Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x16/17 - The Incident

Πήγαινε κάτω 
+6
Achara
Elle1
Gonzo
m0rpheas
cypher80b
xifomaxos
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πως σας φάνηκε το φινάλε;
Άριστο
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Vote_lcap89%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Vote_rcap
 89% [ 8 ]
Πολύ καλό
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Καλό
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Vote_lcap11%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Vote_rcap
 11% [ 1 ]
Μέτριο
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Vote_lcap0%Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 9
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 8:39 pm

xifomaxos έγραψε:
Eίναι λυπηρό αν το σκεφτείς, όλη του τη ζωή πίστευε στο πεπρωμένο και στο τέλος πέθανε τόσο άδοξα, χρησιμοποιήθηκε από όλους. Είναι τραγικό

Επιπλέον κάνει τον Ben να φαίνεται σαν ένα κακομαθημένο 10χρονο που δεν έχει φραγμούς και ηθική όταν κάποιος του παίρνει τη θέση στην τσουλήθρα... :mad2:

Άσε που ο θάνατος του John σηματοδοτεί την ήττα του Man of Faith...και εμένα δε μου αρέσει αυτό. Αρχίζει η άνοδος του γιατρού....


Ξιφ, ο Μπεν έχει κάνει αρκετά αρκετά άσχημα πράγματα...και σκότωσε το Λοκ με πολύ αποκρουστικό τρόπο.αλλά...
λογικό είναι να μην μπορεί με τπτ να καταλάβει ότι προτίμησε το νησί τον άχρηστο από αυτόν!?!!Δλδ, είχε δίκιο
που τα έσουρε στον Τζει(καθώς δεν ήξερε την αλήθεια). Τι παραπάνω είχε αυτός δλδ? ( η βλακεία δεν πιάνεται ).
Αυτην την εικόνα που λές βέβαια όντως την έχουν δημιουργήσει οι σεναριογράφοι για τον Μπεν, αλλά θα έλεγα
αυτό που την επιβεβαιώνει περισσότερο είναι που σκότωσε τον Goodwin για την Τζούλιετ.

Τώρα για το δεύτερο, πολύ χαίρομαι που έφαγε τα μούτρα του κι αυτός και η faith μαζί yahoooo
Αλλά αυτό με την άνοδο του γιατρού μόνο εγώ δεν το βλέπω μάλλον...Ελεγα συνέχεια ότι έπιασε
πάτο με το όλο destiny thing, και ότι ανακατευόμουν κάθε φορά που έλεγε τη λέξη destiny, αλλά
νόμιζα ότι δεν υπήρχε χειρότερο. Στον χειρότερο διάλογο ever στο λοστ λοιπόν, ο αθεόφοβος ο γιατρός
με διαψεύδει λέγοντας "i had her....". Τι destiny και free will, η κοπελια σέρνει ολόκληρη βόμβα υδρογόνου!
Τπτ δεν έχει ο Τζακ, όλα γι αυτόν γυρίζουν γύρω από τη βλαμμένη...

Ελπίζω βέβαια να έχετε δίκιο και να ξυπνήσει επιτέλους ο μπουμπούνας, ώστε να γίνει ο προσωποιποίση της
ελεύθερης βούλησης την οποία πιστεύω και ελπίζω να πρεσβεύει ο Τζεικ. Απλά, δε θα εκλάβω το θάνατο του
Λοκ σαν ήττα της πίστης, αλλά σαν "ισοπαλία", ώστε να πάει το ματς στην παράταση, και το κοινό να είναι
το ίδιο διχασμένο, καθώς και οι 2 πλευρές θα έχουν ίσες ευκαιρίες για τη νίκη...Η οποία μπορεί να μην έρθει και ποτέ
και το ματς να τελειώσει ξανά ισόπαλο.

2 παρατηρήσεις τώρα.

* Οι others πήγαιναν στον καπνό για να κριθούν.Οι others εκτελούσαν εντολές του Τζεικ.
Ο Τζεικ τους έλεγε να το κάνουν αυτό?Κι αν υποθέσουμε πως ο καπνός είναι όντως ο Βρασίδας,
Ο τζεικ τους έριχνε στον εχθρό?

* Ο Μπεν ήταν ο εκλεκτός από μικρός.Ηταν πάντα other, το νησί (ποιες απότ ις 2 δυνάμεις του άραγε)
τον γιάτρεψε.Πέρασε 35 χρόνια πάνω στο νησί και αφιέρωσε τη ζωή τη δική του και θυσίασε την κόρη του.
Μετά από όλα αυτά, λέει ο Τζεικ, "what about you?", ενώ ποτέ δεν είχε φανερωθεί σε αυτόν, κάτι που μετατρέπει τον
Μπεν σε διπλό κιόλας πιόνι[υπηρέτησε και τις 2 πλευρές..μάλλον]
Αντιθέτως, τους άλλους, που πάντα φαίνονταν και φαίνονται πιόνια, τους άγγιξε, έφυγε από το νησί και τους μίλησε,
κάποιους έπεισε να έρθουν στο νησί, τον Λοκ τον γιάτρεψε αυτοπροσώπως. Και την ώρα που πέθαινε,
η τελευταία του κουβέντα ήταν "έρχονται". Δεν μπορώ να βγάλω καθαρό συμπέρασμα από όλο αυτό, απλά μου
κάνει εντύπωση. Και ίσως να πρόκειται για μια ακόμα διορθωτική κίνηση των σεναριογράφων, να φέρουν
τα πράγματα εκεί που ήταν στην 1η σεζόν. Το ερώτημα free will vs destiny να παραμένει, και οι losties να
είναι οι μόνοι πρωταγωνιστές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 8:54 pm

Achara έγραψε:

2 παρατηρήσεις τώρα.

* Οι others πήγαιναν στον καπνό για να κριθούν.Οι others εκτελούσαν εντολές του Τζεικ.
Ο Τζεικ τους έλεγε να το κάνουν αυτό?Κι αν υποθέσουμε πως ο καπνός είναι όντως ο Βρασίδας,
Ο τζεικ τους έριχνε στον εχθρό?

Από που ξέρουμε πως οι Others πήγαιναν στο καπνό για να κριθούν; O Ben το έκανε μια φορά και μάλλον το έκανε επειδή έτσι του ήρθε στο κεφάλι... Και επειδή τον πίεσε και ο βρασίδας η αλήθεια να λέγεται...

Παράθεση :

* Ο Μπεν ήταν ο εκλεκτός από μικρός.

roftl roftl roftl roftl Εκλεκτός του Vrasidas tong

Και αυτός με το έτσι θέλω έγινε αρχηγός απ' ότι φένεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 9:11 pm

cypher80b έγραψε:

Παράθεση :

* Ο Μπεν ήταν ο εκλεκτός από μικρός.

roftl roftl roftl roftl Εκλεκτός του Vrasidas tong

Και αυτός με το έτσι θέλω έγινε αρχηγός απ' ότι φένεται...

mmm3 mmm3 mmm3 Αμέσως κακίες για τον Benji tong

Να θυμήσω πως η νεκρή του μητέρα τον έστειλε καρφί στον Rich και πως ο J τον έκανε καλά στον Ναό... (και του πήρε την αθωώτητα :geek: )

Και για κάποιο λόγο ο J τον κρατούσε αρχηγό -μέσω Richard- για αρκετά χρόνια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 9:11 pm

cypher80b έγραψε:

Από που ξέρουμε πως οι Others πήγαιναν στο καπνό για να κριθούν; O Ben το έκανε μια φορά και μάλλον το έκανε επειδή έτσι του ήρθε στο κεφάλι... Και επειδή τον πίεσε και ο βρασίδας η αλήθεια να λέγεται...

Ο Βρασίδας τον ρώτησε πώς θα κριθεί και ο ίδιος είπε ότι θα τον κρίνει αυτό που -εμείς δεν έχουμε
όνομα γι αυτό, εσείς το αποκαλείτε κάτι σαν τέρας- και ο βρασίδας άλλο που δεν ήθελε.
Το ξέρω ότι ο Μπεν είναι η πιο αναξιόπιστη πηγή αλλά μου φαίνεται αντιρεαλιστικό ακόμα και για το Μπεν
το πρώτο πράγμα που του ήρθε στο μυαλό να ήταν αυτό.
Πάντως γενικά οι others είχαν μια ολόκληρη θεωρία περι του ναού, αν όχι του καπνού. Είναι πιθανό
ο ναός να είναι το στέκι του Βρασίδα (λολ σαν όνομα ταβέρνας ακούγεται αυτό) , εξού και τα ανταλλάγματα
(χαμένη αθωότητα, "θα έρθω να σε σώσω από τους freighters αλλά έλα μετά να γυρίσεις τον τροχό).



Παράθεση :

roftl roftl roftl roftl Εκλεκτός του Vrasidas tong

Και αυτός με το έτσι θέλω έγινε αρχηγός απ' ότι φένεται...
Πάντως ένας από τους 2 τον διάλεξε, ίσως και ο Βρασίδας. Τώρα σκέφτομαι
σε συνδιασμό με τα παραπάνω, μήπως ο Βρασίδας τον επέλεξε από μικρό να
γίνει ο φονιάς του Τζεικ. Κι έτσι πήρε τη μορφή της μάνας του, μετά φρόντισε
να πυροβοληθεί (μέσα από το time loop[που κι αυτό αυτός το διέταξε μάλλον] και τον Σαγιντ[πήγαινε και φέρτους όλους πίσω]), να μην θεραπευθεί
συμβατικά, να μπει στο ναό κ.ο.κ. Βtw ρε βλάκα Ριτσαρντ χαμπάρι δεν είχες πάρει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 9:20 pm

xifomaxos έγραψε:


mmm3 mmm3 mmm3 Αμέσως κακίες για τον Benji tong

Να θυμήσω πως η νεκρή του μητέρα τον έστειλε καρφί στον Rich και πως ο J τον έκανε καλά στον Ναό... (και του πήρε την αθωώτητα :geek: )

Και για κάποιο λόγο ο J τον κρατούσε αρχηγό -μέσω Richard- για αρκετά χρόνια.

H νεκρή μητέρα του που παίζει να ήταν και ο Mr.X... O Rich τον έβαλε στο στέκι του Smokey όπου έγινε κάτι και ζωντάνεψε...

Ο J τον κρατούσε πιθανόν επειδή τον έπριζε ο Rich... Η ατάκα του Jacob στο φινάλε τα λέει όλα "What about you?"

Λέτε ο Richard να το παίζει σε διπλό ταμπλό? demon

Edit: Achara ο Ben μόλις είδε τον Locke μπροστά του τα έπεξε οπότε μάλλον είπε μια λαλακία για να αλλάξει κουβέντα... Που να ήξερε πως ο Mr.X θα τον έβαζε να το κάνει με το έτσι θέλω για να τον κάνει να "κλάσει μέντες"...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cypher80b στις Τρι Μάης 19, 2009 9:23 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 9:23 pm

Achara έγραψε:
Κι έτσι πήρε τη μορφή της μάνας του
Χμμμ... Το πτώμα της μάνας του Ben όμως δεν βρίσκεται στο νησί... Κάτι που προσωπικά μου φαίνεται σαν να είναι απαραίτητο στοιχείο και ισχύει στην περίπτωση του Christian, του Yemi, της Alex, του Locke...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 10:00 pm

Εγω πιστευω πως οτι "δυναμεις" εχει ο Βρασιδας εχει και ο Τζεϊκομπ, αρα δεν ειναι απιθανο να μπορουν και οι 2 να αλλαζουν μορφες ή να γινονται καπνος!!!
Αρα σε καποιες περιπτωσεις να ειναι ο Τζεϊκομπ και σε αλλες ο Βρασιδας!
Αν ο ριτσαρντ το επαιζε 2πλο ταμπλο δεν νομιζω να μην ειχε πει στο Βρασιδα που ζει ο Τζεϊκομπ, γιατι ειδαμε τον "Λοκ" να τον παραξενευει που ζουσε εκει ο Τζεϊκομπ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤρι Μάης 19, 2009 10:12 pm

Μη ξεχνατε οτι οταν ο Ben ρωταει τον Locke αν εχουν ξανασυναντηθει (με τον Jacob). Η απαντηση του John ειναι "περιπου"!
Οποτε πιστευω πως ο Locke που βλεπουμε δεν ειναι εξολοκληρου ο Rival, ειναι ο Jhon με καποιες ξενες αναμνησεις κι ιδεες!
Και κατι ακομα, αν ο Richard επαιζε σε διπλο ταμπλο δεν πιστευω να ηξερε την απαντηση στο "What lies in the shadow of the statue?".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 6:18 am

Elle1 έγραψε:
Achara έγραψε:
Κι έτσι πήρε τη μορφή της μάνας του
Χμμμ... Το πτώμα της μάνας του Ben όμως δεν βρίσκεται στο νησί... Κάτι που προσωπικά μου φαίνεται σαν να είναι απαραίτητο στοιχείο και ισχύει στην περίπτωση του Christian, του Yemi, της Alex, του Locke...

Και αν θυμάμαι καλά μόλις ο μικρός είπε πως βλέπει τη νεκρή μητέρα του, ο Richard το πρώτο που τον ρώτησε είναι αν πέθανε στο νησί.

Tελικά η στάχτη γύρω από την καλύβα ήταν για να προστατεύει ή για να περιορίζει scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 10:21 am

Παράθεση :
Tελικά η στάχτη γύρω από την καλύβα ήταν για να προστατεύει ή για να περιορίζει


Οι Μαγοι χρησιμοποιουν την μαυρη σκονη κυκλικα για να κλεισουν κατι, οχι μονο να το περιορισουν αλλα και για να μπορουν να εχουν τον ελενχο του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 10:53 am

Το θέμα είναι πως όταν ο Brams είδε πως ο κύκλος είχε σπάσει φρίκαρε...Γιατί όμως; Επειδή φοβήθηκε ότι κάτι επιτέθηκε στον J ή επειδή φοβήθηκε πως ο J έφυγε;

Kαι τελικά πόσο σίγουροι είμαστε πως στην καλύβα ο John είδε τον J και όχι τον Βρασίδα; Και γιατί ο Richard ρώτησε μετά τον Ben "Είδε;"

Ύποπτος ο Ricardo.... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 11:14 am

Νομίζω είναι πλέον ξεκάθαρο πως ο John άκουσε τον Βρασίδα στη καλύβα. Και ο Ben όπως ο ίδιος είπε φρίκαρε επειδή δεν το περίμενε...

Νομίζω πως ότι είδαμε στην καλύβα τόσο καιρό είναι ο Βρασίδας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 11:18 am

Παράθεση :
Νομίζω πως ότι είδαμε στην καλύβα τόσο καιρό είναι ο Βρασίδας.

...καλά το πας, προχώρα το.
Πάλι ο Βρασίδας ΄΄στέλνει΄΄ τον Γουώλτ και ΄΄σηκώνει΄΄ τον τραυματία Λοκ?
Τότε πως εξηγήται όμως ότι και ο Τζέικομπ βρέθηκε σε μια άλλη στιγμή, ας πούμε επερχόμενου θανάτου του Βέφου?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 11:52 am

συμφωνώ με αυτό που λέει ο cypher, και δεν ξέρω αν ο J είχε ποτέ μετακομίσει μόνιμα
στην καλύβα. Το ερώτημα εδώ είναι βέβαια, αν όντως είναι έτσι και ο Βρασίδας ήταν
εκείνη την περίοδο στην καλύβα, γιατί ο J έστειλε την Ιλάνα να πάει εκεί και όχι κατευθείαν στο
shadow of the statue?
Το άλλο ερώτημα που έχε η ξιφ το έχω κι εγώ,σχετικά με τον Ριτς που ρώτησε αν ο Λοκ είδε.
Αλλά μάλλον όλα αυτά συγκλίνουν στο γενικότερο ερώτημα του τι ξέρει ο Ριτς σχετικά με τον Βρασίδα.Πιστεύω πως όταν απαντηθεί αυτό, θα μπορούμε πιο εύκολα να κάνουμε βάσιμες θεωρίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 12:16 pm

Ίσως ο Richard δεν έλεγε την αλήθεια στον Ben σχετικά με τον τόπο διαμονής του J για δικούς του λόγους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 12:54 pm

Παράθεση :
Νομίζω πως ότι είδαμε στην καλύβα τόσο καιρό είναι ο Βρασίδας.
Τι έχουμε δει στην καλύβα όμως?
Έναν αόρατο (και προς στιγμήν ορατό) που λέει help me και εκσφενδονίζει πράγματα...
Έναν κοστουμαρισμένο Christian και ένα μάτι που υποθέσαμε ότι ανήκει στον J...
Έναν πιο casual Christian (με την Claire σε κατάσταση νιρβάνα) που ισχυρίζεται ότι μιλάει εκ μέρους του J...
Γιατί μια έτσι και μια αλλιώς? Πιθανότατα έχουμε δει και τον Βρασίδα και τον J. Ίσως σε κάποια φάση και τους δυο μαζί... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 12:59 pm

Να πω και εγω μια τρελη ιδεα που μου ηρθε τωρα!
Ισως Τζεϊκομπ και Βρασιδας ειναι το ιδιο προσωπο! Μια διχασμενη προσωπικοτητα με καποιες "δυναμεις" και προσπαθει η μια να καταστρεψει την αλλη!
Ετσι εξηγητε γιατι και οι 2 βοηθισαν τον Λοκ! scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 2:28 pm

Καλή σκέψη Μαίρη θα μου άρεσε αν οι 2 τύποι που είδαμε είναι οι 2 "προσωπικότητες" του ίδιου ατόμου... Όπως στα cartoon που βγαίνει το αγγελάκι και το διαβολάκι όταν είναι να πάρει κάποιος μια σοβαρή απόφαση tong

Φτάνει να μην μας πουν στο τέλος πως όλα αυτά γίνονται μέσα στο κεφάλι κάποιου...

Πάντως εγώ θέλω να μάθω περισσότερα για τον Richard και τον ρόλο που παίζει σε όλα αυτά... Είναι με το μέρος του Jacob ή βρίσκεται εκεί για να κάνει τον διαιτητή και να κρατά τις ισορροπίες;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 2:51 pm

cypher80b έγραψε:
Πάντως εγώ θέλω να μάθω περισσότερα για τον Richard και τον ρόλο που παίζει σε όλα αυτά... Είναι με το μέρος του Jacob ή βρίσκεται εκεί για να κάνει τον διαιτητή και να κρατά τις ισορροπίες;
Κι εγώ θέλω να μάθω περισσότερα αλλά, για να πω την αλήθεια, το ψιλοφοβάμαι... Όσο πιο πολύ τον βλέπουμε τόσο πιο πολύ τσαλακώνεται η εικόνα του... Νομίζω το έχουμε πάρει πρέφα όλοι πλέον, πως δεν είναι τόσο φοβερός όσο νομίζαμε... sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 3:45 pm

Όποιος δεν έχει δουλειά ψάχνει και ψάχνοντας βρίσκει ότι:
Richard Alpert, παραπέμπει στον γνωστό από τις εργασίες του με τον Timothy Leary, Ram Dass(πρώην Richard Alpert)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 4:21 pm

Ok, είπαμε, σε κάθε σεζόν αποκαλύπτεται ένα μέρος της ευρύτερης εικόνας της σειράς αλλά δεν θα αντέξω να καταστραφεί και άλλος αγαπημένος μου χαρακτήρας για να έχουμε στο τέλος τον super ήρωα JS :mad2: :mad2:

Θα θυμήσω κάτι που είχε πει ο Mikhail klama στην τρίτη σεζόν. Οι Kate, Sayid, Locke δεν ήταν στη λίστα γιατί η Kate ήταν ελλατωματική, ο Sayid ήταν φοβισμένος και ο Locke θυμωμένος. Παρόλα αυτά οι δύο είχαν ήδη δεχθεί την επίσκεψη του J
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 4:26 pm

tasoskratos έγραψε:
Όποιος δεν έχει δουλειά ψάχνει και ψάχνοντας βρίσκει ότι:
Richard Alpert, παραπέμπει στον γνωστό από τις εργασίες του με τον Timothy Leary, Ram Dass(πρώην Richard Alpert)

Επίσης Richard σημαίνει:

powerful ruler; brave one

Μόνο που ούτε το ένα ούτε το άλλο μας έδειξε μέχρι τώρα... lolololo

Edit: Καλά για να μην είμαι άδικος ίσως να έδειξε λίγο από το κάθε ένα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
ΜΑΙΡΗ
I am Jacob!
ΜΑΙΡΗ


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 948
Ηλικία : 47
Τόπος : Δεν ξερω! I'm Lost!!!
Registration date : 25/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 4:27 pm

Τα σιγανα ποταμακια να φοβαστε!!!! epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 5:13 pm

Elle1 έγραψε:
cypher80b έγραψε:
Πάντως εγώ θέλω να μάθω περισσότερα για τον Richard και τον ρόλο που παίζει σε όλα αυτά... Είναι με το μέρος του Jacob ή βρίσκεται εκεί για να κάνει τον διαιτητή και να κρατά τις ισορροπίες;
Κι εγώ θέλω να μάθω περισσότερα αλλά, για να πω την αλήθεια, το ψιλοφοβάμαι... Όσο πιο πολύ τον βλέπουμε τόσο πιο πολύ τσαλακώνεται η εικόνα του... Νομίζω το έχουμε πάρει πρέφα όλοι πλέον, πως δεν είναι τόσο φοβερός όσο νομίζαμε... sad

++well said sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x16/17 - The Incident   Lost 5x16/17 - The Incident - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 20, 2009 5:57 pm

Όμως ο Richard ειναι αυτός που μεταφέρει τις οδηγίες του Jacob, αυτός που τον βλέπει, αυτός που δεν λογοδοτεί στον εκάστοτε αρχηγό. O αγαπημενος του J για να τον κάνει αγέραστο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
 
Lost 5x16/17 - The Incident
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X
» Lost 6x15 - Across The Sea

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: