Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x05 - This Place is Death

Πήγαινε κάτω 
+7
achilleasLost4ever
tasoskratos
Gonzo
m0rpheas
Achara
xifomaxos
cypher80b
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;
Τέλειο
Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Vote_lcap89%Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Vote_rcap
 89% [ 8 ]
Πολύ Καλό
Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καλό
Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Μέτριο
Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 9
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 9:30 pm

Ναι είναι επίσημο... Αυτό που είδαμε δεν ήταν ο Temple... To επιβεβαίωσαν οι D&C στο audio podcast... To περιέγραψαν σαν 'Camp Miler' του καπνού... Θα μπορούσε να είναι τμήμα του ναού αλλά δεν είναι... Είπαν ότι ο ναός θα μπορούσε να βρίσκεται από την άλλη πλευρά αυτού που είδαμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 9:50 pm

ομολογω οτι απο τις κριτικες που διαβασα,περιμενα περισσοτερες εκπληξεις.
Τι σας εξεπληξε περισσοτερο?


/εμενα η παρουσια του Ντες out of the blue
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 10:08 pm

Έχω



Μείνει




Άφωνη



shokkkkkk
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 10:37 pm

Τι με εξέπληξε;

* Η Charlotte θυμήθηκε τον Dan στην παιδική της ηλικία να της λέει πως δεν πρέπει να επιστρέψει γιατί θα παιθάνει.
* Ο Locke βρίσκει τον Christian μέσα στον Orchid
* Ο Hurley λέει τους αριθμούς της μετάδωσης. ( Θα επιμένω μέχρι να δω αν ισχύει η όχι tong )

Επίσης η Charlotte είχε 2 δυνατές στιγμές:
* Μην φέρεις την φέρεις πίσω την Sun "This Place is Death" και αυτή που είπα πιο πάνω... Κρίμα που πέθανε... Ήταν και επιλογή μου στο FL sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 10:59 pm

Το μπινελίκι του αρχηγού μέσα στο αμάξι και φυσικά το κοινό παρελθόν Καρλότας και απομίμηση Βούρτσου .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Φεβ 12, 2009 11:46 pm

Παράθεση :
Αυτό που είδαμε δεν ήταν ο Temple...

epp

Παράθεση :
Είπαν ότι ο ναός θα μπορούσε να βρίσκεται από την άλλη πλευρά αυτού που είδαμε...
epp

Παράθεση :
Όσον αφορά τους Ο6 και γιατί πρέπει να γυρίσουν ακόμα κανείς δεν δίνει απάντηση και μου σπάνε τα νεύρα...

Όλο το παιχνίδι βρίσκεται σε ένα σημείο. Σε ποιά χρονολογία βολεύει τον Μπεν να επιστρέψει. Σε αυτό δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς, όπως επίσης ότι αυτή η χρονολογία πρέπει να είναι παρελθόν. Όχι οποιοδήποτε αλλά μια συγκεκριμένη χρονιά.
Εάν ισχύει αυτό που λέω, τότε σημαίνει ότι αυτό που θέλει να κάνει ο Μπεν είναι να παρέμβει στην ροή κάποιων πραγμάτων. Μπορεί να θέλει να τα αλλάξει. Μπορεί να θέλει να τα καθυστερήσει για να κερδίσει κάποιο χρόνο, όμως είχε κάνει ας πούμε ο Ντες με τον θάνατο του Τσάρλυ. Παρεμβαινε, τον έσωζε. οκ, κάποια στιγμή θα πέθαινε, αλλά πέθανε αφού πρωτα έκανε αυτό που έπρεπε.
Μία άποψη μου επίσης είναι ότι, εάν τελικά η παρέμβαση ή οι παρεμβάσεις γίνουν σε κάποιες στιγμές, ίσως θα πρέπει να είναι παρώντες οι ίδιοι οι πρωταγωνιστές, όπως και τότε.
Ο Ντάνιελ πιστεύοντας ότι δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα, λέει ότι δεν ξέρει που ωφελεί η επιστροφή των 6.
Ίσως πάλι όλη η φασαρία γίνεται για τον Ααρών και απλά οι υπόλοιποι είναι η δικαιολογία. Επιμένω σε αυτό, μέχρι να μάθουμε Ξιφ ότι η Άλεξ δεν γεννήθηκε στο Νησί. Απλά ίσως θα έπρεπε να υπάρχει ζωντανός ο Ααρών σε κάποια χρονική στιγμή και τότε ήταν στην κοιλιά της μάνας του. Υποθέσεις κάνω.

Γιαυτό λέω ότι όλα είανι σχέδιο του Μπεν. Με χαλασμένο το ΄΄εργαλείο΄΄ και το Νησί να χοροπηδάει πως θα γυρίσει? Που να το πετύχει? Έπρεπε κάποιος να το φτιάξει.
Από την στιγμή που ξέρουμε ότι ο τροχός έχει ξαναμετακινηθεί στο παρελθόν, Ρίτσαρντ και Μπεν σίγουρα ξέρουν το πως επιδιορθώνεται η βλάβη. Δεν ξέρω εάν το γνωρίζει ο Γουίντμορ. Φαίνετια πως όχι. Πιθανόν αυτός να τον γύρισε την πρώτη φορά. Τον ανάγκασαν? με αυτό τον τρόπο τον τιμώρησαν για κάτι που έκανε? δεν ξέρω. Μστήριο καλύπτει και την φυγή της Χόκινς. Αυτά είναι που περιμένουμε να μάθουμε.

Την άλλη Πέμπτη θα ξεκαθαρίσει αρκετά το τοπίο. Ποιός ΄΄έφαγε΄΄ τον Λοκ?
Το δικό μου μυαλό λέει Μπεν. Σκληρό μεν, λογικό δε, εάν ισχύει ότι ο Λοκ ΄΄δουλεύει΄΄ χωρίς να το γνωρίζει όπως πάντα, για τον Γουίντμορ.
Να τον καθάρισε ο Γουίντμορ, δεν μπορώ να σκεφτώ σε τι θα τον ωφελούσε. Για να μην γυρίσει πίσω τους υπόλοιπους? ϊσα ίσα, έτσι θα μάθαινε το πως θα βρει το Νησί.
Άλλο σενάριο δεν νομίζω να παίζει.
Ρίτσαρντ και Κρίστιαν του λένε ότι πρέπει να πεθάνει. Τι σόι θυσία είναι αυτή? Ο θάνατος βέβαια είναι ίσως η τιμωρία για το γύρισμα του τροχού. Ναι, συμφωνώ, αλλά όχι σε αυτό το σημείο. Μάζεψε τους, φέρτους πίσω ή στείλτους πίσω και πέθανε. Όχι τώρα.
Υπάρχει και το άλλο. Τον στέλνει ο Κρίστιαν στην Χόκινς. Δεν ξέρει ότι είναι συνεργός του ΜΠεν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 9:01 am

Καλημέρα παιδιά. Τάσο ενδιαφέροντα όλα αυτά που λες, αλλά κατά τη γνώμη μου υπάρχει ένα σοβαρό πρόβλημα... Λες πως όλα είναι σχέδιο του Ben, όλα κινούνται γύρω από αυτόν. Εγώ διαφωνώ. Δεν είμαστε ακόμα σίγουροι για κάτι τέτοιο.

Ο Ben το μόνο που θέλει να κάνει είναι να πάρει πίσω τους Ο6 ίσως για να κάνει κάποιο από αυτά που λες. Αλλά ΔΕΝ θα πάει σε όποια χρονολογία θέλει ο ίδιος. Θα επιστρέψει όπου τύχει και να είναι και ευχαριστημένος που επέστρεψε.

Επίσης την επόμενη εβδομάδα δεν είναι το "The Life and Death of Jeremy Bentham" αλλά το "316". Στο χθεσινό podcast οι Darlton είπαν πως ήταν δική τους επιλογή που άλλαξε η σειρά προβολής οπότε ησύχασα κάπως γιατί δεν εμπιστευόμουν και πολύ το ABC. Πάντως τόσο το 316 όσο και το TLADOJB τα έγραψαν οι ίδιοι οποότε αναμένονται καταπληκτικά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 9:18 am

Παράθεση :
Δεν είμαστε ακόμα σίγουροι για κάτι τέτοιο.

Σαφώς και δεν είμαστε σίγουροι, απλά δικές μου εικασίες είναι.

Παράθεση :
Θα επιστρέψει όπου τύχει και να είναι και ευχαριστημένος που επέστρεψε.

Αυτό όπως ξέρεις θα το διαπιστώσουμε σύντομα. Δεν μπορώ να σκεφτώ ότι ο Μπεν αφήνει κάτι στην τύχη. Δεν μπορώ να τον φανταστώ να λέει ΄΄Παιδιά ήρθα με θέλετε πίσω? και θα είμαι καλό παιδί. Θα κάτσω σε μια γωνίτσα και δεν θα σας ενοχλήσω΄΄
Είδωμεν...

Παράθεση :
Επίσης την επόμενη εβδομάδα δεν είναι το "The Life and Death of Jeremy Bentham" αλλά το "316".

ναι έχεις δίκαιο, τώρα το θυμήθηκα. Μάλλον θέλουν να παρατήνουν την αγωνία.

Σπόιλερ:

Άρα τι πιστεύεις ότι θα δούμε την άλλη Πέμπτη, λόγω και του τίτλου του επεισοδίου φυσικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 9:24 am

Για την xif που από χθες θέλει μετάφραση για τα ιερογλυφικά:

http://the-odi.blogspot.com/2009/02/episode-5x05-hieroglyphics-translation.html

http://www.docarzt.com/lost/the-temples-hieroglyphics/

Αν ψάξει κάποιος υπάρχουν αρκετές εξηγήσεις. Εγώ προτημώ αυτήν που θα αρέσει και στον Τάσο:
*Δεν είναι spoiler
Σπόιλερ:

Τάσο την συζήτηση για το επόμενο λέω να την συνεχίσουμε στα spoilers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 9:26 am

ο Daniel έχει δίκιο ότι δεν μπορείς να αλλάξεις το μέλλον, αυτός προσπάθησε να προειδοποιήσει την Charlotte αλλά δεν τα κατάφερε και είναι νεκρή.
Το γιατί όλοι πηγαίνουν στην Eloise είναι ένα ερώτημα. Προφανώς δεν είναι ένας συνηθισμένος άνθρωπος και οι ιδιότητές της δε νομίζω ότι περιορίζονται στο πως να βρει κάποιος το νησί...
Όσο για τον Widmore, νομίζω ότι είναι κάτι σαν τον Darth Veider από το Starwars.....Κάποιος που πέρασε στην άλλη μεριά

Τhanx Cypher epp epp epp epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 9:28 am

μαμώ τα αγγλικά μου. Από ότι ψιλιάστηκα όμως... cheers
Για να βοηθήσει κανείς ρε παιδιά...έτσι το ζουμί....
Παράθεση :
Τάσο την συζήτηση για το επόμενο λέω να την συνεχίσουμε στα spoilers


Φυσικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 9:30 am

Παράθεση :
Darth Veider από το Starwars.....Κάποιος που πέρασε στην άλλη μεριά

Star wars δεν είδα ποτέ αλλά, η γνωστή πηγή μου μου είπε να δω το τελευταίο επεισόδιο. Εκεί κάτι υπάρχει που ΄΄συνδέεται΄΄, όπως επίσης περιμένω και το Watchmen
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 9:35 am

Αν το καταλαμβαίνω σωστά λέει για ένα άνδρα που ζει πολλές ζωές στο χρόνο... "Από ζωή σε ζωή" κάπως έτσι το καταλαμβαίνω... scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 9:48 am

"Από ζωή σε ζωή μετράει το οποίο αφορά ένα παιδί" scratch scratch scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 11:32 am

Παράθεση :
"Από ζωή σε ζωή μετράει το οποίο αφορά ένα παιδί"

thankd

Το μαντείο των Δελφών τι τηλέφωνο έχει? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 1:43 pm

Καλησπέρα!
Το επεισόδιο ήταν ένα από τα καλύτερα του Lost!!!!
Πρώτα από όλα ευχαριστώ τα παιδιά που μεταφράζουν τόσο γρήγορα το Lost, και μπορούμε να το βλέπουμε και εμείς!!!
Έχω και εγώ κάνα-δυο πραγματάκια να σχολιάσω:
1) Αν και δεν τον πολύ χωνεύω τον Τζακ, με ενοχλεί που είναι τόσο αμέτοχος. Απλά ακλουθεί και δεν αντιδρά, μόνο μια κουβέντα είπε και μόλις τα πήρε ο Μπεν, κάθισε στα αβγά του! Περίεργο!!
2) Ο φωτισμός στο νησί έχει αλλάξει ή φταίει η ποιότητα του βίντεο;
3) Τι είπε ρε παιδιά στα κορεάτικα η Σαρλότ στον Τζιν;
4) «Δεν είναι τέρας. Είναι ένα σύστημα ασφαλείας, που προστατεύει εκείνο το ναό.»
Αυτά είναι τα λόγια του άντρα της Ρουσώ, άρα μάθανε κάποια πράγματα για το νησί πριν «τρελαθούν» και τους σκοτώσει η Ρουσώ!
Και τέλος
5) Όταν ο Λοκ συνάντησε τον Τζεϊκομπ για πρώτη φορά στην καλύβα του ζήτησε βοήθεια!
Μετά εμφανίζετε ο πατέρας του Τζακ μες την καλή χαρά και λέει πως είναι ο εκπρόσωπος του Τζεϊκομπ μήπως, λέω εγώ τώρα, ο Κριστιαν δεν είναι τόσο καλός όσο νομίζουμε και απλά λέει στο Λοκ πως ήταν δικό του το λάθος που άφησε τον Μπεν να γυρίσει τον τροχό μόνο και μόνο να καταφέρει τον Λοκ να τον ξαναγυρίσει με άγνωστες επιπτώσεις πάνω σε αυτούς που θα παραμείνουν στο νησί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 2:17 pm

ΜΑΙΡΗ έγραψε:

1) Αν και δεν τον πολύ χωνεύω τον Τζακ, με ενοχλεί που είναι τόσο αμέτοχος. Απλά ακλουθεί και δεν αντιδρά, μόνο μια κουβέντα είπε και μόλις τα πήρε ο Μπεν, κάθισε στα αβγά του! Περίεργο!!
Περιμένω να δω της συνάντηση του με τον Locke για να δω πως έγινε "such a believer"

Παράθεση :

2) Ο φωτισμός στο νησί έχει αλλάξει ή φταίει η ποιότητα του βίντεο;
Δεν ξέρω... πάντως και εμένα ο καπνός μου φάνηκε ξεθωριασμένος... Τονθυμόμουνα πιο μαύρο...

Παράθεση :

3) Τι είπε ρε παιδιά στα κορεάτικα η Σαρλότ στον Τζιν;
Μάλλον ότι του είπε μετά και στα αγγλικά... "Don't bring her back. This place is Death"

Παράθεση :

4) «Δεν είναι τέρας. Είναι ένα σύστημα ασφαλείας, που προστατεύει εκείνο το ναό.»
Αυτά είναι τα λόγια του άντρα της Ρουσώ, άρα μάθανε κάποια πράγματα για το νησί πριν «τρελαθούν» και τους σκοτώσει η Ρουσώ!

Ναι η ομάδα της Rousseau φαίνεται να το έψαξε το θέμα... Ο Robert είχε μια εμμονή με τον Smokey...

Παράθεση :

Και τέλος
5) Όταν ο Λοκ συνάντησε τον Τζεϊκομπ για πρώτη φορά στην καλύβα του ζήτησε βοήθεια!
Μετά εμφανίζετε ο πατέρας του Τζακ μες την καλή χαρά και λέει πως είναι ο εκπρόσωπος του Τζεϊκομπ μήπως, λέω εγώ τώρα, ο Κριστιαν δεν είναι τόσο καλός όσο νομίζουμε και απλά λέει στο Λοκ πως ήταν δικό του το λάθος που άφησε τον Μπεν να γυρίσει τον τροχό μόνο και μόνο να καταφέρει τον Λοκ να τον ξαναγυρίσει με άγνωστες επιπτώσεις πάνω σε αυτούς που θα παραμείνουν στο νησί;

Από πέρσι τα λέει η xif tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 2:41 pm

Τα παντα ολα ειχε το επεισοδιο.
Με χαλασε που ξανα δεν ειχε WTF τελος με μια θανατηφορα ατακα.
Το "that man, it was you" μπορει να ηταν κορυφαιο, αλλα στο αμεσως επομενο δευτερολεπτο στο μυαλο μας εχει ξεκαθαρισει τι, που, πως και γιατι.
Ο Ben κορυφαιος με το που φρεναρε το βαν, ο αλλος με το "μετα απ' αυτο που εκανε στη Κεητ αν δεν τον σκοτωσεις θα το ακνω εγω..." ηταν για :boooom: gun :boooom: gun :boooom: gun !!! mad mad ΕΛΕΟΣ!
Πολυ ενδιαφερουσες και οι time travel-θεωριες, ιστοριες, που προκυπτουν.
O Jin, ουτε 20 χρονια ιδιαιτερα να 'κανε...
Υ.Γ. δεν πιστευω να παρουμε κανα μειον στο Fantasy League επειδι ο Smokey επαιξε λιγο με το -υπολοιπο απο το- χερακι του Mονταντ...;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 3:36 pm

Ο Καπνός όντως δεν ήταν τόσο...πυκνός. Αλλά εκεί που πλησίαζε τον Montand δεν περίμενα να τον αρπάξει, περίμενα κάτι όπως με τον Mr. Eko, λίγο να τον δει και μετά τα υπόλοιπα,αλλά κατευθείαν στο ψητό ο Smokey tong
Αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν ο John μετακινούσε το νησί και ο Βen έμενε πίσω....Ποια η διαφορά; Αν βρισκόταν εκτός θα ήταν σα χαμένος, δε θα ήξερε τι να κάνει για να γυρίσει πίσω, σε αντίθεση με τον Ben Suspect
Η μύτη του Jin μάτωσε; Δεν το θυμάμαι

Όσο για τα χαιρετίσματα που στέλνει ο Christian σίγουρα το είπε για να το χρησιμοποιήσει ο John ως πειστήριο...Γιατί ο "άλλος" Christian, αυτός με το κοστούμι και τα άσπρα παππούτσια, είχε εμφανιστεί ήδη στον Jack εκτός νησιού
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 3:55 pm

Παράθεση :
Αναρωτιέμαι τι θα γινόταν αν ο John μετακινούσε το νησί και ο Βen έμενε πίσω....

Κρίμα που είσαι και γραμματέας του τρισμέγιστου.
Θα έβρισκε άλλο λαλάκα και θα τον έστελνε να τον βάλει στην θέση του. Στο επόμενο 5λεπτο κιόλας tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 6:13 pm

JamesFord έγραψε:

Υ.Γ. δεν πιστευω να παρουμε κανα μειον στο Fantasy League επειδι ο Smokey επαιξε λιγο με το -υπολοιπο απο το- χερακι του Mονταντ...;

Αν δεν χάσεις τώρα πότε θα χάσεις? tong

Εγώ τι να πώ που επέλεξα την Rousseau και την Charlotte... 3 έφαγε η γαλλίδα και η άλλη πέθανε...

-20x3 -30 = -90 Καλά πάμε epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 6:27 pm

cypher80b έγραψε:
JamesFord έγραψε:

Υ.Γ. δεν πιστευω να παρουμε κανα μειον στο Fantasy League επειδι ο Smokey επαιξε λιγο με το -υπολοιπο απο το- χερακι του Mονταντ...;

Αν δεν χάσεις τώρα πότε θα χάσεις? tong

Εγώ τι να πώ που επέλεξα την Rousseau και την Charlotte... 3 έφαγε η γαλλίδα και η άλλη πέθανε...

-20x3 -30 = -90 Καλά πάμε epp

Μα κατσε τωρα ρε Cyph, τι τον βαλανε τοτε τον Smokey?
Δηλαδη τι περιμενουμε να κανει, να χτισει κανα μαιευτηριο στο νησι? lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 6:53 pm

Αφού και συ πήγες και πήρες τον Smokey... Την απόλυτη δολοφονική μηχανή... Τον βάλανε για να χάνει βαθμούς αυτός που τον επέλεξε... Πάντως μπορεί να πάρει βαθμούς επειδή συνάντησε τον Montand και την Nadeen... roftl
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 7:01 pm

Και στη Nadeen έδειξε το νησί από ψηλά tong
Εγώ θέλω βαθμούς και για το έμβρυο, δυο επεισόδια την βλέπουμε την Alex τώρα στην κοιλιά της μάνας της mmm3
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x05 - This Place is Death   Lost 5x05 - This Place is Death - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Φεβ 13, 2009 7:03 pm

cypher80b έγραψε:
Αφού και συ πήγες και πήρες τον Smokey... Την απόλυτη δολοφονική μηχανή... Τον βάλανε για να χάνει βαθμούς αυτός που τον επέλεξε... Πάντως μπορεί να πάρει βαθμούς επειδή συνάντησε τον Montand και την Nadeen... roftl

Aντε ρε κακεεεε... klama Που παιζεις με τον πονο μου...
Σου ευχομαι να ξαναδουμε Ρουσσω και να καθαρισει τη μιση Dharma... tong

Ο Μπεν τι λετε, το ηξερε για Χοκινγκ-Φαραντει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x05 - This Place is Death
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x07 - The Life and Death of Jeremy Bentham
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: