Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x16/17 - The Incident

Πήγαινε κάτω 
+6
Achara
Elle1
Gonzo
m0rpheas
cypher80b
xifomaxos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το φινάλε;
Άριστο
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Vote_lcap89%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Vote_rcap
 89% [ 8 ]
Πολύ καλό
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καλό
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Μέτριο
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 9
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 8:12 am

tasoskratos έγραψε:

Ποιό ξενέρωτο, άνοστο και άοσμο Τζέικομπ δεν θα μπορούσαν να βάλουν!

mmm3 tong

Νομίζω πως έκαναν καλή δουλειά στο καστινγκ γιατί έχει μια συμπαθέστατη φάτσα και έχω την αίσθηση ότι ήθελαν να μας πείσουν πως είναι ο καλός της υπόθεσης.

Τώρα το αν είναι...ο Ρικάρντο φαίνεται να το πιστεύει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 9:29 am

Παράθεση :
ότι ήθελαν να μας πείσουν πως είναι ο καλός της υπόθεσης.

Γιατί να είναι ο καλός δηλαδή?
Επειδή θέλει να κουβαλήσει κόσμο στο Νησί, ενώ ο άλλος δεν θέλει?
Μα το θέμα είναι ότι σε ένα τέτοιο νησί (εάν φιλοτιμηθούν και μας πουν πάνω κάτω τι αντιπροσωπεύει) δεν χρειάζονται ανεπιθύμιτοι επισκέπτες.
Νομίζω ότι ο Ben πάλι μας απάλαξε από ένα λαλάκα της σειράς.
Θα την πω την κακία μου πρωινιάτικα epp
Το πόσο γούσταρα όταν άνοιξε το κουτί και κυλήθηκε στο χώμα το πτώμα του Βέφου demon

Τελικά ο Γιωργάκης μας έβαλε όλους τα γιαλιά όταν έλεγε ότι το κουτί είναι ο τάφος του Λοκ. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 9:54 am

tasoskratos έγραψε:

Τελικά ο Γιωργάκης μας έβαλε όλους τα γιαλιά όταν έλεγε ότι το κουτί είναι ο τάφος του Λοκ. lol!

lolololo Eίναι special, γρήγορα στον Richard για το τεστ....

Στην αδερφή μου ο Jacob της θύμισε την Κλωθώ λόγο αργαλειού...

Έχω κάποιες σκέψεις που θέλω να γράψω αλλά νυστάζω πάρα πολύ και έχω αρκετή δουλειά δυστυχώς... sad

Στα γρήγορα λοιπόν:

*Η αρχική σκηνή με τον Jacob και τον άλλο έδινε ένα μήνυμα με τα χρώματα στα πουκάμισά τους. (στο τέλος άλλαξε και το σήμα του Lost}

*Ήταν εμφανές πως ο Jacob συμπαθούσε τους ανθρώπους περισσότερο από τον άλλο, έτσι τώρα πρέπει να ψάξουμε τις μυθολογίες για αντίστοιχα ζεύγη θεών Rolling Eyes

*Το άγαλμα ανήκει κατα 95% στον Σομπεκ http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%BF%CE%BC%CF%80%CE%AD%CE%BA

*Oταν ο "John" έριξε τον Jacob στη φωτιά μου ήρθε η ιδέα του φοίνικα, ξέρετε του μυθικού πλάσματος που αναγεννάται από τις στάχτες του...Πολύ σημαντικό στην Αιγυπτιακή μυθολογία (όπου εκεί τον έλεγαν...Benu tong )

*Tελικά ήταν The Empire Strikes Back epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 10:02 am

Παράθεση :
Στην αδερφή μου ο Jacob της θύμισε την Κλωθώ λόγο αργαλειού...

Μπράβο στην αδελφή σου, που ο Τζέικομπ της έδωσε την εντύπωση ότι ΄΄τον δουλεύει τον αργαλειό΄΄ lol!


Παράθεση :
Eίναι special, γρήγορα στον Richard για το τεστ....

Χθες ήταν η αποθέωση. Ξεκινάμε να το βλέπουμε παρέα στις 6 και στο τελευταίο τέταρτο, (εγω να βιάζομαι να φύγω)τ ην ώρα που μπαίνει ο Μπεν με τον ψευτοΒέφο μέσα, κρατώντας το χασαπομάχαιρο ανά χείρας, να τσιρίζω εγώ (πριν ανοίξει το κουτί), έλα αγόρι μου, φάτον τώρα, δικαίωσε μας και ξαφνικά ανοίγει το κουτί...κόλαση, μας άκουσε η πολυκατοικία lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 11:07 am

Καλημέρα! Έχω τόσα πολλά να γράψω αλλά θα μείνω στα πιο μπαμ, ετσι και αλλιώς έχουμε τόσους μήνες μπροστά μας που θα τα γράψουμε όλα!
Πρώτα από όλα το τελευταίο επεισόδιο με δικαίωσε γιατί τόσα χρόνια βλέπω Lost!!! respect
Ήταν άπαικτο!!!!losttttt
Έχω να ομολογήσω πως μέχρι να δείξει τι ή μάλλον ποιος ήταν μέσα στο κουτί, έλεγα πως θα το αφήσουν για του χρόνου! Αλλά ευτυχώς(λέμε τώρα…) μας το έδειξαν!
Χθες έλεγα αν δεν μας έδειχναν τον Λοκ, και διαβάζαμε (σε σποϊλερ)πως μέσα στο κουτί είναι ο Λοκ δεν νομίζω να το παίρναμε στα σοβαρά!
Ο Τζεϊκομπ όλα τα λεφτά!!!
Το κακό είναι πως όλοι τον είχαν δει εκτός από τον κακομοίρη τον Μπεν, τελικά στον ναό ποιος τον γιάτρεψε; Ο Τζεϊ ή ο άλλος;
Εκτός αυτού, τι έχει ο Μπεν και μπορεί να σκοτώσει τον Τζεϊκομπ ενώ ο άλλος τοοοοσα χρόνια δεν μπορούσε να το κάνει; Άρα αυτό κάνει σπέσιαλ τον Μπεν!!! scratch
Εντωμεταξύ ο Τζεϊκομπ όλους όσους «γνώριζε» στο παρελθόν (εκτός Λοκ) είναι στο σημείο της έκρηξης, άρα αυτό σημαίνει κάτι!
Η Τζουλια την λυπήθηκα την καημένη, και κάτι μου έλεγε πως περίμενε το παιδί του Σωγερ (την ώρα που χαιρετούσαν την Ροουζ και Μπερναντ έπιασε την κοιλιά της και κοίταξε με νόημα την Ροουζ)
Και τέλος το καλύτερο!!!
Επιτέλους ελληνικά στο Lost!!!!! party time

Όσο για τις ηλικίες, τα έχουν κάνει λίγο μπάχαλο, ο Φαρ είναι 30, ο Σωγιερ 39 και ο Μπεν 45-47;
Ήμαρτον!!!!

Θα επιστρεψω για τα υπολοιπα γιατι ο οτε αναβαθμηζετε και με "πεταει" συνεχως!!! gun
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 11:21 am

ΜΑΙΡΗ έγραψε:
Η Τζουλια την λυπήθηκα την καημένη, και κάτι μου έλεγε πως περίμενε το παιδί του Σωγερ (την ώρα που χαιρετούσαν την Ροουζ και Μπερναντ έπιασε την κοιλιά της και κοίταξε με νόημα την Ροουζ
Το παρατήρησα κι εγώ αυτό.

Και έχω να πω επίσης πως ο Jack πρέπει να έχει κάψει πολλάααααα εγκεφαλικά κύτταρα με το ποτό... Βαδίζει στο δρόμο του Free Will με σημαία το Destiny... blink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 11:25 am

Οι παρατηρήσεις σου Elle είναι όλα τα λεφτά respect


edit:Τaso και εγώ σκέφτηκα ότι "κουνάει τον αργαλειό" όταν όμως είπε ο Richard πως ο J τον έκανε αγέραστο lolololo tong (Sorry Achara epp )

edit2: Aυτό που μένει είναι να σκοτώσει ο Ben και τον "John" και να τελειώνουμε tong
Πόσο διαφορετικά φαίνεται τώρα η σκηνή της πρώτης σεζόν όπου ο John συναντά τον Smokey και λέει "I saw the eye of the island and what i saw it was beautiful"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 11:40 am

Παράθεση :
edit2: Aυτό που μένει είναι να σκοτώσει ο Ben και τον "John" και να τελειώνουμε

Τώρα που πήρε φόρα, φάε και τον άλλο και βγες έξω και πες ΄΄Γειά σας. Είμαι ο Μπέντζαμιν Λάινους και μόλις τελείωσα΄΄ Μετά όμως θυμήθηκε ότι έχουμε άλλη μια σεζόν lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 11:48 am

Εντάξει xif, καλός είναι ο Τζέι (αν και blondie tong ) αλλά σαν τον mister island
1845-2007 δεν είναι....
Μου άρεσε αρκετά η επιλογή του ηθοποιού για το συγκεκριμένο ρόλο.
Πάντως τώρα που το σκέφτομαι, ωραία ο μαυροφορεμένος είπε στον Μπεν τις
προθέσεις του για να δει αν μπορεί να τον εμπιστευθεί ,αλλά γιατι το διακινδύνευσε?Ο Μπεν θα μπορούσε να έχει πει στον Ριτσαρντ τι πρόκειται να κάνει ο "Τζον" και το όλο σχέδιό του θα ήταν σε κίνδυνο.

Επίσης όσο το σκέφτομαι καταλαβαίνω ότι απλά ο J δεν ήθελε να αποφύγει
το "θάνατό" του, γιατι θα μπορούσε (?) να το έχει κάνει με πολλούς τρόπους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 11:56 am

Υποθέτω πως ο μαυροφορεμένος είναι ή ελέγχει το τέρας... Ήξερε πολύ καλά πως θα τον παίξει. Αυτό που δεν συγχωρώ στον Ben είναι πως δεν σκέφτηκε καθόλου γιατί ήθελε ο "John" να σκοτώσει τον Jacob. Εννοώ πως θα υπέθεσε ότι ο Jacob τον ανέστησε και του έδωσε τις γνώσεις για να γίνει αρχηγός των Other. Ποιος ο λόγος να τον σκοτώσει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 12:05 pm

ναι ξιφ αλλά κι ο Μπεν είχε κάθε δίκιο να θέλει να σκοτώσει τον Jacob.
Ακόμα κι αν αυτός στο man behind the curtain ήταν ο μαυροφορεμένος
(οπότε ουσιαστικά ούτε στο Λοκ είχε φανερωθεί ο Τζέι ) και πάλι δεν του έκανε και λίγα του Μπεν. Οπότε ίσως υπερνίκησε η θέληση του Μπεν να ζητήσει τα ρέστα από τον Τζέι και να τον εκδικηθεί. Αν βέβαια του είχε πει την αλήθεια ο Jacob το πιο πιθανό θα ήταν να τη γλίτωνε και αυτό είναι που με κάνει να πιστεύω
ότι δεν ήθελε να τη γλιτώσει ή να φανεί να τη γλιτώνει .
Ακόμα, ο Λοκ πιο πριν είχε πει στον Ριτσαρντ ότι μετά τον Τζέικομπ θα πάει
να κανονίσει τους επιβάτες της Ατζίρα, οπότε είναι καλά διαβασμένος για αυτό που πρόκειται να γίνει μάλλον, και αυτός πρέπει να είναι ο πόλεμος ή μέρος του
πολέμου . Το θέμα τώρα είναι πώς αυτοί που ήταν εκτός νησιού γνώριζαν
γι αυτά, όπως ο Τσαρλς πχ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 12:28 pm

xifomaxos έγραψε:
Υποθέτω πως ο μαυροφορεμένος είναι ή ελέγχει το τέρας...
Είναι, είναι. epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 2:20 pm

Νομίζω πως πρέπει να κάνουμε μια δημοσκόπηση για το πως θα λέμε τον "αντι-Jacob" στο Hiatus... Ο καθένας τον λέει με διαφορετικό όνομα...

Νομίζω είναι το χειρότερο πράγμα που έκαναν... Να μην μας δώσουν ούτε ένα όνομα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 2:48 pm

cypher80b έγραψε:
Νομίζω πως πρέπει να κάνουμε μια δημοσκόπηση για το πως θα λέμε τον "αντι-Jacob" στο Hiatus... Ο καθένας τον λέει με διαφορετικό όνομα...

Νομίζω είναι το χειρότερο πράγμα που έκαναν... Να μην μας δώσουν ούτε ένα όνομα;
Πιστευω πως επιτηδες δεν μας εδωσαν ονομα. Γιατι το ονομα του θα σημαινει πολλα και "οδηγει" σε βιβλικες και μυθολογικες αναφορες σε σχεση με τον Jacob. Και δεν ηταν η ωρα για τετοια αποκαλυψη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 2:56 pm

To ξέρω πως το έκαναν επίτηδες... αλλά τουλάχιστον θα είχαμε κάτι να ασχοληθούμε tong

Τώρα άντε να ψάχνεις... Αν και εδώ που τα λέμε, το πιο λογικό είναι να είναι ο Esau. Δίδυμος αδερφός του Jacob...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 3:00 pm

cypher80b έγραψε:
To ξέρω πως το έκαναν επίτηδες... αλλά τουλάχιστον θα είχαμε κάτι να ασχοληθούμε tong

Τώρα άντε να ψάχνεις... Αν και εδώ που τα λέμε, το πιο λογικό είναι να είναι ο Esau. Δίδυμος αδερφός του Jacob...

Ναι το πιθανοτερο ειναι να ειναι να ειναι αυτος. Αλλα δεν μας εχει δωθει το υποβαθρο ετσι ωστε να πουμε πως προκειται για την ιστορια του Ιακωβου της Βιβλου. Eξαλλου ο δικος μας Jacob φεναιται να ειναι κατι πολυ ανωτερο απο αυτον της Βιβλου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 3:48 pm

κι εγώ το ίδιο σκεφτόμουν , μα καλά αυτοί οι άνθρωποι, δε μας σύστησαν
τον κύριο?τώρα εμείς τόσο καιρό πώς θα τον φωνάζουμε?
Ο "ξέρεις ποιος"?, ο ακατανόμαστος?, ο κανένας(να και οι αναφορά στην Οδύσσεια). Λέω να βγάλει κανένα καλό παρατσούκλι ο Gonzo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 4:12 pm

Δεν μου βγαίνει κανένα παρατσούκλι για αυτόν :no: . Θα σπάσω το κεφάλι μου όμως για να θυμηθώ πού αλλού έχουμε δει τον συγκεκριμένο ηθοποιό scratch ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 4:25 pm

Gonzo έγραψε:
Δεν μου βγαίνει κανένα παρατσούκλι για αυτόν :no: . Θα σπάσω το κεφάλι μου όμως για να θυμηθώ πού αλλού έχουμε δει τον συγκεκριμένο ηθοποιό scratch ;;;

Διάλεξε και πάρε:
http://www.imdb.com/name/nm0920038/
tong

Edit: Αντι-νεραϊδοτέτοιο; lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 4:33 pm

thankd για το link cypher80b . Αν και έχει παίξει σε γνωστές σειρές δεν μου λέει κάτι συγκεκριμένο Suspect . Από ταινία τον θυμάμαι αυτόν αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ από ποιά Rolling Eyes ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 4:54 pm

Παράθεση :
Στην αδερφή μου ο Jacob της θύμισε την Κλωθώ λόγο αργαλειού...

Η Κλωθώ, η πρεσβυτέρα των Μοιρών, επέβλεπε την γέννηση και την νεότητα. Κρατούσε ηλακάτη (ρόκα) και έκλωθε (δηλ. ξετύλιγε) το νήμα της ζωής, καθώς ο άνθρωπος ενηλικιωνόταν.
Η Λάχεσις επέβλεπε την μέση ηλικία. Κρατούσε άτρακτον (αδράχτι), και τύλιγε το "νήμα της ζωής".
Η Άτροπος, η νεότερη των Μοιρών, επόπτευε το γήρας και τον θάνατο του ανθρώπου. Κρατούσε ψαλίδα και την κατάλληλη στιγμή έκοβε το "νήμα της ζωής" του.


Πολυ καλη σκεψη xif! Αλλα αν ο Τζεϊκομπ ειναι η Κλωθώ, ο νεος Λοκ ειναι η Άτροπος, η Λάχεσις ποιος μπορει να ειναι; Ο Ριχάρντο ή μηπως ο Μπεν; wink

Ο Stephen King εχει γραψει ενα βιβλιο για τις Μοιρες που η Ατροπος τα ειχε παρει και εκοβε το νημα της ζωης πριν απο την "ωρα" τους!
Το βιβλιο ειναι η Αυπνια, και με το που διαβασα το μνμ σου αμεσως μου ηρθε στο μυαλο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 6:24 pm

εγώ τον θυμάμαι από guest που έκανε στο prison break. Cypher ωραία η υπογραφή,αλλά
αμέσως κι εσύ να πάρεις θέση στην dark side!

Mαιρη "τον κουνάνε όλοι τον αργαλειό δλδ?" lolololo
δεν ξέρω πόσες μοίρες είναι στο lost, έναν κακομοίρη ξέρω κι αυτός είναι


Σπόιλερ:

ωραία η αντιστοίχηση πάντως!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 6:34 pm

Ονοματάκια:

-Darth Sintius (star wars)
-Saruman [Lord of the Rings]
-Σεθ (ο αιγύπτιος θεός που έσφαξε τον αδερφό του τον Όσιρι)
-Esau (o αδερφός του Jacob της βίβλου που στο τέλος τα βρήκαν)
-Voldermort (Harry Potter)
-Κάιν

Προς το παρόν δεν μου έρχονται άλλα :geek:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 6:36 pm

Άμασκος Darth Verder tong μπααα mmm3 δεν είναι καλό Suspect . Αυτήν την Κυριακή μήπως πρέπει να ξεκινήσουμε πιο νωρίς ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 6:39 pm

μήπως να προβάλαμε το ένα part μόνο και το άλλο την επόμενη?

όσο για το όνομα, θα έλεγα κάτι ελληνικό....Θρασύβουλος ας πούμε,Μήτσος,Τάκης tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x16/17 - The Incident
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X
» Lost 6x15 - Across The Sea

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: