Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5 x10 - He's Our You

Πήγαινε κάτω 
+9
ΜΑΙΡΗ
ramboutla
Elle1
Achara
Gonzo
cypher80b
tasoskratos
m0rpheas
xifomaxos
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το επεισόδιο
Άριστο
Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Vote_lcap42%Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Vote_rcap
 42% [ 5 ]
Πολύ καλό
Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Vote_rcap
 33% [ 4 ]
Καλό
Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Vote_rcap
 17% [ 2 ]
Μέτριο
Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Vote_rcap
 8% [ 1 ]
Χάλια
Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 12
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 26, 2009 10:09 pm

Είπαμε στο τέλος θα αποδειχθεί ότι Annie = Libby τέλος redface redface redface .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 26, 2009 10:14 pm

Λοιπόν θα το πω και ας είναι τεράστιο spoiler: Annie = Xif.... tong tong tong

Δικό μου συμπέρασμα από το επεισόδιο: ο Sayid είναι απίστευτα άδικος με τον Ben...

Θέλω περισσότερο Hurley και θέλω να δω λίγο John....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 26, 2009 11:04 pm

Κρύβε λόγια xif κρύβε λόγια tong tong tong .

Αυτό ακριβώς wink . Σιγά μην μας προκύψει ο ακριβοουϊσκάκιας και τάξη και ηθική mmm3 Suspect whip .

Συμφωνώ ως προς το 1ο κομμάτι μόνο wink .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 26, 2009 11:15 pm

Πες το και σε ψάχνουμε τόσο καιρό! tong

Όταν λες "άδικος" τι εννοείς?

Εγώ ομολογώ μετά τη φάση με το σάντουιτς και τον Roger (παρεμπιπτόντως, τι μλκας!) περίμενα να αρχίσει να βλέπει τα "ελαφρυντικά" της περίπτωσης του Ben. Αλλά ο Sayid πέρα βρέχει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 26, 2009 11:36 pm

Παράθεση :
θέλω να δω λίγο John....

Ήμαρτον Τι πας και θυμάσαι βραδιάτικα? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Μαρ 26, 2009 11:52 pm

αμα σκοτωσω τον Τομιτς λετε να μην επαναληφθει η ιστορια του 1997?εεε ? redface
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 12:17 am

tasoskratos έγραψε:
Παράθεση :
θέλω να δω λίγο John....

Ήμαρτον Τι πας και θυμάσαι βραδιάτικα? lol!

Για να την τιμωρήσουμε γρήγορα στον Holden θα την στείλουμε tasoskratos για να αρχίσει τα " My name is xif " " My name is Annie " roftl roftl roftl .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 12:29 am

xmm apo pote eseis exete pare dwse me tin dharma? gonzo de mas ta les kala...
egw an kai lostie akolouthos tou jack, dharma froma de foraw!kateftheian stous hostiles tha paw redface
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 12:31 am

Από τότε που δοκίμασα τις Dharmo-βάφλες του dude tong thumbss respect . Είναι φίλοι μας οι Dharm-ίτες lol! demon lolololo .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 7:49 am

Ο Ηurley ταίριαξε αμέσως στη Dharma, εργασία και χαρά και παρατήρησε και το σκηνικό με Sawyer - Juliet....Και σίγουρα το μοιράστηκε με ωραίο τρόπο με την Κate...lolololo
Tελικά η Amy δεν κατάφερε να προστατέψει τον Ethan από τον Sayid και τους φίλους του...

Gonzo έγραψε:
Για να την τιμωρήσουμε γρήγορα στον Holden θα την στείλουμε tasoskratos για να αρχίσει τα " My name is xif " " My name is Annie " roftl roftl roftl

Aυτό δεν είναι τιμωρία...Να δεις που λίγα χρόνια μετά οι Dharmιτες θα πληρώνουν για να ...."βασανιστούν" tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 8:29 am

Χθες πάντως που ξαναέβλεπα φυσικά το επεισόδιο, παρατηρούσα τις κινήσεις του Ιρακινού.
Εβλεπα ότι άλλαξε χαρακτήρα μετά την δόση. Είπε μάλιστα πως κατάλαβε για ποιό λόγο επέστρεψε πίσω. Είμαι δολοφόνος είπε και πυροβόλησε. Θεωρεί λοιπόν πως αυτός ήταν ο λόγος της επιστροφής του, να σκοτώσει τον Μπεν.
Όταν το κάνει μάλιστα, διακρίνει κανείς και το ύφος του. Θεωρώ πως ναι μεν πρόκειται για ένα 12χρονο παιδάκι, αλλά....
Άναρωτιέται λοιπόν κάποιος. Βρε μπας και?
Η συζήτηση με τον Μπεν στον Αγιο Δομίνικο είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα. Βλέπουμε πως τελικά τον σκοτώνει τον τύπο έξω από το ίδρυμα του Χιούγκο.
Ποιός ΄΄ευθύνεται΄΄ για αυτό? Ο Μπεν. Ο Τρισμέγιστος τον παίζει πλέον στα δάχτυλα του.
Προσέξτε επίσης το ύφος του Μπεν στην σκηνή στην προβλήτα. Που πας Σαίντ τον ρωτάει με ύφος αυστηρού πατέρα στον γιό του και ο ΄΄γιος΄΄ έφυγε.
Έφυγε μεν, μέσα στο αεροπλάνο ήταν δε.
Πείτε μου λοιπόν. Φταίειε το δικό μου το μυαλό, ή της Ξιφ, να υποπτευόμαστε ότι η τύπισσα είναι όργανο του Τρισμέγιστου? Την στιγμή μάλιστα που του λέέι ΄΄πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι κλπ κλπ...
Φταίειε το δικό μου το μυαλό που σκέφτεται, μήπως τελικά ο Σαίντ εξυπηρέτησε ακόη ένα σχέδιο του τρισμέγιστου.
Πάνε πίσω και ΄΄καθάρισε με΄΄. Έτσι σπάνει μια ΄΄αλυσίδα΄΄.
Δεν ξέρω εάν τελικά ο μικρός Μπεν θα πεθάνει. Εκείνο που ξέρω είναι ότι, άνθρωποι όπως ο Μπεν, ο Γουίντμορ΄, ο Ρίταρντ, δηλαδή οι έχοντες την ΄΄γνώση΄΄ και ξ΄περοντας τις ιδιότητες του Νησιού, ξέρουν και τον τρόπο να βγάλουν εκτός, τους νόμους του Φυσικού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 8:50 am

tasoskratos έγραψε:

Η συζήτηση με τον Μπεν στον Αγιο Δομίνικο είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα. Βλέπουμε πως τελικά τον σκοτώνει τον τύπο έξω από το ίδρυμα του Χιούγκο.
Ποιός ΄΄ευθύνεται΄΄ για αυτό? Ο Μπεν. Ο Τρισμέγιστος τον παίζει πλέον στα δάχτυλα του.

Σε αυτή τη συζήτηση δεν ξέρω αν όντως τον χειραγωγεί ή μιλάει έχοντας τη γνώση του παρελθόντος. Μετά το τέλος του επεισοδίου πιστεύω ότι ο Ben επέζησε του πυροβολισμού και στη συζήτηση στον Άγιο Δομίνικο ο Ben είπε τα όσα είπε, γνωρίζοντας τι θα συμβεί ή συνέβη (ανάλογα πως το βλέπεις).
Όταν έβλεπα τη σκηνή φοβήθηκα ότι πάλι ξύλο θα φάει ο Ben :geek: αλλά μετά είδα ότι είχαν μια αποσταση μεταξύ τους και δυο πάγκους να τους χωρίζουν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
ramboutla
I am Lost!



Αριθμός μηνυμάτων : 2
Registration date : 31/10/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 10:28 am

Γεια σας παιδια.
Θα κάνω και γω το πρώτο μου ποστ.

Γνώμη μου είναι πως ο Σαγίντ δεν σκοτώνει τον Μπεν.
Απλά τον τραυματίζει για να παραμεινει με την Νταρμα και να εκτελέσει το εργο για λογαριασμο του Ριτσαρντ όταν χρειαστει.
Η ατάκα του πως "είχες δικιο, είμαι δολοφονος" νομίζω πως έχει να κάνει μόνο με τον θανασιμο τραυματισμό του Τζιν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 11:15 am

Γεια σου ramboutla epp Καλή αρχή στα ποστ, ελπίζω να μη σταματήσεις εδώ....

Αν κατάλαβα καλά πιστεύεις πως ο Sayid σκότωσε τον Jin;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 11:26 am

Καλημερα!!!
Νομιζω πως το επεισοδιο ηταν αρκετα καλο, ειδικα το τελος!!! Ειχε καιρο να μας αφησει ετσι shokkkkkk !!!
Τωρα καποιες παρατηρησεις- απορειες:
1ον Η γνωμη μου για τον Σωγιερ εχει αρχισει (απο το προηγουμενο επεισοδιο) να αλλαζει!
"Βολεμενος παρτακιας", την εχει δει πολυ και δεν νομιζω να του βγει σε καλο!!!!
Μονο που δεν τον εδειρε τον Τζακ οταν ειδε την φωτια! Λεει πως ειχαν την ησυχια τους πριν ερθουν οι "πραγματικα δικοι" του, μαλλον ξεχναει πως λιγο πριν ερθουν ο Ορατιος ανατιναζε τον τοπο ή οταν πρωτοηρθαν εκεινοι στην Νταρμα, κοντευε να ξεσπασει πολεμος, με αφορμη αυτους!
2ον Ο Ηθαν οταν ο Μπεν αφανησε τους Νταρμα πρεπει να ηταν μικρουλης ακομη, πως καταφερε και την γλυτωσε;
3ον Ο Μπεν μικρουλης πολυ συμπαθητικος! Πως του πηγε η καρδια να τον πυροβολησει; klama
Αυτα προς το παρρον, αμα θυμηθω κατι θα επανελθω!!!!!coolgum
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tuku
I am Lost!



Αριθμός μηνυμάτων : 16
Registration date : 02/03/2009

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 12:10 pm

καλημερα

το επεισόδιο ηταν πολύ καλο ..
το τελος άπαιχτο και με εκανε να σκεφτω μια θεωρια (λιγο τρελη αλλα ....)
πρωτα λιγα λογια για το επεισοδιο :

α) στο προηγουμενο επεισοδιο μου αρεσε που ο σωγιερ την ειπε στον τζακ αλλα σε αυτο το επεισοδιο το παρακανε , οκ φιλαρα εσυ βολευτηκες αλλα και οι αλλοι δεν ξερεις τι ζορι τραβηξαν για να ερθουν να σωσουν το δικο σου κ....ο . μου θυμισε η συμπεριφορα του τον τζακ στην πρωτη σεζον

β) ο μπεν απο μικρος φαινοταν οτι ηταν γεννημενος για αρχηγος ,παρα την σκληρη κακομεταχειριση του πατερα του δεν μασησε και εκανε την κινηση του (πολυ καιρια για εμενα)

τωρα θελω να σας πω λιγο για την θεωρια μου :
αφου ειδαμε απο την πρωτη σεζον να εμφανιζεται ο ηθαν σημαινει οτι ο σωγιερ και η τζουλιετ (τουλαχιστον αυτοι οι δυο) προυπηρχαν για να τον σωσουν
με βαση αυτο το γεγονος νομιζω οτι ολοι (εκτος τον μπεν )ειναι κλεισμενη μεσα σε εναν χωροχρονο ο οποιος επαναλαμβανεται με μκρες διαφορες ( τετοιες που δεν επηρεαζουν την ροη της ιστοριας )
νομιζω οτι ολα αυτα ( η ιστορια - τα γεγονοτα - τα ατομα ) ειναι ενα πειραμα μαλλον απο τον γουιλντμορ ο οποιος προσπαθησε να φτιαξει και να πειραματιστει πανω στην τεχνικη νοημοσυνη το προβλημα ειναι οτι καποιος χαρακτηρας ο μπεν μπορεσε να εχει αυτοβουλια και να ξεφυγει απο το συστημα αυτο δημιουργησε πολλα προβληματα , ενα προβλημα που μου ερχεται τωρα ειναι οτι ο μπεν καταλαβε πχ οτι μπορει να παει πισω στον χρονο πως; πολυ απλα οπως εμεις μπορουμε να επαναφερουμε το σκληρο δισκο που υπολογιστη μας σε μια προηγουμενη κατασταση-εγγραφη ( απλα οπως ξερουμε πρεπει να ειναι συγκεκριμενα σημεια που μπορουμε να παμε δηλ. συγκεκριμενες ημερομηνιες ) αυτη η λειτουργια δεν φερνει καποιο προβλημα στο συστημα απλα μεσο αυτης μπορουμε να εξαλειψουμε τυχων πλοβληματα (πχ ιους για τον υπολογιστη - καποιες επιθεσεις απο τους αλλους στο νησ )

σε αυτο το συμπερασμα εφτασα προς το παρων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ramboutla
I am Lost!



Αριθμός μηνυμάτων : 2
Registration date : 31/10/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 12:32 pm

xifomaxos έγραψε:
Γεια σου ramboutla epp Καλή αρχή στα ποστ, ελπίζω να μη σταματήσεις εδώ....

Αν κατάλαβα καλά πιστεύεις πως ο Sayid σκότωσε τον Jin;

Ναι, σωστά κατάλαβες.
Αυτό υποψιάζομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 12:46 pm

Από το βιβλίο που έδωσε ο μικρός Ben στον Sayid:

"A man of knowledge is free... he has no honor, no dignity, no family, no home, no country, but only life to be lived" - don Juan

Ποιόν μου θυμίζει, ποιόν μου θυμίζει... Για βοηθήστε λίγο... Rolling Eyes

PS: Ακόμα δεν βρήκα χρόνο να δω δεύτερη φορά το επεισόδιο με υπότιτλους... :(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 12:52 pm

cypher80b έγραψε:
Από το βιβλίο που έδωσε ο μικρός Ben στον Sayid:

"A man of knowledge is free... he has no honor, no dignity, no family, no home, no country, but only life to be lived" - don Juan

Ποιόν μου θυμίζει, ποιόν μου θυμίζει... Για βοηθήστε λίγο... Rolling Eyes


respect respect για το απόσπασμα...εμένα μου θυμίζει έντονα τον Benjamin epp και λίγο, πολύ λίγο τον Johny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 12:55 pm

xifomaxos έγραψε:
και λίγο, πολύ λίγο τον Johny

lol! Αυτό πως σου ήρθε;

Εκτός αν έκανες συσχετισμό Man of Science, Man of Faith, Man of Knowledge lolololo

Edit: Νομίζω πρέπει να ζωντανέψω ξανά το thread του Book Club...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 1:01 pm

cypher80b έγραψε:
xifomaxos έγραψε:
και λίγο, πολύ λίγο τον Johny

lol! Αυτό πως σου ήρθε;

Εκτός αν έκανες συσχετισμό Man of Science, Man of Faith, Man of Knowledge lolololo


Ο συσχετισμός ήταν με το "no honor, no dignity, no family, no home, no country" lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
m0rpheas
Jack's Fan Club Vice President
m0rpheas


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 659
Ηλικία : 34
Τόπος : Σέρρες
Registration date : 30/05/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 1:54 pm

Καλημέρα!

Ένα ωραίο ποστ που βρήκα σε ένα blog, σχετικά με την τελευταία σκηνή του επεισοδίου, και το ερώτημα "Aν μπορούσες να πας πίσω στο χρόνο για να σκοτώσεις τον Hitler, θα το έκανες;"

Ρίξτε μια ματιά

http://darkustv.blogspot.com/2009/03/lost-5x10-hes-our-you.html

το d) και το e) είναι τα πιο πιθανά κατά τη γνώμη μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 4:06 pm

Ωραίο Post είναι αυτό... Δεν το ήξερα το συγκεκριμένο Blog...

Εγώ θα έλεγα κάτι σε b. Ότι δηλαδή απέτυχε να τον σκοτώσει γιατί τα πράγματα δεν έγιναν έτσι και δεν μπορεί να τα αλλάξει...

Εδώ κολλάει και αυτό που μάθαμε από την τρίτη σεζόν... Ότι το σύμπαν θα βρεί τρόπο να διορθώσει αυτό που έγινε... Μπορεί ο Sayid να τον πυροβόλησε ακόμα και στην καρδιά, αλλά το σύμποαν μέσω του νησιού ή δεν ξέρω και εγώ τι, θα βρεί τρόπο να το διορθώσει...

Εξάλλου αυτό μας έδωσαν να καταλάβουμε μέχρι τώρα... Πάντως στο συγκεκριμένο ερώτημα που αναφέρεται ο συγγραφέας, ο Marvin Candle στην πρεμιέρα απαντά "Μην είσαι τρελλός. Υπάρχουν κανόνες που δεν μπορούν να σπάσουν"

Το ερώτημα είναι τι θα γινόταν αν οι κανόνες έσπαζαν (πράγμα που προς το παρόν δεν μας έχουν δείξει πως μπορεί να γίνει). Αν όμως ισχύει κάτι τέτοιο όλα είναι πιθανά. Και η θεωρία με τα παράλληλα σύμπαντα μου αρέσει και θα ταίριαζε και στο προηγούμενο επεισόδιο... Το μόνο που δεν κολλάει είναι πως ο Ben στο "νέο σύμπαν" εξακολουθεί να ζεί...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 5:47 pm

shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk
Πανω που ελεγα πως το επισοδειο ειναι Μετριο, το τελος ειναι shokkkkkk shokkkkkk ενα απο τα πιο σοκαριστικα τελοι του lost.....
Η αληθεια ειναι πως τον μικρο τον συμπαθουσα οποτε δεν χαρικα ιδιαιτερα...να ηταν ο κανονικος να πω ενταξη..... tong
Τωρα αυτο που εκανε δεν θα υπιρεασει το μελλον??????? Μν ξεχναμε αυτα που ειχε πει ο Ντανιελ......
Υ.Ρ. οτι θα εκανε παρεα η kate με την αχωνευτη Imbad ειναι το τελευταιο που περιμενα δω, ελεος..... :boooom:
Παρολα αυτα..... losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5 x10 - He's Our You   Lost 5 x10 - He's Our You - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μαρ 27, 2009 6:56 pm

cypher80b έγραψε:
Το ερώτημα είναι τι θα γινόταν αν οι κανόνες έσπαζαν (πράγμα που προς το παρόν δεν μας έχουν δείξει πως μπορεί να γίνει). Αν όμως ισχύει κάτι τέτοιο όλα είναι πιθανά. Και η θεωρία με τα παράλληλα σύμπαντα μου αρέσει και θα ταίριαζε και στο προηγούμενο επεισόδιο... Το μόνο που δεν κολλάει είναι πως ο Ben στο "νέο σύμπαν" εξακολουθεί να ζεί...
Εκτός και εάν (λέμε τώρα) το αεροπλάνο της Ajira έχει πηδήξει από το "παλιό σύμπαν" στο "νέο σύμπαν". Οπότε έχουμε χαρακτήρες του παλιού 2007 να έχουν μεταφερθεί στο νέο 2007. Δηλαδή ο Ben ζει στο νέο σύμπαν γιατί είναι ο παλιός Ben (ο παλιοBen δηλαδή lolololo )........... Το παράκανα? tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5 x10 - He's Our You
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X
» Lost 5x08 - LaFleur

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: