Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x03 Jughead

Πήγαινε κάτω 
+10
ΜΑΙΡΗ
DeSmOnDo91
Elle1
achilleasLost4ever
Achara
JamesFord
tasoskratos
m0rpheas
cypher80b
xifomaxos
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο
Τέλειο
Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Vote_lcap54%Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Vote_rcap
 54% [ 7 ]
Πολύ καλό
Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Vote_lcap31%Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Vote_rcap
 31% [ 4 ]
Καλό
Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Vote_rcap
 8% [ 1 ]
Μέτριο
Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Vote_rcap
 7% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 13
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 5:19 pm

cypher80b έγραψε:
Από που προκύπτει πως Charles - Hawking ήταν ζευγαράκι; Επειδή το βλέπω να παίζει πολύ και στο Gtvs...

Από πουθενά.

Για κάποια άγνωστη αιτία έχει κολλήσει σε όλο τον κόσμο ότι αυτοί οι 2 τα είχανε... Επειδή του την είπε η Έλλη όταν είπε ο Γουίντμορ ότι οι Losties ήταν παραπάνω; Τι να πω, δεν πάει πουθενά το μυαλό μου εμένα...



Παράθεση :
Και εδώ βάζω και μιά σημείωση: Δεν είμαστε και σίγουροι πως Ellie=Hawking και ούτε πως η Hawking είναι μητέρα του Faraday...

Ε εντάξει, κατά 99.9% έτσι είναι. Θα είναι πιστεύω αρκετά άσχημο να μας πουν άλλα στο επόμενο επεισόδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 5:49 pm

Πλάκα έκανα όταν είπα για ζευγαράκι Ellie - Charles....διαφορετικά στο τέλος θα βρεθούν όλοι συγγενείς...

Το διάβασα αλλού και μου άρεσε: αν οι επιχειρήσεις του Widmore είχαν σχέση με τον Ηanso και τη Dharma πότε έφυγε ο Charles από το νησί και πότε πρόλαβε να κάνει την περιουσία;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 6:06 pm

Έφυγε το 60... Με την Dharma άρχισε να συνεργάζεται από το 80-85...
20-25 χρόνια είναι αρκετά για να κάνει περιουσία... tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 6:08 pm

καλο το επεισοδειο!απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω η Ελλυ
μισππιστεψε οτι οι αλλοι ειναι απο το μελλον,στο Ριτσαρντ φανηκε εντελως κουφο!
Δεν ξερει ο Ριτσαρντ την ιδιοτητα αυτη του νησιου?

οσοο για το ποιος ειναι ο εκλεκτος ,νομιζω πως ειναι ενας

Σπόιλερ:













οκ....i was just kiddin' lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 6:37 pm

Νομίζω ότι περισσότερο φάνηκε περίεργο στον Richard το γεγονός πως ο υποτιθέμενος μελλοντικός αρχηγός του νησιού δεν ήξερε πως να φύγει από το νησί. Λογικά θα έπρεπε να γνωρίζει αυτή την πληροφορία αν ήταν αρχηγός.

By the way το Ricardo μ'αρέσει πιο πολύ tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
achilleasLost4ever
Dr. Lost Special Member
achilleasLost4ever


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 37
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 7:00 pm

Απίστευτο το επεισόδιο...

Η 5η season συνεχίζει δίνοντας περισσότερες απαντήσεις παρά ερωτήματα...

Μου λύθηκαν όλες οι απορίες όσον αφορά το timeline και πως προσεγγίζουν οι παραγωγοί το θέμα του timetravel...

Τώρα πιο συγκεκριμένα...

Η βόμβα κατά 99% είναι ο μελλοντικός Swan station...
Έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον αν το "saving the world" που έλεγαν για το πάτημα του κουμπιού ήταν κυριολεκτικό οπότε σημαίνει ότι σε περιπτωση ανατίναξης του νησιού καταστρέφεται με κάποιον τρόπο και ο υπόλοιπος κόσμος (σύμπαν ??)
Τί είναι τελικά αυτό το νησί...?

Ο Γουιντμορ όπως είχαμε προβλέψει ήταν μέλος των Others...

Με προβληματίζει επίσης το γεγονός ότι το 1954 έχουμε στρατιώτες στο νησί που πιθανώς δεν είναι Dharma γιατί αυτή ξεκίνησε τις δραστηριότητες της στα 1970s...Βέβαια μπορεί να πρωτοπήγαν στο νησί το 1954 και μέχρι το 1970 να το διεκδικούσαν από τους Others...

Η Σάρλοτ λέτε να πέθανε ?

Τελευταία απορία γιατί ο Ρίτσαρντ ορίζει αρχηγούς άλλους αφού ο ίδιος φαίνεται να είναι ο πιο παλιός και "μάγκας" του νησιού...??

Για άλλη μια φορά να χαρώ που μου λύθηκαν οι απορίες για το timeline...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 7:09 pm

Oι στρατιώτες πρέπει να ήταν εκεί στα πλαίσια των πυρηνικών δοκιμών του Αμερικανικού στρατού σε νησιά του Ειρηνικού εκείνη την περίοδο. Γι αυτό και η βόμβα...
Ελπίζω η Charlotte να μην πέθανε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 7:14 pm

Κάτι που νομίζω δεν ανέφερε κανείς, και θέλω να στρέψω την κουβέντα προς τα εκεί:

Όπως είπα και στο gtvs, οι Losties μετακινήθηκαν σε κάποια χρονική περίοδο πριν το 1954. Κι αυτό γιατί δεν υπάρχουν τα τσαντίρια, τα οποία υπάρχουν από το 1954 έως και το 2004 (θυμίζω φινάλε 3ης σαιζόν).
Είμαι περίεργος να δω αν θα έχουμε BLACK ROCK την άλλη εβδομάδα yahoooo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 7:17 pm

πολυ σε μεξικανικο μου κανει βρε ξιφ!
παντως αυτο που λες makes sense.

Ο ριτσαρντ φαινεται να ηξερε τις διαδοχικες χρονικες στιγμες
οπου μεταπηδαει το νησι,γι αυτο ειπε στον Λοκκ οτι δε θα τον αναγνωριζει.
Χμμ αν και πιστευω πως οντως ο Τζεικομπ ορισε για αρχηγο τον Λοκ,
δεν ξερω,μαλλον για να τον θυσιασει θα το εκανε,δεν νομιζω να εξασκησει
κανονικα την αρχηγια του

και παραθετω και αυτουσια μια απορια του αχιλεα στο gtvsubs που την εχω κι εγω

Παράθεση :
τελευταία απορία γιατί ο Ρίτσαρντ ορίζει αρχηγούς άλλους αφού ο ίδιος φαίνεται να είναι ο πιο παλιός και "μάγκας" του νησιού...??

επισης τοσο καιρο εγω νομιζα οτι ο Ριτσαρντ ηταν υπερανω ολων των αρχηγων
αλλα οπως βλεπω απο αυτα που λεει ο Λοκ,ο εκαστοτε αρχηγος ειναι πιο πανω και
απο τον Ριτσαρντ?

Α επισης τα ρουχα του ριτσαρντ παρα ειναι εξελιγμενα για την εποχη αυτη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 7:57 pm

m0rpheas έγραψε:

Είμαι περίεργος να δω αν θα έχουμε BLACK ROCK την άλλη εβδομάδα yahoooo

Μετά το πίσω θα πάμε μπρός και μετά ξανά πίσω... Τουλάχιστον έτσι προκύπτει από τις μέχρι τώρα κινήσεις του νησιού...

Δεν θα πιστεύεις αυτά που θα δείς την επόμενη εβδομάδα... Τουλάχιστον από όσα είδα στο trailer wink

Edit:
Όσον αφορά τον Swan έχω ακόμα αμφιβολίες αν η βόμβα είναι εκεί... Αν ήταν εκεί με το που εξεράγει ο Swan δεν θα είχαμε και έκρηξη της βόμβας; Εκτός αν το τσιμέντο ήταν πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ χοντρό ή αν η βόμβα εξουδετερώθηκε από τον τεράστιο ηλεκτρομαγνητικό παλμό που ελευθερώθηκε κατά το συμβάν...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cypher80b στις Πεμ Ιαν 29, 2009 8:04 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 8:04 pm

Φοβερό επεισόδιο! thumbss
Κατάφερα επιτέλους και το είδα.
Αυτό το "I said put the gun down, Widmore" μας έστειλε κανονικά.
Και τι ωραίος που είναι ο μικρός Charlie... epp (όχι σαν το άλλο το ζοντόβολο που μοιάζει κάτι τις καθυστερημένο το καημένο)
Όσο για το όλο θέμα με το time travel, φαίνεται καλοδουλεμένο. thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 8:48 pm

Επέστρεψα.
Ούτε εγώ πιστεύω ότι η βόμβα είναι θαμμένη στον σταθμό του Ντες.
Εκεί υπάρχει ΄΄εγκλωβισμένη΄΄ ηλεκρομαγνητική ενέργεια΄, θυμάστε τι γινόταν όταν δεν είχαμε το πάτημα των αριθμών. Άλλη δουλειά έκανε ο Ντες εκεί και νομίζω το έχω αναφέρει. Πιστεύω ότι τα νούμερα ήταν κάποιου είδους εξίσωση για να μένει το Νησί σταθερό και να μην το χάνει η Ντάρμα. Περί αυτού...είδωμεν.

Παράθεση :
ή αν η βόμβα εξουδετερώθηκε από τον τεράστιο ηλεκτρομαγνητικό παλμό που ελευθερώθηκε κατά το συμβάν...

Δεν έχω τέτοιου είδους γνώσεις για να ξέρω εάν γίνεται κάτι τέτοιο. Από εκεί και πέρα, ολόκληρη Ντάρμα δεν θα μπορούσε να την εξουδετερώσει με κάποιο τρόπο. Θα έπαιζαν με τα ΄΄σπίρτα΄΄?

Προηγουμένως έγραψα ότι θα με χαλούσε αφάνταστα εάν η Χόκινς ήταν ερωμένη του Γουίντορ και παιδί τους ο Ντάνιελ. Μπορεί να είναι μητέρα του αλλά με άλλον πατέρα.
Μου φαίνεται πολύ ΄΄απλό΄΄ ένα τέτοιο σενάριο. Μετά θα έπρεπε να μάθουμε γιατί ΄΄μάλωσαν΄΄ κλπ κλπ. Πιθανόν να ξέρετε κάποιο σπόιλερ. Εξάλλου ο μπαμπάς χρηματοδοτούσε τον γιό του? Πολύ ΄΄Λάμψη΄΄ μου κάνει τέτοιο σενάριο και εδώ έχουμε να κάνουμε με άλλου είδους σειρά. Είδωμεν...και εδώ.

Το γενικό συμπέρασμα, μετά τις πρώτες αυθόρμητες εκτιμήσεις, είναι ότι, όπως είπε και ο Cypher, ακόμη δεν είδαμε τίποτα!!! Το πως συνδέεται ο ένας με τον άλλο, το πως θα προχωρήσει η ιστορία δεν ξέρω.
Περιμένω να δω αυτό το κάτι παραπάνω, ένα μπισκοτάκι ακόμη, κάτι ρε παιδί μου, περί Νησιού.

Δεν ξερω που είναι το μεγάλο μπέρδεμα με τα ΄΄ταξίδια΄΄ των φίλων μας. Πάνε και έρχονται σε διάφορες χρονικές στιγμές.
΄΄Φεύγοντας΄΄ ο Μπεν από το Νησί, διορθώστε με κιόλας εάν κάνω λάθος, άφησε επάνω 2 ομάδες. Τον Ρίτσαρντ και την παρέα του και τους υπόλοιπους Losties + τους 4. 2 ομάδες, η μία ΄΄ταξιδεύει΄΄.

Αυτό που πρέπει να δούμε και να συζητήσουμε είναι το τι βολεύει τον Μπεν. Να γυρίσει σε παρόντα χρόνο ή παρελθοντολογικό?
Παρά τα όσα εξήσησε ο Ντάνιελ, εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι το σχέδιο του Τρισμέγιστου είναι να επιστρέψει στο ΄΄παλιό΄΄ Νησί. Όχι εκεί που το άφησε. Αλλιώς δεν βγαίνει νόημα, αλλά κοντός ψαλμός αλληλούια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 9:16 pm

Αυτό με τη χρηματοδότηση εμένα μου θυμίζει το πρώτο ARG, και τη Rachel...αλλά και πάλι νυστάζω αρκετά και μπορεί να κάνω λάθος.

Aν η Mrs Hawkings είναι η μαμά του Faraday τότε μάλλον έστειλε τον Des όχι για να πατάει το κουμπί αλλά για να σώσει τον γιο της και κατά συνέπεια το νησί και τον κόσμο. Τα λόγια της στην 3 σεζόν έχουν άλλο νόημα τώρα.
O Widmore από την άλλη ήξερε ότι ο Des είχε να παραδώσει κάποιο μήνυμα...ξέρει που είναι η Hawkings, και αναρωτιέμαι πως πετάχτηκε και αυτή εκτός νησιού...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 9:21 pm

Elle1 έγραψε:
όχι σαν το άλλο το ζοντόβολο που μοιάζει κάτι τις καθυστερημένο το καημένο

Πες τα Elle... Μου το βγάλανε και 'εκλεκτό' το ζαβό... lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 9:22 pm

Παράθεση :
Αυτό που πρέπει να δούμε και να συζητήσουμε είναι το τι βολεύει τον Μπεν. Να γυρίσει σε παρόντα χρόνο ή παρελθοντολογικό?
Παρά τα όσα εξήσησε ο Ντάνιελ, εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι το σχέδιο του Τρισμέγιστου είναι να επιστρέψει στο ΄΄παλιό΄΄ Νησί. Όχι εκεί που το άφησε. Αλλιώς δεν βγαίνει νόημα, αλλά κοντός ψαλμός αλληλούια
Ναι, προφανώς αυτό τον βολεύει. Αυτό θα βόλευε τον οποιονδήποτε. Πηγαίνοντας στο "παλιό" νησί έχει το απίστευτο πλεονέκτημα να γνωρίζει εκ των προτέρων τι θα γίνει, πότε θα γίνει και πώς. Το πρόβλημα με τα πισωγυρίσματα όμως (το οποίο δεν έχουμε αντιμετωπίσει ακόμα, και δεν ξέρω αν θα αντιμετωπίσουμε στη συνέχεια) είναι τι γίνεται αν πχ ο Ben επιστρέψει στο νησί σε εποχή που ο ίδιος βρίσκεται ήδη εκεί...

ΥΓ. @ Cypher. Μα είναι ζαβό, δεν είναι? epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DeSmOnDo91
Desmond's Commerade
DeSmOnDo91


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ηλικία : 32
Τόπος : Swan Station
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Ιαν 29, 2009 11:26 pm

Παιδιά φοβερό το επεισόδιο. Μία πρώτη απορία ξαναβλέπωντας το είναι γιατί στη στολή του Widmore γράφει Jones? Τα υπόλοιπα στη συνέχεια...

Edit: Φανταστείτε ο Locke να μην είχε σκεφτεί ότι ο Widmore ήταν ένας από τους ανθρώπους του και να τον είχε πυροβολήσει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 8:29 am

DeSmOnDo91 έγραψε:
Παιδιά φοβερό το επεισόδιο. Μία πρώτη απορία ξαναβλέπωντας το είναι γιατί στη στολή του Widmore γράφει Jones? Τα υπόλοιπα στη συνέχεια...

Edit: Φανταστείτε ο Locke να μην είχε σκεφτεί ότι ο Widmore ήταν ένας από τους ανθρώπους του και να τον είχε πυροβολήσει...

Γράφει Jones επειδή την στολή υποτίθεται πως την πήρε από κάποιον από τους στρατιώτες που σκότωσαν οι Others...ι

Επίσης επειδή ήταν και στο προηγούμενο επεισόδιο και σε όλες τις promo φωτογραφίες. Αν έγραφε το κανονικό του όνομα θα χαλούσε η πιο WTF στιγμή του επεισοδίου...

Για το δεύτερο νομίζω πως ακόμα και να πυροβολούσε τον Widmore o Locke, ή και να τον πετύχαινε ο Sawyer, δεν θα άλλαζε κάτι γιατί όπως είπε και ο Daniel ότι έγινε έγινε. Ίσως να τραυματιζόταν και το νησί να τον έκανε και πάλι καλά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 9:16 am

Παράθεση :
Πες τα Elle... Μου το βγάλανε και 'εκλεκτό' το ζαβό...

Μόνο εγώ το έχω βγάλει ΄΄εκλεκτό΄΄ το ζαβό.
Θέμα ΄΄εκλεκτού΄΄ μέχρι τώρα στην σειρά δεν έχει προκύψει. Ποτέ δεν ειπώθηκε κάτι τέτοιο από κανέναν. Εγ'ω τουλάχιστον δεν το έχω ακούσει. Άλλο αρχηγός, άλλο εκλεκτός.
Πριν ένα χρόνο όταν είχα γράψει κάποιες σκέψεις μου στο gts, εκεί ανέφερα το θέμα ΄΄εκλεκτός΄΄ και το θέμα ΄΄μύθος/προφητεία΄΄ ως μία πιθανή θεωρεία.
Είχα πει ότι ΙΣΩΣ κάτι τέτοιο να περιμένουν, μετά και την συνομιλία Ρίτσαρντ προς τον Λοκ, περί στόχου.
ΕΑΝ λοιπόν υπάρχει τέτοιο θέμα, τότε πιθανόν αυτός ο ΄΄εκλεκτός΄΄ να είναι ο Ααρών διότι, υπάρχει η προτροπή του μέντιουμ στην Κλαιρ και παρά τα όσα υποθετικά και λεγόμενα, ουσιαστικά εμείς μόνο τον Ααρών έχουμε δει να γεννιέται όντως στο Νησί.
Εάν ο μικρός Λοκ ζωγράφισε τον καπνό, ο μικρός Ααρών είχε πάνω από το κρεββατάκι του άλλη ζωγραφιά.
Όλα αυτά όμως ΜΟΝΟ ως δικιά μου θεωρεία και τίποτα άλλο.
Σε αυτή την θεωρεία ναι, τον έχρισα ως ΄΄εκλεκτό΄΄.

Πάμε τώρα στα υπόλοιπα.

Παράθεση :
Ναι, προφανώς αυτό τον βολεύει. Αυτό θα βόλευε τον οποιονδήποτε.

Εδώ λοιπόν βρίσκεται άλλη μια δικιά μου θεωρεία.
Εγώ υποστηρίζω ότι αλλάζοντας το παρελθόν, μπορείς να αλλάξεις το μέλλον. Ούτε σκέτο παρελθόν, ούτε σκέτο μέλλον.
Πιστεύω ότι αυτός είναι ο σκοπός του Αρχηγού. Να παρέμβει στα γεγονότα που είχαν γίνει. Το πως δεν ξέρω, αλλά το ΄΄δεις εξ αμαρτειν ουκ ανδρός σοφού΄΄ και για να ξαναπαιχτεί το έργο πρέπι όλοι οι πρωταγωνιστές να είναι επί σκηνής.
Αυτά υποστηρίζω εγώ διότι πιστεύω ότι ακόμη δεν έχουμε τίποτα για το Νησί. Όταν θα αρχίσει, εάν τελικά γίνει κάτι τέτοιο, το τι ακριβώς είναι το Νησί, τότε πολλές θεωρείες θα ανατραπούν.
Εξάλλου, ποιός ήταν ο σκοπός της Ντάρμα? Τα ΄΄ταξίδια΄΄.

Πολύ χαίρομαι που δεν συμφωνούμε όλοι. Εξάλλου μετά θα γινόταν βαρετό το πράγμα. Έτσι υπάρχει συζήτηση, κουβεντούλα κλπ κλπ
Καλημέρα στην παρέα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 9:46 am

Καλά μην θυμώνεις... lolololo

Η συνομιλία του Richard με τον Locke νομίζω πως εξηγήθηκε στο χθεσινό
επεισόδιο. Νομίζω πως τα περί "εκλεκτού" που θα έρθει κάποια στιγμή στο
μέλλον, τα σκαρφίστηκε ο Richard μετά την επίσκεψη που του έκανε ο Locke
από το μέλλον...

Σου λέει για να μπορεί να έρχεται αυτός από το μέλλον και να μου λέει πως
είναι αρχηγός μας, κάτι σημαντικό θα έχει... Και σίγουρα θα είναι αυτός που
θα βγάλει το νησί από το μπλέξιμο που θα έχει... Ας τον περιμενουμε λοιπόν...
Και ας παρακολουθήσουμε την πορεία του να δούμε τι θα γίνει...

Και με αυτά αμέσως, αμέσως γενιέται ο μύθος του εκλεκτού που θα έρθει να
σώσει το νησί... Και παρόλο που ο Locke απέτυχε σε όλες τις ευκαιρίες που του
παρουσιάστηκαν, όταν ήρθε επιτέλους στο νησί, ο Richard πίστεψε ξανά σε
αυτόν επειδή το νησί τον έκανε καλά... Και όπως λέει και ο Λιακόπουλος
ήξερε πλέον πως "Ο καιρός γαρ εγγύς" και πως τα γεγονότα που του περίεγραψε
τότε ο Locke θα αρχίσουν να συμβαίνουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 11:02 am

Παράθεση :
Καλά μην θυμώνεις...

Σιγά μην θυμώσουμε και μεταξύ μας τώρα. ΄Ολο κι όλο 5-6 είμαστε. Δεν μας παίρνει lol!

Παράθεση :
Νομίζω πως τα περί "εκλεκτού" που θα έρθει κάποια στιγμή στο
μέλλον, τα σκαρφίστηκε ο Richard μετά την επίσκεψη που του έκανε ο Locke
από το μέλλον...

Εάν δεν κάνω λάθος, για αρχηγό μίλησε και όχι εκλεκτό. Του είχε πει ότι τους διαλέγουμε σε μικρή ηλικία, άρα μπάρμπα εσύ μεγάλος είσαι epp

Ξέρεις που στέκομαι?
Στο τι κάθονται και κάνουν εκεί. Τι περιμένουν από τον Χ ή Ψ αρχηγό τους. Τι τον χρειάζονται βρε αδελφέ, αφού υπάρχει ο Ρίτσαρντ?
Γιαυτό ΄΄κόλλησα΄΄ με υποτιθέμενο μύθο.
Το να κάθονται και να την περνάνε ζάχαρη και άσε τους άλλους να αγχώνονται είναι κάτι που είχαμε δει στην ταινία The Beach. Εδώ κάτι άλλο συμβαίνει. Από που ήρθε το Νησί και που πρέπει, εάν πρέπει, να πάει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 11:14 am

tasoskratos έγραψε:

Ξέρεις που στέκομαι?
Στο τι κάθονται και κάνουν εκεί. Τι περιμένουν από τον Χ ή Ψ αρχηγό τους. Τι τον χρειάζονται βρε αδελφέ, αφού υπάρχει ο Ρίτσαρντ?
Γιαυτό ΄΄κόλλησα΄΄ με υποτιθέμενο μύθο.
Το να κάθονται και να την περνάνε ζάχαρη και άσε τους άλλους να αγχώνονται είναι κάτι που είχαμε δει στην ταινία The Beach. Εδώ κάτι άλλο συμβαίνει. Από που ήρθε το Νησί και που πρέπει, εάν πρέπει, να πάει?

Ίσως ο Richard να μην έχει την ικανότητα να μιλάει με τον Jacob ή απλά έχει άλλα καθήκοντα που δεν του επιτρέπουν να είναι και αρχηγός... Αυτοί είναι οι 2 λόγοι που μπορώ να σκεφτώ... Και απλά λόγω της ιδιότητας του να είναι ο πιό παλιός και να γνωρίζει όλη την ιστορία των προγενέστερων Others, έχει περισσότερο συμβουλευτικό χαρακτήρα στον εκάστοτε αρχηγό...

Τώρα για τον νησί δεν ξέρω... Αυτό σίγουρα είναι κάτι που θα το μάθουμε προς το τέλος της 6ης σεζόν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 11:35 am

Δική μου άποψη είναι ότι οι Others βρίσκονται εκεί για να προστατέψουν το Νησί, ή για να είμαστε πιο ακριβείς κάποιοι από τους Others. Το νησί λόγω των εξαιρετικών ιδιοτήτων του είναι πάρα πολύ σημαντικό αλλά πλέον μετά από αυτά που έχουμε δει, πιστεύω ότι το παιχνίδι είναι μεγαλύτερο... Έτσι οι Others είναι κάτι σαν αδελφότητα, σαν σεκτα, με δικούς τους νόμους, δικές τους πεποιθήσεις και φυσικά αρχηγό. Και ο αρχηγός τους πρέπει να ανταποκρίνεται σε κάποιες προδιαγραφές. Ο Richard είναι εκεί για να το διασφαλίσει αυτό, όπως επίσης και το ότι ο αρχηγός δεν θα παρεκτραπεί και δεν θα ασχοληθεί με δικά του θέματα...(αν το κάνει παίρνει ως προειδοποίηση έναν όγκο στην σπονδυλική στήλη με δώρο έναν χειρούργο, και αν δεν συμμορφωθεί παίρνει δρόμο). Μου θυμίζει λίγο τους αρχιερείς της Αιγύπτου, με απίστευτη δύναμη ανεβοκατέβαζαν τους Φαραώ...
Όλοι αυτοί που το νησί τράβηξε κοντά του είναι ιδιαίτεροι ο καθένας με τον τρόπο του. Και ο καθένας θα παίξει το ρόλο του....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 12:11 pm

Καλημερα και απο μενα!
Ευχαριστω πολυ τους "αγνωστους" Χ για τους υποτιτλους! thankd respect
Εγω δεν μπορω να πω πως τρελαθηκα με το επεισοδιο, ισως επειδη δεν εδειξε τον Μπεν! ben
(Ευτυχως ουτε το ζευγαρακι της Αγ. παρασκευης!) ( :geek: + malakia )
Το θεμα ειναι πως μπορει να μας εδειξε κατι παραπανω για το παρελθον του νησιου αλλα δημιουργησε περισσοτερες αποριες! (Τουλαχιστον σε εμενα!)
Ασε που μου φανηκε πολυ μικρο το επεισοδιο αφου μετα κοιταξα ποση ωρα ηταν, γιατι μου φανηκε πως εβλεπα μονο 10 λεπτα, τελικα με το Lost χανομαστε και εμεις στον χρονο!
Και κατι τελευταιο, γιατι δεν εχουμε ψηφοφορια σημερα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 12:29 pm

Όντως, με τα επεισόδια του Lost χάνουμε τον χρόνο
Μπήκε και η ψηφοφορία epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x03 Jughead   Lost 5x03 Jughead - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Ιαν 30, 2009 12:41 pm

Παράθεση :
Το νησί λόγω των εξαιρετικών ιδιοτήτων του είναι πάρα πολύ σημαντικό αλλά πλέον μετά από αυτά που έχουμε δει, πιστεύω ότι το παιχνίδι είναι μεγαλύτερο... Έτσι οι Others είναι κάτι σαν αδελφότητα, σαν σεκτα, με δικούς τους νόμους, δικές τους πεποιθήσεις και φυσικά αρχηγό.

Αυτό ψάχνω και εγώ να βρω, για να ξεκινήσω από κάπου την ιστορία.
Αυτή η σέκτα, που έχει βάλει και την σφραγίδα της στην πλάτη της Τζούλιετ, αποτελείται και από κάποιους οι οποίοι βρίσκονται εκεί από αιώνες τώρα, ή πρόκειται μόνο για μία σέκτα η οποία σαφώς και ήξερε τους μύθους περί Νησιού, παρακολουθούσε ΄΄σημάδια΄΄ και τέλος πάντων με κάποιο τρόπο, μπόρεσε να το ΄΄συναντήσει΄΄ και εγκαταστάθηκε εκεί, γνωρίζοντας φυσικά τα πάντα για το Νησί.
οκ, η Τζούλιετ είπε ότι ο Ρίτσαρντ είναι από πάντα εκεί. Πως το εννοεί όμως αυτό το πάντα?
Ότι είναι από τους πρώτους που πάτησε, όποτε και έαν έγινε αυτό, πρώτος το πόδι του εκεί, ή είναι ρε παιδί μου χιλιάδων ετών.
Εάν συμβαίνει το 2ο, τότε είναι αθάνατος και τότε υπάρχει εξήγηση για το ότι δεν μπορούν να γεννηθούν παιδιά εκεί. Αυτό το τελευταίο όμως...θα το μάθουμε...καλό 2010.
Μόλις αρχίζει η κουβέντα για Ιστορία και μύθους... yahoooo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x03 Jughead
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: