Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x05 - This Place is Death

Πήγαινε κάτω 
+7
achilleasLost4ever
tasoskratos
Gonzo
m0rpheas
Achara
xifomaxos
cypher80b
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Τέλειο
Lost 5x05 - This Place is Death Vote_lcap89%Lost 5x05 - This Place is Death Vote_rcap
 89% [ 8 ]
Πολύ Καλό
Lost 5x05 - This Place is Death Vote_lcap0%Lost 5x05 - This Place is Death Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καλό
Lost 5x05 - This Place is Death Vote_lcap11%Lost 5x05 - This Place is Death Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Μέτριο
Lost 5x05 - This Place is Death Vote_lcap0%Lost 5x05 - This Place is Death Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x05 - This Place is Death Vote_lcap0%Lost 5x05 - This Place is Death Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 9
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΤετ Φεβ 11, 2009 10:02 pm

Επεισόδιο 5x05: This Place is Death

Περίληψη:
Σπόιλερ:

Promos/Sneak Peaks:



Download Links:
Σπόιλερ:

Οδηγίες προς Lostaholics:
1. Στην πρώτη σελίδα θα παρακαλούσα να δημοσιεύετε με spoiler tags. Ίσως κάποιοι να θέλουν να μπούν για να βρούν links του επεισοδίου, υποτίτλων κλπ. Ευτυχώς είμαστε λίγοι οπότε ελπίζω να μην έχουμε προβλήματα.
2. Μπορείτε να δίνετε links για torrent ή direct downloads (rapidshare κλπ). Θα προσπαθούμε να κάνουμε update το πρώτο post ώστε να μην χρειάζετε να ψάχνετε για αυτά σε όλο το thread.
3. Links για Αγγλικούς και Ελληνικούς υπότιτλους, επίσης ευπρόσδεκτα.
4. Πέστε με τα μούτρα στον σχολιασμό των επεισοδίων... 8 μήνες έχει να γελάσει το χειλάκι μας tong
5. Σχόλια - Παρατηρήσεις για την λειτουργία αυτής της ενότητας μπορείτε να κάνετε στο γενικό thread. Δεν ανοίγαμε και πέρσι τέτοιο thread οπότε η άποψη σας μετράει. lolololo


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cypher80b στις Πεμ Φεβ 12, 2009 7:43 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 5:03 am

shokkkkkk Με διαφορά το καλύτερο επεισόδιο που έγραψε ο Kitsis... Και σίγουρα μέσα στα 10 καλύτερα της σειράς. Σχόλια το πρωί μετά την 2η επανάληψη epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 9:03 am

Τέλειο, απλά τέλειο!!!!! shokkkkkk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 9:05 am

Ωραία τώρα ποστάρω άφοβα epp

Σπόιλερ:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cypher80b στις Πεμ Φεβ 12, 2009 10:24 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 9:41 am

Kαι τα δικά μου
Σπόιλερ:
Αυτά προς το παρόν...και να μην ξεχάσω, τα παίρνω πίσω όσα είπα για τον Montand mmm3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 3:34 pm

παιδια αυτη η εκδοση Mcain καλη ειναι?
γιατι η proper μου αργει λιγο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 3:42 pm

Για την Mcain καταρχάς δεν υπάρχουν υπότιτλοι. Δεν ξέρω αν ταιριάζουν κάποιας άλλης έκδοσης.

Η biteMeTv έχει μέτριο προς κακό ήχο σε κάποια σημεία και δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά μου φάνηκε κάπως σκοτεινή.

Καλύτερα την proper για να έχεις το κεφάλι στο ήσυχο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 3:44 pm

οκ ευχαριστω πολυ Μορφεα!
εχω διαβασει τις ενθουσιωδεις κριτικες και κρατιεμαι μην ανοιξω-παλι-τα spoilers redface

//για τους υποτιτλους τι να πω πια,δεν παιζεστε respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 4:42 pm

Η proper δεν έχει βγει nuke και αυτή όπως η Mckain Rolling Eyes Suspect scratch . Στα ξένα πάντως την bite έχουν για την πιο normal έκδοση aera sta pania sou! .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 5:34 pm

Gonzo έγραψε:
Η proper δεν έχει βγει nuke και αυτή όπως η Mckain Rolling Eyes Suspect scratch .

Παράθεση :
Proper:
Αυτό σημαίνει ότι πρόκειται για νέα, διορθωμένη έκδοση. Από την στιγμή που ένα γκρουπ χαρακτηρίζει μία ταινία-σειρά Nuked ή διαπιστώσει σοβαρές ατέλειες, την κυκλοφορεί ξανά με το χαρακτηρισμό proper, δηλώνοντας ότι μ' αυτό τον τρόπο έχει διορθώσει τ΄ όποια λάθη υπήρχαν.

Δες εδώ αναλυτικά: http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=13709
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 5:50 pm

Τελικά το έχει δει κάποιος άλλος μέχρι τώρα;; scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 6:13 pm

Πάει το κλείσαμε το μαγαζί... Όσο πάμε τα post λιγοστεύουν... Νομίζω θα φωνάξω τις καταπληκτικές admin να λάβουν δραστικά μέτρα... Με κάθε post θα μαζεύουμε βαθμούς και όταν συμπληρωθεί κάποιος αριθμός θα έχουμε δωρεάν επίσκεψη στον Jacob... lol!

PS: Τώρα που έβγαλε σχετική ανάρτηση ο Dark πως ίσως ο Hurley είναι αυτός που λέει τους αριθμούς στον ασύρματο, νοιώθω καλύτερα epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 6:15 pm

λοιπον,μολις το ειδα και μου φανηκε αρκετα καλο.Απο τα καλυτερη ισως επεισοδια της
5ης σεζον μεχρι τωρα

-Λυπηθηκα πολυ για τη Σαρλοτ,δεν ηθελα να πεθανει
- Τελικα μαθαμε γτι ο Λοκ δεν ειχε παει να πει στη Σαν οτι ζει ο Τζιν
-Ελεος αυτος ο Λοκ ,μα να κανει παντα οτι του λενε?
- Τελικα ουτε να γινει αρχηγος του ειπαν ουτε τπτ,ειπα κι εγω!
προφανως αυτον ηθελαν να ξαποστειλουν και οχι τον Μπεν.Απλα δε του ειπαν
ΠΩΣ να μεακινησει το νησι,κι ετσι ο Μπεν υπεθεσε(;) πως εννοουσαν να το κανει αυτος
(γιατι δεν προλαβε να μιλησει καν με τον jacob)
- Λιγο τρομακτικη μου φανηκε η Eloise
-Τεεελεια η σκηνη με τον Ντες.Ποπο δλδ θα παει κι αυτος στο νησι?
-Μπεν πολυ καλος εκει που πηρε αναποδες.
-Την κειτ σχεδον καθολου δεν την εδειξαν
-Με κουρασαν λιγο τα μπρος πισω, ειδαμε και τον τροχο που ειχε λασκαρει και
πηγαινε μπρος πισω,ελπιζω τωρα να σταθεροποιηθηκε.Και που αραγε?
μαλλον στην εποχη της Νταρμα.

ποπο ρε γμτ οσο σκεφτομαι οτι ολα εγιναν επειδη ο Λοκ ειναι βλαμμενος
Κι αυτος ο Ριτσαρντ τι κανει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 6:21 pm

Δεν το πιστεύω αυτό που θα πω αλλά ίσως να μην φταίει ο Locke αλλά οι δυνάμεις από τις οποίες δέχεται επίθεση το νησί (έκφραση του Βen προς τον Mickail)

H σκηνή που τράβαγε ο Smokey τον Montand έμοιαζε εκπληκτικά με την αντίστοιχη της πρώτης σεζόν όπου τράβαγε τον Locke...και μετά τον έφτυσε. Μόνη διαφορά: ο Locke είπε αφήστε με, ο Montand όχι.

Η Keit στην κοσμάρα της με το βλαμμένο (αλήθεια εκείνα τα τακούνια πως τα περπατάει;;), ο Sayid πολύ κακός με τον Benji, δικαίως φόρτωσε....Μόλις αγρίεψε Jack και Sun πίσω στις θέσεις τους tong

Υ.Γ. και ψηφίζω ναι στην πρόταση του Cypher demon demon lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 7:14 pm

Παράθεση :
http://rapidshare.com/files/197186653/0-5.rar.html ορισμένα screenshots & snapshots από τα μέχρι στιγμής επεισόδια .


Εισπνοή - εκπνοή και ... Lost 5x05 - This Place is Death Woohoo . Μόλις το τελείωσα και έχω κατασυγκλονιστεί bow δεν παίζονται τα άτομα .

Κάποια σκόρπια πράγματα που μου έρχονται τώρα στο νου :

1ον respect στον Jin και στις συννενοήσεις που κάνει roftl .

2ον Smokey γερά με τσαμπουκά Lost 5x05 - This Place is Death A020 .

3ον Εντελώς γεια σου σκηνή η σκηνή με την Ντανιέλα και καπνοφίλο της Suspect .

4ον Παραδόξως σήμερα αν και μου ήταν εντελώς αδιάφορος ο ηλίθιος ο φυσικός δεν ήθελα να τον κράξω καθόλου . Μάλιστα βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρον το πως συνέδεσαν την ιδιαίτερη συμπάθεια που έχει στην Καρλότα με το παρελθόν flame .

5ον Καιτς+ούλα ξε-Καιτς+ούλα πολύ το ευχαριστήθηκα το ξέχεσμα τσου ρε λακαμά ντοτόρε thumbsup .

6ον Τςςς πλάκα με κάνεις ρε Sawyer πλάκα με κάνεις Lost 5x05 - This Place is Death H050 .

7ον Μέχρι και ο Βέφος αλά Rambo είχε ενδιαφέρον στο σημερινό επεισόδιο . Καρα lol! εντελώς η πτώση Lost 5x05 - This Place is Death H020 και το μουχαμπέτι με τον γέρο Sheppard ( με κάτι τέτοια σκηνικά όλο και περισσότερο πιστεύω αυτό που είχα διαβάσει παλιότερα ότι υπάρχουν 2 διαφορετικές δυνάμεις στο νησί που προσπαθούν να πάρουν τα ηνία με τον 1 ή τον άλλον τρόπο )

8ον Αυτό που με παραξένεψε ήταν το σκηνικό με την μετακίνηση του σταθμού στην απέναντι μεριά Rolling Eyes .

9ον Δίκαιο είχε τελικά ο αρχηγός που έλεγε ότι δεν ήταν κόρη του η Alex [img:9aa5]http://smileyshut.com/smileys/new/free-confused-smileys-718[1].gif[/img:9aa5] . Ταπαιρνωκρανίαση Benji απλά Lost 5x05 - This Place is Death Marine1 και Lost 5x05 - This Place is Death E030 .

10ον Τί να πούμε για το ping pong αρχηγού με Eloise, we want more more and ... yeah f*cking yeahhh more of course Lost 5x05 - This Place is Death D028 .

11ον R.I.P. Lost 5x05 - This Place is Death A060 στην κοκκινομπαμπουρίτσα .

Το 1-ικό αρνητικό που βρήκα ήταν αυτό με την λιακάδα περίμενα ότι θα έφευγε και δεν θα άκουγε καμιά δικαιολογία αλλά παραδόξως μου άρεσε ο τρόπος με το τηλέφωνο την πιτσιρίκα και την βέρα μετά chicken . Άρα δεν είναι και τόσο αρνητικό scratch εεε ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 7:48 pm

shokkkkkk Άρεσε το επεισόδιο στον Gonzo tong

Τις κακιούλες για τον Locke που αναφέρθηκαν νωρίτερα δεν τις λαμβάνω υπ' όψιν... Αν μετά από το σημερινό ακόμα λέτε αυτά τα πράγματα, μάλλον βλέπω άλλη σειρά... mmm3

Το 5x07 όμως είναι κοντά και η αλήθεια θα λάμψει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 7:48 pm

"μουχαμπέτι";; scratch Μετάφραση please...
Πάντως χαίρομαι που σου άρεσε Gonzo epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 8:05 pm

Μουχαμπέτι = Συζήτηση xif tong . Αυτό έλειπε να μην μου έκανε άριστη εντύπωση τέτοιο επεισόδιο yahoooo . Αυτά είναι τα επεισόδια που μου αρέσουν και όχι τύπου έβηξε ο άλλος στα κορακίστικα κάτι και θα πρέπει να ψαρώσω πως το 800 π.Χ. μιλούσαν κορακίστικα Lost 5x05 - This Place is Death C070 .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 8:11 pm

Όταν είπε η Charlotte στον Jin "μην αφήσεις να την φέρουν πίσω" λέτε να εννοούσε τη Sun ή τη Ji Yeon;

Thanx για τη μετάφραση Gonzo epp

Kαι καλά να πάθει ο Montand που μου βγήκε μισογύνης mmm3

Το μόνο ας πούμε λαθάκι που βρήκα ήταν που έτρεχε η Rousseau με την κοιλιά στο στόμα... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 8:15 pm

Αν σε κινηγούσε και εσένα ένα Μαύρο τέρας καπνού που μόλις εκτόξευσε την φίλη σου 30 μέτρα από το έδαφος και την σκότωσε, να δούμε τις θα έκανες... lolololo

Και ένα πόδι να είχες θα έτρεχες 100άρι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 8:22 pm

xifomaxos έγραψε:
Όταν είπε η Charlotte στον Jin "μην αφήσεις να την φέρουν πίσω" λέτε να εννοούσε τη Sun ή τη Ji Yeon;
Thanx για τη μετάφραση Gonzo epp

Σίγουρα την Λιακάδα εννοούσε Rolling Eyes . Τώρα διάβαζα τα spoiler και :

* Λέτε να ισχύουν και οι 3 εκδοχές shokkkkkk wtf εντελώς . Αυτό με τον Hugo και τους αριθμούς τί είναι πάλι scratch ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 8:29 pm

Ναι αυτό με τον Hurley είναι περίεργο....
Προσέξατε εκείνο το φωτάκι έξω από την εκκλησία, δεν είναι σαν να μας λέει κάτι
Σπόιλερ:

cypher80b έγραψε:
Αν σε κινηγούσε και εσένα ένα Μαύρο τέρας καπνού που μόλις εκτόξευσε την φίλη σου 30 μέτρα από το έδαφος και την σκότωσε, να δούμε τις θα έκανες... :lolololo:

Θα έτρεχα φωνάζοντας, όχι το bebe tong Για την αρχική σκηνή λέω που τρέχει ανευ λόγου στην παραλία προς τον Jin.... Aλλά δε βαριέσαι...λεπτομέρειες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 8:36 pm

Παράθεση :
Το 5x07 όμως είναι κοντά και η αλήθεια θα λάμψει...

Δηλαδή έτσι και δούμε τον Τρισμέγιστο να lockecripple :boooom: πρέπει να πάμε να κρυφτούμε?

Συνεχίζω να απολαμβάνω τις ατάκες, τόσο αυτές που λένε για τον Μπεν, όσο και αυτές που ξεστομίζει ο ίδιος.

Λοιπόν, απολαύσαμε ένα εκπληκτικό επισόδιο. Από εδώ και πέρα όλα έτσι θα είναι, αφού το παζλ, σιγά σιγά αρχίζει να συμπληρώνεται. Εκείνο που δεν θέλω να φαντάζομαι είναι η πολύμνη αναμονή, μετά το φινάλε του κύκλου.
΄΄Δίπλα΄΄ έγραψα κάποια πράγματα που είχα στο μυαλό ου εδώ και καιρό. Εγώ έτσι τα σκέφτομαι.
Πάμε παρακάτω. Δεν πιστεύω ότι αυτά τα ΄΄χαλάσματα΄΄ που είδαμε είναι ο Ναός. Δεν μπορω να φανταστώ ότι είναι σε ένα τέτοιο μέρος. ΄΄΄Τρύπες΄΄ λογικό είναι να υπάρχουν σε πολλά σημεία του Νησιού για να βγαίνει το ΄΄μαντρόσκυλο΄΄.
Κακά τα ψέμματα. Θα επιστρέψουν.
Η εκτίμηση μου ότι όλα είναι σχέδιο του Μπεν πηγάζει από πολλούς παράγοντες.
Φαντάζομαι ότι στο επόμενο επισόδιο θα δούμε την ιστορία του Λοκ εκτός. Το λέει και ο τίτλος. Θέλω να δω τι απέγινε το Νησί μετά το νέο γύρισμα.
Σταθεροποιήθηκε? και τελικά σε ποιό χρόνο πήγε?
Επίσης θέλω να δω εάν η Ρουσώ γέννησε στο Νησί.
Εδώ που φτάσαμε περισσότερο για το μετά θα συζητάμε παρά για ότι είδαμε 41 λεπτά κάθε Πέμπτη πρωί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 9:15 pm

Για την ιστορία του Locke θα πρέπει να περιμένεις το 7 The Life and death of Jeremy Bentham...
Γιατί η Rousseau να μην γέννησε στο Νησί; scratch Δε νομίζω να υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
achilleasLost4ever
Dr. Lost Special Member
achilleasLost4ever


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 29
Ηλικία : 37
Τόπος : Πάτρα
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 9:20 pm

Λίγα σχόλια...
ψήφισα ΚΑΛΟ γιατί ήταν μεν ωραίο αλλά δεν μας έδειξε ουσιαστικά τίποτα καινούριο...απλά επιβεβαίωσε πράγματα που τόσο καιρό ήδη γνωρίζαμε...όχι ότι ήταν κακό αυτό βέβαια...
Όσον αφορά τους Ο6 και γιατί πρέπει να γυρίσουν ακόμα κανείς δεν δίνει απάντηση και μου σπάνε τα νεύρα...
Επίσης μου σπάνε τα νεύρα κάθε φορά που εμφανίζεται ο Κρίστιαν γιατί είναι αινιγματικότατος και ακατανόητος...
Καπνό ναι έδειξε αλλά και πάλι τίποτα καινούριο για την προέλευσή του...είδαμε μια τρύπα και κάτι χαλάσματα που σίγουρα δεν ήταν ο ΝΑΟΣ...σίγουρα όμως...

Τέλος έχω μεγάλη περιέργεια να δω την διαδικασία επιστροφής στο νησί....
Μυστικιστική ή επιστημονική-τεχνολογική???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x05 - This Place is Death
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x07 - The Life and Death of Jeremy Bentham
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: