Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x16/17 - The Incident

Πήγαινε κάτω 
+6
Achara
Elle1
Gonzo
m0rpheas
cypher80b
xifomaxos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το φινάλε;
Άριστο
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Vote_lcap89%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Vote_rcap
 89% [ 8 ]
Πολύ καλό
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καλό
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Μέτριο
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 9
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 6:44 pm

Βρασίδας ίσως roftl roftl roftl ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 6:47 pm

παιδιά μόλις είδα το finale και έχω μείνει... shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk shokkkkkk
ήταν απλά συγκλονιστικό, τέλειο...
τα είχε όλα....
Αγαπάω αυτήν την σειρά πραγματικά...
μπορεί σε κάποια φάση να το αφίσα λιγάκι αλλα ζητάω ταπεινά συγγνώμη...έχει περάσει από κάθε επίπεδο οποιασδήποτε άλλης σειράς...
είχε ένα απίστευτα τέλειο αποτέλεσμα....
Απλά είμαι περήφανη για αυτήν την σειρά.... klama klama klama klama

losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt losttttt epp epp

Aντε να βρω μιαλο να διαβασω τωρα.... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 7:13 pm

Το Βρασίδας του πάει μια χαρά! lolololo lolololo tong lolololo lolololo

Τον Jacob πάντως λέω από δω και πέρα να τον φωνάζω JustUpHereOnTheCorner. lol!

Πέρα από την πλάκα, ξαναείδα το επεισόδιο (τα κατάφερα) και έχω μερικά επιπλέον θέματα.

Αν το πλοίο που βλέπουμε στην αρχή είναι όντως το Black Rock, πώς βρέθηκε μες τη μέση της ζούγκλας???

Για ποιό πράγμα είναι candidate ο Frank???

Συνειδητοποιώ επίσης πως... ω ναι... ο Jack φταίει για όλα... Αυτός που είπε στον Richard να μην τα παρατήσει με τον Locke...

Και κάτι ακόμα που παρατήρησα. Στα fb με τον Jacob βλέπουμε ότι παίζει σημαντικό ρόλο το ότι τους ακουμπάει. Μπορεί να είναι άσχετο, να εξηγείται απόλυτα λογικά και να μην έχει καμία σημασία τελικά, αλλά στο fb της Ilana φοράει γάντια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Μάης 15, 2009 7:30 pm

Αν πιάσουμε τα flashback άστο ανοίγει ολόκληρο κεφάλαιο . Hugo & Ilana μόνο back to the future δεν είναι και το περίεργο με τον Hugo είναι ότι στο άσχετο χαϊδολογάει συνέχια την κιθάρα σαν να στέλνει θετική ενέργεια για κάτι blink - Sawyer & Kate όταν είναι πιτσιρίκια για να κατευνάσει την οργή τους . Στον μπούφο όταν πέφτει από το παράθυρο . Sun & Jin στον γάμο τους και είναι σαν να δίνει συμβουλές για το ισχυρό δέσιμο που θα υπάρχει στο μέλλον scratch ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Μάης 16, 2009 10:33 am

η θεωρία που μου αρέσει πιο πολύ από αυτε που έχω διαβάσει μέχρι τώρα είναι αυτή:
[την κάνω copy paste όπως την έγραψε μια κοπέλα αλλά είμαι σιγουρη ότι έχει χιλιοειπωθεί
γενικά στο internet]

Παράθεση :
Αφορά μία θρησκειολογική άποψη για κάποια
συμβάντα συνδιάζοντας στοιχεία διαφόρων θρησκειών και θεοτήτων.
Κοιτάζοντας τα άπειρα μιλάμε forum για Lost είδα για την αναφορά στην
Παλαιά Διαθήκη μεταξύ Jacob k Esau. Για μένα δεν είναι αυτό. Ο Jacob
είναι ο Γιαχβέ -θεός στα Εβραϊκά- και ο άλλος ο τύπος που παίρνει τις
μορφές και εκμεταλλεύεται και προσπαθεί να σκοτώσει τον Γιαχβέ -κ
μάλιστα δεν πιστεύει στην ελεύθερη βούληση των ανθρώπων- είναι αυτός
που διαβάλλει. Διά-βολος λοιπόν. Και πειρασμός, ειδικά μετά τα λεγόμενα
του τελευταίου επεισοδίου που λέει στους ανθρώπους πώς στο καλό
υπακούνε τυφλά διαταγές και που λέει και στον Ben ό,τι παρ'όλες τις
θυσίες για το νησί τον ήπιε. Άρα ο πόλεμος για τον οποίο αναφέρεται σε
προηγούμενο επεισόδιο ο Γουίντμορ -πώς στο καλό όμως ξέρει γι'αυτόν-
είναι η διαμάχη και ίσως η τελική μάχη των 2 δυνάμεων - εννοιών
(good/evil κλπ).

και μια απορία που έχω: Αν υποθέσουμε ότι ο Ριτσαρντ έφτασε με το black rock στο νησί,
είδε τον Βρασίδα?Γιατί φαίνεται να έχει παντελή άγνοια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Μάης 16, 2009 10:57 am

Πολύ καλή θεωρία αυτή... Και ταιριάζει καλύτερα από το Jacob/Esau... Οπότε αποκλείεται ο Θεός να σκοτώθηκε... lolololo

O Richard δεν νομίζω να ξέρει και πολλά για τον άλλο... Ίσως να γνωρίζει κάποια πράγματα που του είπε ο J. Όπως για τον smokey και πως μπορεί να αλλάζει μορφές... αλλά δεν νομίζω να τον γνώρισε ποτέ...

Ενώ τον Jacob τον γνώρισε φυσικά... Τον έκανε αθάνατο και του έδινε και εντολές σε ραβασάκια...

Achara sorry κιόλας που θα το πώ αλλά ο Richard φαίνεται να είναι η b*tch του J... tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Μάης 16, 2009 12:16 pm

Μια απορια ρε παιδια! αφου ο Βρασιδας epp ηταν ο καπνος και επερνε οτι μορφη τον βολευε, γιατι "βοηθουσε" τους αλλους; Καθε φορα που τον καλουσε ο Μπεν εμφανιζοταν (εκτος απο την τελευταια) και τους βοηθουσε!



Εκτος αυτου οταν ο Μπεν καλεσε τον καπνο τον καλεσε κατω απο την γη αρα η θεωρια πως ειναι ο Διαβολος ή καποια υποχθονια θεοτητα πρεπει να εχει καποια βαση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Μάης 16, 2009 2:29 pm

e, εντάξει τώρα δεν νομίζω το lost να μπλεχτεί με διαβόλους και τέτοια.... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Μάης 16, 2009 7:00 pm

Το Lost από την αρχή της σειράς έβαλε τη διαμάχη Φως - Σκότους, το είχε πει ο κακομοίρης ο Locke από την αρχή. Και τώρα που το σκέφτομαι, ίσως και ο Walt να μην ήταν τόσο καλό παιδί και γι αυτό ο J τον ήθελε περιορισμένο.

Είναι ένα ερώτημα αν ο Widmore έχει προσχωρήσει στην αντίθετη πλευρά και γι αυτό ήθελε τόσο πολύ τον John. Έτσι όπως το έθεσε ο Brams στον Miles φαίνεται πως όντως είναι με τον Βρασίδα (καθιέρωθηκε τελικά αυτό το όνομα;;)

Και τέλος νομίζω πως το παραθυράκι του τύπου είχε να κάνει και με τη μετακίνηση του νησιού στο χρόνο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Μάης 16, 2009 7:35 pm

xifomaxos έγραψε:
Και τέλος νομίζω πως το παραθυράκι του τύπου είχε να κάνει και με τη μετακίνηση του νησιού στο χρόνο

Λογικό αν σκεφτείς πως ο Mr.-X κάνοντας τον Christian είπει στον Locke να μετακινήσει το νησί..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Μάης 17, 2009 6:23 am

xifomaxos έγραψε:
με τον Βρασίδα (καθιέρωθηκε τελικά αυτό το όνομα;;)

Μέρες geia και ΝΑΙ xif το όνομα Βρασίδας έχει καθιερωθεί πια roftl tong yahoooo .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Μάης 17, 2009 8:29 am

cypher80b έγραψε:
xifomaxos έγραψε:
Και τέλος νομίζω πως το παραθυράκι του τύπου είχε να κάνει και με τη μετακίνηση του νησιού στο χρόνο

Λογικό αν σκεφτείς πως ο Mr.-X κάνοντας τον Christian είπει στον Locke να μετακινήσει το νησί..

H αλήθεια είναι πως τώρα συνειδητοποιώ πως αυτό που βλέπαμε ως Christian ήταν στην πραγματικότητα ο άλλος τύπος. Είμαι περίεργη να μάθω γιατί ήθελε την Claire...

Με το τέλος αυτής της σεζόν ο Ben φαίνεται πιο κακός από ποτέ με αυτό που έκανε στον John... και στον Jacob. Eλπίζω στην επόμενη σεζόν και πριν μας αφήσει να εξιλεωθεί για όλα αυτά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Μάης 17, 2009 3:36 pm

Για να έχει εύκαιρα σώματα για περισσότερο προσυλητισμό blink χμμμ .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΔευ Μάης 18, 2009 12:22 pm

Κάτι που μου θύμισε ο Gonzo (νομίζω) χθες στο chat την ώρα που βλέπαμε το φινάλε.
Ο Jacob επισκέπτεται τον καθένα στα fb σε διαφορετική φάση της ζωής του. Άλλον στην καλύτερή του φάση, άλλον στην χειρότερη. Άλλον στην άνοδό του, άλλον στην πτώση. Άλλον σε παιδική ηλικία, άλλον πολύ αργότερα.
Αυτό που θα κρατήσω εγώ είναι πως μερικούς (Hurley και Sayid) τους επισκέπτεται σε περίοδο μετά την πτώση της 815 Suspect. Τον Hurley και τον Sayid τους έχει βάλει ουσιαστικά ό ίδιος ο Jacob στην 316.
Άρα...... η πτώση της 815 δεν θα αλλάξει.... (όχι ότι περίμενα να αλλάξει, αλλά τώρα έχω και κάτι να το βασίσω)

edit: Και κάτι πολύ ενδιαφέρον... Έβλεπα ένα βίντεο στο Dark, όπου είπαν ότι το ψάρι που έπιασε ο Jacob είναι red herring... Ο όρος red herring χρησιμοποιείται για να δηλωθεί η εσκεμμένη προσπάθεια αποπροσανατολισμού... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΔευ Μάης 18, 2009 3:22 pm

Oui mercy Elle1 tong . Και άλλους δεν τους επισκέπτεται καθόλου mmm3 .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΔευ Μάης 18, 2009 4:16 pm

Elle1 έγραψε:
edit: Και κάτι πολύ ενδιαφέρον... Έβλεπα ένα βίντεο στο Dark, όπου είπαν ότι το ψάρι που έπιασε ο Jacob είναι red herring... Ο όρος red herring χρησιμοποιείται για να δηλωθεί η εσκεμμένη προσπάθεια αποπροσανατολισμού... Suspect

Πολύ ενδιαφέρον Elle... Ιδού και ο ορισμός στο wikipedia:
Παράθεση :

A red herring is an idiom referring to a device which intends to divert the audience from the truth or an item of significance.

Θα είχε εδνιαφέρον αν τελικά ο Jacob μας προέκυπτε κακός... epp

Τάσο δεν έχω ακόμα διαβάσει την θεωρία σου, αλλά αυτό που αναφέρει η Elle θα κολλούσε ωραία φαντάζομαι...

EDIT:

http://www.cracked.com/blog/if-the-characters-on-lost-told-the-truth/

lol! Έλιωσα στα γέλια σε αυτό με τον Jack και τον Ben lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΔευ Μάης 18, 2009 5:26 pm

Αυτό το link είναι φοβερό roftl roftl roftl roftl

Πως θα μπορούσε να είναι το ψάρι red herring; scratch

Ίσως ο J να ήθελε τους 2 πίσω για να κάνουν αυτό που έπρεπε... Γιατί αν ο Sayid δεν είχε επιστρέψει, δεν θα πυροβολούσε ποτέ τον Ben, ο οποίος δεν θα γινόταν ποτέ Other και τέλος δε θα σκότωνε ποτέ τον J... Rolling Eyes

Μένει να δούμε τι έχει να κάνει ο ευλογημένος Hurley και η θήκη της κιθάρας του...

Aυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί έσωσε τον John.... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΔευ Μάης 18, 2009 7:14 pm

xifomaxos έγραψε:
Αυτό το link είναι φοβερό roftl roftl roftl roftl

Πως θα μπορούσε να είναι το ψάρι red herring; scratch

Ίσως ο J να ήθελε τους 2 πίσω για να κάνουν αυτό που έπρεπε... Γιατί αν ο Sayid δεν είχε επιστρέψει, δεν θα πυροβολούσε ποτέ τον Ben, ο οποίος δεν θα γινόταν ποτέ Other και τέλος δε θα σκότωνε ποτέ τον J... Rolling Eyes

Μένει να δούμε τι έχει να κάνει ο ευλογημένος Hurley και η θήκη της κιθάρας του...

Aυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί έσωσε τον John.... Suspect
Το ψάρι είναι μια κόκκινη ρέγγα. Red herring. epp Δεν είναι το ίδιο το ψάρι που αποπροσανατολίζει. Απλά ίσως είναι ένα hint που μας δείχνει ότι εστιάζουμε αλλού από κει που θα έπρεπε... ή ότι αυτό που νομίζουμε ότι βλέπουμε δεν ισχύει...

Όσο για το γιατί έσωσε τον John, υποθέτω για τον ακριβώς ίδιο λόγο. Όσον αφορά το θάνατο του J, το ένα κομμάτι είναι ο Ben και το άλλο ο John.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 11:18 am

καλά, ακόμη με τον Βέφο ασχολείστε? Πάει αυτός ο κακομοίρης. Τον κλάψαμε, τελείωσε, ο παπαροαρχηγός tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 11:22 am

Eίναι λυπηρό αν το σκεφτείς, όλη του τη ζωή πίστευε στο πεπρωμένο και στο τέλος πέθανε τόσο άδοξα, χρησιμοποιήθηκε από όλους. Είναι τραγικό

Επιπλέον κάνει τον Ben να φαίνεται σαν ένα κακομαθημένο 10χρονο που δεν έχει φραγμούς και ηθική όταν κάποιος του παίρνει τη θέση στην τσουλήθρα... :mad2:

Άσε που ο θάνατος του John σηματοδοτεί την ήττα του Man of Faith...και εμένα δε μου αρέσει αυτό. Αρχίζει η άνοδος του γιατρού....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 11:28 am

Μα τόσο καιρό, αυτή δεν ήταν η διαφωνία μας με τους υποστηριχτές του Βέφου (ονόματα δεν λέω, υπολήψεις δεν θίγω) tong
Πως δηλαδή από το πουθενά, ένας τέτοιος άνθρωπος, ξαφνικά χαλίφης στην θέση του χαλίφη? Απατεωνιά.
Όσο για τον Γιατρό, φιλινάδα έπρεπε να το περιμένεις.
Πάντως μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι θα δούμε τον γιατρό Κολοκοτρώνη lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 11:33 am

Υποτίθεται πως αν όντως το νησί τον είχε αναστήσει τότε σαφώς και ήταν δικαιολογημένη και η στάση του και οι γνώσεις τους.

Όταν λες πως θα δούμε τον γιατρό Κολοκοτρώνη εννοείς πως θα τον δούμε με φουστανέλα; tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 11:36 am

Εάν βρισκόταν στα μέρη σου, σίγουρα και με τσαρούχι μάλιστα.
Τώρα, τον βλέπω με σπαθί, καλύπτρα για το μάτι και κιάλι lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lost_maniac
Drive Shaft
Lost_maniac


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 635
Ηλικία : 31
Τόπος : I'm lost with Charlie
Registration date : 11/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 12:51 pm

xifomaxos έγραψε:


Άσε που ο θάνατος του John σηματοδοτεί την ήττα του Man of Faith...και εμένα δε μου αρέσει αυτό. Αρχίζει η άνοδος του γιατρού....

και φυσικά είναι η άνοδος του jack.... aera sta pania sou!
Για όσους λέγανε ότι έγινε χαλια σαν ρόλος, ορίστε επέστρεψε....
jack jack jack
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 3 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 7:34 pm

Ναι, ο γιατρός θα ανέβει τώρα... και το καλό που του θέλω να 'χει κάνει δουλειά η εργαλειοθήκη που 'φαγε στο κεφάλι... epp tong
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x16/17 - The Incident
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X
» Lost 6x15 - Across The Sea

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: