Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 6x04 - The Substitute

Πήγαινε κάτω 
+5
cypher80b
JamesFord
Elle1
tasoskratos
xifomaxos
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο
Άριστο
Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Vote_lcap55%Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Vote_rcap
 55% [ 6 ]
Πολύ καλό
Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Vote_rcap
 27% [ 3 ]
Καλό
Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Vote_rcap
 9% [ 1 ]
Μέτριο
Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Vote_rcap
 9% [ 1 ]
Χάλια
Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 11
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 6:44 pm

xifomaxos έγραψε:

Ίσως ο Jacob και οι υπόλοιποι προστατεύουν τον κόσμο κρατώντας τον ΜΙΒ στο νησί... Με τέτοια "αγάπη" που έχει ο Βρασίδας στους ανθρώπους σκεφτείτε τι έχει να κάνει εκτός νησιού...

"Κάποτε ήμουν και εγώ άνθρωπος με συναισθήματα..." Τι στο καλό μπορούσε πια να κάνει ένας άνθρωπος που απλά θέλει να πάει σπίτι... Εδώ ολόκληρος Ben και Widmore κυκλοφορούν ελεύθεροι... Ο ΜΙΒ που θέλει να βγεί στη σύνταξη τους πείραξε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
108asteri
Administrator
108asteri


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2092
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νικη
Registration date : 28/05/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 7:21 pm

Προφανως ομως, για να μην αφηνουν τον MIB να φυγει απο το νησι θα υπάρχει καποιος σοβαρος λογος. Δεν ξερω ρε γμτ, αλλα παλι μου ερχονται στο μυαλο θεματα περι θρησκείας με κακες δυναμεις και τα σχετικα.

Ισως ο λογος που ο ΜΙΒ δε θελει ανθρωπους στο νησι ειναι γιατι ετσι ολοι συμβαλουν με τον τροπο τους στο να τον κρατουν αιχμαλωτο. Γι αυτο και θελει να τους ξεπαστρεψει και να παει αλλου να κανει τα δικά του.

Επισης δε θελω να πιστευω οτι οι σεναριογραφοι μας ξεγελασαν και ο "κακος" της υποθεσης να ειναι ο Τζεικομπ. Εχει γινει ξεκαθαρο οτι οι 2 δυναμεις το καλο και το κακο ειναι το λευκο και το μαυρο. Ο ιδιος ο Λοκ φροντισε να μας το τονισει, αρχη-αρχη κιολας. Κατι ήξερε και τοτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/asteri108
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 7:48 pm

Λοιπον...
Αριστο επεισοδιο! (μπορει να φταιει και η ελειψη και το προηγουμενο αριστο μου φανηκε)
Για 'μενα η αποκαλυψη του γραφειου (με θέα) του J, ηταν τεραστια! Αυτο αναρωτιομασταν τοσο καιρο "τι ειναι εκεινο που τους ξεβρασε στο νησι;" και η απαντηση πως ειναι εκλεκτοι του J για να τον αντικαταστησουν με ικανοποιει πληρως!
Τα FS μου αρεσουν πολυ μιας και μου θυμιζουν 1η σεζον (και παλι μπορει να φταιει η ελειψη Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 431463 )

Το γεγονος οτι η Rose εχει καρκινο κι ο Locke ειναι σε καροτσακι, μας δειχνει πως... "το πεπρωμενο φυγειν αδυνατον".

Επισης κατι που δεν ειδα ν' αναφερεται, ειναι πως αφου ο Ben ειναι καθηγητης σε σχολειο το νησι βυθιστηκε οχι μετα αλλα πριν το '77!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 8:08 pm

Αν δεν κάνω λάθος James, αυτό μπορούσες να το συμπεράνεις και από το ότι ο Ethan βρισκόταν εκτός νησιού...

Πάντως όσον αφορά τα sideways νομίζω πως ότι και να πεί κάποιος μέσα είναι... Πχ Ο Ben δεν πήγε ποτέ στο νησί. Έτσι και αλλιώς ποτέ δεν θα μάθουμε λεπτομέριες... Εδώ δεν μαθένουμε για το original timeline tong

Αστέρι πιστεύω πως τελικά δεν θα έχει και τόση σημασία τι αντιπροσωπεύει ο κάθε ένας... Ήδη είδαμε κάτι ανώτερο από τους 2 να εμφανίζεται...

Εμένα αυτό που μου την σπάει σχετικά με τον MIB είναι πως όλοι τον έχουν ήδη δικάσει χωρίς να ξέρουν τίποτα ούτε για την φύση του αλλά ούτε και για τα κίνητρα του...

Απλά επειδή μας σύστησαν τον Jacob από την 3η σεζόν και ακούσαμε τους οπαδούς του να μας λένε πως είναι οι καλοί, μόλις βρέθηκε κάποιος να του την πει και να πει και στους άλλους πόσο μαλάκες είναι που τον ακούνε, τον βαφτίσαμε αντίχριστο...

Edit: Ο Linus είναι διεγραμμένος από την λίστα, οπότε καλά κάνει να μην ονειρεύεται διαδοχή lolololo
Πάντως αυτό που μάθαμε με βεβαιότητα είναι για τις λίστες του Jacob... Τουλάχιστον ξέρουμε πως οι λίστες έχουν να κάνουν με τους "υποψήφιους"...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 8:52 pm

cypher80b έγραψε:
Αστέρι πιστεύω πως τελικά δεν θα έχει και τόση σημασία τι αντιπροσωπεύει ο κάθε ένας... Ήδη είδαμε κάτι ανώτερο από τους 2 να εμφανίζεται...
Χμμμ... εγώ δεν είμαι και τόσο σίγουρη πως το παιδάκι είναι κάτι ανώτερο... Απλά δεν μου κολλάει και πολύ να λέει ο ΜΙΒ σε κάποιον ανώτερο "Μην μου λες τι δεν μπορώ να κάνω." Εκτός αν τα 'χει πάρει τόσο που δεν υπολογίζει τίποτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 8:54 pm

Παράθεση :
Ο Linus είναι διεγραμμένος από την λίστα, οπότε καλά κάνει να μην ονειρεύεται διαδοχή


Υπήρχε κι άλλος Linus. Roger τον έλεγαν tong
Μπήκε ο Μπεν στην σπηλιά και έσβησε το όνομα. lolololo

Ποιά διαδοχή φίλε μου? Του προστάτη του Νησιού?
Άσε πρώτα να δούμε ποιός είναι αυτός που ΄΄γονάτισε΄΄ τον κακό Βρασίδα και μετά το ξανασυζητάμε.
Ο μέχρι τώρα πάντως προστάτης ήταν μεγάλος λαλάκας. Μόνο εμείς δεν πήγαμε ακόμη στο Νησί. Μπάτε σκύλοι αλέστε ήταν το ΄΄μαγαζί΄΄. Μπάτε, καταστρέψτε, φαγωθείτε, σκοτωθείτε.
Γεννάται επίσης η μεγάλη απορία.
Ρε Ιάκωβε. Πας βρίσκεις την Ιλάνα, τη ζητάς βοήθεια, έρχεται η κοπέλα και εσύ πας και πέφτεις στο μαχαίρι του Μπεν. Πλάκα μας κάνεις?
Ξέρεις ότι ο Βρασίδας ψάχνει παράθυρο να σε φάει. λες και δε ξέρεις ότι έφτασε η Ατζίρα στο Νησί, λες και δεν ξέρεις ότι η Ιλάνα και οι φίλοι της κουβαλάνε το πτώμα του Λοκ, δεν ξέρεις ότι κάποιος με τη μούρη του Λοκ κυκλοφορεί στο Νησί και τι κάνεις? Κάθεσαι και περιμένεις το μοιραίο. Το προκαλείς μάλιστα.
Εάν όλα αυτά σου φαίνονται λογικές κινήσεις του ΄΄πολύ΄΄Τζέικομπ, τότε....
Ξέρω όμως ότι δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Ξέρω όμως ότι δεν ξέρεις και κάτι σημαντικό.
Άσε να δούμε τι σχεδίαζε ο Ιάκωβος, διότι τον Βρασίδα, μπορεί να τον ψιλοπίστεψα ότι κάποτε ήταν.....αλλά τα φύκια για μεταξωτές κορδέλες που πρόσφερε στον Σώγιερ δεν τα τρώω.
Α ρε Μπεν που σας χρειάζεται και τους 2, α ρε Μπεν που σας χρειάζεται tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 8:57 pm

108asteri έγραψε:


Επισης δε θελω να πιστευω οτι οι σεναριογραφοι μας ξεγελασαν και ο "κακος" της υποθεσης να ειναι ο Τζεικομπ. Εχει γινει ξεκαθαρο οτι οι 2 δυναμεις το καλο και το κακο ειναι το λευκο και το μαυρο. Ο ιδιος ο Λοκ φροντισε να μας το τονισει, αρχη-αρχη κιολας. Κατι ήξερε και τοτε...

α μπραβο..γι αυτο ακριβως δε θελω να ισχυει κατι τετοιο..Γιατι με τους συμβολισμους κλπ εκαναν τον J να φαινεται καλος,
κι αν μετα μας τα γυρισουν, δεν ειναι ανατροπη αλλα καθαρο κλεψιμο. Ο κοσμος εχει τον Jacob για καλο, γιατι αυτο προσπαθησαν να μας περασουν οι σεναριογραφοι.

κατα τα αλλα εμενα δε με νοιαζει αν το νησι ειναι απλο η εχει μηχανες του χρονου, μηχανες Turing η ροδες.
Αν το νησι ειναι σημαντικο εξαιτιας ολων αυτων κα παλι δε θεωρω οτι πρεπει να χαραμιζονται ζωες ανθρωπων για να το προστατευσουν.
Εκτος αν η προστασια του νησιου εχει να κανει με την προστασια του κοσμου η των ανθρωπων γενικοτερα, οποτε τοτε ναι,
να το προστατευσει. Αν και το γεγονος οτι εχει βυθιστει και ολα μεχρι τωρα ειναι μια χαρα με κανει να αμφιβαλλω. Παντως
ηθελα πολυ η διαφωνια του J με τον αλλον να εχει να κανει με την ανθρωποτητα η τον κοσμο γενικοτερα.

Τωρα οι others, ειναι καταδικασμενοι στη βλακεια ασχετα ποιον υπακουν! Ειτε ο Jacob ειναι καλος ειτε κακος, οι
βλακες σκοτωναν κοσμο για πλακα και χωρις να ξερουν γιατι. Σαν τον συγχωρεμενο το Λοκ ενα πραγμα. Γι αυτο
ποτε δεν τους πηγαινα.

Πιστευω πως ποτε δεν προκειται να ξεκαθαρισουμε ποιος ειναι καλος και ποιος οχι.

Αυτη η ανωτερη δυναμη με βαζει σε σκεψεις. Αν εννοουσε τον Σογιερ, και αν ο τετοιος δεν μπορει να σκοτωσει τους
υποψηφιος, τοτε ο Jacob τους ηθελε στο ναο για αλλους λογους(για να φερουν τα μαντατα η για να μην στρατολογηθουν απο τον αλλο?)και οχι για να μην τους σκοτωσει ο αλλος. Παντως οι κανονες πρεπει να εινα αντιστοιχοι με αυτους που "απαγορευουν" στον ΜΠεν και τον Γουιντμορ να σκοτωσουν ο ενας τον αλλον. Ο Ριτσαρντ ξερει τους κανονες αραγε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 9:12 pm

Elle1 έγραψε:
Χμμμ... εγώ δεν είμαι και τόσο σίγουρη πως το παιδάκι είναι κάτι ανώτερο... Απλά δεν μου κολλάει και πολύ να λέει ο ΜΙΒ σε κάποιον ανώτερο "Μην μου λες τι δεν μπορώ να κάνω." Εκτός αν τα 'χει πάρει τόσο που δεν υπολογίζει τίποτα...

Μπορεί να μην είναι ανώτερο το ίδιο το παιδί, αλλά νομίζω πως αντιπρωσοπεύει κάτι ανώτερο... Εμένα μου θύμησε έντονα απεσταλμένο που πάει να υπενθυμίσει κάποια πράγματα...

tasoskratos έγραψε:

Άσε να δούμε τι σχεδίαζε ο Ιάκωβος, διότι τον Βρασίδα, μπορεί να τον ψιλοπίστεψα ότι κάποτε ήταν.....αλλά τα φύκια για μεταξωτές κορδέλες που πρόσφερε στον Σώγιερ δεν τα τρώω.

Εγώ νομίζω πως ήταν ξεκάθαρος... ούτε φύκια του πρόσφερε ούτε μεταξωτές κορδέλες... Απλά του είπε πως τα πράγματα είναι έτσι και έχεις 3 επιλογές... Διαλέγεις και πέρνεις. Η επιλογή ήταν καθαρά του Sawyer... Και εγώ το ίδιο θα έκανα αν ήμουν στην θέση του...

Τώρα αν αυτά που του είπε είναι αλήθεια ή όχι δεν ξέρω, αλλά προς το παρόν δεν έχω κανένα λόγο να μην τον πιστέψω...

Edit: Προφανώς και τον χρειάζεται για να φύγει από το νησί, αλλά όπως έκανε και με τον Richard, δεν τον έβαλε να τον ακολουθήσει με το έτσι θέλω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 9:33 pm

Έχω διαβάσει τόσες θεωρίες που το έχω κάψει εντελώς... tong

Το βασικό είναι πως ο ΜΙΒ ανέτρεψε την ισορροπία και αυτό πρέπει να αποκατασταθεί κάπως...

Και αν θυμηθούμε παλαιότερα επεισόδια έκανε εμφάνιση και στον Jack και στην Kate εκτός νησιού ως Christian και ως Claire...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 9:34 pm

Παράθεση :
Εγώ νομίζω πως ήταν ξεκάθαρος... ούτε φύκια του πρόσφερε ούτε μεταξωτές κορδέλες... Απλά του είπε πως τα πράγματα είναι έτσι και έχεις 3 επιλογές... Διαλέγεις και πέρνεις. Η επιλογή ήταν καθαρά του Sawyer... Και εγώ το ίδιο θα έκανα αν ήμουν στην θέση του...
Το θέμα βρίσκεται στο ότι ο ΜΙΒ ακύρωσε την βαρύτητα της δεύτερης επιλογής λέγοντας ουσιαστικά στον Sawyer "Μπορείς να κάτσεις σαν βλάκας να προστατέψεις ένα νησί που δεν χρειάζεται προστασία".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 10:25 pm

Μαλλον ο Βρας αυτα που ειπε να ειναι η αληθεια, αλλα οχι ολη!
Μην ξεχναμε τον Μπεν και τις "αληθειες" του!!!!
Το "Δεν σου ειπα ψεματα, αλλα δεν σου ειπα και ολη την αληθεια". μου κανει το πιο πιθανο!
Αλλα επιμενω πως ο Σωγιερ δεν ειναι τοσο χαζος να τον εμπιστευτει! Αν ηταν ο Τζακ, αλλαζε... Rolling Eyes
Εδω καταλαβε πως δεν ειναι ο Λοκ και δεν "εδωσε" τον Ριτσαρντ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 18, 2010 11:54 pm

cypher80b έγραψε:
Αν δεν κάνω λάθος James, αυτό μπορούσες να το συμπεράνεις και από το ότι ο Ethan βρισκόταν εκτός νησιού...

Πως ακριβως μπορουσαμε να το συμπερανουμε απο τον Ethan? Πως ξεραμε οτι τον Ethan δεν τον εφερε ο Ben στο νησι το 2000 ας πουμε, α λα Τζουλιετ? Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Icon_scratch


Τωρα για τον ξανθο πιτσιρικα, δεν ξερω (και μη με ρωτατε Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 213100 ) γιατι και πως αλλα μου εχει καρφωθει στο μυαλο ενα ονομα... Aaron!!!
Επισης τo oτι ο Richard δεν μπορει να τον δει δεν το γνωριζουμε, γιατι δεν τον κοιταξε ποτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 19, 2010 12:22 am

JamesFord έγραψε:
cypher80b έγραψε:
Αν δεν κάνω λάθος James, αυτό μπορούσες να το συμπεράνεις και από το ότι ο Ethan βρισκόταν εκτός νησιού...

Πως ακριβως μπορουσαμε να το συμπερανουμε απο τον Ethan? Πως ξεραμε οτι τον Ethan δεν τον εφερε ο Ben στο νησι το 2000 ας πουμε, α λα Τζουλιετ? Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Icon_scratch
Αφού ο Ethan γεννήθηκε (το '77) και μεγάλωσε στο νησί βρε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 19, 2010 12:42 am

Elle1 έγραψε:
JamesFord έγραψε:
cypher80b έγραψε:
Αν δεν κάνω λάθος James, αυτό μπορούσες να το συμπεράνεις και από το ότι ο Ethan βρισκόταν εκτός νησιού...

Πως ακριβως μπορουσαμε να το συμπερανουμε απο τον Ethan? Πως ξεραμε οτι τον Ethan δεν τον εφερε ο Ben στο νησι το 2000 ας πουμε, α λα Τζουλιετ? Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Icon_scratch
Αφού ο Ethan γεννήθηκε (το '77) και μεγάλωσε στο νησί βρε...

Σωστα...
Ενταξει μη με παρεξηγητε, τα 'χω λιγο χαμενα αυτον τον καιρο και τα μισοκαμενα εγκεφαλικα μου κυτταρα δεν κανουν κι ιδιαιτερα καλη δουλεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 19, 2010 12:53 am

Ποιός να σε παρεξηγήσει? Όλοι καμένοι είμαστε... epp Και όσο πάμε προς το τέλος θα χειροτερεύει το πράγμα... losttttt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 19, 2010 9:53 am

Παράθεση :
Edit: Προφανώς και τον χρειάζεται για να φύγει από το νησί, αλλά όπως έκανε και με τον Richard, δεν τον έβαλε να τον ακολουθήσει με το έτσι θέλω...

Ο Βρασίδας ήταν απόλυτα σίγουρος ότι ο Σώγιερ θα διάλεγε την 3η επιλογή.
Η κατάσταση του ήταν προφανής.
Γιατί να μην πιστέψω όμως τον Ρίτσαρντ?
Πολύ ωραία τα είπατε πιο πάνω. Η τακτική του ήταν ίδια με αυτή του Μπεν.
Σε αφήνω να διαλέξεις αλλά ήδη ξέρω τι θα διαλέξεις.

Το Νησί λοιπόν δεν χρειάζεται προστασία. Αυτή είναι η άποψη της μίας πλευράς. Φυσικά και δεν χρειάζεται προστασία, από την στιγμή που η θα εξουδετερωθεί η άλλη πλευρά.
Να πάω και στον Ιάκωβο. Το προστάτευε? από ποιόν?
Όλοι μας ξέρουμε ότι εάν δεν είσαι στο κόλπο, το Νησί δεν πρόκειται να το βρεις.
Αντιθέτως λοιπόν, ο Ιάκωβος έφερνε κόσμο και όσο πιο πολύ κόσμο φέρνεις τόσο περισσότερο μεγαλώνει η πιθανότητα να γίνει γνωστό.
Συμφωνείτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 19, 2010 10:10 am

Ο Jacob όμως δεν έφερνε τον οποιοδήποτε, όπως είχε πει και ο Mikhail έφερνε ανθρώπους χωρίς "ελαττώματα". Και αυτός όπως και ο ΜΙΒ, στρατολογούν ανθρώπους ...

Ερώτημα: Τι θα γίνει αν πεθάνουν όλοι οι ζωντανοί - μη διαγραμμένοι - υποψήφιοι χωρίς να έχει βρεθει αντικαταστάτης, τώρα που ο Jacob είναι νεκρός;...


It only ends once!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 19, 2010 11:10 am

xifomaxos έγραψε:
Ο Jacob όμως δεν έφερνε τον οποιοδήποτε, όπως είχε πει και ο Mikhail έφερνε ανθρώπους χωρίς "ελαττώματα". Και αυτός όπως και ο ΜΙΒ, στρατολογούν ανθρώπους ...

Και η ειρωνια ειναι οτι ο ΜΙκαηλ ελεγε οτι εφερνε ανθρωπους χωρις ελαττωματα, και για καθε ελαττωμα
κοιταζε και απο εναν lostie..που να ηξερε οτι ηταν candidates!
παντως, σοβαρα, οι candidates μεσα στα ελαττωματα ηταν.. Και γενικα απο τους others ο πιο normal ο justin μου φαινεται
btw τωρα θυμηθηκα που ειπε στον Αldo να μην τον σκοτωσει τον Jin γιατι ειναι ενας απο αυτους και ο Aldo ειπε οτι δεν το ξερουν σιγουρα..Αρα τουλαχιστον αυτοι μπορουν να σκοτωσουν candidates και επισης ισως ουτε αυτοι ξερουν ποιος απο τους kwon ειναι candidate.

το it only ends once παντως ισχυε οταν ηταν ζωντανος..τωρα δεν ξερουμε τι θα γινει..

αυτο που με εχει κανει να σκαλωσω ειναι ο τοιχος με τα ονοματα.. Εχει μεσα μεχρι και τον Miles διαγραμμενο (τον διεγραψε αραγε οταν αρνηθηκε να παει με τον Bram?), οπως επισης και τη Σαρλοτ(αν υποθεσουμε οτι αναφερεται σε αυτην και οχι στον πατερα της που ηταν στο νησι).

//τον ΜΠεν γιατι στο καλο τον διεγραψε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 19, 2010 3:50 pm

Achara έγραψε:
τον ΜΠεν γιατι στο καλο τον διεγραψε?
Είδες? Τελικά τον Ben δεν τον είχε μόνο γραμμένο... τον είχε και διεγραμμένο... tong

Ίσως επειδή ξέφυγε από τον στόχο... ?? Όπως είχε πει ο Richard στον Locke: Ben has been wasting our time with novelties like fertility problems. We're looking for someone to remind us that we're here for more important reasons.

Υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα αυτό το Linus να αναφέρεται στον Roger... Αν και γενικά, έτσι όπως είναι γραμμένα μόνο επίθετα, μου φαίνεται πως μπορεί και να αναφέρονται σε γενιές...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
108asteri
Administrator
108asteri


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2092
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νικη
Registration date : 28/05/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 19, 2010 4:59 pm

Εγω πιστεύω πως τον διεγραψε γιατι θεωρουσε πως ο Μπεν δεν ηταν καταλληλος για την προστασία του νησιου απ' την αποψη οχι μονο των ικανοτητων αλλα και των αρετων. Τι ειναι ο Μπεν; Ενας ψευτης, εκμεταλευτης, δολοφονος που για να πετυχει το στοχο του κανει κακο στους αλλους (γι αυτο και μας αρεσει κιολας!) demon
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/asteri108
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 19, 2010 6:28 pm

ναι αλλα οι αλλοι ηταν καλυτεροι?Αλλωστε ο Μπεν εγινε ετσι γιατι
πηγε στο ναο και μετα εγινε "ενας απο αυτους" , και εδω τα λογια του ΜΙκαηλ ερχονται
σε αντιθεση με τα λογια του Ριτσαρντ..
Εδω ειχε τον Σαγιντ ας πουμε..
Καλα ε, αν το Linus αναφερεται στον Roger θα πηδηχτω απο το παραθυρο lolololo lolololo
Αν και παιζει Elle αυτο που λες, να αναφερεται σε γεννιες Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 20, 2010 9:37 am

Θα ψήφιζα ελεϊνά τραγικό αλλά μέχρι να βρω τοίχο να χτυπήσω το κεφάλι μου από όλα αυτά που έβλεπα, ΕΥΤΥΧΩΣ ήρθε το τέλος τέλος τέλος τέλος τέλος thumbss . Το άκρως άωτο της βαρεμάρας της ανοησίας και της κούρασης ήταν το επεισόδιο . ΝΑΙ απαιτώ η ψήφος μου στο προηγούμενο επεισόδιο με την Καιτς+ούλα να μετατραπεί σε άριστο roftl .

Τί να 1οσχολιάσεις ;;; :

* Το ότι η εξήγηση για τους αριθμούς είναι ότι ο Ιάκωβος είναι 1 βαρεμένος που δεν έχει άλλη δουλειά να κάνει παρά να παίζει Soduku με νούμερα και ονόματα .

* Το ότι πάνε να μας παρουσιάσουν την καραμπινάτη αποτυχημένη κομπίνα του Βρασιδολόκ με την σπηλιά με τα νούμερα σαν καταφύγιο του Ιάκωβου zzzz nexttttttttttttttt . Συγνώμη αλλά μήπως παράπεσε και κανένα ιερογλυφικό από το Smallville στην σπηλιά αυτή roftl .

* Την προσέγγιση στα ανήλικα ή στις γεροντομπεμπέκες με τον μεθυσμένο Sawyer να τριγυρνάει παραπατώντας με την σωβρακοφανέλα και 1 μπουκάλα Scotch στο χέρι και να λέει αρλούμπες thumbdown .

* Ω ναι είχαμε και τις φαντασματοεξαφανίσεις μικρών παιδιών ( αυτό κάτι ήθελε να δείξει και θα έπρεπε να σοκαριστώ εεε ;;; scratch μπαααααααααα ) .

* Αν και μου άρεσε η συγκεκριμένη σκηνή που η Ιλάνα μάζευε τις στάχτες και ήταν σε 1 περίεργη διάθεση, αλλά συγχρόνως την βρήκα και πολύ γελοία . Ιλάνα - ράμπο - σωτήρας του νησιού - μέντιουμ σωστής σκόνης του Ιάκωβου malakia άϊντες άϊντες και στο τέλος πετάγεται από το πουθενά η Soraya και την ρίχνει κάτω την σκόνη lolololo .

Βασικά έχω και άλλα να κράξω απλά δεν τα θυμάμαι όλα κιόλας αλλά εδώ είμαστε και πού θα πάει θα τα θυμηθούμε tong ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 20, 2010 11:01 am

Απορία.

Τώρα που έχει σπάσει η σκάλα που κατέβαινε στη σπηλιά... ο Δεκαπέντες tong πώς θα ανέβει πάλι πάνω? Θα τον πάρει καβάλα ο Smocke?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
108asteri
Administrator
108asteri


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2092
Ηλικία : 32
Τόπος : Θεσ/νικη
Registration date : 28/05/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 20, 2010 11:30 am

Elle1 έγραψε:
Απορία.

Τώρα που έχει σπάσει η σκάλα που κατέβαινε στη σπηλιά... ο Δεκαπέντες tong πώς θα ανέβει πάλι πάνω? Θα τον πάρει καβάλα ο Smocke?


epp epp Δε νομιζω να αποκαλυφθει ακομη στο Σογιερ. Καποτε θα το κάνει κι αυτο βεβαια....

Λογικα θα πανε παρα-γκρεμιακα (!) tong Εκτος κι αν βρεθει κανενα μυστικό πέρασμα μέσα απ' τη σπηλια, αν και δε νομίζω.

btw, ημουν σιγουρη οτι τα νουμερα του lost θα πέσουν μετά το προηγουμενο επεισοδιο. Θα την καψει τη σειρά η Κέιτ ακομη και στο τελος. Εκανε τηλεθαεαση καπου στα 9,5 μυρια και κατι ψιλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://twitter.com/asteri108
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 6x04 - The Substitute   Lost 6x04 - The Substitute - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Φεβ 20, 2010 11:34 am

roftl roftl roftl roftl roftl ελιωσα Gonzo
elle, καλη απορια! θα ηθελα να υπαρχει μυστικο περασμα..


καλημερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 6x04 - The Substitute
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: