τον στολίζω πάλι...θα κάνω όταν μου περάσει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 12:14 pm

Τον Richard που φένεται εκτός τόπου και χρόνου (και στις 2 εποχές) δεν τον σχολιάζεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 12:27 pm

cypher80b έγραψε:
Τον Richard που φένεται εκτός τόπου και χρόνου (και στις 2 εποχές) δεν τον σχολιάζεις...

άσε ,το χτεσινό χτύπημα ήταν τετραπλό:
1. πήρα απόφαση ότι θα λήξει η σεζόν και ο Τζακ ακόμα για destiny θα μιλάει.
2. Παραδέχτηκα την kate (όταν είπε οτι μοιάζει με τον Λοκ, μπας και τον τρομάξει)
3. Αυτό που ήλπιζα να το κάνει ο Τζακ φαίνεται να θέλει να το κάνει ο Λοκ.
4. Λαμβάνω μηνύματα στο msn τύπου "είδες τελικά? ο Ριτσαρντ ήταν το Π******ι του Λοκ!"(ακριβώς έτσι).
Ε πόσα να αντέξω πια?

Ουσιαστικά απομυθοποιήθηκε και καταλάβαμε κάπως γιατί δεν ήταν αυτός ο αρχηγός τόσα χρόνια.
Τον ρωτάει ο Τζακ ποιος είναι αυτός κι ο άλλος μη χάσει, αμέσως να πει και τα οικογενειακά τους.
Τι να πω, οι 4 αγαπημένοι μου χαρακτήρες στη σειρά πάνε από το κακό στο χειρότερο.
-- Ο τζακ με τις γνωστές μοιρολατρίες
-- Ο ντεσμοντ να μην μπορεί να βρει ησυχία με την αχώνευτη τη γρια
-- Ο Μπεν να έχει γίνει καρπαζοεισπράκτορας
-- Ο Ρίτσαρντ τόσα χρόνια στο νησί ΤΙΠΟΤΑ δεν ξέρει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 12:29 pm

Η οικογένεια Σέπαρντ γιατί έχει εγκατασταθεί στην καλύβα του Τζέι; Πρώτα ο Κρίστιαν, μετά η Κλαιρ... tong

(ναι, καταλάβατε πού το πάω, και θα ήταν υπερτέλειο και μέγιστη δικαίωση για εμάς τους Τζακικούς. Έχω δικαίωμα στο όνειρο μέχρι τα ξημερώματα της Πέμπτης, και ας ξέρω ότι όταν ξυπνήσω θα είναι αλλιώς...)



Πιο σοβαρά τώρα, επειδή βλέπω όλο και πιο συχνά την άποψη ότι ίσως και να μην υπάρχει Τζέι, να υπενθυμίσω ότι ο Λοκ τον άκουσε στο τέλος του 3ου κύκλου.

Μεγάλο ερωτηματικό, είναι αυτό που λέει ο cypher. Ότι ο Ριτς δεν ξέρει την τύφλα του. Περισσότερα μάθανε οι Losties σε 120 μέρες, παρά αυτός που είναι εκεί "από πάντα".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 12:38 pm

Όντως τον άκουσε morpheas Rolling Eyes χμμμ scratch ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 12:40 pm

O Richard ενεργεί σα να μην ξέρει τίποτα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πράγματι δεν ξέρει. Συνήθως οι συμβουλάτορες ανεβάζουν και κατεβάζουν βασιλιάδες χωρίς οι βασιλιάδες να καταλαβαίνουν από που τους ήρθε. Νομίζω ότι όλα αυτά τα χρόνια που ζει εκεί έχει αποκτήσει την εμπειρία και την υπομονή για να περιμένει μέχρι να έρθει η κατάλληλη ώρα να εκτελέσει τα σχέδιά του.
Όταν λέει ο John "θέλω να με πας στον Jacob" ο Ben πετάγεται αμέσως και λέει "Δεν δουλεύει έτσι ακριβώς", και ο Richard εκεί δε θέλει να το κάνει αλλά επιλέγει να δεχτεί και να μην υποστηρίξει τον Ben. Νομίζω ότι είναι στα επίπεδα του Ben σε θέματα χειραγώγησης, απλά ο Ben όταν εκνευρίζεται χάνει λίγο την ψυχραιμία του. Προς το παρόν ο Richard παραμένει αρκετά ψύχραιμος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 12:56 pm

Μα κι αυτός...... στην τρίτη σεζόν έλεγε στον Λοκ "θέλω να βρεις τον προορισμό σου" και "ο Μπεν ασχολείται με τις έγγυες "(παρόλο που ο Μπεν έλεγε ότι εκτελούσε εντολές του Jacob, άρα ήξερε από τότε ο ΡΙτς ότι δεν είναι πάντα έτσι) ,
"θέλουμε κάποιον να μας θυμίζει ότι έχουμε ένα σκοπό", άρπα τη τώρα Ρίτσαρντ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 1:26 pm

Παιδιά νομίζω βιαζόμαστε όλοι να βγάλουμε συμπεράσματα... Λέω να περιμένουμε με το καλό να τελειώσει η σεζόν και βλέπουμε...

Δεν μπορούμε να πούμε τίποτα γιατί δεν ξέρουμε τίποτα ακόμα για τον J...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 1:33 pm

Παράθεση :
Νομίζω ότι όλα αυτά τα χρόνια που ζει εκεί έχει αποκτήσει την εμπειρία και την υπομονή για να περιμένει μέχρι να έρθει η κατάλληλη ώρα να εκτελέσει τα σχέδιά του.

Βαράτε τις καμπάνες, ανάψτε τα πυροτεχνήματα cheers
Άρχισε να συνέρχεται ο ασθενής.
Σε πήρε κανένα τηλέφωνο ο Ben? Ρωτάω γιατί φαίνεται ότι έχει καιρό να σε πάρει

Παράθεση :
ο Ben πετάγεται αμέσως

Ο Ben είναι σαν το παιδάκι που του έχασε τα κουβαδάκια του και τώρα πετάει βοτσαλάκια στην θάλασσα. Όταν όμως κατεβάζει το κεφάλι του και παίρνει εκείνο το ύφος...
σαν να λεέι από μέσα του ΄΄Βρε ένας λαλακας που μας προέκυψε. Μωρή σκατόγρια, άσε να δω που το πας και θα σε περιποιηθώ΄΄. Την άλλη φορά δεν έχει όυτε πιστόλι, ούτε σχοινί.
Στο πυρ το εξώτερο θα σε στείλω.
Σπόιλερ:
(βάλτε το σε spoiler διότι έκανα edit και δεν μου το βγάζει)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 1:44 pm

Μεταξύ μας, νομίζω ο Locke δεν χρειάζεται τον Richard για να βρεί τον Jacob... Εξάλου το νησί του είπε να τον σκοτώσει και δεν του είπε που να τον βρεί;

Μάλλον ρίχνει άδειες για να πάρει γεμάτες ο Lockev2.0beta...

Παράθεση :

Στο πυρ το εξώτερο θα σε στείλω.

Και μετά θα έρθω να σε βρώ tong
Τάσο πολύ βαριά το πήρες το θέμα lolololo

Edit: m0rphea από την αρχή της σεζόν το λέμε... Η συγκεκριμένη οικογένια θα παίξει σημαντικό ρόλο στην επόμενη σεζόν... Και όλα μάλλον θα αρχίσουν με την "απελευθέρωση" του Jacob thumbss
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 2:08 pm

OK. Έστω ότι ο Locke πάει όντως για να σκοτώσει τον Jacob. Τους άλλους όλους τι τους θέλει μαζί? Να του κάνουν ατμόσφαιρα? Κάτι δεν στέκει (εκτός από τον John tong ).

Και αυτός ο Richard... τέτοια ψυχραιμία πια? Και τέτοια υπακοή? Ας του 'λεγε "Αν θες να πας ακάλεστος στον Ιάκωβο, πάνε μόνος σου!"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 2:10 pm

Παράθεση :
Τάσο πολύ βαριά το πήρες το θέμα

lolololo
μετά την τιτάνια αναμέτρηση, όποιος χάσει....εκεί θα πάει και όπως ξέρεις οι σκοτεινές δυνάμεις θα τραβήξουν αυτό τον δρόμο. tong

Παράθεση :
Μεταξύ μας, νομίζω ο Locke δεν χρειάζεται τον Richard για να βρεί τον Jacob...
Συμφωνώ, μόνο μην σκουντήξει κανένας τον Λοκ και σκύψει να πάρει αυτό που του έπεσε.
wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 2:18 pm

Elle1 έγραψε:
Και αυτός ο Richard... τέτοια ψυχραιμία πια? Και τέτοια υπακοή? Ας του 'λεγε "Αν θες να πας ακάλεστος στον Ιάκωβο, πάνε μόνος σου!"

Εδώ πήγε με τον Jack να ανατινάξουν μια βόμβα υδρογόνου στο νησί... Στο να ακολουθήσει τον Locke θα κολλήσει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 2:26 pm

Taso ότι είπα αφορούσε τον Richard και όχι τον Benjamin. O Βen δεν ήταν και στα καλύτερά του σε αυτό το επεισόδιο, αν και γέλασα αρκετά με το "This must be quite the out-of-body experience." Η ατάκα όμως που με ενόχλησε ήταν το "What plane?!" και ο τρόπος που το είπε. Πραγματικά δείχνει τον νέο γεμάτο άγνοια και χαμένο Ben...(που ελπίζω να κάνω λάθος)

Elle νομίζω ότι παίρνει όλους τους άλλους μαζί γιατί θέλει να εδραιώσει μια νέα τάξη πραγμάτων και θέλει να την δουν όλοι με τα μάτια τους. Συνήθως στους δικτάτορες αρέσει να κάνουν επίδειξη δύναμης....

P.S. Πάντα μου άρεσε η Dark Side demon
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 2:28 pm

cypher80b έγραψε:
Elle1 έγραψε:
Και αυτός ο Richard... τέτοια ψυχραιμία πια? Και τέτοια υπακοή? Ας του 'λεγε "Αν θες να πας ακάλεστος στον Ιάκωβο, πάνε μόνος σου!"

Εδώ πήγε με τον Jack να ανατινάξουν μια βόμβα υδρογόνου στο νησί... Στο να ακολουθήσει τον Locke θα κολλήσει;
Αυτό να μου πεις... Αν δεν αντιδρά σε πρόταση που έχει μεσα τις λέξεις "Jack" και "βόμβα υδρογόνου", δεν πρόκειται να αντιδράσει ποτέ σε τίποτα... lolololo
Παράθεση :
Elle νομίζω ότι παίρνει όλους τους άλλους μαζί γιατί θέλει να εδραιώσει μια νέα τάξη πραγμάτων και θέλει να την δουν όλοι με τα μάτια τους.
Εγώ σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να τον ενδιαφέρει αυτό που ΔΕΝ θα δουν με τα μάτια τους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 2:49 pm

Καταιγισμός thumbss
Ξιφ και εγώ τον Ρίτσαρντ εννοούσα.
Για τον Μπεν οκ, συνεχώς βρίσκεται προ εκπλήξεων. Όπως είπα, τόσο αυτός όσο και ο Ρίτσαρντ βρίσκονται ξαφνικά αντιμέτωποι με μία σειρά γεγονότων που δεν είχαν προβλέψει. Τι να πω? Δεν το περίμεναν? είχαν τόσο εμπιστοσύνη στο Νησί, ότι και εάν σημαίνει αυτό?
Δεν μπορούμε να τους χαρακτηρίσουμε άσχετους. Όλοι μας ΄΄εχουμε βρεθεί στην θέση τους, καταλαβαίνεις τι λέω, δεν προλαβαίνεις να αντιδράσεις, ή τουλάχιστον όπως κάνουμε εμείς οι Ζυγοί epp tong κάνεις την παπια μέχρι να δεις τι ακριβώς θέλει να κάνει ο αντίπαλος και όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή ΄΄χτυπάς΄΄.
Ξαφνικά ήρθε νέος σερίφης στηνπόλη και ΄΄βαράει΄΄ ανηλέητα.
Τώρα, επίδηξη δύναμης θα κάνει, τους πάει όλους εκεί να τους καθαρίσει, δεν ξέρω.
Εξάλλου, τι να τους κάνει τους ζωντανούς πλέον. Να επικρατήσει το σκότος θέλει, λέω εγώ... coolgum
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 3:00 pm

Πραγματικά δε θέλω να πιστέψω πως τόσα χρόνια εκεί το μόνο που έκανε ο Richard ήταν ιστιοφόρα σε μπουκάλια (Πόση υπομονή χρειάζεται αυτό;;; blink ). Αλλά και πάλι δεν είμαι και τόσο σίγουρη ότι έχω δίκιο. Δυστυχώς η 5η σεζόν δε με πήγε καλά σε προβλέψεις.

Εσένα όμως σε βλέπω σίγουρο πως ο Locke είναι με τους "κακούς"... Εγώ πάντως όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο νομίζω πως το "πηγαίνω να τον σκοτώσω" είναι μεταφορά...

Και τώρα που το παρατηρώ είπε "so i can kill him" όχι "so i will kill him" Suspect Suspect


edit: Λες ο Richard να είναι Ζυγός; tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 3:08 pm

tasoskratos έγραψε:
Να επικρατήσει το σκότος θέλει, λέω εγώ... coolgum

Λέω και εγώ...

Που ξέρεις και το σκότος δεν είναι ο Richard; Κρατάει φυλακισμένο τον Jacob και λέει και καλά σε όλους πως πέρνουν οδηγίες από τον Jacob... Ενώ στην πραγματικότητα βολεύτηκε πίσω από αυτό. Ή που ξέρεις και δεν πούλησε την ψυχή του στο σκότος για να γίνει αθάνατος;

Ο Locke έχει τώρα την γνώση και πάει να τους ξεμπροστιάσει και να ελευθερώσει τον Jacob γιατί αυτό θέλει το νησί...

Όπως βλέπεις ο κάθε ένας μπορεί να το ερμηνεύσει όπως θέλει και τον συμφέρει... Γι' αυτό λέω κάντε υπομονή μέχρι το φινάλε μπας και μάθουμε 1-2 πράγματα παραπάνω και βγάλουμε άκρη...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 3:10 pm

Τωρα πλέον μπορώ να το πω.

Πόσο λαλάκας μπορεί να είναι ο Βέφος.
Λέιπει 3 χρόνια κλπ κλπ και σκάνει μύτη με το αγριογούρουνο στην πλάτη. Ο καρακαραβλαχος. Έφερα Dinner νηστικοί! Εγώ είμαι. Ο Ράμπο, ο Ρόκυ, ο Σούπερμαν και ο Batman μαζί.
Τον Ben άραγε τι τον ήθελε μαζί του? Λές να τον σκοτώσει και αυτόν? mad

Παράθεση :
Γι' αυτό λέω κάντε υπομονή μέχρι το φινάλε μπας και μάθουμε 1-2 πράγματα παραπάνω και βγάλουμε άκρη...

Εσύ δίκαιο έχεις, αλλά μετά θα αρχίσουμε να ψαχνόμαστε. ΄΄Που είστε σήμερα΄΄, ΄΄Νέκρα έπεσε΄΄ epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 4:22 pm

καλά έχω λιώσει με τις ατάκες που έχουν ειπωθεί roftl roftl roftl roftl αν ο Λοκ δεν το βρεί από τον Μπεν, θα το βρει από τον Τάσο δεν υπάρχει περίπτωση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 5:03 pm

Achara έγραψε:
αν ο Λοκ δεν το βρεί από τον Μπεν, θα το βρει από τον Τάσο δεν υπάρχει περίπτωση!

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο...

Ασχολούμαστε όμως μόνο με τα γεγονότα του 2007 και δεν είπαμε σχεδόν τίποτα για τους υπόλοιπους...

Καλά ο Phil βρήκε την ευκαιρία να πάρει το αίμα του πίσω... Καλά έκανε στον Sawyer αλλά όχι και να απλώσει χέρι στην Juliet...

Ο Radzinsky όλα τα λεφτά... Η μόνη λογική φωνή μέσα στην Dharma... Όλοι οι άλλοι είναι φλώροι...

Πολύ γέλιο η σκηνή που ο Pierre ψαρεύει τον Hurley... Ο Pierre το κατάλαβε τελικά πως ο Dan δεν του έλεγε αρλούμπες... Κάλιο αργά παρά ποτέ...

Κορυφαία ατάκα του επεισοδίου είναι από τον Sawyer... Λίγο πριν μπεί στο υποβρύχιο... Κοιτάζει το νησί και λέει "Good Readings..."

Κατά τα άλλα η Eloise σέρνει τον Charles από τη μύτη και ο Richard ακολουθεί ότι παπαριά κατέβει στο κεφάλι του κάθε αρχηγού... Αναρωτιέμαι πως τόσα χρόνια δεν πήρε τα βουνά ο άνθρωπος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 5:47 pm

O Phil μόνο δεμένους και γυναίκες (επίσης δεμένες) μπορεί να χτυπάει mmm3 mmm3
Ελπίζω μόνο να βρεθεί ξανά στο δρόμο του Sawyer demon

O Rad μπορεί να έχει δίκιο από τη μεριά του αλλά όταν του λέει ο Chang να σταματήσει να τρυπάει δεν είναι και τόσο λογικός. Δεν κάθεται καν να ακούσει τους λόγους του Chang,...

Κρίμα που σκοτώθηκε ο Other - Eric, μια χαρά παιδί ήταν... :geek:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x15 - Follow The Leader   Lost 5x15 - Follow The Leader - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 08, 2009 5:53 pm

Παράθεση :
Κρίμα που σκοτώθηκε ο Other - Eric, μια χαρά παιδί ήταν...

Όρμα Τζακ μπουρλοτιέρη γιατί η Ξιφ καίγεται tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x15 - Follow The Leader
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: