Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x03 Jughead

Πήγαινε κάτω 
+10
ΜΑΙΡΗ
DeSmOnDo91
Elle1
achilleasLost4ever
Achara
JamesFord
tasoskratos
m0rpheas
cypher80b
xifomaxos
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο
Τέλειο
Lost 5x03 Jughead Vote_lcap54%Lost 5x03 Jughead Vote_rcap
 54% [ 7 ]
Πολύ καλό
Lost 5x03 Jughead Vote_lcap31%Lost 5x03 Jughead Vote_rcap
 31% [ 4 ]
Καλό
Lost 5x03 Jughead Vote_lcap8%Lost 5x03 Jughead Vote_rcap
 8% [ 1 ]
Μέτριο
Lost 5x03 Jughead Vote_lcap0%Lost 5x03 Jughead Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x03 Jughead Vote_lcap7%Lost 5x03 Jughead Vote_rcap
 7% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 13
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΤετ Ιαν 28, 2009 9:31 pm

Επεισόδιο 5x03 - Jughead

Περίληψη
Σπόιλερ:


Promos/Sneak Peaks:



Download links
Σπόιλερ:



Οδηγίες προς Lostaholics:
1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... 8 μήνες έχει να γελάσει το χειλάκι μας tong
5. Σχόλια - Παρατηρήσεις για την λειτουργία αυτής της ενότητας μπορείτε να κάνετε στο γενικό thread. Δεν ανοίγαμε και πέρσι τέτοιο thread οπότε η άποψη σας μετράει. lolololo


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xifomaxos στις Παρ Ιαν 30, 2009 12:28 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 7:33 am

Πάρα πολύ ωραίο επεισόδιο!!!!!! Ιδίως για τους spoiler free που θα μείνουν shokkkkkk

Περιμένω τα δικά σας σχόλια epp

edit: και επειδή δεν μπορω να περιμένω θα κάνω τα δικά μου tong

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 9:23 am

Πολύ καλό το επεισόδιο epp Άντε να ανεβαίνουμε σιγά σιγά lolololo

Στο δια ταύτα:
Σπόιλερ:


Τα υπόλοιπα όταν μου έρθουν στο μυαλό...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cypher80b στις Πεμ Ιαν 29, 2009 10:05 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 9:39 am

Θα συμφωνήσω με το PS σου cypher...τελικά σωστά είχα 13 στη φυσική tong lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 11:52 am

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ότι οι Βρετανοί πρέπει να κάνουν επειγόντως λογοθεραπεία μπας και μάθουν να μιλάνε καθαρά thumbdown

Θα επιστρέψω το απόγευμα, αφού ξαναδώ το επεισόδιο με υπότιτλους, γιατί έχω χάσει ένα μεγάλο μέρος των διαλόγων μεταξύ Βρετανών...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 12:08 pm

lolololo morphea και εγώ την έπαθα με τους Άγγλους
respect για τους τόσο γρήγορους υπότιτλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 12:11 pm

Από εσένα το έμαθα ότι βγήκαν lol!

Είδα το ποστ σου και σκέφτηκα "Μα τι λέει;" roftl

Έφυγαααααααααα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 12:34 pm

Τίτλος επεισοδίου: Λείπει Ο Γάτος Χορεύουν Τα Ποντίκια΄΄

Μόλις το είδα. κατρ΄αρχήν thankd Μορφέα για τους γρήγορους υπότιτλους.
Δεν είναι από τα επεισόδια που χρειάζεται να ξαναδείς.
Υπήρξαν αποκαλυπτικά στοιχεία για την πλοκή της Ιστορίας. Λίγα μεν, αλλά ιδιαίτερα σημαντικά.
Ξιφ και λοιποί.
Σπόιλερ:

Αυτά για αρχή.
Ε ρε, ε ρε, δεν θα έρθει ο Τρισμέγιστος. Να δω που θα κρυφτήτε
Αισθάνομαι ένα κενό ΄΄μέσα μου΄΄.
Θα βάλω το κινητό μου να χτυπάει συνέχεια. Θέλω να ακούω το My Name Is Benjamin Linus.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xifomaxos στις Πεμ Ιαν 29, 2009 12:37 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : spoiler tags για την πρώτη σελιδα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 12:47 pm

redface

sorry Xif.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 12:55 pm

tasoskratos έγραψε:

Άκου εκεί: Είναι ένας από τους ανθρώπους μου mad
Ποιός είσαι ρε Λοκ? που σε έστειλε και ο Jacob?

Ποιός είναι; Ο Αρχηγός των Others, o εκλεκτός του νησιού, o εκλεκτός του
Jacob, αυτός που περίμεναν τόσο καιρό, αυτός που θα θυσιαστεί για να
σώσει το νησί... O John Locke bow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 1:24 pm

Καταρχάς μην ευχαριστείτε τον Μορφέα, δεν έκανε τίποτα. tong

Στα του επεισοδίου τώρα:

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!

Οι στολές ήταν του Αμερικάνικου στρατού; Γιατί παραξενεύτηκε ο Κάνιγκχαμ που δεν φορούσαν και οι Losties...

Είδαμε μάνα Φάραντεϊ στα νιάτα της, την αναγνώρισε και ο Νταν. Υπάρχει εμφανής σύνδεση Γουίντμορ - οικογένειας Φάραντεϊ. Για να δούμε τι παίζει και εκεί...

Μάθαμε για τον Γουίντμορ, προφανώς ήταν Αρχηγός πριν τον Μπεν, και αυτός με κάποιο τρόπο τον έρηξε. Ο Γουίντμορ πού βρήκε τέτοια τεράστια οικονομική επιφάνεια μετά την αποχώρηση του;

Ο αρχιψεύταρος ο Λοκ, "ο Τζέικομπ με έστειλε" Lost 5x03 Jughead 789497
Του το είχε πει ξεκάθαρα ο Ρίτσαρντ, "δεν θα σε αναγνωρίσω την επόμενη φορά". Παρόλα αυτά, πήγε αυτός καμαρωτός - καμαρωτός και λέει "είμαι ο Τζον Λοκ." Lost 5x03 Jughead 431463 Πάλι καλά που κατάφερε να παραδώσει την πυξίδα Lost 5x03 Jughead 457938

Η βόμβα είναι το Μαργαριτάρι, δεν νομίζω να υπάρχει στο Νησί και 2ο μέρος με "περισσότερο τσιμέντο κι απ' το Τσέρνομπιλ". Τώρα για το κουμπί, την έκρηξη, το κλειδί που "έσωσε τον κόσμο" κτλ από 2η season, κάποια εξήγηση θα υπάρχει...

Γιατί ζουν τόσο πρωτόγονα οι Άλλοι;

Λατινικά; Αρχαία Φυλή; Θα γούσταρα τρελά πάντως αν άρχιζε ο Γουίντμορ να μιλάει αρχαία ελληνικά στην μέση της ζούγκλας ενός τρελού Νησιού...
Αν και μετά οι 9/10 θα κοκκινίζαμε από ντροπή γιατί θα θέλαμε υπότιτλους για να καταλάβουμε τι λέει... Lost 5x03 Jughead 503366

Αυτά προς το παρόν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 1:30 pm

m0rpheas έγραψε:

Οι στολές ήταν του Αμερικάνικου στρατού; Γιατί παραξενεύτηκε ο Κάνιγκχαμ που δεν φορούσαν και οι Losties...

Ναι τις πήραν από τους στρατιώτες που είπε ο Richard πως σκότωσαν... Παραξενεύτηκε γιατί νομίζαν πως οι Losties είναι αμερικανοί στρατιώτες. Το ίδιο και ο Richard... Όταν είδε τον Faraday του λέει "Ήρθες πίσω για την βόμβα;".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 1:33 pm

Ναι, το κατάλαβα. Για τον Κάνιγκχαμ είναι διαπίστωση, όχι ερώτηση.
Και κάτι που δεν σχολιάστηκε μέχρι τώρα, το "Γουίντμορ" μάλλον ψεύτικο είναι. Τζόουνς λέει η στολή του...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 1:38 pm

Ο Widmore δε φαίνεται να έχει και τόσο αρχηγική θέση ανάμεσα στους Others, τουλάχιστον το 1954. Αναρωτιέμαι αν τότε οι Others μπορούσαν να κάνουν παιδιά.... Πάντως τουφέκια, στολές και σκηνές τους ξέμειναν από τους αμερικανούς

morphea γέλασα με την απάντηση του Richard: Aυτό πρέπει να μου πει κάτι; lol!


O Des παίρνει την εκδικησή τους από τον Widmore, τώρα αυτός τον έχει ανάγκη για να κρατήσει ασφαλή την Πένυ...Πολύ θέλω να δω τι θα γίνει στο L.A.

Kαι επιτέλους ο Miles αρχίζει να κάνει κάτι άλλο από το να είναι ο Sawyer2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 1:44 pm

m0rpheas έγραψε:
Ναι, το κατάλαβα. Για τον Κάνιγκχαμ είναι διαπίστωση, όχι ερώτηση.
Και κάτι που δεν σχολιάστηκε μέχρι τώρα, το "Γουίντμορ" μάλλον ψεύτικο είναι. Τζόουνς λέει η στολή του...

Αυτό προσπάθησα να πω και πιο πάνω. Η στολή ΔΕΝ είναι δική του. Είναι του στρατιώτη από τον οποίο την πήρε. Προφανώς τον μακαρίτη τον έλεγαν Jones lolololo

Οι Others τους σκότωσαν, τους πήραν στολές και εγκαταστάθηκαν στον καταβλησμό... Προφανώς περίμεναν πως θα έστελναν και άλλους στρατιώτες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 1:52 pm

cypher80b έγραψε:

Αυτό προσπάθησα να πω και πιο πάνω. Η στολή ΔΕΝ είναι δική του. Είναι του στρατιώτη από τον οποίο την πήρε. Προφανώς τον μακαρίτη τον έλεγαν Jones lolololo

lol!

Αλλά του Κάνιγκχαμ λέει "Κάνιγκχαμ" πάνω scratch
Υπέθεσα ότι έραψαν μόνοι τους τα ονόματα τους πάνω... Τέλος πάντων, δεν είναι κάτι σημαντικό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 3:18 pm

Δεν ξέρουμε αν όντως τον λένε έτσι... Τέσπα... Λίγη σημασία έχει αυτό...

Κάτι που δεν σχολιάστηκε είναι το γεγονός πως όπως ο Richard απέκτησε ανάμνηση του Locke, πιθανόν το ίδιο έκανε και ο Widmore. Γι' αυτό έστειλε τον Abaddon να τον έχει από κοντά...

Edit: Επίσης η Juliet γνώριζε καλά το παρελθόν του Richard... Αμέσως όταν κατάλαβε πως αυτοί που είχε μπροστά της ήταν Others, τους ρώτησε αν ο αρχηγός τους είναι ο Richard
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 3:29 pm

Παράθεση :
Ποιός είναι; Ο Αρχηγός των Others, o εκλεκτός του νησιού, o εκλεκτός του
Jacob, αυτός που περίμεναν τόσο καιρό, αυτός που θα θυσιαστεί για να
σώσει το νησί... O John Locke

Καλά όλα τα άλλα, ευσεβείς πόθοι σου είναι. epp
Αυτό το ΄΄εκλεκτός του jacob΄΄ από που προέκυψε?
Εγώ τουλάχιστον, δεν είδα κανένα jacob να του λέει ΄΄Λοκ προχώρα σε θέλει όλη η χώρα΄΄.
Ένα help me ακούσαμε μόνο.
Ασχέτως εάν είμαι fan του Τρισμέγιστου, ο κατά τα άλλα καημένος John Lock, στην ουσία μόνος του αυτοχρίστηκε. Βάση των όσως έζησε.
Πρόσεξε, δεν λέω ότι δεν είναι, αλλά άσε να δούμε...

Πάντως έτσι για να το συζητήσουμε, μάθαμε σήμερα γιατί ο Ρίτσαρντ βρέθηκε στην γέννηση του Λοκ. Ξέρουμε και το μετά...
Άσε λοιπόν φίλε μου Cypher να δούμε το πως προκύπτει ΄΄ο εκλεκτός΄΄ και εδώ θα είμαστε και ας είναι ο ΄΄εκλεκτός΄΄. Με γειά του με χαρά του.
Σε λίγο όμως που θα επιστρέψει ο ΄΄άλλος΄΄ θα δούμε ποιός είναι ο Αρχηγός.
Πάντως να σου πω και κάτι, τελείως εμπιστευτικά.
Κανείς από τους 2 δεν βλέπω να είναι ο εκλεκτός.
Εάν ο πολύ γέρος Ρίτσαρντ έχει ως αποστολή να βρει τον εκλεκτό για να...(δεν ξέρω τι) αυτόν θα τον κρατά στην αγκαλιά της η Κέητ.
Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, είναι και το μοναδικό παιδί, γέννημα θρέμα του Νησιού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 3:33 pm

tasoskratos έγραψε:

Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, είναι και το μοναδικό παιδί, γέννημα θρέμα του Νησιού.

Είναι;
Το αφήνω ανοικτό γιατί δεν μας διευκρινίστηκε τι παίζει με το παιδί του Τσενγκ. Μην ξεχνάμε ότι ο νούμερο 1 υποψήφιος για γιος του Τσενγκ (Μάιλς) έχει μια "περίεργη ικανότητα" wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 3:41 pm

tasoskratos έγραψε:

Καλά όλα τα άλλα, ευσεβείς πόθοι σου είναι. epp
Αυτό το ΄΄εκλεκτός του jacob΄΄ από που προέκυψε?
Εγώ τουλάχιστον, δεν είδα κανένα jacob να του λέει ΄΄Λοκ προχώρα σε θέλει όλη η χώρα΄΄.

Ξέρεις ότι με τον Locke δεν τα έχω καλά αλλά εκτός του ότι επέζησε παρά την προωρότητά του και την πτώση από τον 8ο (σωστά θυμάμαι;) όροφο, το Νησί τον έκανε να περπατάει ενώ είχε διαλυμμένη σπονδυλική στήλη και του έσωσε και τη ζωή στον λάκκο.
Ενώ στον Ben έδωσε έναν όγκο και του πήρε και την κόρη klama Επομένως πιστεύω ότι είναι κάπως ιδιαίτερος...

Εκτός από τον Αaron, και η Ji Yeon είναι παιδι του Νησιού και μάλιστα παιδι θαύμα, και η Alex είχε γεννηθεί στο Νησί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 3:47 pm

Σας θυμίζω πως τα προβλήματα γονημότητας στο νησί είναι δευτερεύουσας σημασίας... Προφανώς αυτοί που είδαμε δεν είναι οι μόνοι που γεννήθηκαν στο νησί (βλ και Charlotte) και προφανώς το πρόβλημα παρουσιάστηκε αργότερα (ίσως μετά το "συμβάν" ή το purge).

Ως εκ τούτου εγώ ακόμα πιστεύω πως ο Aaron δεν έχει κάποια σημασία στην εξέλιξη της σειράς... Μέχρι αποδήξεως του εναντίων φυσικά. Και αν υπάρχει κάποιος "εκλεκτός" πιστεύω πως είναι ο Locke. (Για να πω και την αλήθεια δεν πιστεύω και πολύ τα περί εκλεκτού)

Όσον αφορά τον Locke ο ίδιος ο Ben του είπε όταν ήταν στον λάκκο "Να δούμε τώρα αν σε βοηθήσει..." εννοώντας τον Jacob. Γιατί να τον βοηθούσε ο Jacob αν δεν είχε κάτι σημαντικό να κάνει;

Τέλος πιστεύω πως ακόμα και να επιστρέψει ο Ben στο νησί, δεν θα έχει ξανά ποτέ την θέση που είχε πρίν... Αν ο John με την επιστροφή του στο νησί "αναστηθεί" και σωματικά τότε ο Ben δεν έχει ελπίδα... Η μόνη του ελπίδα είναι που ο John είναι νεκρός. Αν ο Locke γίνει ας πούμε ο νέος Christian τότε ίσως και ελλήψει κατάληλου προσώπου να το εκμεταλλευτεί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 3:56 pm

Προσωπική μου άποψη : Ο John κάνει τις βρωμοδουλειές του νησιού, το οποίο εκμεταλεύεται την τυφλή πίστη του. Ο Ben είχε ξεφύγει λίγο από τον έλεγχο, είχε δικά του πράγματα ν'ασχοληθεί και αυτό πλήρωσε...

edit: Ή όλα γίνονται γιατί ο Charles και η Ellie είχαν άσχημο χωρισμό tong tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 4:30 pm

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ!!!!
LOST IS REALY BACK!!!
"Put the gun down Whidmore!" (μας εστειλε!!!)

Και τωρα θα σας κανω μια -ρητορικη- ερωτηση.
Ποιος ειναι εκεινος που ειχε ανοιξει το thread "O Whidmore ειναι Hostile" στο gtvs????
coolgum coolgum coolgum
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 4:42 pm

Μου αρέσει που άναψε η συζήτηση.
Μπενικοί Vs Λοκικοί

Παράθεση :
το Νησί τον έκανε να περπατάει ενώ είχε διαλυμμένη σπονδυλική στήλη και του έσωσε και τη ζωή στον λάκκο.

και η Ρόουζ είχε καρκίνο.

Παράθεση :
Προσωπική μου άποψη : Ο John κάνει τις βρωμοδουλειές του νησιού, το οποίο εκμεταλεύεται την τυφλή πίστη του. Ο Ben είχε ξεφύγει λίγο από τον έλεγχο, είχε δικά του πράγματα ν'ασχοληθεί και αυτό πλήρωσε...

Συμφωνώ.

Παράθεση :
Ή όλα γίνονται γιατί ο Charles και η Ellie είχαν άσχημο χωρισμό

Θα είμαι απόλυτα ειλικρινής.
2 ήταν οι μεγάλες μου απογοητεύσεις σήμερα. Μία η απουσία του Ben και η άλλη με αυτό που είπες.
Εάν φανταστώ ότι ο Widmore και Hawkins ήταν ζευγάρι, χώρισαν όπως χώρισαν και τώρα η κάθε πλευρά θέλει το Νησί για δικό της, χρησιμοποιώντας όλαααααααααα αυτά τα μέσα για να το ξανααποκτήσει, Θα Πεθάνωωωωωωωωωω

sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 4:59 pm

Από που προκύπτει πως Charles - Hawking ήταν ζευγαράκι; Επειδή το βλέπω να παίζει πολύ και στο Gtvs... Ίσως να μην έπιασα κάτι, επειδή το είδα χωρίς subs...

Εγώ πάντως είδα πως γνωρίζονταν από το νησί και πως χρηματοδοτούσε τα πειράματα του κανακάρη της... τίποτα άλλο...

Και εδώ βάζω και μιά σημείωση: Δεν είμαστε και σίγουροι πως Ellie=Hawking και ούτε πως η Hawking είναι μητέρα του Faraday... Φυσικά έτσι δείχνουν τα πράγματα, αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος με το Lost lolololo

Edit: James, ποιός; lolololo thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
 
Lost 5x03 Jughead
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: