Lostaholics Anonymous
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Lostaholics Anonymous

Πόσο καμμένοι είμαστε πια!!!!
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"

Πήγαινε κάτω 
+10
Joanna
tasoskratos
JamesFord
Elle1
Achara
pruedens
Gonzo
m0rpheas
xifomaxos
cypher80b
14 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πως σας φάνηκε η πρεμιέρα
Τέλεια
Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Vote_lcap60%Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Vote_rcap
 60% [ 9 ]
Πολύ καλή
Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Vote_lcap33%Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Vote_rcap
 33% [ 5 ]
Καλή
Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Vote_rcap
 7% [ 1 ]
Μέτρια
Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Χάλια
Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 15
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 9:09 pm

Όχι μια χαρά το βρίσκω... Και αυτό εξηγεί και γιατί ο Des δεν γνώρισε τον Daniel στην καταπακτή... Υποτίθεται πως είχαν 'συναντηθεί' ξανά το 1996 (βλ constant)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 9:13 pm

cypher80b έγραψε:
Όχι μια χαρά το βρίσκω... Και αυτό εξηγεί και γιατί ο Des δεν γνώρισε τον Daniel στην καταπακτή... Υποτίθεται πως είχαν 'συναντηθεί' ξανά το 1996 (βλ constant)
Ακριβως αυτο εννοω!
THANK YOU! -που θα ελεγαν στα ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ epp -
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 9:36 pm

βασικα να πω κατι τρελλο που μου ηρθε τωρα
θυμαστε που ηταν ο Μπουν με τον Λοκ στην 1η σεζον?
και αντι να σκαρφαλωσει ο Λοκ σκαρφαλωσε ο Μπουν για να βρει το αεροπλανο?
Γιατι δεν μπορεσε να σκαρφαλωσει ο Λοκ?

Ο Λοκ φαινεται λοιπον να εχει ξαναζησει αυτη τη σκηνη στο παρελθον,που ο Ηθαν
τον συναντα για πρωτη φορα. Δοκιμαζει να ανεβει για το αεροπλανακι αλλα
τον πυροβολει στο ποδι.

Μετα (?) που δοκιμασε να ανεβει με τον Μ πουν το ποδι του ξαφνικα παρελυσε.

βλεπουμε δλδ να παθαινει παρομοιο πραγμα σε διαφορετικα timelines.
το αποτελεσμα το ιδιο. Ο,τι εγινε,εγινε
thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 9:54 pm

Και ενώ ασχολούμαστε με το ποιος θα έπρεπε να θυμάται ποιον και τι... να κάνω μια άλλη ερώτηση... Η Charlotte γιατί αρχίζει να ξεχνάει πράγματα? Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 10:14 pm

Μάλλον παρενέργεια από το πολύ μπρός πίσω... Όπως και η αιμορραγία από την μύτη...

Για αυτή την αιμορραγία ο Daniel προσπάθησε να αλλάξει τους κανόνες του και να μιλήσει στο Des στην καταπακτή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 10:53 pm

Achara έγραψε:
βασικα να πω κατι τρελλο που μου ηρθε τωρα
θυμαστε που ηταν ο Μπουν με τον Λοκ στην 1η σεζον?
και αντι να σκαρφαλωσει ο Λοκ σκαρφαλωσε ο Μπουν για να βρει το αεροπλανο?
Γιατι δεν μπορεσε να σκαρφαλωσει ο Λοκ?

Ο Λοκ φαινεται λοιπον να εχει ξαναζησει αυτη τη σκηνη στο παρελθον,που ο Ηθαν
τον συναντα για πρωτη φορα. Δοκιμαζει να ανεβει για το αεροπλανακι αλλα
τον πυροβολει στο ποδι.

Μετα (?) που δοκιμασε να ανεβει με τον Μ πουν το ποδι του ξαφνικα παρελυσε.

βλεπουμε δλδ να παθαινει παρομοιο πραγμα σε διαφορετικα timelines.
το αποτελεσμα το ιδιο. Ο,τι εγινε,εγινε
thumbsup

To τρελλό είναι ότι και εγώ το σκέφτηκα lol!

Τώρα που τα ξαναείδα ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω για τη Sun, είμαι κατα 80% σίγουρη ότι όντως είναι με τον Widmore, κυρίως για την ερώτηση για τον Jack, και 20% ότι δουλεύει και τον Widmore. Ποιον προσπαθούσε να πάρει τηλέφωνο στο αεροδρόμιο Suspect

James δεν έχεις άδικο, μου είχε διαφύγει αυτό....ίσως αυτή η ιδιαιτερότητα του Des να τον κάνει special....

Τελικά το κουτάκι του Richard με τις πρώτες βοήθειες έχει το σύμβολο της Dharma

Και κάτι που πρόσεξα τώρα, όταν η Charlotte αναρωτιέται αν θα τους ψάχνει ο Widmore, ο Μiles λέει "του πήρε 20 χρόνια να βρει το νησί την πρώτη φορά" Αν ο Miles είναι ακριβής στα χρόνια τότε σημαίνει ότι το συμβάν που κόστισε στον Charles το νησί έγινε πριν το Purge...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 11:10 pm

Εγώ πάλι μετά που είδα ξανά το 2ο επεισόδιο νομίζω πως η Sun είναι με τον Ben. Η Sun έστειλε τους δικηγόρους για να κάνει την Kate να φύγει. Την πήρε τηλέφωνο την κατάλληλη στιγμή για να πάει στο διαμέρισμα της. Οπότε είδη 3 από τους 6 μαζεύτηκαν. Ben και Jack θα έπερναν και τον Hurley και θα ήταν 5 έτοιμοι για αναχώρηση. Ο Sayid ήταν πρόβλημα και γι' αυτό έστειλαν τους τύπους με τα βελάκια να τον υπνωτήσουν και να τον πάρουν μαζί. Όμως τα πράγματα στράβωσαν όταν ο Sayid πήγε να πάρει τον Hurley...

Όπως είπε και στην Hawking ο Ben έχασα τον Hurley. Δεν είπε ούτε για την Sun, ούτε για την Kate ούτε για τον Sayid. Γιατί απλά τους έχει εκεί που θέλει... Μόνο ο Hurley του ξέφυγε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 11:23 pm

κι εγω στην αρχη ορκιζομουν οτι η Σαν ειναι με τον τσαρλς.
Δεδομενου του μισους για τον Τζακ,ειπα σιγα μην συγχωρεσε ετσι
ευκολα τον Μπεν!Και τι να της ειπε δλδ για να γυρισει πισω?
ασε το παιδι σου και ελα να σωσουμε τους αλλους?Α,και,
μπορει να μη μπορεις να ξαναγυρισεις μετα!

Απο την αλλη ομως,ισως τον τσαρλς να θεωρει περισσοτερο
υπευθυνο απο τον Μπεν για το θανατο(?) του τζιν.

και αυτο το τελευταιο που ειπε ο cyhper με εκανε να πιστευω πως
τελικα μαλλον δουλευει για τον Μπεν η Σαν.(αυτο που ειπε στη Hawking)
To ερωτημα με αυτη την εκδοχη ειναι γιατι να την εστειλε να μιλησει με
τον Γουιντμορ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 11:38 pm

Μάλλον για να τον παραπλανήσει και ίσως να αποσπάσει πληροφορίες.... Η Sun είναι έξυπνη...και μ 'αρέσει όπως έχει γίνει για όποιον και αν δουλεύει...
Πείτε μου όμως, o Βen δεν ήταν απίστευτα καλός με τον Jack...απίστευτα όμως epp (καθένας με τον πόνο του tong )

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Promo+post+cards3
Όχι όμως την πρεσβυωπεία... lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
DeSmOnDo91
Desmond's Commerade
DeSmOnDo91


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ηλικία : 32
Τόπος : Swan Station
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 11:47 pm

Καλά κορυφαία και τα δύο επεισόδεια. (Μπορεί όχι όπως τα πολύ καλά του Lost αλλά ήταν πολύ καλά). Το κορυφαίο από πλευρά υπότιτλων ήταν το Δρ. Λιακόπουλος!!! Τώρα τα επεισόδια δίνουν αρκετές απαντήσεις... αλλά δημιρουργούν πολλές απορίες. Μου άρεσε γενικά ο τρόπος που παρουσιάζεται η ιστορία (αν και δεν έχει αλλάξει πολύ από τις προηγού μενες σαιζόν μόνο που τώρα το νησί πάει μπρος πίσω). Περισσότερα στη συνέχεια!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Achara
Jack's Thai girl
Achara


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2875
Ηλικία : 37
Τόπος : Phuket, Thailand
Registration date : 21/07/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΠαρ Ιαν 23, 2009 11:57 pm

xifomaxos έγραψε:
Μάλλον για να τον παραπλανήσει και ίσως να αποσπάσει πληροφορίες.... Η Sun είναι έξυπνη...και μ 'αρέσει όπως έχει γίνει για όποιον και αν δουλεύει...
Πείτε μου όμως, o Βen δεν ήταν απίστευτα καλός με τον Jack...απίστευτα όμως epp (καθένας με τον πόνο του tong )

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Promo+post+cards3
Όχι όμως την πρεσβυωπεία... lol! lol! lol!


Μπα?τι ακουω ξιφ?Σ αρεσει ακομα κι αν θελει να σκοτωσει τον Μπενυ?

Και πρεπει να το παραδεχτω οτι στο θεμα του τζακ ηταν σχεδον γλυκουλης! lolololo
καλο διδυμο!Σε λιγο θα πινουν μπυρες μαζι και θα μιλανε για γυναικες!(kate,juliet)
νταξει οχι μονο για την πρεσβυωπια. Βαλε και την σκωλικοειδητιδα,βαλε και τον spine tumor
θα μου πεις κατι μπορει να σημαιναν αυτα,αλλα τοτε στανταρ κατι θελουν να δειξουν και με την
πρεσβυωπια.
(ισως οτι ο Ριτσαρντ δεν επηρεαζεται τοσο πολυ απο τις μεταφορες πισω στο χρονο,με αποτελεσμα
να μην επανερχεται η υγεια του σε προτερη χρονικη στιγμη,οπως ειμαι σχεδον σιγουρη οτι εγινε
με τον λοκ και την Ροουζ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DeSmOnDo91
Desmond's Commerade
DeSmOnDo91


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ηλικία : 32
Τόπος : Swan Station
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 12:09 am

Παιδιά ξαναβλέπωντας τώρα το 1ο επεισόδιο νομίζω ότι ο Hurley έκανε ένα φοβερό λάθος. Η Άννα-Λουσία του τονίζει "Μην τους αφήσεις να σε πιάσουν" όμως στο 2ο συλλαμβάνεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 10:01 am

Και εγώ το ίδιο νομίζω Desmondo...Νομίζω ότι το Νησί τον προειδοποίησε

Achara έγραψε:

Και πρεπει να το παραδεχτω οτι στο θεμα του τζακ ηταν σχεδον γλυκουλης!

Σχεδόν;;; Έπαθα κρίση...έπεσα στα πατώματα lolololo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 10:04 am

Τί είχε κρυμμένο όμως στον αερισμό scratch ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xifomaxos
Ben's secret agent!
xifomaxos


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 5105
Ηλικία : 44
Τόπος : Στον κόσμο μου...
Registration date : 02/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 10:10 am

Χθες πρόσεξα ότι στον Aaron αρέσει να πατάει κουμπιά Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 10:12 am

1 απορία στα αεροδρόμια δουλεύουν photoshop ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 10:52 am

Από συνέντευξη των D&C σε εφημερίδα. Είναι σχετικό με αυτά που συζητoύσαμε χθες...

Η ερώτηση που με απασχολεί περισσότερο και μου προκαλεί τον μεγαλύτερο πονοκέφαλο, στην πρεμιέρα είδαμε τον Faraday να κτυπά την πόρτα της καταπακτής. Ο Desmond άνοιξε και μίλησαν. Πως και ο Desmond δεν θυμόταν αυτή τη συνάντηση όλο αυτό τον καιρό; Πως και δεν ανακάλεσε αυτή την συνάντηση στην πόρτα της καταπακτής με τον Faraday από τον χρόνο που έγινε αλλά μόνο χρόνια αργότερα όπως τον είδαμε στην πρεμιέρα; Γιατί αυτό το περιστατικό δεν είναι ανάμνηση για αυτόν;

Lindelof: Α) Αυτή είναι πολύ καλή ερώτηση που ρωτάς και σίγουρα όχι κάποια που αγνωήσαμε. Β) Άκουσε προσεκτικά τι λέει ο Faraday στον Desmond, όσον αφορά το γιατί πιστεύει πως αυτή η πληροφορία που λέει στον Desmond θα μεταβιβαστεί.

Τέλος κάτι συνέβηκε στον Desmond πίσω στο τέλος της δεύτερης σεζόν, κάτι πάρα πολύ σημαντικό. Που του έδωσε μια συγκεκριμένη δύναμη, ελλείψει καλύτερης λέξης, που κανένας άλλος στη σειρά δεν έχει και την οποία δείξαμε συχνά την 3η σεζόν από την άποψη του τι συνέβη σε αυτόν στο τέλος της 2ης σεζόν. Και αυτό τον κάνει ένα δυνατό χαρτί.

Αυτό που θα συμβούλευα εσένα και τους φανς που το κεφάλι τους πονάει, είναι πως αν εφαρμόσεις κανόνες κοινής λογικής στην μνήμη και την γνώση του Desmond καθώς κινείτε στη σειρά, θα τρελαθείτε. Αλλά αν θεμελιωδώς αποδεχτείτε πως η συνείδηση του μπορεί και χοροπηδάει στον χρόνο και εκεί που προσγειώνεται είναι περισσότερο σύνολο του πεπρωμένου παρά λογική, θα μπορείτε να κοιμάστε πολύ καλύτερα.

PS1: Ναι ο Hurley έκανε λαλακία
PS2: Μπορεί να κάνει εξάσκιση για την μελλοντική του δουλειά στον Swan
PS3: Ναι χρησιμοποιούν tong


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cypher80b στις Σαβ Ιαν 24, 2009 11:29 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
Gonzo
To Libby, with love
Gonzo


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3913
Ηλικία : 114
Τόπος : Στο ευρύχωρο - ευάερο - ευήλιο ντουλάπι με την Libby !!!
Registration date : 09/07/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 11:01 am

Τς τς τςςς ούτε το full screen δεν ξέρουν mmm3 .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 12:08 pm

Δυο παρατηρήσεις:
Α) Xif, ο Miles όταν αναφέρεται στο πόσο καιρό έψαχνε ο Widmore το νησί λέει "It took him like twenty years to find this place the first time". Δεν είναι ακριβής, μου δίνει την αίσθηση ότι μιλάει πολύ χοντρικά και με μια δόση υπερβολής.
Β) Όσον αφορά το πώς γίνεται ο Richard να μην αναγνωρίσει τον Locke, μάλλον λογικό μου φαίνεται αν ο Locke του παρουσιαστεί σε μια στιγμή που ο Richard τον γνωρίζει ως πχ δεκάχρονο παιδάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 12:49 pm

Elle1 έγραψε:
Β) Όσον αφορά το πώς γίνεται ο Richard να μην αναγνωρίσει τον Locke, μάλλον λογικό μου φαίνεται αν ο Locke του παρουσιαστεί σε μια στιγμή που ο Richard τον γνωρίζει ως πχ δεκάχρονο παιδάκι.


Ακριβως! κι εκει (τοτε μαλλον) θα του πει πως μετα απο καποια χρονια σε εκεινο το μερος θα ειμαι με μια σφαιρα στο ποδι.
Και αυτη η συναντηση (οταν δεν θα αναγνωριζει ο Richard τον Locke) πρεπει να ειναι εξω απο τον δρομο (χρονο) -που λεει ο Faraday-. Γιατι αλλιως θα επηρεαζοταν η ιστορια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Elle1
Time Traveler
Elle1


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2173
Ηλικία : 41
Τόπος : Δεν έχει σημασία το "πού" αλλά το "πότε"
Registration date : 05/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 1:23 pm

Διάβαζα τα σχόλια για τα επεισόδια στο GTVS και μου τράβηξε την προσοχή ένα συγκεκριμένο που θα μπορούσε να είναι η απάντηση στο φλέγον πλέον ερώτημα "γιατί στο καλό ΠΡΕΠΕΙ να πάνε οι Ο6 πίσω?"
Δεν ξέρω τι λέει ο Faraday για το ποιός μετακινείται τελικά, το νησί ή οι άνθρωποι που βρίσκονται πάνω, αλλά το PC της γιαγιάς δείχνει μετακίνηση νησιού. Και τα flashes του νησιού θυμίζουν τα flashes του Desmond στο The Constant. Ίσως οι Ο6 να πρέπει να πάνε πίσω γιατί είναι η σταθερά του νησιού... Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 1:34 pm

Παράθεση :
Τέλος κάτι συνέβηκε στον Desmond πίσω στο τέλος της δεύτερης σεζόν, κάτι πάρα πολύ σημαντικό. Που του έδωσε μια συγκεκριμένη δύναμη, ελλείψει καλύτερης λέξης, που κανένας άλλος στη σειρά δεν έχει και την οποία δείξαμε συχνά την 3η σεζόν από την άποψη του τι συνέβη σε αυτόν στο τέλος της 2ης σεζόν. Και αυτό τον κάνει ένα δυνατό χαρτί.

Φίλε μου James, το κατάλαβες τώρα γιατί είναι ξεχωριστός?
Ακριβώς το ίδιο έχει συμβεί και στον Λοκ.
Πως νομίζεις ότι ο Βέφος θα πάει έξω για να τους φέρει?

Θα παρακαλούσα τον Cypher την συνέντευξη να την ποστάρει και στο gts.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JamesFord
The man behind the curtain
JamesFord


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 458
Ηλικία : 31
Registration date : 07/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 2:24 pm

tasoskratos έγραψε:
Παράθεση :
Τέλος κάτι συνέβηκε στον Desmond πίσω στο τέλος της δεύτερης σεζόν, κάτι πάρα πολύ σημαντικό. Που του έδωσε μια συγκεκριμένη δύναμη, ελλείψει καλύτερης λέξης, που κανένας άλλος στη σειρά δεν έχει και την οποία δείξαμε συχνά την 3η σεζόν από την άποψη του τι συνέβη σε αυτόν στο τέλος της 2ης σεζόν. Και αυτό τον κάνει ένα δυνατό χαρτί.

Φίλε μου James, το κατάλαβες τώρα γιατί είναι ξεχωριστός?
Ακριβώς το ίδιο έχει συμβεί και στον Λοκ.
Πως νομίζεις ότι ο Βέφος θα πάει έξω για να τους φέρει?

Θα παρακαλούσα τον Cypher την συνέντευξη να την ποστάρει και στο gts.

Εγω ποτε δεν ειπα πως ο Desmond δεν ειναι ξεχωριστος, Απλα ειπα πως υπαρχουν συναντησεις που βρισονται εξω απο τον δρομο που αναφερει ο Faraday.
Το ιδιο συνεβη και στον Εκο, αλλα αυτος ειναι "dead meat"! Δεν μπορουμε να ξερουμε παντως αν ο Locke εχει τις ιδιες ιδιοτητες σε σχεση με τον χωροχρονο, γιατι ο Locke ποτε δεν ειχε τις φλασιες του Des!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cypher80b
Original Island Inhabitant
cypher80b


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 5209
Τόπος : Σε ένα νησί κάπου στον χρόνο..
Registration date : 03/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 2:33 pm

Θα συμφωνήσω για τον Locke... Δεν νομίζω να έχει τις ίδιες ιδιότητες με Des...

Τάσο αν θες μπορείς να το δημοσιεύσεις εσύ στο gtvs... Δεν συμμετείχα μέχρι τώρα στην συζήτηση, οπότε δεν μπορώ να πάω να το πετάξω ξεκάρφωτο...

Ενδιαφέρουσα απόψη Elle1... Ίσως και να ισχύει... Αλλά γιατί να πάνε όλοι πίσω; Ένας μόνο δεν αρκεί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.find815greece.blogspot.com
tasoskratos
God of War-Ben's Bodyguard
tasoskratos


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 3296
Τόπος : Στο 1 μέτρο από τον Ben
Registration date : 04/06/2008

Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"   Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie" - Σελίδα 3 EmptyΣαβ Ιαν 24, 2009 6:12 pm

Παράθεση :
Τάσο αν θες μπορείς να το δημοσιεύσεις εσύ στο gtvs... Δεν συμμετείχα μέχρι τώρα στην συζήτηση, οπότε δεν μπορώ να πάω να το πετάξω ξεκάρφωτο...

Δεκτό και ευχατιστώ.
Ούτε εγώ μπορούσα να το ποστάρω.
Υπάρχει μία ΄΄σύγχιση΄΄ με το τι μπορεί να κάνει ο Ντες ή ο Λοκ, ή ακόμη και οι υπόλοιποι.
Μέσα σε όλο αυτό το σκηνικό έρχεται να προστεθεί και το γεγονός, το πως θα επιστρέψουν οι 6? 7? 8? κλπ epp
Τι ακριβώς σημαίνουν οι 70 ώρες και γενικά, τι είναι αυτό που πάει να κάνει ο Μπεν.

Θα έλεγα ότι τα σπόιλερς που ΄΄ξεκοκακλίσαμε΄΄ από την μία μας ψιλοβοηθάνε, από την άλλη μας ψιλομπερδεύουν.

Παράθεση :
Δεν μπορουμε να ξερουμε παντως αν ο Locke εχει τις ιδιες ιδιοτητες σε σχεση με τον χωροχρονο, γιατι ο Locke ποτε δεν ειχε τις φλασιες του Des!

Έχεις δίκαιο.
Πρόκειται όμως για ένα παλιό μου ΄΄απωθημένο΄΄ και καταλαβαίνεις

epp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Lost 5x01 - "Because You Left" & Lost 5x02 - "The Lie"
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Lost 5x06 - "316"
» Lost 5 x10 - He's Our You
» Lost 6x15 - Across The Sea
» Lost 6x17/18 - The End
» Lost 6x01/02 - LA X

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Lostaholics Anonymous :: Episodes previews/reviews-
Μετάβαση σε: